Szukaj FAQ Album



Autor Wiadomo¶æ
noistromo 
Wys³any: 2013-02-16, 01:51   Airbrush - drugie podej¶cie
0
UP DOWN

Posty: 2
Sk±d: Kraków
Witam wszystkich forumowiczów.
Przegl±da³em forum, czyta³em rady-porady dla pocz±tkuj±cych, trochê siê dowiedzia³em, ale niestety za ma³o, dlatego proszê o wskazówki.

Na pocz±tek chcia³bym wyja¶niæ temat, otó¿ kilka lat temu kupi³em na Allegro zestaw:
Kompresor ( kompresor <-- mniej wiêcej taki ) + jaki¶ chiñski airbrush.
Kompresor moim zdaniem pracowa³ g³o¶no ( dzia³am w mieszkaniu ) a co najbardziej uci±¿liwe przegrzewa³ siê i wy³±cza³ tak po ok 30 minutach.
Aerograf siê zatyka³, chlapa³, ogólnie przyjemno¶æ pracy tym zestawem by³a znikoma, jednak pozwoli³a mi zachwyciæ siê technik± :D
W tamtym czasie trochê bezmy¶lnie zrobi³em kupuj±c praktycznie pierwszy lepszy zestaw, tym razem chcia³bym unikn±æ takich problemów.

Chcê kupiæ kompresor oraz aerograf, cel: malowanie obrazów ( powierzchnie ok 100x70 cm ), mo¿e jakie¶ drobniejsze rzeczy, modele odpadaj±, tak samo jak ( przynajmniej na obecnie, w przysz³o¶ci jak skill wzro¶nie to móg³bym rozwa¿yæ ) malowanie karoserii i innych elementów pojazdów, g³ównie obrazy ( p³ótno, p³yta pil¶niowa, papier, mo¿e jakie¶ tworzywo sztuczne ). Zale¿y mi na w miarê cichym dzia³aniu kompresora ( jak ju¿ pisa³em wcze¶niej dzia³am w mieszkaniu, tak, czyta³em o lodówkowcach i z ich opisu wynika, ¿e s± super ciche :) ale nie mam pojêcia o konstruowaniu takich rzeczy wiêc odpada ) oraz na d³ugiej, ci±g³ej pracy ( bez przegrzewania siê ), np. 4-6h.
Z lektury forum wywnioskowa³em, ¿e dla moich potrzeb ( powierzchnie, czêste zmiany kolorów, ilo¶æ farby w pojemniku ) dobry rozwi±zaniem by³by aerograf z pojemnikiem dolnym i dysza 0,5mm. Jako i¿ jestem pocz±tkuj±cy to nie mam specjalnych wymagañ technicznych ( z czasem pewnie wzrosn± wraz z poznawaniem sprzêtu, technik itp. ).
Co do mojego bud¿etu to bardzo chcia³bym aby nie przekroczy³ 800-1000z³ ( brutto ;) ) za kompresor + aerograf, jednak je¶li mia³by zostaæ przekroczony to my¶lê i¿ wola³bym aby wiêcej posz³o na kompresor.
Zainteresowa³em siê tymi sprzêtami:
SENCO MINI 3,8L ( Senco Mini 3,8L )
Iwata IS-50 (Silver Jet) ( IS-50 )
Ah28A ( Ah28A

Je¶li czego¶ nie doprecyzowa³em lub niezbyt jasno opisa³em to proszê o komentarz a postaram siê bardziej rozpisaæ.
Dziêkujê za ewentualne rady i sugestie.
 

Andy 66 
Wys³any: 2013-02-16, 09:48   
0
UP DOWN

Posty: 177
Sk±d: Bydgoszcz
Do takich formatów jak piszesz, dysza 0,5 jest za du¿a i aero z dolnop³ukiem te¿ bym odradza³... tego mo¿esz u¿ywaæ przy malowaniu ¶cian (t³o i du¿e po³acie).
Jak nie chcesz siê ponownie sparzyæ, to polecam aero H&S Evolution. Masz tu dobr± cenê, ca³± damê dysz, zbiorniczków, czê¶ci zamiennych itp. Kompresor - tylko lodówkowiec ze zbiornikiem 20-30l.
Ja wszystko ogarniam H&S'em z dyszami 0,2 i 0,4 mm i lodówkowcem 24L
Je¶li sam nie potrafisz czego¶ takiego skleciæ, poszukaj w necie - mo¿e co¶ trafisz. Ale najtaniej - stary kompresor t³okowy ze z³omu, jaki¶ cz³owiek o z³otych rêkach, który z³o¿y Ci to za flaszkê...
Powodzenia
:spoko:
_________________
https://www.facebook.com/andyartbydgoszcz
 

Majez 
Wys³any: 2013-02-18, 16:11   
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 42
Sk±d: Oborniki wlkp.
co do kompresorków to mam ten co wymieni³es Senco mini chodzi juz z 2 lata i nie by³o problemow maluje w mieszkaniu w bloku najcichrzy nie jest po nocach niestety raczej nie moge malowac ale tak normalnie w dzien chodzi czesto i skarg nie s³ysza³em od sasiadow :) a ten link co da³es to mnie zszokowa³ ja go kupi³em za nieca³e 600z³
 

noistromo 
Wys³any: 2013-02-22, 00:29   
0
UP DOWN

Posty: 2
Sk±d: Kraków
Dziêki za odpowied¼ :)
Na razie siê skoñczy³o ( dam znaæ jak wra¿enia, dopiero co kupi³em ) na czym¶ takim:
http://allegro.pl/show_item.php?item=3014966671 ( w razie skoñczenia aukcji: AS-186 ).
Mam nadziejê, ¿e bêdzie ok na szczê¶cie cena ( 278z³ ) nie by³a jako¶ bardzo trudna do prze³kniêcia.
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » AIRBRUSH » Forum Airbrush

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group