Szukaj FAQ Album



Przesuniêty przez: Tech 2009-04-25, 17:41
Autor Wiadomo¶æ
DrCruel
Wys³any: 2006-09-11, 10:51   Moje malowanie auta
0
UP DOWN


Posty: 418
Autor Wiadomo¶æ

szakalv8



Do³±czy³: 08 Lut 2006
Posty: 15
Sk±d: Kielce


Wys³any: 08 Lut 2006 01:52 pm Temat postu: Malowanie Auta Jaki lakier ?

--------------------------------------------------------------------------------

Witam serdecznie wszystkich.

Jestem tutaj nowy i jesli gdzie spalne jakas glupotke to wybaczcie...

Mam mianowicie takie pytanie:

Robie od podstaw sobie Swoje Autko... Lincolna noi jestem teraz na etapie szpachlowania , Z zawodu jestem Kierowca mechanik takze z autami mam duza stycznosc lecz malowanie auta cyz tez rozne rodzaju prace w tym dziale tez bardzo lubie ! Moja incjatywa zawsze jest jedna wszystko co robie ma byc zrobione SUPER-PORZADNIE!

Teraz mam pytanko do was tutaj specow bo ja to typowy amator w tym dziale... za soba mam 3 autka pomalowane troche zabawy w lakiernika itd... Ale tym razem..jest to auto kolos... i chcialbym sie was poradzic jak wszyskto zrobic zeby uniknac ryzyka spiepszenia czegos!

Auto ma miec kolor bialy (taki zreszta jest teraz) jaki lakier polecacie?
AKRYL czy baza+bezbarwny?

Jesli chodiz o podkladowanie to ja robie to tak...
szpachla z wloknem
szpachla wykonczeniowa
-wszystko docieram ostatecznym papierem 120 potem podklad epoxydowy nato podklad akrylowy tak wyglada to pod lakier!
_

-Z rozmowy z jednym lakiernikiem doradizl mi on by.... Jednak polozyc Baze + bezbarwny co wy o tym myslicie?

Czy sa jakies zasady w nakladaniu tego typu lakieru .. zeby wszystko bylo okej?

Czy nakladajac baze trzeba ja polerowac potem?
Po jakim czasie nakladamy na baze bezbarwny?
Jak potem polerujemy zeby wszystko bylo okej


I moze jest ktos na forum kto by mial dostep do porzadnych lakierow nie jakis podrobek czy cos....

Sorki za taki dlugi post...... Piszcze co wy na ten temat uwazacie? gdzie robie jakis blad i czy o czyms nie zapomnialem.... Bede wdzieczny za kazda wskazowke...

Serdecznie pozdrawiam
_________________
Miej Szacunek To Tez Bedziesz Szanowany...



Autor Wiadomo¶æ

malarz



Do³±czy³: 01 Pa¼ 2005
Posty: 29



Wys³any: 08 Lut 2006 09:34 pm Temat postu:

--------------------------------------------------------------------------------

witaj

Cytat:
wszystko co robie ma byc zrobione SUPER-PORZADNIE!


je¶li chcesz aby tak by³o to papier P120 jako ostatnia granulacja do szlifowania szpachli to stanowczo za ma³o, niektórzy od tej granulacji dopiero zaczynaj± obrabianie szpachli, poczytaj dobrze tematy na forum bo ju¿ by³o o tym w skrócie: obróbka szpachli np: 80/100-150-220-280 (rêcznie)

co do lakieru to musisz sam podj±æ decyzjê, je¿eli jest to zabytek to mo¿e lepiej akrylem tak jak w orginale ale mo¿esz te¿ zrobiæ baz± niemetaliczn± z klarem
obie wersje s± poprawne ale przy bazie z klarem bêdzie wiêkszy po³ysk i g³êbia, mo¿esz te¿ po³o¿yæ lakier bezbarwny na akryl aby uzyskaæ wiêkszy po³ysk akrylu

podk³ad epoksydowy + akrylowy to OK

o czasach nak³adania klaru na bazê jest bardzo dobry temat na forum

podejrzewam ¿e w Kielcach znajdziesz kilka dobrych mieszalni

pozdrówki
_________________
malarz-tynkarz to dobry fach !!!



Autor Wiadomo¶æ

Go¶æ








Wys³any: 08 Lut 2006 11:35 pm Temat postu:

--------------------------------------------------------------------------------

Sorki szanowny kolego pomylilem sie nie papier scierny nie 120 tylko 1200 sorka ,,,, i dzieki za odpowiedz!



Autor Wiadomo¶æ

malarz



Do³±czy³: 01 Pa¼ 2005
Posty: 29



Wys³any: 13 Lut 2006 09:45 am Temat postu:

--------------------------------------------------------------------------------

eee... dalej co¶ jest nie tak, granulacja P1200 jest zbyt drobna a raczej ultra-hiper wykañczaj±ca i nawet podk³adu siê tak nie szlifuje bo baza siê mo¿e ¶lizgaæ
_________________
malarz-tynkarz to dobry fach !!!



Autor Wiadomo¶æ

SZakal
Go¶æ







Wys³any: 13 Lut 2006 01:15 pm Temat postu: to ja zalozylem topic tylko mam problem z zalogowaniem

--------------------------------------------------------------------------------

Witajcie!
Serdecznie dziekuje za odpowiedzi...

Widze ze jednak robie cos nie tak.... mimo to ze wskazowki otrzymalem od lakiernika, prosze powiedzcie mi w jakiej kolejnosci krok po kroku powinno to wygladac.. bo nie chce spiepszyc roboty!
kiedy szlifuje na sucho a kiedy na mokro... , i jakich papierow uzywac!
Zacznijmy od....
nakladam szpachle i jakim papierem ja szlifuje
nakladam podklad- jakim papierem go szlifuje

od jakiego powinienem zaczac..... a jakim papierem powinienem zakonczyc przed polozeniem lakieru?


Serdecznie bede wdzieczny za porady....
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Technologia i materia³y

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group