Szukaj FAQ Album



Przesuniêty przez: Tech 2009-04-25, 17:42
Autor Wiadomo¶æ
mirh
Wys³any: 2008-01-21, 13:52   Folia na s³upkach
0
UP DOWN

Posty: 152
Chcê wymieniæ sobie folie na s³upkach. Stara jest do¶æ powycierana. Okazuje siê to byæ nie lada problem... Jeden lakiernik powiedzia³ ¿e nie gwarantuje ¿e mu siê uda tj. mog± byæ pêcherze, inny z kolei poradzi³ coby zerwaæ star± foliê i na jej miejsce daæ czarny lakier strukturalny, jescze inny ¿eby daæ w macie...
Mnie jako klienta interesuje ¿eby ten element zdobi³ a nie szpeci³. Czy faktycznie tej folii (kupi³em orgina³y 3M w ASO) nie mo¿na ju¿ nakleiæ tak jak fabryka tj. g³adko, bez b±bli itp czy po prostu lakiernikom nie chce siê z tym bawiæ?
 

Amiggo 
Wys³any: 2008-01-21, 15:03   
0
UP DOWN


Pomóg³: 4 razy
Posty: 356
Nie chce im siê bawiæ. Ten sam problem jest z foliami na szyby., jak kto chce i ma zielone pojêcie o tym to zrobi dobrze. :wink:
 

Omnix
Wys³any: 2008-01-21, 15:35   Re: Folia na s³upkach
0
UP DOWN


Posty: 73
mirh napisa³/a:
Czy faktycznie tej folii (kupi³em orgina³y 3M w ASO) nie mo¿na ju¿ nakleiæ tak jak fabryka tj. g³adko, bez b±bli itp czy po prostu lakiernikom nie chce siê z tym bawiæ?

U nas bardzo czêsto montujemy tego typu "folie" jak to nazwa³e¶ i nigdy nie by³o z tym ¿adnego problemu... Lepiej siê udaj do lakiernika a nie do "lakiernika" bo w dobrym zak³adzie Ci nikt nie odmówi, ale za darmo te¿ tego nie zrobi :wink:
 

mirh
Wys³any: 2008-01-21, 22:21   Re: Folia na s³upkach
0
UP DOWN

Posty: 152
Omnix napisa³/a:
... Lepiej siê udaj do lakiernika a nie do "lakiernika" bo w dobrym zak³adzie Ci nikt nie odmówi, ale za darmo te¿ tego nie zrobi :wink:


Problem polega na tym ¿e ten którego znalaz³em to chyba najlepszy w okolicy, zdobywali nagrody typu "rzemie¶lnik roku", w lokalnych gazetach wiele pochwa³ itp.
Nie chcê podawaæ konkretów bo rozmawia³em tylko z jednym z pracowników.
Wcze¶niej gdy rozmawia³em z szefem to wszystko wydawa³o siê ok. Najlepiej chyba jak bêdê rozmawia³ ponownie z szefem gdy bêdê oddawa³ samochód...
BTW zak³ad polecono mi u polskiego dystrybutora Dinitrola (¶rodki od konserwacji).
 

rbfm 
Wys³any: 2008-01-22, 00:36   
0
UP DOWN

Pomóg³: 21 razy
Posty: 1890
Sk±d: Kraków
odmowil bo mu sie nie chcialo paprac z cenzura za kilka zlotych. ja prawdopodobnie tez bym odmowil. przeciez take rzeczy robi sie samemu w 5 minut pod domem.
 

mirh
Wys³any: 2008-01-22, 08:44   
0
UP DOWN

Posty: 152
rbfm napisa³/a:
odmowil bo mu sie nie chcialo paprac z cenzura za kilka zlotych. ja prawdopodobnie tez bym odmowil. przeciez take rzeczy robi sie samemu w 5 minut pod domem.


Taa 5 minut... robi³ to kolega kiedy¶ w alfie 156? Chyba nie...
Trzeba zdj±æ a przynajmniej odsun±æ uszczelkê z ramy drzwi a to wcale nie jest ³atwe. Trzeba zdj±æ poszycie drzwi.Trzeba te¿ zdj±æ listwê poziom± przy szybie od zewn±trz. W tylnych drzwiach trzeba te¿ zdj±æ uszczelkê ³±cz±c± siê z drzwiami przednimi. Wtedy mamy dostêp do ca³ej powierzchni s³upka.
I jeszcze co to znaczy "bo mu sie nie chcialo"? :evil: Jak panownie macie takie podej¶cie do klienta to dziêkujê... mnie siê zawsze wydawa³o ¿e wszystko jest kwesti± dogadania ceny, ale widaæ siê mylê.
 

online 
Wys³any: 2008-01-22, 12:11   
0
UP DOWN
MTGarage.

