Szukaj FAQ Album



Przesuniêty przez: DrCruel 2009-04-25, 04:03
Autor Wiadomo¶æ
zed
Wys³any: 2007-12-29, 00:15   czym suszycie bazy wodne??
0
UP DOWN

Pomóg³: 7 razy
Posty: 328
mam kabine ,ale tak sie zastanawiam czy nie taniej bedzie kupic suszare do wlosow, niz opalem chajcowac.
 

rbfm 
Wys³any: 2007-12-29, 00:16   
0
UP DOWN

Pomóg³: 21 razy
Posty: 1890
Sk±d: Kraków
ale w suszeniu wody przeciez nie chodzi o temperature, tylko o przeplyw powietrza. juz to byla dyskusja i wymyslilismy ze do dyszy wenturiego mozna przylozyc opalarke i bedze 2 w jednym.
 

zed
Wys³any: 2007-12-29, 00:21   
0
UP DOWN

Pomóg³: 7 razy
Posty: 328
no wlasnie suszarka taka to 2 w 1.
_________________
Inteligentni ludzie s± czêsto zmuszani do picia, by bezkonfliktowo spêdzaæ czas z idiotami
 

baqo 
Wys³any: 2007-12-29, 00:21   
0
UP DOWN

Pomóg³: 20 razy
Posty: 1553
Sk±d: ko³obrzeg
kabina na suszenie! mniej spala jak przy lakierowaniu.podnoszê tmp do 30 stopni,do tego dysza venturiego,moment i sucha.mniej paliwa idzie jak przy konwencjonalnym,
 
 

zed
Wys³any: 2007-12-29, 00:27   
0
UP DOWN

Pomóg³: 7 razy
Posty: 328
niemam dyszy i tak mi jakos dlugo dzis podsychalo .i tak wymyslilem to suszarke jakbym gdzies w "tesko" kupil na testy :grin:
_________________
Inteligentni ludzie s± czêsto zmuszani do picia, by bezkonfliktowo spêdzaæ czas z idiotami
 

baqo 
Wys³any: 2007-12-29, 00:34   
0
UP DOWN

Pomóg³: 20 razy
Posty: 1553
Sk±d: ko³obrzeg
grza³k± to sobie probki suszê na hali.schn± jak±¶ minutê,mo¿e dwie :?:
 
 

zed
Wys³any: 2007-12-29, 00:38   
0
UP DOWN

Pomóg³: 7 razy
Posty: 328
moze to tylko takie moje odczucie bo dopiero teraz mieszalnik zmienilem i tak mnie sie wydaje ,ze tak dlugo
_________________
Inteligentni ludzie s± czêsto zmuszani do picia, by bezkonfliktowo spêdzaæ czas z idiotami
 

baqo 
Wys³any: 2007-12-29, 00:40   
0
UP DOWN

Pomóg³: 20 razy
Posty: 1553
Sk±d: ko³obrzeg
co wstawi³e¶?
 
 

zed
Wys³any: 2007-12-29, 00:42   
0
UP DOWN

Pomóg³: 7 razy
Posty: 328
standox.juz od dobrych paru lat tym robie,a teraz dopiero oddalem rozpuszczalnikowe
_________________
Inteligentni ludzie s± czêsto zmuszani do picia, by bezkonfliktowo spêdzaæ czas z idiotami
 

baqo 
Wys³any: 2007-12-29, 00:51   
0
UP DOWN

Pomóg³: 20 razy
Posty: 1553
Sk±d: ko³obrzeg
ja na czas du ponta nie narzekam. do 20 minut w kabinie 30 stopni bez dysz.tu palnik za³±czy siê ze dwa trzy razy.akurat sobie klar szykujê.
 
 

zed
Wys³any: 2007-12-29, 01:03   
0
UP DOWN

Pomóg³: 7 razy
Posty: 328
du pont i standox to jeden koncern to pewnie i produkty bardzo podobne.
ale suszarke w "tesko" i tak pobiore :lol:
a dysza i tak do kupienia niebawem
_________________
Inteligentni ludzie s± czêsto zmuszani do picia, by bezkonfliktowo spêdzaæ czas z idiotami
 

rbfm 
Wys³any: 2007-12-29, 01:05   
0
UP DOWN

Pomóg³: 21 razy
Posty: 1890
Sk±d: Kraków
zed napisa³/a:
a dysza i tak do kupienia niebawem


no ceny spadly strasznie. widzialem ostatnio po 60 zl.
 

zed
Wys³any: 2007-12-29, 01:14   
0
UP DOWN

Pomóg³: 7 razy
Posty: 328
a masz jakis link moze :?:
_________________
Inteligentni ludzie s± czêsto zmuszani do picia, by bezkonfliktowo spêdzaæ czas z idiotami
 

rbfm 
Wys³any: 2007-12-29, 01:24   
0
UP DOWN

Pomóg³: 21 razy
Posty: 1890
Sk±d: Kraków
zed napisa³/a:
a masz jakis link moze :?:


widzialem to w sklepie lakierniczym w krakowie.
 

