Szukaj FAQ Album



Przesuniêty przez: Tech 2009-04-25, 17:42
Autor Wiadomo¶æ
baqo 
Wys³any: 2008-01-26, 19:13   podk³ad trawienny i epoxydowy
0
UP DOWN

Pomóg³: 20 razy
Posty: 1553
Sk±d: ko³obrzeg
jakie czasy wytrzymuj± w komorze wilgotnosæiowej i komorze solnej podk³ady: trawienny 50 micron plus lakier nawierzchniowy 50-60 micron,oraz epoxydowy 50 micron plus lakier nawierzchniowy 50-60 micron :?: :?: :?: :smile:
 
 

kaktus 
Wys³any: 2008-01-26, 21:17   
0
UP DOWN

Posty: 4
Sk±d: Che³m
Nie wiem ale na dobry podk³ad epoksydowy z fosforanami powa¿ne firmy daj± piêæ lat gwarancji w warunkach s³ona morska woda, mróz, s³once ale technicy pewnej firmy zapewniali mnie ¿e wytrzymuje spokojnie 10 lat je¶li zachowuje siê zalecane normy
_________________
To je moje http://img411.imageshack..../kaktus1rm6.jpg
 

baqo 
Wys³any: 2008-01-26, 21:29   
0
UP DOWN

Pomóg³: 20 razy
Posty: 1553
Sk±d: ko³obrzeg
dziêki kaktus! ale chodzi mi o trochê dok³adniejsze dane.komora i godziny. :wink:
 
 

MAJSTER
[Usuniêty]
Wys³any: 2008-01-26, 21:53   

nie ma sensu k³adzenie podk³adu "trawiennego" na grubo¶æ 50 mikronów, nie wiem czy siê da i czy mo¿na tak robiæ, pamiêtaæ nale¿y ¿e warstwa lakieru nawierzchniowego fabrycznego ma do 60 mikronów niezale¿nie czy to akryl czy bezbarwny, najwa¿niejsz± pow³ok± w zabezpieczeniu antykorozyjnym jest ochrona barierowa, czyli stworzenie maksymalnie grubej pow³oki aby przez lata nic przez ni± nie przesz³o, wed³ug mojej wiedzy jest to minimum 200 mikronów suchej warstwy- dotyczy przemys³u ciê¿kiego i innych, wiêc po co trawienny na 50 mikronów - po prostu siê tak nie da, trawienny jest za rzadki na takie grubo¶ci, trzeba by pó³ dnia aby tyle nanie¶æ (mowa o suchej warstwie)
 

baqo 
Wys³any: 2008-01-26, 22:03   
0
UP DOWN

Pomóg³: 20 razy
Posty: 1553
Sk±d: ko³obrzeg
MAJSTER napisa³/a:
nie ma sensu k³adzenie podk³adu "trawiennego" na grubo¶æ 50 mikronów,
ok,ok pomyli³em siê max trzydzie¶ci :wink:
 
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Technologia i materia³y

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group