Szukaj FAQ Album



Autor Wiadomo¶æ
tauros0805
Wys³any: 2013-03-03, 18:07   otworzenie warsztatu blacharskiego.
0
UP DOWN

Posty: 16
Witam zamierzam otworzyæ legalnie warsztat blacharski z konserwacj± podwozi,i tu moje pytanie czy kto¶ z was tak ma gdy¿ mam problem ¿e zrobi³em sobie warsztat przy³±czony do budynku mieszkalnego w którym to sobie dorabia³em po godzinach z czasem inestowa³em w niego w którym mo¿na powiedzieæ s± przyzwoite warunki oraz sprzêt na kwotê oko³o 30tys.z³ Mój dom jest przy³±czony do warsztatu o powierzchni ok 70mkw najbli¿szy budynek to ok 70m od mojego domu do drogi mam ok 20 od warsztatu i powiedzcie mi co muszê spe³niæ abyby³ legalny/:
1.Czy pr±d muszê mieæ z nowego przy³±cza czy mogê za³o¿yæ podlicznik?
2.Co z instalacj± przeciw po¿arow±.
3.Czy mam jakiê¶ szanse czy mnie skre¶la ze warsztat nie jest wolno stoj±cy Mój znajomy ma warsztat z wymian± szyb i spawaniem plastików który ma pod budynkiem mieszkalnym i ma to legalnie jak my¶licie czy da³ komu¶ w ³apê czy mo¿e ta katygoria pkd nie wymaga jaki¶ specjalnych pozwoleñ.
Powiedzcieczy kto¶ z was ma podobn± sytuacjê bêde bardzo wdziêczny pozdrawiam.
 

PROJEKTER
Wys³any: 2013-03-04, 10:32   Re: otworzenie warsztatu blacharskiego.
+1
UP DOWN


Pomóg³: 15 razy
Posty: 1838
Sk±d: MODULAR - equipment
@tauros0805 ... tych co siê im jeszcze chce odpowiadaæ na pytania i pisaæ posty na forach bran¿owych dla lakierników .... a do tego wiedz± co pisz± i maj± spore do¶wiadczenie ... to jest w tym internetowym lakiernictwie ju¿ ma³a garstka :/

Jak siê nudz± albo maj± zapa³, to dostêpne dzi¶ oprogramowanie pozwala na ¶ledzenie obu portali o lakiernictwie jednocze¶nie i jeszcze na ogl±danie filmów ;) .
Pamiêtaj o tym w przysz³o¶ci. ^^ Nie musisz kopiowaæ / powielaæ tego samego pytania na obu portalach jednocze¶nie, bo zrobi siê monotonnie i nudno :x:

Jednym zdaniem : Widzimy Ciê kolego i twój problem ;) .. na wszelki wypadek ta sam odpowied¼ co TAM :spoko:

PROJEKTER napisa³/a:
Obowi±zuj± tu takie same przepisy jak dla lakierni, mechaniki pojazdowej czy innego rodzaju warsztatu samochodowego. Maszt warsztat samochodowy. Jego zakres us³ug to ju¿ sprawa drugorzêdna.

Pierwszy krok ... Miejscowy plan zagospodarowania terenu ( Urz±d Gminy lub strona www. Urzêdu Gminy ) Tam sprawdzisz sobie czy na swojej dzia³ce mo¿esz czy nie mo¿esz prowadziæ takiej dzia³alno¶ci jak warsztat samochodowy. Nie kombinuj z nazewnictwem informacjami, ¿e czego¶ tam nie robisz, ¿e masz maciupci obiekcik i zatrudniasz tylko dwa krasnoludki, ¿e sikasz w domciu i ci nie potrzebny kibel w gara¿u, ¿e rodzinie nie przeszkadza ten syf itp. wykrêty :nono:

Urzêdnicy sprowadz± ciê na ziemiê do normalnego nazewnictwa zdefiniowanego w przepisach, oraz potraktuj± ten gara¿ jak normalny warsztat samochodowy ... wymagaj±cy np. Decyzji ¦rodowiskowej.

Nie pytaj jak maj± inni u siebie ... Chyba ¿e ju¿ teraz szukasz sobie towarzystwa w kolejce do komornika, albo w celi :)
_________________
Chcesz wiedzieæ wiêcej ? ... projekter@projekter.pl
 

teac27 
Wys³any: 2013-03-11, 11:05   
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 155
Sk±d: podkarpacie
Jak juz Pan Projekter konkretnie Ci odpisze . a zawsze pisze konkretnie . to gwarantuje Ci ¿e nigdzie indziej nie uzyskasz cenniejszej informacji . :tak: :tak: :tak:
_________________

 
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Firma

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group