Szukaj FAQ Album



Przesuniêty przez: Tech 2009-04-25, 17:42
Autor Wiadomo¶æ
mirh
Wys³any: 2008-01-07, 22:56   Przetarty (delikatnie) lakier ?
0
UP DOWN

Posty: 152
Jaki¶ czas temu jaki¶ skur... majstrowa³ mi przy klapce od zamka baga¿nika w mojej ukochanej alfie...
Efektem by³ brzydki odprysk do go³ej blachy, który wchodzi³ pod gumow± uszczelkê tej klapki. Musia³em wszystko zdemontowaæ, odprysk zrobi³em podkladem i zaprawk± pêdzelkiem (wtedy takie by³y moje umiejêtno¶ci i sprzêt :-) ) i by³oby w miarê ok, gdybym nie zabra³ siê do planowania tej bu³y a robi³em profesjonalnie :-) na mokro kostk± o gradacji 2000. Bu³e zrówna³em, ale za bardzo siê przej±³em i w rezultacie nadtar³em trochê lakier na krawêdzi tego wg³êbienia w które wchodzi zamek z klapk± (zdjêcie). Czy jestem w stanie to naprawiæ tab by nic nie by³o widaæ. Obecnie mam kompresor i aerograf oraz 2 (pod maskê, b³otniki) dobierane w mieszalni kolory do mojej alfy (kolor Bianco Polare, akrylowy, nie metalik).
Ten starty lakier to taki pasek ok 3cm d³ugi i tak kilka mm szeroki wz³u¿ krawêdzi zag³êbienia na znaczek (na zdjêciu w ku³eczku, w realu lepiej to widaæ).
Tak sobiê my¶lê jakbym delikatnie zmatowi³ to miejsce a nastêpnie delikatnie prysn±³ z aerografu , a potem na odkurz zapoda³ co¶ do cieniowania to mo¿e by³oby lepiej?
Ma kto¶ jaki¶ pomys³? Bardzo lubiê to autko a dbam jak o kobietê :-)

_MG_6812.jpg
Plik ¶ci±gniêto 8536 raz(y) 14.99 KB

 

ixell
Wys³any: 2008-01-07, 23:41   
0
UP DOWN


Pomóg³: 4 razy
Posty: 283
Sk±d: Kalisz
Wa³kujesz ten sam temat co zmask±. Daruj sobie t± rysê
_________________
ZOBACZ
http://www.allegro.pl/my_page.php?uid=7388319
http://www.allegro.pl/my_page.php?uid=3442968
www.autolakier.pl
 

mirh
Wys³any: 2008-01-08, 08:24   
0
UP DOWN

Posty: 152
ixell napisa³/a:
Wa³kujesz ten sam temat co zmask±. Daruj sobie t± rysê


A dlaczego mam sobie darowaæ? Nie podoba siê to nie pisz. Po za tym to forum ma w nazwie lakiernictwo i amator, zatem to chyba nie kó³ko ró¿añcowe :evil:
Jak lubisz je¼dziæ z rysami to Twoja sprawa.
 

rbfm 
Wys³any: 2008-01-08, 12:29   
0
UP DOWN

Pomóg³: 21 razy
Posty: 1890
Sk±d: Kraków
mirh napisa³/a:
A dlaczego mam sobie darowaæ?


dlatego ze nikt powazny nie bedzie sto razy pisal tego samego. odpowiedzi na ten temat masz w temacie o masce. nic niowego nikt nie napisze.
 

mirh
Wys³any: 2008-01-08, 12:50   
0
UP DOWN

Posty: 152
rbfm napisa³/a:
mirh napisa³/a:
A dlaczego mam sobie darowaæ?


dlatego ze nikt powazny nie bedzie sto razy pisal tego samego. odpowiedzi na ten temat masz w temacie o masce. nic niowego nikt nie napisze.


Tam by³a wy¿arta dziura od rdzy i lakier metalik. Tutaj mam przetarty lekko lakier tak ¿e prze¶wituje podk³ad i lakier akrylowy zwyk³y - ja na moje nie douczone oko amatora nie widze analogi w technice naprawy (ró¿ne uszkodzenia, ró¿ne lakiery), ale có¿ mo¿e jestem nie douczony. Istnieje co¶ takiego jak do¶wiadczenie, które siê nabywa z czasem...
Czy to tak trudno zrozumieæ ¿e dla pocz±tkuj±cego sam dobór odpowiedniego papieru ¶ciernego mo¿e byæ problemem :sad:
Póki co planuje zmatowiæ to jeszcze raz t± kostk± 2000 na mokro i pod dobraniu lakieru spróbujê prysn±æ delikatnie na to miejsce a na odkurz jaki¶ lakierem do cieniowania i na koñcu polerka jak±¶ dobr± past±, mam nadziejê ¿e bardziej tego nie spier...
 

