Szukaj FAQ Album



Przesuniêty przez: Tech 2009-04-25, 17:41
Autor Wiadomo¶æ
DrCruel
Wys³any: 2006-09-11, 10:31   Szlifowanie lakieru bezbarwnego
0
UP DOWN


Posty: 418
MONKI4444



Do³±czy³: 14 Sty 2006
Posty: 19

Wys³any: Sob Lut 04, 2006 3:39 pm Temat postu: Szlifowanie lakieru bezbarwnego!!!!Pomocy

--------------------------------------------------------------------------------

Mam pytanie wymalowa³em auto lakierem bezbrwnym i wyszed³ mi tak zwany efekt skórki pomaranczowej zacze³em to szlifowac papierem wodnym 2000 recznie ale cos nie moge siagnac ca³kiem g³±dkiej powierzchni czy mam zostwic taka powierzchnie i spolerowac to czy musze jeszce przed polerowaniem wyprowadzic ta powierzchnie zeby by³a ca³kiem g³±dka i czy mog³bym to zrobic szlifierka oscylacyjna i papierem 2000+oczywiscie woda prosze o pomoc z gory dziekuje Pozdra3wiam wszystkich MONKI4444

Powrót do góry


DrCruel
Site Admin


Do³±czy³: 13 Lip 2005
Posty: 50

Wys³any: Sob Lut 04, 2006 6:50 pm Temat postu:

--------------------------------------------------------------------------------

Je¿eli chcesz u¿yæ szlifierkê oscylacyjn± z papierem na wodê to pewnie masz tak± z prostok±tn± stop± i mocowaniem papieru na zaciski??? Je¿eli tak to nie bêdzie to dobre rozwi±zanie bo oscylacyjna nie jest do wykañczaj±cego szlifowania
Lepiej bêdzie jak zdobêdziesz gdzie¶ szlifierkê mimo¶rodow± z tarcz± na kr±¿ki z welurem czyli popularnie zwane "na rzep". Bêdziesz potrzebowa³ te¿ taki dysk przej¶ciowy z miêkkiej g±bki, który zwiêkszy bezpieczeñstwo szlifowania na rantach - nie zrobisz przeszlifek.
Najgorzej bêdzie z kr±¿kami bo sklepy rzadko maj± takie drobne granulacje w kr±¿kach, ale jak dobrze poszukasz to znajdziesz. Bêdziesz potrzebowa³ P 800, P1000 i P1200 i raczej nie licz ¿e gdzie¶ zamówisz parê sztuk bo s± pakowane po 50 szt. wiêc jak nie znajdziesz w sklepach to mo¿esz zapytaæ forum...
Zacznij od P 800 ale tylko przejed¼ delikatnie ca³± powierzchniê a dalej P1000 i te¿ delikatnie no i P1200.
Jak ocenisz ¿e jest OK to wtedy polerka

Powrót do góry


MONKI4444



Do³±czy³: 14 Sty 2006
Posty: 19

Wys³any: Sob Lut 04, 2006 7:22 pm Temat postu: Re: Szlifowanie lakieru bezbarwnego!!!!Pomocy

--------------------------------------------------------------------------------

Dzieki za odpowiedz na moje pytanie czyli musze doko±³dnie zeszlifowac powiezchnie na glace zeby dopiero polerowac powierzchnie czy tez nie koniecznie czy moze byc lekki taki efekt skorki pomaranczowej a to moze zejsc podczas polerki czy nie zabardzo

Powrót do góry


wojtas-k3



Do³±czy³: 01 Lut 2006
Posty: 13

Wys³any: Sob Lut 04, 2006 9:46 pm Temat postu:

--------------------------------------------------------------------------------

je¿eli nanios³e¶ zbyt ma³± ilo¶æ lakieru-problem. mo¿esz mieæ g³adki lakier jak szk³o i mnóstwo dziurek. sztuka tkwi ,aby uzyskaæ strukturê lakieru odpowiedniej grubo¶ci.je¿eli lakierujesz jeden pionowy element ,to nie tylko kolor ma siê zgadzaæ,ale i jednolita struktura. jest to delikatna cytrynka. i je¿eli nie wyjdzie przy wyk³adaniu ostatniej warstwy lakieru,to oceniamy.wtedy mo¿e wystarczyæ samo "li¿niêcie" maszyn± do polerowania,je¿eli jest gorzej ¶cinamy lekko p 2000. ja proponuje robiæ to rêcznie. maszyna zostawi serpentynki. rysê prost± jest ciê¿ej znale¶æ ,lakier te¿ siê inaczej nie rysuje. ³atwiej jest dorobiæ "cytrynkê" ni¿ usun±æ zaæiek. wtedy to ju po lakierze. je¶li masz zbyt fatalnie, to jeszcze raz w lakier. pozdrawiam ,¿yczê powodzenia i pewnej rêki.

Powrót do góry


.
Go¶æ





Wys³any: Wto Lut 07, 2006 11:26 pm Temat postu: re

--------------------------------------------------------------------------------

jesli chcesz miec tak na przyszlosc przyczyny defektow lakierniczych i ich naprawda to looknij tu http://lakiernik.com.pl/articles.php?id=18 mozesz tez zamowic sobie 13 numer czasopisma lakiernik tam tez to jest i nawet foty lepiej wygladaja ja zamowilem sobie "bezplatna prenumerate" co jest na stronie www.lakiernik.com.pl i mi akurat to przyslali
pozdrawiam

Dyzio
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Technologia i materia³y

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - forum anime