Szukaj FAQ Album



Autor Wiadomo¶æ
szakaldg
Wys³any: 2013-05-31, 12:49   Kompresor Sprê¿arka 370 l/min ZVA 50 Kupczyk za 860
0
UP DOWN

Posty: 7
Hej. To jest mój pierwszy post na forum wiêc do rzeczy chce kupiæ kompresor ZVA 50 Kupczy
za 860z³ na allegro a pó¼niej dobraæ do niego dwa pistolety do malowania. Kompresor bêdzie mi s³u¿y³ do po lakierowania samochodu
http://allegro.pl/kompres...3255908440.html
 

szakaldg
Wys³any: 2013-05-31, 13:02   Re: Kompresor Sprê¿arka 370 l/min ZVA 50 Kupczyk za 860
0
UP DOWN

Posty: 7
szakaldg napisa³/a:
Hej. To jest mój pierwszy post na forum wiêc do rzeczy chce kupiæ kompresor ZVA 50 Kupczyk
za 860z³ na allegro a pó¼niej dobraæ do niego dwa pistolety do malowania. Kompresor bêdzie mi s³u¿y³ do polakierowania samochodu skoda felicia. Na pocz±tek chce porobiæ zaprawki a pó¼niej jak siê nauczê lepiej lakierowaæ to walnê ca³o¶æ:-) I mam taki plan kupiæ ten kompresor a pó¼niej jak bym malowa³ ca³o¶æ do³o¿yæ mu jaka¶ butle 50l (na chwilê obecn± mam butle 24l z dobrego kompresora). Wiem ¿e to trochê kombinowania ale co zrobiæ jak siê nie ma za du¿o pieniêdzy. Kompresor i pistolety bêdê chcia³ wykorzystaæ do lakierowania traktora ursus c-330, przyczepy kempingowej n-126, dwóch skuterów i mo¿e maszyny rolnicze wiêc my¶lê ¿e mo¿e nawet siê zwróci sprzêt:-)
http://allegro.pl/kompres...3255908440.html

Parametry techniczne:

Zasilanie - 230 V
Pojemno¶æ zbiornika - 50 Litrów
Ilo¶æ t³oków - 2
Ilo¶æ stopni sprê¿ania - 1
Wydajno¶æ teoretyczna - 370 l/min
Wydajno¶æ efektywna - 255 l/min
Ci¶nienie maksymalne - 8 Bar
Silnik - 2,2 kW (3,0 KM)
Waga: 40 kg
 

riws 
Wys³any: 2013-10-02, 20:44   
0
UP DOWN

Posty: 1
Witam, podepnê siê równie¿ pod temat czy kto¶ posiada taki kompresorek i mo¿e siê wypowiedzieæ o jego wydajno¶ci ?
 
 

Masa
Wys³any: 2013-10-03, 18:09   
0
UP DOWN

Posty: 79
Ja mam kupczyk ale 150L baniak i powiem szczerze ¿e jestem zadowolony tak na 80%
Robiê na nim ju¿ 3 lata (praktycznie ca³y czas podpiêty pod instalacjê do gara¿u, ale czasami jedzie z moim ojcem jako napêd do pistoletu do tynków natryskowych. Sprawuje siê ok chocia¿ ju¿ po 3 latach widzê ¿e wali du¿o wody- ale odwadniacz jest tak¿e spoko.
Teraz powoli dojrzewam do zakupu ¶rubowego bo czêsto piaskujê sobie jakie¶ drobne powierzchnie i kupczyk nie daje rady niestety
 

kt65c453
Wys³any: 2013-10-03, 20:32   
0
UP DOWN

Posty: 22
wali wod± ale to jest wad± kompresora?? przecie¿ w ka¿dym kompresorze woda siê skrapla no chyba ¿e siê mylê a w³a¶ciwie pytam bo nie wiem
 

hematol 
Wys³any: 2013-10-03, 22:58   
0
UP DOWN


Pomóg³: 11 razy
Posty: 1007
Sk±d: ¦l±sk
kt65c453 napisa³/a:
wali wod±
........
Bo co jaki¶ czas nale¿y spu¶ciæ wodê z baniaka,u do³u jest spust :D
Ja to robie zawsze przed ka¿dym lakierowanie,tzn spuszczam wodê w kompresora i z bloku CKD. :spoko:
 

Masa
Wys³any: 2013-10-05, 09:50   
0
UP DOWN

Posty: 79
ja spuszczam wodê w ka¿dy weekend, tylko dziwiê siê zawsze jej ilo¶ci± :shock:
 

936
Wys³any: 2013-10-06, 21:36   
0
UP DOWN

Pomóg³: 4 razy
Posty: 905
przed ka¿dym uruchomieniem kompresora (w³±czeniem do pr±du) nale¿y spu¶cic kondensat.
Ps. tego typu kompresor w poniedzia³ek 07.10.2013 bêdzie w Lidlu dostêpny pod nazw± "PARKSIDE"
 

Lackdoctor 
Wys³any: 2013-10-06, 22:37   
0
UP DOWN

Pomóg³: 40 razy
Posty: 3753
936 napisa³/a:
przed ka¿dym uruchomieniem kompresora (w³±czeniem do pr±du) nale¿y spu¶cic kondensat.

Oj tam. ;)
Nie przesadzasz trochê?

Czyli po kolacji umyj zeby rano...

936 napisa³/a:
przed ka¿dym uruchomieniem kompresora (w³±czeniem do pr±du) nale¿y spu¶cic kondensat.


Wiêc gdyby tak przesadzaæ z obs³ug± to ju¿ lepiej spusciæ kondensat po zakoñczonej pracy.
_________________
Strona mojego znajomego w Belgii... mówi po naszemu. Bardzo fajne furki, bardzo ró¿ne ceny, nowe okazje praktycznie codziennie.
http://home.mobile.de/AUTOS-PAGNAER#ses
 

936
Wys³any: 2013-10-07, 06:13   
0
UP DOWN

Pomóg³: 4 razy
Posty: 905
s± automatuczne spusty kondensatu, które robi± robote za Ciebie przy ka¿dym uruchomieniu kompresora.
Tylko,¿e ttaki zawór upustowy kosztuje.
 

Robertlodz09 
Wys³any: 2013-10-09, 08:10   
0
UP DOWN


Pomóg³: 61 razy
Posty: 3388
Sk±d: £ód¿
riws napisa³/a:
czy kto¶ posiada taki kompresorek i mo¿e siê wypowiedzieæ o jego wydajno¶ci ?

Znajomy mia³ taki kompresor (pod nazw± Herkules) ,tak¿e jego wydajno¶æ (na wyj¶ciu) to co¶ pomiêdzy 230-240 lit/min :tak:

Do niezaprzeczalnych "zalet" ;) zaliczyæ mo¿na: plucie olejem i krótk± ¿ywotno¶æ tych "kompresorów" ;)

Po rozebraniu takiego "cacka" okaza³o siê ¿e nawet nie ma on ¿adnych panewek na korbowodach a luzy na zamkach pier¶cieni s± tak du¿e ¿e plucie olejem jest czym¶ "normalnym" .... ^^ i nie do usuniêcia.... poniewa¿ naprawa polega na wymianie na drugi egzemplarz..... o podobnej lub zbli¿onej "jako¶ci" ;)
A czê¶ci zamienne (nowe) do "chiñskich" kompresorów czy pomp nie wystêpuj± ,
jedynie tylko z tzw. demonta¿u :D
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Warsztat

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group