rbfm 
Wys³any: 2008-01-08, 12:58   
0
UP DOWN

Pomóg³: 21 razy
Posty: 1890
Sk±d: Kraków
po prostu nie czytasz archiwum i wymagasz zebysmy co chwile pisali to samo. takich postow tygodniowo jest kilka i kazdy jest o tym samym. szczerze mowiac to mnie sie juz odechcialo ciagle to samo pisac. gdybys zadal sobie troche trudu to bez problemu znalazlbys w archiwum odpowiedzi na swoje pytania, pisane m.in. przeze mnie, amiggo, baqo i innych. zrozum ze nam sie po prostu nie chce a ty swoim postem tylko smiecisz na forum. w dodatku nie korzystasz z naszych dobrych rad (vide maska) tylko robisz tak jak ty uwazasz wiec po cholere mamy tobie odpowiadac.?

[ Dodano: 2008-01-08, 13:05 ]
idz do jakiejs mieszalni gdzie maja materialy novol i zapytaj czy maja broszurki pt Akademia Novol. W tej ksiazeczce jest wszystko ladnie pieknie opisane jak naprawiac dany rodzaj uszkodzenia. krok po kroku.
 

mirh
Wys³any: 2008-01-08, 13:11   
0
UP DOWN

Posty: 152
rbfm napisa³/a:
po prostu nie czytasz archiwum i wymagasz zebysmy co chwile pisali to samo. takich postow tygodniowo jest kilka i kazdy jest o tym samym. szczerze mowiac to mnie sie juz odechcialo ciagle to samo pisac. gdybys zadal sobie troche trudu to bez problemu znalazlbys w archiwum odpowiedzi na swoje pytania, pisane m.in. przeze mnie, amiggo, baqo i innych. zrozum ze nam sie po prostu nie chce a ty swoim postem tylko smiecisz na forum. w dodatku nie korzystasz z naszych dobrych rad (vide maska) tylko robisz tak jak ty uwazasz wiec po cholere mamy tobie odpowiadac.?

[ Dodano: 2008-01-08, 13:05 ]
idz do jakiejs mieszalni gdzie maja materialy novol i zapytaj czy maja broszurki pt Akademia Novol. W tej ksiazeczce jest wszystko ladnie pieknie opisane jak naprawiac dany rodzaj uszkodzenia. krok po kroku.


I to jest jaka¶ konkretna pomoc :-)
A co do forum to czytam posty i u¿ywam "szukaj", tylko mnie laikowi niekiedy miêdzy wierszami trudno siê dopatrzyæ analogi w metodyce usuwania ró¿nych uszkodzeñ.
Rysa, dziura, przetarcie itp. ró¿ne lakiery, ró¿ne technologie trudno siê w tym wszystkim po³apaæ... ksi±¿ke ju¿ dawno zamówi³em ale jeszcze do mnie nie trafi³a.
Powiedzcie mi jeszcze dobry cz³owieku :-) czy ten pomys³ na matowienie kostk± 2000 na mokro i ponowny "prysk" z cieniowaniem ma sens?
 

rbfm 
Wys³any: 2008-01-08, 13:13   
0
UP DOWN

Pomóg³: 21 razy
Posty: 1890
Sk±d: Kraków
mirh napisa³/a:
Powiedzcie mi jeszcze dobry cz³owieku :-) czy ten pomys³ na matowienie kostk± 2000 na mokro i ponowny "prysk" z cieniowaniem ma sens?


NIE. 2000 matuje sie przed polerka. ty musisz uzyc 800.
 

mirh
Wys³any: 2008-01-08, 13:18   
0
UP DOWN

Posty: 152
rbfm napisa³/a:
mirh napisa³/a:
Powiedzcie mi jeszcze dobry cz³owieku :-) czy ten pomys³ na matowienie kostk± 2000 na mokro i ponowny "prysk" z cieniowaniem ma sens?


NIE. 2000 matuje sie przed polerka. ty musisz uzyc 800.

