Szukaj FAQ Album



Przesuniêty przez: DrCruel 2009-04-16, 09:57
Autor Wiadomo¶æ
koka
Wys³any: 2008-01-24, 21:22   Jaki kolor wyjdzie z po³aczenia????
0
UP DOWN

Posty: 42
Chce pomieszac lakiery w stosunku 2 do 1 czarny metalik spaceblack-metallic gama volkswagena nr ALD 645 A9Y 01 LMT 645 A9Y A2 z kolorem z gamy Bmw nr koloru 317 orintal blue metalik jakiego koloru moge sie spodziwac chcial bym zeby wyszedl czarny a w sloncu mienil sie na niebieski czy jest to mozliwe do osiagniecia z tego polaczenia czy wyjdzie jaka kicha????Prosze o odpowiedz
 

ZENEK
Wys³any: 2008-01-24, 21:46   
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 86
KOKA raczej wyjdzie cos nie ciekawego dlatego ze kolor czarny sklada sie w podstawie z czarnego i troche pewnie perly aluminium a niebieski w podstawie z niebieskiego jakiejs per³y i czarnego w malej ilosci kolor brudny i ciemny chcesz rozjasnic kolorem zywym i tu kolor ¿ywy sie zbrudzi i na pewno nie uzyskasz ciekawego efektu zrob taki esperyment na kolor czarny po³ó¿ lakier bezbarwny do ktorego dodaj ma³a ilo¶c koloru z bmw nie wiecej jak 3 do 5 gram na 1l bezbarwnego nie rozmieszanego lub do klaru dodaj czystej niebieskiej per³y w takiej samej ilo¶ci bardzo podobny odcien jest na motorze kawasaki czarna baza plus bezbarwny z perla niebieska i w cieniu czarny a w sloncu widac niebieska per³e tylko uwazaj jak bedziesz lakierowal bezbarwnym zebys mial rownomierne ulozenie klaru z pistoletu i zapisz ile k³ad³es warstw bo zbyt duza ilosc spowoduje i nierownomierne ulozenie spowoduje plamy taka moja rada a juz nie raz tak doradzilem i wyszly ciekawe efekty rady udzielilem po lakierze z kawasaki
 

ZENEK
Wys³any: 2008-01-24, 21:46   
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 86
KOKA raczej wyjdzie cos nie ciekawego dlatego ze kolor czarny sklada sie w podstawie z czarnego i troche pewnie perly aluminium a niebieski w podstawie z niebieskiego jakiejs per³y i czarnego w malej ilosci kolor brudny i ciemny chcesz rozjasnic kolorem zywym i tu kolor ¿ywy sie zbrudzi i na pewno nie uzyskasz ciekawego efektu zrob taki esperyment na kolor czarny po³ó¿ lakier bezbarwny do ktorego dodaj ma³a ilo¶c koloru z bmw nie wiecej jak 3 do 5 gram na 1l bezbarwnego nie rozmieszanego lub do klaru dodaj czystej niebieskiej per³y w takiej samej ilo¶ci bardzo podobny odcien jest na motorze kawasaki czarna baza plus bezbarwny z perla niebieska i w cieniu czarny a w sloncu widac niebieska per³e tylko uwazaj jak bedziesz lakierowal bezbarwnym zebys mial rownomierne ulozenie klaru z pistoletu i zapisz ile k³ad³es warstw bo zbyt duza ilosc spowoduje i nierownomierne ulozenie spowoduje plamy taka moja rada a juz nie raz tak doradzilem i wyszly ciekawe efekty rady udzielilem po lakierze z kawasaki
 

koka
Wys³any: 2008-01-24, 22:28   
0
UP DOWN

Posty: 42
Myslalem ze jak dodam do czarnego tego niebieskiego to go troche rozjasnie poniewaz niebieski jest jasnym kolorem i dlatego byl taki moj pomysl!!!!
 

