Szukaj FAQ Album



Autor Wiadomo¶æ
killerx
Wys³any: 2013-01-28, 16:43   Miêkki lakier bezbarwny- co z tym zrobiæ ?
0
UP DOWN

Posty: 25
Witam. Malujê ju¿ kilka lat (na w³asne potrzeby) i pierwszy raz zdarzy³ mi siê problem, który chcia³em tutaj przedstawiæ i poradziæ siê odno¶nie naprawy tego problemu.
Otó¿ 10 dni temu wymalowa³em spojler z laminatu na klapê do mojego samochodu i jest lipa, bo lakier bezbarwny jest miêkki, tzn. mogê zostawiaæ na nim odciski swoich palców, które za kilka minut znikaj±. Lakier nie jest lepki, do dnia dzisiejszego "pachnia³" jeszcze lekierem. Malowanie odby³o siê standardowo czyli: podk³ad akrylowy 2k, baza- VW L041, na koniec da³em bezbarwny 4CR HS.

Podk³ad by³ wyschniêty na kamieñ, baza od ostatniej warstwy (3 warstwy) sch³a oko³o godziny.
Bezbarwnego posz³o chyba ze 3 grube warstwy co chyba jest moim du¿ym b³êdem. By³em i jestem przyzwyczajony do MS-ów. Temperatura podczas malowania 18-19 stopni.

Lotkê wypolerowa³em dwa dni temu pastami Menzerna. Wygl±da super, ale ten miêkki lakier.. ;/

Moje pytanie brzmi: co z tym fantem zrobiæ teraz ? Czy czekaæ jeszcze kilka dni czy zabraæ siê za ponowne malowanie ? Jak tak, to czy tylko lekko matowaæ czy jechaæ z grubej rury ze ¶ci±ganiem tego lakieru, od nowa podk³adowaæ itd. ?

Pozdrawiam i z góry dziêkujê za pomoc
 

rogal-master1
Wys³any: 2013-01-28, 16:48   
0
UP DOWN

Pomóg³: 3 razy
Posty: 848
Doda³e¶ utwardzacza zgodnie z proporcjami ?
 

hamir 
Wys³any: 2013-01-28, 17:07   
0
UP DOWN

Pomóg³: 4 razy
Posty: 754
Sk±d: Astana
mozesz tak sprobowac;odtlusc zmywaczem,prysnij to rozpuszczalnikiem do cieniowania wymieszanym z utwardzaczem w stosunku 1:1,pociag cienka warstwa klaru.taka metoda sprawdza sie jak np.niedasz lub za malo dasz utwardzacza do lakieru..
 

killerx
Wys³any: 2013-01-28, 17:10   
-1
UP DOWN

Posty: 25
Ogólnie kupi³em setke tego bezbarwnego i dali mi 50ml utwardzacza do tego.
Jestem w kropce, bo w sumie co¶ trzeba zrobiæ ¿eby to siê utwardzi³o. Maluj±c po takiej miêkkiej powierzchni te¿ pewnie nic lepszego nie osi±gnê.

Ciekawi mnie Twój sposób z tym rozcieñczalnikiem do cieniowania, ale czy to da 100% wybrniêcie z tej sytuacji ?

Szczerze to wola³bym pomalowaæ to jeszcze raz na nowo, ale co z tego mo¿e wyj¶æ ? Pewnie trzeba by by³o ¶ci±gaæ teraz ca³y ten lakier do zera ?
  
 

hamir 
Wys³any: 2013-01-28, 17:19   
0
UP DOWN

Pomóg³: 4 razy
Posty: 754
Sk±d: Astana
metoda sie sprawdza napewno na swiezym lakierze,niewiem jak po 10 dniach..
zawsze mozesz sprawdzic i nam napisac :spoko: ^^
 

killerx
Wys³any: 2013-01-28, 17:26   
0
UP DOWN

Posty: 25
A co je¶li chcia³bym to malowaæ jeszcze raz od nowa ? Co zrobiæ z tym lakierem, jak to czy¶ciæ ? Czy¶ciæ do zera czy wystarczy porz±dnie zjechaæ np. P240 na sucho ?