Na sucho czy na mokro? Na ile wyj¶æ poza przetarty obszar z tym matowieniem?
 

rbfm 
Wys³any: 2008-01-08, 13:19   
0
UP DOWN

Pomóg³: 21 razy
Posty: 1890
Sk±d: Kraków
mirh napisa³/a:
Na sucho czy na mokro? Na ile wyj¶æ poza przetarty obszar z tym matowieniem?


na mokro. ja bym wyszedl na jakies 2-3 cm.
 

mirh
Wys³any: 2008-01-08, 13:24   
0
UP DOWN

Posty: 152
rbfm napisa³/a:
mirh napisa³/a:
Na sucho czy na mokro? Na ile wyj¶æ poza przetarty obszar z tym matowieniem?


na mokro. ja bym wyszedl na jakies 2-3 cm.


Wielkie dziêki.
 

mebArth 
Wys³any: 2008-01-08, 15:52   
0
UP DOWN

Pomóg³: 42 razy
Posty: 1797
Sk±d: Kraków
A nie lepiej 1500 na mokro? 800 jak przeleci za mocno to sie znów przedrze a Alfa jak i FIAT maj± g***ane pow³oki.
_________________
Bart
 
 

rbfm 
Wys³any: 2008-01-08, 16:01   
0
UP DOWN

Pomóg³: 21 razy
Posty: 1890
Sk±d: Kraków
1500 pod akryl ????

niech robi tak zeby nie przedrzec.
 

mirh
Wys³any: 2008-01-08, 19:25   
0
UP DOWN

Posty: 152
mebArth napisa³/a:
A nie lepiej 1500 na mokro? 800 jak przeleci za mocno to sie znów przedrze a Alfa jak i FIAT maj± g***ane pow³oki.


Ooo przepraszam :-) alfa 156 ma ocynk i ja osobi¶cie nie widzia³em rdzewiej±cej karoserii w 156 (a widzia³em nie jedn± na zlotach)... chyba ¿e po dzwonie kto¶ nie zrobi³ jak trzeba.
 

diablomichal
Wys³any: 2008-01-08, 21:23   
0
UP DOWN
I¿ Planeta 350cm3

Posty: 30
Sk±d: Staszów
Nie chodzi o blachê lecz o s³aby lakier :cool:
 
 

mebArth 
Wys³any: 2008-01-08, 22:02   
0
UP DOWN

Pomóg³: 42 razy
Posty: 1797
Sk±d: Kraków
@mirh
No o farbe mi chodzi a nie o blache.

@rbfm nigdy na wpylke nie robi³e¶ 1500 pod akryl? Ja widzialem po 800 wpy³ki, dopolerowac tego nie sz³o. Przejscia widac i inne cuda-wianki.

"niech robi tak zeby nie przedrzec." tlumacz amatorowi...ty czy ja wiemy kiedy skonczyc a on? Nie wie, wiêc pyta. A 1500 nie zedrze duzo a zeszlifuje, nada kontakt na nowy lakier.

pzdr:)

P.S Bia³a alfa = fuj :!: :!:
_________________
Bart
 
 

mirh
Wys³any: 2008-01-08, 22:42   
0
UP DOWN

Posty: 152
mebArth napisa³/a:

P.S Bia³a alfa = fuj :!: :!:


¯adne fuj, chyba nie widzia³e¶... to nie jest taki zupe³nie bia³y tylko wpada w kremowy

[ Dodano: 2008-01-08, 22:44 ]
mebArth napisa³/a:
...tlumacz amatorowi...ty czy ja wiemy kiedy skonczyc a on? Nie wie, wiêc pyta. A 1500 nie zedrze duzo a zeszlifuje, nada kontakt na nowy lakier.


no wla¶nie kiedy ?
 

Amiggo 
Wys³any: 2008-01-09, 22:19   
0
UP DOWN


Pomóg³: 4 razy
Posty: 356
mirh napisa³/a:
¯adne fuj, chyba nie widzia³e¶... to nie jest taki zupe³nie bia³y tylko wpada w kremowy

Wybacz, ale nie wiem czy wiesz, ¿e na odwzorowanie koloru na fotce ma wp³yw o¶wietlenie, rodzaj matrycy aparatu fotograficznego (ka¿dy inaczej oddaje barwy obiektu) i matryca lub kineskop monitora (jak poprzednio). Wiêc wybacz, ¿e nie wszyscy dostrzegli ten subtelny odcieñ. Dlatego, nie rozumiem ludzi dobieraj±cych kolory z fotografii, mo¿na okre¶liæ kolor w przybli¿eniu, ale dok³adnie to tylko metod± organoleptyczn±. Bez urazy. Pozdrawiam :wink:
 

mirh
Wys³any: 2008-01-10, 09:20   
0
UP DOWN

Posty: 152
Amiggo napisa³/a:
mirh napisa³/a:
¯adne fuj, chyba nie widzia³e¶... to nie jest taki zupe³nie bia³y tylko wpada w kremowy