ZENEK
Wys³any: 2008-01-24, 22:33   
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 86
Pomysl miales dobry tylko czy chcialbys miec nie ciekawy kolor mozesz zrobic jeszcze inaczej podziel jakies naczynie male na 3 rowne czesci i wlej 2 czesci czarnego koloru i 1 czesc niebieskiego a moze uzyskany efekt spelni twoje oczekiwania pytale o rade wiec ci odpowiedzialem
 

koka
Wys³any: 2008-01-24, 22:38   
0
UP DOWN

Posty: 42
No dzieki za rade masz racje sprobuje tak na malej ilosci jak sie okaze ze nie jest ciekawy to zrezygnuje z niego bo nie chce miec nie ciekawy kolor i zrobie tak z klarem jak pisalem a pow mi moge do klaru kupic kazdy kolor per³y ona wystepuje we wszytskich kolorach i jaka jest cena takiej perly jesli bym chcial dodac jej do 2 litrow klaru nie rozpuszczonego!!!!!!
 

ZENEK
Wys³any: 2008-01-24, 22:46   
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 86
jesli chcesz uzyskac efekt niebieski w sloncu to perla niebieska , zielony to zielona, czerwony to czerwona z zólta bym nie probowal bo zolty z czarnym dalby cos okolo zieleni i flop nieciekawy czyli odbior koloru z kata na 2 litry ja dalbym okolo 10 gram czyli po 5 gram na litr a koszt to smieszna kwota podejrzewam ze kilka zloty dogadaj sie z chlopakami na mieszalni kup u nich 2 l klaru i niech ci doleja do srodka perle to moze dadza ci gratis bo ja tak bym zrobil pod warunkiem zakupu u mnie
 

baqo 
Wys³any: 2008-01-24, 22:46   
0
UP DOWN

Pomóg³: 20 razy
Posty: 1553
Sk±d: ko³obrzeg
koka napisa³/a:
jaka jest cena takiej perly jesli bym chcial dodac jej do 2 litrow klaru nie rozpuszczonego!!!!!!
chyba nierozrobiony! jak ju¿ to dodaj niebieski xyralik!!!
 
 

ZENEK
Wys³any: 2008-01-24, 22:50   
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 86
nie zgadzam sie bo w kolorze czarnym wystepuje aluminium i tu efekt bylby "choikowaty" co innego w kolorze podstawowym gdzie jest tylko per³a
 

koka
Wys³any: 2008-01-24, 22:56   
0
UP DOWN

Posty: 42
ok to zrobie test jak nie bedzie fajny efekt to sprobuje pokombinowac z klarem i per³a!!!!!
 

baqo 
Wys³any: 2008-01-24, 22:57   
0
UP DOWN

Pomóg³: 20 razy
Posty: 1553
Sk±d: ko³obrzeg
ZENEK napisa³/a:
zrob taki esperyment na kolor czarny po³ó¿ lakier bezbarwny do ktorego dodaj ma³a ilo¶c koloru z bmw nie wiecej jak 3 do 5 gram na 1l bezbarwnego nie rozmieszanego lub do klaru dodaj czystej niebieskiej per³y
a o to mi chodzi³o.
 
 

ZENEK
Wys³any: 2008-01-24, 22:57   
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 86
napisz po testach to moze cos jeszcze wymyslimy wspolnymi silami czekam na info
 

koka
Wys³any: 2008-01-24, 23:00   
0
UP DOWN

Posty: 42
ok napewno na pisze w nastepnym tyg bede lakierowal narazie jestem na etapie szpachlowanie wiec jeszcze mi troche zejdzie dzieki zenek za rade pozdrawiam

[ Dodano: 2008-02-03, 17:22 ]
wczoraj skonczylem malowac auto dzis wyjechalem nim nie mieszalem tych dwoch kolorow tylko za rada zenka dodalem do klaru kilka kropel tego niebieskiego lakieu i pow ze do slonca widaæ niebieski kolor i ³adnie to wyglada jestem z tego zadowolony lecz troche o inny efekt mi chodzilo o to zeby czarny bardziej sie mienil na niebieski ale jest ok

[ Dodano: 2008-02-03, 20:55 ]
ok
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Systemy mieszalnikowe

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group