Szukaj FAQ Album



Autor Wiadomo¶æ
Dev2000
Wys³any: 2013-02-10, 18:22   Airbrush - rysa na lakierze
0
UP DOWN

Posty: 7
Witam wszystkich,jestem tutaj nowym uzytkownikiem ktory od dluzszego czasu sledzi wasze artyk.i fora czytajac o nowosciach opiniach.
Dzisiaj sam chcialbym zadac temacik ktory juz raz byl poruszony lecz z jak sadze niewielkim skutkiem.Otóz chodzi o rysy na lakierze a Aerograf
Czesto na youtubie mozna spotkac filmy poswiecone usowaniem rys a raczje ich wypelnianiem za pomoca aerografu-jesli ktos jest kumaty sam znajdzie te filmy
ale przechodzac do sedna,na ile sprawdza sie taki aerografik jesli chodzi o wypelnienie rysy?i co najbardziej mnie zastanawia jak wypelnic ryse na metaliku?Pozdrawiam :spoko:
 

YAMAHER
Wys³any: 2013-02-11, 02:26   
0
UP DOWN


Pomóg³: 7 razy
Posty: 1975
Jak mozesz to wstaw filmiki :)

Jak dla mnie polera duzo tych rysek usunuie :) w zalenzosci od grubosci bezbarwnego :) a przy niewielkich to robia sprayem na pedzelku a pozniej poelra i tez zmniejsza to zauwazalnosc takich rysek :)

najlepiej to papierek i poelra i heja :)
 

Andy 66 
Wys³any: 2013-02-11, 09:24   
0
UP DOWN

Posty: 177
Sk±d: Bydgoszcz
Koledze pewnie chodzi o rysy bardziej konkretne... takie do bazy :cool:
_________________
https://www.facebook.com/andyartbydgoszcz
 

Dev2000
Wys³any: 2013-02-11, 09:37   
0
UP DOWN

Posty: 7
Andy dokladnie,a ponize zamieszczam kilka linkow do owych "specow"
http://www.youtube.com/watch?v=-FxI3RtYThk
http://www.youtube.com/watch?v=Q0Y1S0zDGCQ

Mysle ze tyle na poczatek wystarczy,teraz pytania co z metalikami?
i do aero wlewamy sama baze +kilka kropel utwardzacza?Z wlasnego doswiadczenia wiem ze bazy z mieszalni idealnie pasuja pod dysze 0.3 reszta to kwestia cisnienia ale dalej zostaje metalik?

Dzien dobry wszystkim tak nawiasem
 

Andy 66 
Wys³any: 2013-02-11, 10:02   
0
UP DOWN

Posty: 177
Sk±d: Bydgoszcz
Holendrzy obcykali jak±¶ jednolit± masê mieszan± z baz±.... tylko wype³nia, szlifuje i poleruje. Sprzêt Festool :spoko:

http://autokrassen.nl/krassen/technologie.html

Tu masz link
_________________
https://www.facebook.com/andyartbydgoszcz
 

YAMAHER
Wys³any: 2013-02-11, 11:09   
0
UP DOWN


Pomóg³: 7 razy
Posty: 1975
Dev2000 ===> ale mnei zainspirowa³y te filmiki :) ten 1 z d***. Lakieruje na polerowany element hehe :D bez szlifu :)

Koledzy aerografowie taki gunik za 150-200 starczy do takich robótek :) ??? bo na tym sie nie znam nic a nic :)
 

Andy 66 
Wys³any: 2013-02-11, 11:18   
0
UP DOWN

Posty: 177
Sk±d: Bydgoszcz
YAMAHER napisa³/a:
Koledzy aerografowie taki gunik za 150-200 starczy do takich robótek


Chiñczyk z dysz± 0,3 powinien starczyæ... trochê gêsta jest ta masa wype³niaj±ca
_________________
https://www.facebook.com/andyartbydgoszcz
 

Dev2000
Wys³any: 2013-02-11, 11:55   
0
UP DOWN

Posty: 7
Andy,sam sie zastanawiam co on tam wlewa,poza baza utwardzacz? ok to moge przyjac ale w jakich proporcjach,z tego co wiem to bazy raczj nie trzeba rozcienczac bo sama w sobie jest juz odpowiednia pod 0,3\aero chinczyk do 200?w zupelnosci wystarczy ja uzywalem k116c za 100 zl dostepnego na allegro i smiga,lecz pytanie jest caly czas to samo czy do bazy dodajemy utwardzaczy,i reszty szpecostwa i dalej co z metalikiem?czy ktos to rozgryzie??na jednym z filmikow owy holender ma aerografik cos w stylu korektora grawitacyjnego,mam dokladnie ta sama zabaweczke-mozna ja sciagnac z zagranicy za niecale 200zl-dostep do niej bezproblemowy,jesli chodzi o wypelnianie rys jako zaprawka,jest super,nie bawisz sie z pedzelkowaniem tylko ciagniesz kreche ;) pozniej swiatelko i szlif koreczkiem a wykanczasz polerka,efekt calkiem calkiem,ale jak dla mnie nie jest to co ma byc czyli rysa zniknela bez sladu.Tropie wszedzie tematyke laczenia bazy z pozosalymi skladnikami tak by wlac w aero i pryskac a po polerce nie bylo zadnego sladu
 

Andy 66 
Wys³any: 2013-02-11, 12:18   
0
UP DOWN

Posty: 177
Sk±d: Bydgoszcz
Na moje, to rysy s± za g³êbokie dla aero...
Dev2000 napisa³/a:
ma aerografik cos w stylu korektora grawitacyjnego
Takie co¶, to ju¿ co¶ :D
A metalik... no problem - i tak masz bazy metalik i po polerce powinno tak zostaæ...

