Szukaj FAQ Album



Autor Wiadomo¶æ
Kevin1986 
Wys³any: 2013-05-17, 00:25   Lakiernia + PDR zaczynamy
0
UP DOWN

Posty: 2
Sk±d: Koronowo
Witam jak w temacie otwieram ze znajomym lakierowanie pojazdów i naprawy PDR on jest do¶wiadczonym lakiernikiem w tym roku robi uprawnienia mistrzowskie a ja z zawodu handlowiec w du¿ej firmie zajmuj±c± siê mechanik± pojazdow± ,ale z zami³owania mechanik sam mam ukoñczone szkolenia i du¿± praktykê zaczynamy od naszego miasteczka 15 ty¶ mieszkañców i dzier¿awimy warsztat 80 m2 na pocz±tek mamy ju¿ zlecenia na 5 aut zaczynamy od 6 czerwca po zamontowaniu o¶wietlenia i przystosowaniu warsztatu i tu kolejne pytania ,bo i ja i on pracujemy na etacie wiem ,¿e mogê otworzyæ dzia³alno¶æ i p³acimy po oko³o 200 z³ od osoby tylko nie mogê zarejestrowaæ dzia³alno¶ci jako lakiernia ,bo wymogi s± zbyt podkrêcone i tu moje pytanie w jakiej formie najlepiej za³o¿yæ dzia³alno¶æ a sam my¶la³em nad "Przedsiêbiorstwem Handlowo Us³ugowym" dzia³alno¶æ mia³aby byæ zarejestrowana na moje miejsce zamieszkania bo przecie¿ mogê wykonywaæ naprawy u klienta dla bardziej dociekliwych a chcia³bym siê reklamowaæ jako naprawy blacharsko lakiernicze i tu my¶lê ,¿e moim ratunkiem jest pdr który nie wymaga tej ca³ej procedury która jest w przypadku lakierowania. W przypadku kontroli zawsze bêdê móg³ siê nim podeprzeæ a chodzi przedewszystkim o ominiêcie wielu durnych przepisów oraz o to ,¿eby siê w papierach zgadza³o . Dodam ,¿e warsztat znajduje siê na ogrodzonym terenie du¿ej firmy za zamknietymi bramami po godzinach pracy tej firmy . A sytuacja ma byæ przej¶ciowa i ,¿eby zrobiæ wszystko legalnie wg przepisów musimy najpierw na to zapracowaæ i dokupiæ odpowiedni sprzêt jak choæby komorê no i poszukaæ innej lokalizacji .

Jakie¶ pomys³y sugestie ? Za wszystkie dziêkujê i pozdrawiam
 

hamir 
Wys³any: 2013-05-17, 16:19   
0
UP DOWN

Pomóg³: 4 razy
Posty: 754
Sk±d: Astana
Kevin1986, napisz do kolegi PROJEKTERA na pw. :spoko: Zycze powodzenia ^^
 

Kevin1986 
Wys³any: 2013-05-19, 02:59   
0
UP DOWN

Posty: 2
Sk±d: Koronowo
No ju¿ siê zapozna³em z literatur± jednak nie ukrywam ,¿e nie mamy ¿adnej bazy klientów poza kilkoma zleceniami które pomog± nam siê odbiæ po zakupie sprzêtu który i tak kupujemy w kredyt zaczynamy mo¿na powiedzieæ od totalnego 0 a po 2 miesi±cach w planie rejestracja dzia³alno¶ci co pozwoli nam siê dobrze rozreklamowaæ dodatkowym utrudnieniem jest ma³y rynek i konkurencja na szczê¶cie ani tania ani dobra . Du¿y warsztat siê marzy ,ale to kwestia czasu .
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Firma

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group