Szukaj FAQ Album



Autor Wiadomo¶æ
YAMAHER
Wys³any: 2013-12-24, 17:47   
0
UP DOWN


Pomóg³: 7 razy
Posty: 1975
Hahah chyba red i white :-D :-D. No i trafiles ze nie mêskie bo klientem jest babka :-)
 

kosior
Wys³any: 2014-05-14, 08:58   
0
UP DOWN


Posty: 102
mam pytanie do znawców lakierki mdf
mam stó³ drewniany lakierowany bezbarwnym poradzcie co zastosowaæ zeby zrobiæ z niego bia³y po³ysk , to bedzie moja pierwsza robota z drewnem wiec kazda rada sie przyda
_________________

 

YAMAHER
Wys³any: 2014-05-14, 19:47   
0
UP DOWN


Pomóg³: 7 razy
Posty: 1975
Kosiorek musisz zmatowic go odpowiednio. Dac najlepiej izolator do drewna ( mdf) na to dac pok³ad samochodowy twardy jakis np RANALA albo najlepiej do drewna dedykowany, no oczywiscie szlif i poliuretan jakis dobry :)
Ale nic nie dorówna lakierownaiu UV :)
 

Przemek 
Wys³any: 2014-05-15, 06:26   
0
UP DOWN
Przemek


Pomóg³: 4 razy
Posty: 514
Sk±d: Szczecin
To znaczy jak ? Sieciuje tylko przy lampie UV ?
_________________
Tym siê zajmujê
http://piaskowanieszczecin.pl/
http://akwarium.szczecin.pl/
 

kosior
Wys³any: 2014-05-15, 08:49   
0
UP DOWN


Posty: 102
Jakby¶ jeszcze poda³ nazwy izolatora i podk³adu do drewna to by³o by przepiêknie :roll:
_________________

 

YAMAHER
Wys³any: 2014-05-15, 12:43   
0
UP DOWN


Pomóg³: 7 razy
Posty: 1975
Kosior --> ja to mialem z AkzoNobla :) wiec firmy od sikkensa dyny i lesonalla :) Musi sie to nazywac izolator do drewna egzotycznego i mdfu
A jak nie masz tego to po prostu wylej duzo podk³adu poznije szlif zrobisz i znow podk³ad :) troche wiecej roboty ale bez tez da rade.

Przemek --> Sa specjalne lakiery do utwardzania UV. Moim zdaniem najtwardsze lakiery na mdf :)
 

jacek4
Wys³any: 2014-06-28, 04:06   
0
UP DOWN

Posty: 27
YAMAHER napisa³/a:
Kosiorek musisz zmatowic go odpowiednio. Dac najlepiej izolator do drewna ( mdf) na to dac pok³ad samochodowy twardy jakis np RANALA albo najlepiej do drewna dedykowany, no oczywiscie szlif i poliuretan jakis dobry :)
Ale nic nie dorówna lakierownaiu UV :)


Wed³ug mnie to zale¿y jaki jest ten lakier bezbarwny, i w jakim stanie.
Zmatowiæ - co przez to rozumiemy ?
Skoro ma dawaæ izolant do drewna to znaczy siê nie ma zmatowiæ tylko zedrzeæ pow³okê do go³ego drewna.
Izolant ? Raczej w fachowym nazewnictwie bardziej siê operuje symbolami i nazw± producenta.
Samochodowy ? - Do drewna ? albo taki, albo taki ?

Je¿eli bezbarwny jest nie zniszczony, nie ma ubytków to bym tylko wymatowa³ i po³o¿y³ kolor, ewentualnie na wierzch bezbarwny - po³ysk, mat lub pó³ mat.

Ja kupuj±c materia³y to mam wyra¼ne rozró¿nienie : Ka¿dy z tego typu produktów to nazywa siê izolant a nie izolator. S± do drewna (czyli te¿ do forniru) a inne do MDF-u.
I czêsto nie s± potrzebne, tylko handlowcy jak wpadn± na prezentacje to przedstawiaj± dziwne technologiê i ilo¶ci produktów które trzeba u¿ywaæ. (oni na tym zarabiaj±) a efekty i jako¶æ s± takie same. I uprzedzaj±c pytanie... Tak, po d³ugim czasie te¿ s± takiej samej jako¶ci. Po takich wizytach robili¶my sobie podczas prezentacji próbki w ich technologii z izolantami, i nasze, naszymi sposobami, i czasem przy jaki¶ porz±dkach zagl±dali¶my do kartonów z przed ile¶ tam czasu i nie ma ró¿nicy, a czasem przy pukniêciu, zarysowaniu by³ + na nasze.
Tak robi³em i bêdê robi³.
 

YAMAHER
Wys³any: 2014-06-28, 15:25   
0
UP DOWN


Pomóg³: 7 razy
Posty: 1975
To sobie kur rób.
Izolant izolator jeden pies. Co mam mu podaæ dok³adn± firmê ka¿dego produktu ? Kolega nie znajdzie i stwierdzi moze ze sie juz nie da pomalowaæ tym co mu proponuj± w mieszalni... Zastanów sie.
mozna tez u¿yæ bazy samochodowej i bezb samochodowego i co mam mu powiedzieæ bierz duponta albo sikkensa ?
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Fotorelacje

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - recenzje mang