Pomó¿cie jako¶, bo chcia³bym t± robotê ju¿ zakoñczyæ naprawdê i mieæ ¶wiêty spokój. Taka ma³a cenzura³a, a tyle kombinowania... ehh

My¶lê, ¿e ten utwardzacz móg³ byæ przeterminowany albo co¶...
 

rogal-master1
Wys³any: 2013-01-28, 17:30   
0
UP DOWN

Pomóg³: 3 razy
Posty: 848
moze ci za malo dali tego utwardzacza i za ma³o dales i przez to kupa....
 

gugun 
Wys³any: 2013-01-28, 17:36   
0
UP DOWN



Pomóg³: 52 razy
Posty: 2819
Sk±d: kuj-pom
nie panikuj,dales za grubo...zostaw spolier w cieple na jeszcze kilka dnii powinno doschn±æ.na takie pogody polecam katalizator/przyspieszacz schniecia...pol dnia i paznokcia nie wbijesz.koszt ok 20zl za 0,2l a lejesz po kilka kropelek tak wiec na dluuuzo ci wystarczy
 
 

rogal-master1
Wys³any: 2013-01-28, 17:42   
0
UP DOWN

Pomóg³: 3 razy
Posty: 848
Gugun tylko po tym aktywatorze strasznie lakier matowieje :)
 

hamir 
Wys³any: 2013-01-28, 17:43   
0
UP DOWN

Pomóg³: 4 razy
Posty: 754
Sk±d: Astana
gugun napisa³/a:
katalizator/przyspieszacz
u nas to nazywaja akcelerator :D
 

killerx
Wys³any: 2013-01-28, 17:49   
0
UP DOWN

Posty: 25
Zostawie go jeszcze na jaki¶ czas, a jak nie to matuje wszystko i trzeba bedzie malowaæ. Dodam, ¿e u¿ywa³em utwardzacza szybkiego (przynajmniej tak mówi³ Pan w sklepie).
 

Homer S. 
Wys³any: 2013-01-28, 17:49   
0
UP DOWN


Pomóg³: 19 razy
Posty: 861
rogal-master1 napisa³/a:
Gugun tylko po tym aktywatorze strasznie lakier matowieje :)

Do tego jest miarka i nale¿y dok³adnie wyliczyæ ile ml na dana mieszankê i matowieæ w tedy nie ma prawa :spoko:
_________________

 

killerx
Wys³any: 2013-01-28, 17:53   
0
UP DOWN

Posty: 25
A powiedzcie mi Panowie jeszcze tak± rzecz. Jakby dosz³o co do czego i nadal by³ miêkki, jak to czy¶ciæ do ponownego malowania ?
 

rogal-master1
Wys³any: 2013-01-28, 17:53   
0
UP DOWN

Pomóg³: 3 razy
Posty: 848
Noo niby tak... ale raz tylko tego dola³em doslownie kropelke czy dwie i tak mi zmatowialo wiec sie zrazi³em do tego i juz nie daje ... o cos takiego dolewalem http://www.klakiernik.pl/..._300ml-261.html
 

Homer S. 
Wys³any: 2013-01-28, 17:58   
0
UP DOWN


Pomóg³: 19 razy
Posty: 861
rogal-master1 napisa³/a:
Noo niby tak... ale raz tylko tego dola³em doslownie kropelke czy dwie i tak mi zmatowialo wiec sie zrazi³em do tego i juz nie daje ... o cos takiego dolewalem http://www.klakiernik.pl/..._300ml-261.html

A ja u¿ywa dok³adnie ten z linka i jest OK.
_________________

 

rogal-master1
Wys³any: 2013-01-28, 18:05   
0
UP DOWN

Pomóg³: 3 razy
Posty: 848
Noo nie wiem moze ta kropla byla za duza co dola³em :) hehe
 

Homer S. 
Wys³any: 2013-01-28, 18:12   
0
UP DOWN


Pomóg³: 19 razy
Posty: 861
rogal-master1 napisa³/a:
Noo nie wiem moze ta kropla byla za duza co dola³em :) hehe

Bo la³e¶ kroplami z puszki a nie z miarki :D tak szybko parê kropel a niech bêdzie jeszcze 4 kropelki nie jeszcze 3 i jeszcze ...... ^^
_________________

 

rogal-master1
Wys³any: 2013-01-28, 18:14   
0
UP DOWN

Pomóg³: 3 razy
Posty: 848
Dok³adnie ::) ale naprawdê tobie sie nic nie dziejez tym ? :)
 

lordik 
Wys³any: 2013-01-28, 18:14   
0
UP DOWN
narazie amator :)


Pomóg³: 1 raz
Posty: 199
Sk±d: Zahajki Lubelskie
rogal-master1 napisa³/a:
Noo nie wiem moze ta kropla byla za duza co dola³em :) hehe


Ten w linku jest do lakierów akrylowych.
Mo¿e malowa³e¶ wtedy poliuretanem albo innym jakim¶.
 