Pomóg³: 10 razy
Posty: 722
Sk±d: ¦l±sk - ¦wierklaniec
tyle, ze wlasnie takie rozbieranie pojazdów najwiecej czasu kosztuje :wink: dlatego jakbys sie dogadal co do ceny to nie bylo by problemu;] a sam nie potrafisz rozebrac drzwi ? :???:
_________________


Lakierowanie motocykli i skuterów!

www.bikepics.com/members/online/
 
 

mirh
Wys³any: 2008-01-22, 12:54   
0
UP DOWN

Posty: 152
online napisa³/a:
tyle, ze wlasnie takie rozbieranie pojazdów najwiecej czasu kosztuje :wink: dlatego jakbys sie dogadal co do ceny to nie bylo by problemu;] a sam nie potrafisz rozebrac drzwi ? :???:


Ja jeszcze nawet nie ustali³em ceny... Marudzenie zaczê³o siê od razu :???: .
Problem jest z uszczelkami, które ponoæ s± bardzo delikatne i ³atwo je spier... a ja znam swój talent :mrgreen: i wolê siê tego akurat nie dotykaæ.
 

rbfm 
Wys³any: 2008-01-22, 12:54   
0
UP DOWN

Pomóg³: 21 razy
Posty: 1890
Sk±d: Kraków
mirh napisa³/a:
Trzeba zdj±æ a przynajmniej odsun±æ uszczelkê z ramy drzwi a to wcale nie jest ³atwe. Trzeba zdj±æ poszycie drzwi.Trzeba te¿ zdj±æ listwê poziom± przy szybie od zewn±trz. W tylnych drzwiach trzeba te¿ zdj±æ uszczelkê ³±cz±c± siê z drzwiami przednimi. Wtedy mamy dostêp do ca³ej powierzchni s³upka.


no wlasnie dlatego mu sie nie chcialo. u mnie zaplacilbys przynajmniej ze 2 stowy i na 99% nie zgodzilbys sie na taka cene, prawda?
 

mirh
Wys³any: 2008-01-22, 13:08   
0
UP DOWN

Posty: 152
rbfm napisa³/a:
mirh napisa³/a:
Trzeba zdj±æ a przynajmniej odsun±æ uszczelkê z ramy drzwi a to wcale nie jest ³atwe. Trzeba zdj±æ poszycie drzwi.Trzeba te¿ zdj±æ listwê poziom± przy szybie od zewn±trz. W tylnych drzwiach trzeba te¿ zdj±æ uszczelkê ³±cz±c± siê z drzwiami przednimi. Wtedy mamy dostêp do ca³ej powierzchni s³upka.


no wlasnie dlatego mu sie nie chcialo. u mnie zaplacilbys przynajmniej ze 2 stowy i na 99% nie zgodzilbys sie na taka cene, prawda?


Zgodzi³bym bym siê bez problemu, w grê wchodzi³a (oczywi¶cie za dodatkow± kas±) jeszcze konserwacja, wymiana reflektorów i malowanie zderzaka tylnego. Ja jeszcze nie doszed³em do negocjacji a pracownik lakiernii ju¿ marudzi³ :shock:
 

Benos77
Wys³any: 2008-01-22, 20:34   
0
UP DOWN

Posty: 133
Sk±d: Szczecin
No wiesz...Twoje prawo robiæ naprawê w warsztacie jaki Ci siê podoba a jego i moje prawo nie przyjmowaæ ka¿dej roboty jaka podleci.Sam czêsto nie podejmuje tematu.Czasem po prostu nie chce czego¶ tam robiæ na danym aucie albo po prostu klient mi nie podchodzi i tyle.Moje prawo...
 

mirh
Wys³any: 2008-01-23, 12:27   
0
UP DOWN

Posty: 152
Benos77 napisa³/a:
No wiesz...Twoje prawo robiæ naprawê w warsztacie jaki Ci siê podoba a jego i moje prawo nie przyjmowaæ ka¿dej roboty jaka podleci.Sam czêsto nie podejmuje tematu.Czasem po prostu nie chce czego¶ tam robiæ na danym aucie albo po prostu klient mi nie podchodzi i tyle.Moje prawo...


Róbcie tak dalej :shock: , a odprawiony klient z pewno¶ci± zrobi Wam reklamê :twisted:
 

Bodzio 
Wys³any: 2008-01-23, 17:15   
0
UP DOWN
--B_C_G--


Pomóg³: 9 razy
Posty: 405
Sk±d: lubuskie
No mo¿e i zrobi, ale je¶li trafi siê takich 2 na 100 zadowolonych klientów, to raczej renomy nie ubêdzie. Poza tym te 100 osób te¿ mo¿e pochwaliæ taki zak³ad, a wiadomo ¿e na te np. 2 osoby nikt nie bêdzie zwraca³ uwagi. Bo niby po co?? Przecie¿ inni s± zadowoleni, je¿d¿± dro¿szymi samochodami (p³ac±cy du¿o) i jest ok, a przyjdzie taki z trabantem i chce ¿eby mu co¶ zrobiæ za grosze, i "pierniczyæ" siê kilka godzin... przez ten czas mo¿na zrobiæ inne rzeczy, bardziej dochodowe...
_________________
http://img714.imageshack....p?id=aa001z.jpg
 
 

rbfm 
Wys³any: 2008-01-23, 19:38   
0
UP DOWN

Pomóg³: 21 razy
Posty: 1890
Sk±d: Kraków
Bodzio napisa³/a:
przez ten czas mo¿na zrobiæ inne rzeczy, bardziej dochodowe..


albo nie robic nic i odpoczywac :mrgreen:
 

Bodzio 
Wys³any: 2008-01-23, 22:22   
0
UP DOWN
--B_C_G--


Pomóg³: 9 razy
Posty: 405
Sk±d: lubuskie
Mo¿na i tak, ale je¶li mia³bym wybieraæ pomalowanie np maski za xxx z³, a przyklejanie ta¶my i bawienie siê z duperelami za xx z³, to wybra³bym maskê, bo jak wiadomo z duperelami zawsze schodzi du¿o czasu.
_________________
http://img714.imageshack....p?id=aa001z.jpg
 
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Technologia i materia³y

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - anime