zed
Wys³any: 2007-12-29, 10:51   
0
UP DOWN

Pomóg³: 7 razy
Posty: 328
rbfm napisa³/a:
ale w suszeniu wody przeciez nie chodzi o temperature, tylko o przeplyw powietrza.


to poco producenci proponuja stosowanie promieninkow,czy grzanie kabiny :?:
http://www.sxcolor.info/S...%20PC%20801.PDF
_________________
Inteligentni ludzie s± czêsto zmuszani do picia, by bezkonfliktowo spêdzaæ czas z idiotami
 

rbfm 
Wys³any: 2007-12-29, 11:14   
0
UP DOWN

Pomóg³: 21 razy
Posty: 1890
Sk±d: Kraków
zed napisa³/a:
rbfm napisa³/a:
ale w suszeniu wody przeciez nie chodzi o temperature, tylko o przeplyw powietrza.


to poco producenci proponuja stosowanie promieninkow,czy grzanie kabiny :?:
http://www.sxcolor.info/S...%20PC%20801.PDF


temp oczywiscie jest potrzebna, ale priorytet to przeplyw powietrza i jego wilgotnosc a raczej jej brak. zauwaz ze baza rozcienczalnikowa wyschnie w maxymalnej wilgotnosci bez przeplywu powietrza a tylko dzieki temperaturze. w bazie wodnej to nie zadziala :) chocbys mial goraco jak cholera a wilgotno jak w dzungli amazonskiej to schniecie bedzie raczej problematyczne.
 

zed
Wys³any: 2007-12-29, 11:37   
0
UP DOWN

Pomóg³: 7 razy
Posty: 328
rbfm napisa³/a:
temp oczywiscie jest potrzebna, ale priorytet to przeplyw powietrza i jego wilgotnosc a raczej jej brak

to jest logiczne ,ze wilgotnosc nie jest wskazana.
a swoja droga ciekawy jestem jak bedzie wygladalo malowanie u tych co zlewaja sciany i podloge woda coby smieci wyeliminowac (a jest takich troche)
_________________
Inteligentni ludzie s± czêsto zmuszani do picia, by bezkonfliktowo spêdzaæ czas z idiotami
 

Amiggo 
Wys³any: 2007-12-29, 11:43   
0
UP DOWN


Pomóg³: 4 razy
Posty: 356
To powinni zacz±æ u¿ywaæ zamiast wody ¿ele do komór lakierniczych. :mrgreen:
Ap ropo rbfm malujesz ju¿ bazami wodnymi u siebie ? Je¿eli tak to jak wra¿enia ?
 

rbfm 
Wys³any: 2007-12-29, 12:00   
0
UP DOWN

Pomóg³: 21 razy
Posty: 1890
Sk±d: Kraków
Cytat:
Ap ropo rbfm malujesz ju¿ bazami wodnymi u siebie ? Je¿eli tak to jak wra¿enia ?


jeszcze nie. do tej pory w zaprzyjaznionej mieszalni tego nie ma, ma byc od nowego roku, a ja i tak teraz nic nie robie bo za zimno dla mnie. zaczne gdzies kolo lutego tak mysle.

[ Dodano: 2007-12-29, 12:02 ]
zed napisa³/a:
a swoja droga ciekawy jestem jak bedzie wygladalo malowanie u tych co zlewaja sciany i podloge woda coby smieci wyeliminowac (a jest takich troche)


wbrew pozorom jesli maja dobra wentylacje to ja nie widze problemu. po prostu baza bedzie schla rowno ze scianami :D przeciez on polewaja tylko przed natryskiem. no chyba ze ktos wyleje 100 litrow wody i bedzie schlo przez 2 dni to wtedy lipa
 

zed
Wys³any: 2007-12-29, 12:20   
0
UP DOWN

Pomóg³: 7 razy
Posty: 328
hehe jesli maja, znam takich gosci u ktorych jedyna wentylacja jest uchylenie drzwi garazowych. okoliczne sklepy,ktore zapewnialy ich ze jeszcze z 5 lat beda mieli stare systemy juz powstawialy wode .
_________________
Inteligentni ludzie s± czêsto zmuszani do picia, by bezkonfliktowo spêdzaæ czas z idiotami
 

przemo1972 
Wys³any: 2008-06-18, 13:52   
0
UP DOWN


Pomóg³: 11 razy
Posty: 551
Sk±d: SC
Witam
Woda niestety ma dosc wysoka temperature parowania, wiec do baz wodnych przy calych elementach jednak tylko profesjonalna kabinka :wink:
W innych warunkach trzeba zadbac o dobre wysuszenie bazy, to ze jest matowa nie znaczy ze jest sucha, po prostu schnie "po wierzchu".Najwazniejsze to przeplyw powietrza i cieplo, nawet przy duzej wilgotnosci powietrza (mokra podloga) kabina na 40 stopni , czas 15-20 min. i shnie jak zloto :wink: Na male elementy "trabka "(wazne-dobry odolejacz powietrza-inaczej oczka) lub po prostu suszarka ktora sluzy TYLKO do suszenia bazy(jest wewnatrz czysta)
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Warsztat

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group