Szukaj FAQ Album



Autor Wiadomo¶æ
ZENEK
Wys³any: 2008-01-29, 22:24   
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 86
tak Amiggo bylo to chyba nawet na Mazdzie i ubezpieczalnie mia³y problem tak samo lakiernik z dopasowaniem odcienia przy lakierze dobarwianym jest trudno uzyskac ten sam odcieñ - flop widac to dopiero w swietle dziennym
 

online 
Wys³any: 2008-01-29, 22:27   
0
UP DOWN
MTGarage.

Pomóg³: 10 razy
Posty: 722
Sk±d: ¦l±sk - ¦wierklaniec
warto napisac, ze nie wszystkie 3c maj± jako 1sz± baze sam kolor (bez efektu).
sam teraz robie prace, gdzie 1 warstwa to z³ota per³a, 2ga warstwa to pomaranczowa perla slabo kryjaca i oczywiscie 3 to klar :grin:
_________________


Lakierowanie motocykli i skuterów!

www.bikepics.com/members/online/
 
 

Amiggo 
Wys³any: 2008-01-29, 22:29   
0
UP DOWN


Pomóg³: 4 razy
Posty: 356
Ja to mia³em na czerwonym Daewoo, ale tylko w odpowiedniej wersji wody, kolor chyba 53u czy jako¶ tak. I faktycznie problemy z kolorem by³y jak cholera. :oops:
 

ZENEK
Wys³any: 2008-01-29, 22:38   
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 86
online takie kolory bardzo czesto wystepuja w motocyklach nawet do drugiej warstwy dodaje sie ulepszaczy kolorystycznych niedawno by³em u aerografa i tam spotkalem candy ale jest drogie oj ale efekt az g³owa boli

amiggo bo trudno okreslic grubosc pow³oki barwionej tak samo jak "pe³na warstwa" lakiernicy juz maja swoje metody jesli chodzi o lakiery standartowe ale takie cuda a numer daewoo to chyda 73l taki czerwony ale to tylko takie zboczenie zawodowe jesli chodzi o numery lakierów to nic osobistego do ciebie kolego
 

zed
Wys³any: 2008-01-29, 22:48   
0
UP DOWN

Pomóg³: 7 razy
Posty: 328
panowie ja mam w stndoxie w recepturach takie cos jak stabilisator.wiecie moze co to takiego,bo na mieszalniku tego nie mam.
_________________
Inteligentni ludzie s± czêsto zmuszani do picia, by bezkonfliktowo spêdzaæ czas z idiotami
 

ZENEK
Wys³any: 2008-01-29, 22:50   
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 86
podaj numer tego pigmentu
 

zed
Wys³any: 2008-01-29, 22:58   
0
UP DOWN

Pomóg³: 7 razy
Posty: 328
mix 599 w konwencjonalu,
w wodzie 399????
_________________
Inteligentni ludzie s± czêsto zmuszani do picia, by bezkonfliktowo spêdzaæ czas z idiotami
 

ZENEK
Wys³any: 2008-01-29, 23:12   
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 86
zed dzis nie mam przy sobie materia³ow pozwole sobie odpisac ci jutro mam pewne zdanie na temat tego pigmentu ale wole je sparwdzic do jutra jesli mozesz poczekac
 

zed
Wys³any: 2008-01-29, 23:17   
0
UP DOWN

Pomóg³: 7 razy
Posty: 328
ZENEK napisa³/a:
zed dzis nie mam przy sobie materia³ow pozwole sobie odpisac ci jutro mam pewne zdanie na temat tego pigmentu ale wole je sparwdzic do jutra jesli mozesz poczekac

pewnie ze moge.pytam tak z ciekawosci bo nigdy tego nie uzywalem.
_________________
Inteligentni ludzie s± czêsto zmuszani do picia, by bezkonfliktowo spêdzaæ czas z idiotami
 

Amiggo 
Wys³any: 2008-01-29, 23:17   
0
UP DOWN


Pomóg³: 4 razy
Posty: 356
ZENEK napisa³/a:
numer daewoo to chyda 73l taki czerwony

O...oo mo¿e i tak. Nie mam g³owy do numerków, ale widzê ¿e wiesz o co biega. Pozdro :wink:
 

ZENEK
Wys³any: 2008-01-29, 23:21   
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 86
no chlopie wiem wiele na temat kolorow w koncu mieszam i to sporo a klient moj pan nawet jesli 0,1l mu przerabiam a tak na rozweselenie miej g³owê do "numerków" :wink: to przydatne w ¿ycie
 

zed
Wys³any: 2008-01-29, 23:25   
0
UP DOWN

Pomóg³: 7 razy
Posty: 328
ZENEK napisa³/a:
no chlopie wiem wiele na temat kolorow w koncu mieszam i to sporo

a jaka firma jesli mozna wiedziec.
_________________
Inteligentni ludzie s± czêsto zmuszani do picia, by bezkonfliktowo spêdzaæ czas z idiotami
 