 

rogal-master1
Wys³any: 2013-01-28, 18:16   
0
UP DOWN

Pomóg³: 3 razy
Posty: 848
Nie no bezbarwnym tylko teraz zobaczylem ze jest napisane ze nie ³aczyc z szybkim utw a moze wtedy mia³em szybki utwardzacz :)
 

gugun 
Wys³any: 2013-01-28, 19:03   
0
UP DOWN



Pomóg³: 52 razy
Posty: 2819
Sk±d: kuj-pom
ja uzywam i ³acze z kazdym rodzajemutw. tylko ze wszystko w granicach normy...troche na kapselek i z kapselka do lakieru...mi tez sie z tym nic nie dzieje a potrafie 2-3h polerowac po lakierowaniu ^^ ale fakt haya ma to do siebie ze matowieje jak przesadzisz,z mipy jest dobry bo dziala podobnie a nie ma opcji ze zmatowieje...widze homer ze wrazenia pozytywne?
 
 

Homer S. 
Wys³any: 2013-01-28, 19:09   
0
UP DOWN


Pomóg³: 19 razy
Posty: 861
gugun napisa³/a:
ja uzywam i ³acze z kazdym rodzajemutw. tylko ze wszystko w granicach normy...troche na kapselek i z kapselka do lakieru...mi tez sie z tym nic nie dzieje a potrafie 2-3h polerowac po lakierowaniu ^^ ale fakt haya ma to do siebie ze matowieje jak przesadzisz,z mipy jest dobry bo dziala podobnie a nie ma opcji ze zmatowieje...widze homer ze wrazenia pozytywne?

Pozytywne :spoko: te¿ mieszam i z szybkim utwardzaczem ale w granicach normy/kapselka i jest OK.
_________________

 

killerx
Wys³any: 2013-01-29, 19:49   
0
UP DOWN

Posty: 25
Dzisiaj nie wytrzyma³em i zacz±³em to zdzieraæ. O dziwo bezbarwny ³adnie siê sypie podczas czyszczenia, nitro test te¿ go nie rusza, natomiast baza... W³a¶nie baza jest miêkka i ¶mierdzi rozpuchem. Zosta³o mi w pojemniku troche bazy z tego malowania i mam jeszcze wiele innych. Co zauwa¿y³em? Ta baza ma zapach jak akryl ! Podczas malowania normalnie robi³a siê matowa itp, a pachnie jak akryl. Co z tym teraz robiæ ? Czy pozostaje tylko szlif z grubej rury do podk³adu ?

Pozdrawiam
 

YAMAHER
Wys³any: 2013-01-30, 00:00   
0
UP DOWN


Pomóg³: 7 razy
Posty: 1975
killerx ---> ja mia³em osotanio jak lakierowa³em zderzak do samuraika to wzialem wolny rozpuch do akrylu to sch³o tydzien :D taka nerwica mnie bra³a :D !!
Wzia³em papier i szlifunek :D zostawi³em pozniej polerka :D i torche ryski jescze sie robi³y. A pozniej juz samo sie utwardzi³o :)

Ostatnio sprawdza³em na 6 cm drzewkach :D i nawet nie ma jednej ma³ej ryski :D wiec lakier jest FEST :D !!!

Wytyczajac nowe trasy :)

a co do pytania jak juz zdzierasz to zdzieraj ile sie da :) w miare do podka³du jescze raz podkaldzik :) slzifunek i baza :) po³ godiznki w tych warunkach i bezb 1,5 warstwy :)
ob³oczek pierwszy a pozniej pe³na :) i bedzie baja. i grzej dwa dni :D ! dla spokoju heheh

DSC_0762.JPG
Plik ¶ci±gniêto 154 raz(y) 960.26 KB

 

Robertlodz09 
Wys³any: 2013-01-30, 00:04   
0
UP DOWN


Pomóg³: 61 razy
Posty: 3388
Sk±d: £ód¿
To zdjêcie to z baletów w lesie....? ;)
 

YAMAHER
Wys³any: 2013-01-30, 00:26   
0
UP DOWN


Pomóg³: 7 razy
Posty: 1975
Niestety potañcowy nie by³o :D Wytycza³em nowy szlak :D
 

lordik 
Wys³any: 2013-01-30, 16:31   
0
UP DOWN
narazie amator :)


Pomóg³: 1 raz
Posty: 199
Sk±d: Zahajki Lubelskie
Normalne jaki¶ le¶ny czo³g :D

jeszcze drzewa k³adzie ;P
 
 

YAMAHER
Wys³any: 2013-01-31, 00:16   
0
UP DOWN


Pomóg³: 7 razy
Posty: 1975
mowia na mnie czlowiek lasu ^^

Ale by³em mile zaskoczony :D ze lakierek jak kamor :D !! ''TAJJJJTAN" :D
 

gugun 
Wys³any: 2013-01-31, 10:58   
0
UP DOWN



Pomóg³: 52 razy
Posty: 2819
Sk±d: kuj-pom
zamiast r±baæ i do pieca to widze ze masz lenia i wolisz autem pojezdzic zeby sie samo po³ama³o..potem przyczepka i w garazu ciep³o :D
 
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Pomoc dla amatorów

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - forum anime