Szukaj FAQ Album

Przesunięty przez: Tech 2009-04-25, 17:41
Autor Wiadomość
DrCruel
Wysłany: 2006-09-11, 10:31   Szlifowanie lakieru bezbarwnego
0
UP DOWN

MONKI4444

Wysłany: Sob Lut 04, 2006 3:39 pm Temat postu: Szlifowanie lakieru bezbarwnego!!!!Pomocy

--------------------------------------------------------------------------------

Mam pytanie wymalowałem auto lakierem bezbrwnym i wyszedł mi tak zwany efekt skórki pomaranczowej zaczełem to szlifowac papierem wodnym 2000 recznie ale cos nie moge siagnac całkiem głądkiej powierzchni czy mam zostwic taka powierzchnie i spolerowac to czy musze jeszce przed polerowaniem wyprowadzic ta powierzchnie zeby była całkiem głądka i czy mogłbym to zrobic szlifierka oscylacyjna i papierem 2000+oczywiscie woda prosze o pomoc z gory dziekuje Pozdra3wiam wszystkich MONKI4444

Powrót do góry

DrCruel
Site Admin

Wysłany: Sob Lut 04, 2006 6:50 pm Temat postu:

--------------------------------------------------------------------------------

Jeżeli chcesz użyć szlifierkę oscylacyjną z papierem na wodę to pewnie masz taką z prostokątną stopą i mocowaniem papieru na zaciski??? Jeżeli tak to nie będzie to dobre rozwiązanie bo oscylacyjna nie jest do wykańczającego szlifowania
Lepiej będzie jak zdobędziesz gdzieś szlifierkę mimośrodową z tarczą na krążki z welurem czyli popularnie zwane "na rzep". Będziesz potrzebował też taki dysk przejściowy z miękkiej gąbki, który zwiększy bezpieczeństwo szlifowania na rantach - nie zrobisz przeszlifek.
Najgorzej będzie z krążkami bo sklepy rzadko mają takie drobne granulacje w krążkach, ale jak dobrze poszukasz to znajdziesz. Będziesz potrzebował P 800, P1000 i P1200 i raczej nie licz że gdzieś zamówisz parę sztuk bo są pakowane po 50 szt. więc jak nie znajdziesz w sklepach to możesz zapytać forum...
Zacznij od P 800 ale tylko przejedź delikatnie całą powierzchnię a dalej P1000 i też delikatnie no i P1200.
Jak ocenisz że jest OK to wtedy polerka

Powrót do góry

MONKI4444

Wysłany: Sob Lut 04, 2006 7:22 pm Temat postu: Re: Szlifowanie lakieru bezbarwnego!!!!Pomocy

Dzieki za odpowiedz na moje pytanie czyli musze dokoąłdnie zeszlifowac powiezchnie na glace zeby dopiero polerowac powierzchnie czy tez nie koniecznie czy moze byc lekki taki efekt skorki pomaranczowej a to moze zejsc podczas polerki czy nie zabardzo

Powrót do góry

wojtas-k3

Wysłany: Sob Lut 04, 2006 9:46 pm Temat postu:

jeżeli naniosłeś zbyt małą ilość lakieru-problem. możesz mieć gładki lakier jak szkło i mnóstwo dziurek. sztuka tkwi ,aby uzyskać strukturę lakieru odpowiedniej grubości.jeżeli lakierujesz jeden pionowy element ,to nie tylko kolor ma się zgadzać,ale i jednolita struktura. jest to delikatna cytrynka. i jeżeli nie wyjdzie przy wykładaniu ostatniej warstwy lakieru,to oceniamy.wtedy może wystarczyć samo "liżnięcie" maszyną do polerowania,jeżeli jest gorzej ścinamy lekko p 2000. ja proponuje robić to ręcznie. maszyna zostawi serpentynki. rysę prostą jest ciężej znaleść ,lakier też się inaczej nie rysuje. łatwiej jest dorobić "cytrynkę" niż usunąć zaćiek. wtedy to ju po lakierze. jeśli masz zbyt fatalnie, to jeszcze raz w lakier. pozdrawiam ,życzę powodzenia i pewnej ręki.

Powrót do góry

.
Gość

Wysłany: Wto Lut 07, 2006 11:26 pm Temat postu: re

jesli chcesz miec tak na przyszlosc przyczyny defektow lakierniczych i ich naprawda to looknij tu http://lakiernik.com.pl/articles.php?id=18 mozesz tez zamowic sobie 13 numer czasopisma lakiernik tam tez to jest i nawet foty lepiej wygladaja ja zamowilem sobie "bezplatna prenumerate" co jest na stronie www.lakiernik.com.pl i mi akurat to przyslali
pozdrawiam

Dyzio

LAKIEROWANKO Strona Główna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Technologia i materiały

Odpowiedz do tematu