A sk³ad mieszczanki jest pewnie pilnie strze¿ony i opatentowany przez Holendrów :/
_________________
https://www.facebook.com/andyartbydgoszcz
 

Dev2000
Wys³any: 2013-02-11, 16:18   
0
UP DOWN

Posty: 7
Dobrze metalik metalikiem,bazy sa standardowe a bezbarwny?Powiem ci tak,wstrzelilem sie metalikiem w ryse,dokladnie ten kolor i odcien,na zbiorniczek chyba 3ml dalem 3 kroble utwardzacza,wczesniej prysnalem podkladem,lekki szlif do tego stopnia az zapylka zbedna mi zniknela i sama rysa wypelnila sie podkladem,z golej sterczacej blachy ktora przeswitywala przez ta ryse nagle mam szara kreseczke wypelniona podkladem,nastepnie 3 warstwy zapylkowe bazy metalicznej,zrobilem polerke i wyszlo,co prawda lepiej wyglada niz gola blacha ale z boku lub jak kto woli patrzac pod katem widac bylo ze t jest wypelnienie,dlatego zastanawiam sie czy na przyszlosc nie robic tak ze przeszlifuje delikatnie lakier wokolo tak jak holender robi,strzele podklad,zapylke z bazy,podsusze i wrzuce na to lakier (2 warstwy mgly)i po x czasie zmatuje i zapoleruje.Co o tym sadzisz Andy?nie jestem zawodowym lakiernikiem lecz hobbista ktory ma kilkuletni staz w dopieszczaniach powlok lakierniczych,kosmetyki samochodowej i pdr-u
 

YAMAHER
Wys³any: 2013-02-11, 16:35   
0
UP DOWN


Pomóg³: 7 razy
Posty: 1975
Dev2000 --> no mysle ze trzeba okolice szlifowac na bank :) A moze ta masa wype³niajaca to jakas zywica specjalistyczna :) ??

D³ugo tym PDRem sie zajmujesz :) ?? wstawi³ bys mi jakies foty albo na maila pos³a³ :) ??
 

Andy 66 
Wys³any: 2013-02-11, 17:05   
0
UP DOWN

Posty: 177
Sk±d: Bydgoszcz
Zauwa¿, ¿e po wype³nieniu rysy "tajemniczym specyfikiem" i po wyschniêciu, szlifuje to miejscowo koreczkiem... Tak jakby nie chcia³ naruszyæ pow³oki obok. Na moje, "tajemniczy specyfik" zawiera masê wype³niaj±c±, bazê i klar. Po wyschniêciu - obróbka szlifierska i polerska - nic wiêcej, bo za ma³o miejsca na kilka warstw... :cool:
Jak masz zaciêcie, to zrób kilka do¶wiadczeñ mieszaj±c wszystko w ró¿nych proporcjach.
Jak sie nie pogryzie, to znaczy ¿e kiedy¶ stwardnieje ^^
_________________
https://www.facebook.com/andyartbydgoszcz
 

Dev2000
Wys³any: 2013-02-11, 20:32   
0
UP DOWN

Posty: 7
Yamaher a moze w czys pomoc jesli chodzi o pdr?fotki mam na dysku innego komputerka w ktorym obecnie uleg awarii zasilacz ale chetnie wysle przy okazji,zostaw na prv emaila.
 

Dev2000
Wys³any: 2013-02-11, 20:32   
0
UP DOWN

Posty: 7
Andy,przymierzam sie pod koniec tygodnia do prob i mieszania utwardzaczy rozpuszczalnikow itd,zobaczymy co z tego wyjdzie,bynajmniej nie poddam sie tak latwo do poki tego nie rozgryze;)
 

tomek50
Wys³any: 2020-11-05, 18:40   
0
UP DOWN

Posty: 4
^^
Dev2000 napisa³/a:
Dobrze metalik metalikiem,bazy sa standardowe a bezbarwny?Powiem ci tak,wstrzelilem sie metalikiem w ryse,dokladnie ten kolor i odcien,na zbiorniczek chyba 3ml dalem 3 kroble utwardzacza,wczesniej prysnalem podkladem,lekki szlif do tego stopnia az zapylka zbedna mi zniknela i sama rysa wypelnila sie podkladem,z golej sterczacej blachy ktora przeswitywala przez ta ryse nagle mam szara kreseczke wypelniona podkladem,nastepnie 3 warstwy zapylkowe bazy metalicznej,zrobilem polerke i wyszlo,co prawda lepiej wyglada niz gola blacha ale z boku lub jak kto woli patrzac pod katem widac bylo ze t jest wypelnienie,dlatego zastanawiam sie czy na przyszlosc nie robic tak ze przeszlifuje delikatnie lakier wokolo tak jak holender robi,strzele podklad,zapylke z bazy,podsusze i wrzuce na to lakier (2 warstwy mgly)i po x czasie zmatuje i zapoleruje.Co o tym sadzisz Andy?nie jestem zawodowym lakiernikiem lecz hobbista ktory ma kilkuletni staz w dopieszczaniach powlok lakierniczych,kosmetyki samochodowej i pdr-u
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » AIRBRUSH » Forum Airbrush

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group