Amiggo 
Wys³any: 2008-01-29, 23:27   
0
UP DOWN


Pomóg³: 4 razy
Posty: 356
Cytat:
miej g³owê do "numerków" to przydatne w ¿ycie

Szczególnie w hazardzie. Wszystko to prawda ale wiesz ju¿ rozpuszczalnik szare komórki wypali³ i pamiêæ nie ta. Tak na weso³o bez jechania po sobie przyjemniej. :mrgreen: Ja juz odpadam wiêc narka. :wink:
 

ZENEK
Wys³any: 2008-01-29, 23:29   
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 86
no to po kolei Du Pont, Standox, max mayer, PPG, Iwat o innych nie wspomne na których pracowalem ale nie tedy droga mozesz pracowac na jednej ale warunek robisz to co lubisz i jestes "cenzura" do skutku dla siebie samego i dla technikow
 

zed
Wys³any: 2008-01-29, 23:32   
0
UP DOWN

Pomóg³: 7 razy
Posty: 328
ZENEK napisa³/a:
Standox,

dobrze wiedziec(w koncu jakis wujek dobra rada :wink: )
wiec na jakas pomoc mozna liczyc :grin:
_________________
Inteligentni ludzie s± czêsto zmuszani do picia, by bezkonfliktowo spêdzaæ czas z idiotami
 

ZENEK
Wys³any: 2008-01-29, 23:34   
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 86
jesli tylko bede mogl pomoc czemu nie ale nie licz na cuda jestem wymagajacy w pytaniach bo wtedy moge udzielic w miare dobrych rad
 

danielpainter 
Wys³any: 2008-01-29, 23:43   
0
UP DOWN
AIRBRUSH:D:D:D:D

Pomóg³: 6 razy
Posty: 256
Sk±d: Zgierz
ja ostatnio robi³em zaprawke na zbiorniku od suzuki, nr. YHJ, wysz³o bez¶ladowo :wink:
Ten kolor medzy innymi to prawdziwe 3C i ciagle musze sobie radzic z takimi kolorami, niedawno tez robi³em wkurzke na kolorze YC2 suzuki (candy) i tez bez problemu.
Ale chcia³bym zobaczyc co pan rbfm by odczynia³ z takim lakierem w swojej sacie :lol:
Nie zrozumcie mnie zle, nie chce sie klucic, poprostu bardzo duzo maluje kolorami 3c i mam juz jakies doswiadczenie i wkurza mnie jak ktos kiedys w jakiejs ogierni pomalowal taunusa cos mi zarzuca :!:
 
 

ZENEK
Wys³any: 2008-01-29, 23:47   
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 86
wierze ze malujesz duzo bo motocykle to cenzura sprawa kolorystyczna mam tylko jedno pytanie czy lupujesz oryginalne candy czy tzw bardzo zblizone wiem ile kosztuje oryginal i ze tylko za granica a cala sparwa z dyskusja to moze tylko sposob nazewnictwa i t³umaczenia

[ Dodano: 2008-01-29, 23:51 ]
sorry za b³edy ale oczy zmeczone ktos okresli³ by te b³edy jako literówki nie mylic z "literatki" a sata do twojego malowania cos chyba za duza
 

DrCruel
Wys³any: 2008-01-29, 23:53   
0
UP DOWN


Posty: 418
Przykro siê to czyta, brak wam wyrozumia³o¶ci dla innych. Ogólnie powiem nie wdaj±c siê w szczegó³y, ¿e przecie¿ systemy mieszalnicze s± ró¿ne i ró¿nymi metodami mo¿na osi±gaæ dany efekt kolorystyczny i nie ma siê o co k³óciæ a raczej wys³uchaæ innych.

Temat ciekawy ale sprz±tania to trochê bêdzie.
Teraz nie mam mo¿liwo¶ci bo jestem na wyje¼dzie ale po powrocie... chyba ¿e Bodzio posprz±ta :wink:
 

danielpainter 
Wys³any: 2008-01-30, 00:00   
0
UP DOWN
AIRBRUSH:D:D:D:D

Pomóg³: 6 razy
Posty: 256
Sk±d: Zgierz
nie no ja kupuje pigmenty candy (brilant mishlack) fimy spies hecker ale ostatnio zastanawiam sie nad przejsciem na lechlera(wode) bo oni maja wiekszy wybór kolorów pigmentów candy
no tanie nie sa ale bez nich sie nie da rady z kolorystyk± na moto
Pozdro
 
 

ZENEK
Wys³any: 2008-01-30, 00:03   
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 86
jutro postaram sie wejsc na gadu gadu i porozmawiac z toba moze cos pomoge pozdro i nara
 

danielpainter 
Wys³any: 2008-01-30, 00:11   
0
UP DOWN
AIRBRUSH:D:D:D:D

Pomóg³: 6 razy
Posty: 256
Sk±d: Zgierz
spoko tylko ze ja jestem tylko wieczorem na gg, tak po 20 albo rano do 10tej, no i zawsze mam status niewidoczny. Odezwij sie, chetnie pogadam.
Pozdrawiam
 
 