Wybacz, ale nie wiem czy wiesz, ¿e na odwzorowanie koloru na fotce ma wp³yw o¶wietlenie, rodzaj matrycy aparatu fotograficznego (ka¿dy inaczej oddaje barwy obiektu) i matryca lub kineskop monitora (jak poprzednio). Wiêc wybacz, ¿e nie wszyscy dostrzegli ten subtelny odcieñ. Dlatego, nie rozumiem ludzi dobieraj±cych kolory z fotografii, mo¿na okre¶liæ kolor w przybli¿eniu, ale dok³adnie to tylko metod± organoleptyczn±. Bez urazy. Pozdrawiam :wink:


Wybacz, ale wiem :-) i to dobrze, bo zajmuje siê amatrosko fotografi± (mam canon 20D i trochê szkie³), mam nawet kalibrator kolorów sprzêtowy do monitora i w temacie kolorów co¶ nie co¶ naprawdê wiem :-)
Poza tym sk±d wiesz jak wygl±da mój samochód, przecie¿ nie widzia³e¶ go w realu. I sk±d te przypuszczenia o doborze koloru z fotografi ?! Ja napisa³em "dobierane w mieszalni kolory do mojej alfy (kolor Bianco Polare, akrylowy, nie metalik)" a to raczej z fotografi nie zrobisz ;-)
A tak BTW fotka zrobiona w RAW przekonwertowana do jpg w sRGB i poprawny WB, zatem jak masz skalibrowany (dobry) monitor to powiniene¶ mieæ jakie¶ zorientowanie co do tego koloru.
 

mebArth 
Wys³any: 2008-01-10, 18:16   
0
UP DOWN

Pomóg³: 42 razy
Posty: 1797
Sk±d: Kraków
To co..k³ocimy sie o parametry jpg'a czy o przetarcia? Bez przesady. Ja ogólnie powiedzia³em BIA£Y (moze byc kremowy, kosc slonowa, snieg) = fuj:) zdania nie zmienie:D

@mirh co do szlifowania 1500 na mokro - kilka razy przeleæ obszar do ZMATOWIENIA powloki. Jak ne wiesz kiedy to po kilku ruchach bez docisku wycieraj element (sa takie gumki to sciagania wody, alternatywa = wycieraczka do szyb)
jak powierzchnia jest matowa tzn nadaje sie do malowania i przyczepno¶æ nowej farby jest. 800 jest za gruby i predziutko sie przedrzesz do podk³adu. A po2. po 1500 jest lepiej wyj¶æ na polerce z wpy³kami.
_________________
Bart
 
 

Amiggo 
Wys³any: 2008-01-10, 20:59   
0
UP DOWN


Pomóg³: 4 razy
Posty: 356
mirh kolego nie obra¿aj siê.
Cytat:
Wybacz, ale wiem i to dobrze, bo zajmuje siê amatrosko fotografi±

Z tego wzglêdu masz jakie¶ o tym pojêcie, ale inni mog± nie mieæ. Sk±d mam wiedzieæ, czym robi³e¶ fotkê, w jakim o¶wietleniu, formacie i czy aby nie u¿y³e¶ filtrów. :mrgreen:
mirh napisa³/a:
Poza tym sk±d wiesz jak wygl±da mój samochód, przecie¿ nie widzia³e¶ go w realu. I sk±d te przypuszczenia o doborze koloru z fotografi ?!

Ja nie pisa³em o tobie w tym przypadku, tylko ogólnie. Pisa³em przecie¿, ¿e dok³adny dobór koloru to tylko organoleptycznie. Ju¿ kilka razy spotka³em siê z dobieraniem kolorków z fotki i potwierdzam, ¿e to lipa. :wink:
mirh napisa³/a:
A tak BTW fotka zrobiona w RAW przekonwertowana do jpg w sRGB i poprawny WB, zatem jak masz skalibrowany (dobry) monitor to powiniene¶ mieæ jakie¶ zorientowanie co do tego koloru.

Wyt³umacz to amatorowi fotografii z aparatem za 250 zloty albo foto-komórk± i monitorem za 6 setek po promocji.
mebArth napisa³/a:
Ja ogólnie powiedzia³em BIA£Y (moze byc kremowy, kosc slonowa, snieg) = fuj:) zdania nie zmienie

Wiesz, s± gusta i gu¶ciki. Jednemu podoba siê córusia, a drugiemu mamusia. Wszystko rzecz wzglêdna. :mrgreen:
Pozdrawiam
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Technologia i materia³y

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group