ZENEK
Wys³any: 2008-01-30, 20:08   
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 86
sie ma zed 599 lub odpowiednik w wodzie to stabilizator najprosciej ma kolor prze¿roczysty jak lakier bezbarwny i ma za zadanie prawid³owe u³ozenie aluminium lub lakierów transparentnych stosowany jest najczêsciej przy lakierach 3 warstwowych
 

zed
Wys³any: 2008-01-30, 20:25   
0
UP DOWN

Pomóg³: 7 razy
Posty: 328
dzieki za info
_________________
Inteligentni ludzie s± czêsto zmuszani do picia, by bezkonfliktowo spêdzaæ czas z idiotami
 

ZENEK
Wys³any: 2008-01-30, 20:27   
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 86
nie ma za co po to jest forum
 

baqo 
Wys³any: 2008-01-30, 22:02   
0
UP DOWN

Pomóg³: 20 razy
Posty: 1553
Sk±d: ko³obrzeg
zed napisa³/a:
dzieki za info
ZENEK napisa³/a:
nie ma za co po to jest forum
wreszcie mi³a atmosfera :smile: :smile: :smile: :wink:
 
 

piotrusiek
Wys³any: 2008-01-30, 23:00   
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 64
kolego danielpainter widze ¿e zastanawiasz sie nad lechlerem , ja mam u siebie lechlera od prawie 2 tygodni i chwale sobie robote na nim , bardzo proste mieszanie kolorków ,a jeszcze ³atwiejsze lakierowanie ( nawet gara¿owcy bior± ode mnie farby i maluj± ) jak by¶ mia³ jakie¶ konkretne pytanka co do tego systemu to wal ¶mia³o , ( ale wszystkiego jeszcze nie wiem , bo sie dalej ucze - he he he . )
 

danielpainter 
Wys³any: 2008-01-30, 23:42   
0
UP DOWN
AIRBRUSH:D:D:D:D

Pomóg³: 6 razy
Posty: 256
Sk±d: Zgierz
tak bardzo ostro sie zastanawiam, powiedz na jakich warunkach dali ci mieszalnik, jakies limity miesieczne masz??????
 
 

piotrusiek
Wys³any: 2008-01-31, 23:45   
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 64
tak ,jak wiêkszo¶æ firm lechler te¿ posiada limity miesiêczne , mi uda³o sie wynegocjowaæ limity na poziomie 2000 z³ netto ,ale za wszystkie produkty lechlera (klar,szpachle,i inne ¶rodki ,nie tylko bazy) za pierwszy wsad musia³em wp³aciæ 1/3 warto¶ci no i firma chcia³a aby mieszlnik ,komputer ,waga i kolor boxy ,by³y ubezpieczone od NW ( koszt oko³o 50 - 60 z³ na rok)

Je¶li chodzi o ceny tych baz ,to w detalu za litr bazy kszta³tuje sie od 160 do 250 za xiraliki i per³y (netto).
Najlepsze jest w tym to ¿e nawet tzw''gara¿owcy" biora ode mnie te¿ te lakiery i sami lakieruj± (pracuj± na mój limit! he he )
Je¶li chodzi o sam± technike to wed³ug mnie robi sie lepiej ni¿ na zwyk³ych bazach , a robie du¿o i np robi³em na : du poncie,sikkensie,lesonalu max mayerze ,deeberze ,novolu itp.
dzi¶ robi³em pt cruisera w kolorze PS2( silber) zero chmurek ,po prostu bajka ,
pigmenty w buteleczkach (po ketchupie jak to nazwa³ kolega z forum ) to rewelacja 2 razy poruszam i leje ,NOVOL MA PODOBNE(nie trzeba nic za³±czaæ (oprócz wagi i kompa) nic mi nie wyrczy w gara¿u ,malutko miejsca zajmuje ) cieniuje sie prosto ( mo¿na dodaæ dodatku do cieniowania ,ale mi sie nie chce bo super wychodzi .

Je¶li chodzi o nak³adanie bazy to pierwsze robie cieniutk± warstwe(widze jak mam odt³uszczone -warunek trzeba dobrze odt³uszczaæ ,dobry i tani ma lesonal odt³. do baz wodnych) jak zmatowieje to walne sobie 2 max 3 warstwy normalne i jak zmatowiej± to wale klar ( w temp oko³o 15*c oko³o 20 min, bez dodatkowych dysz itp wynalazków)
no i matowanie pod baze to u mnie max320-400 na sucho ,600-800 na mokro i sladów rys nie znajdziesz .

Je¶li chodzi o pasowalno¶æ kolorów ze wzornikami to przy orginalnym lakierze i nie starym aucie mogê robic nawet na kreske ( a i tak mo¿na bardzo prosto mo¿na
podbarwiæ kolorek )

Próbowa³em kilku innych firm i zrezygnowa³em bo po prostu mi nie odpowiada³y ( nie chce nikogo uraziæ i nie bêdê nic pisa³o moich wnioskach !)

moje zdanie jest takie zamów sobie po 100 ml w kilku mieszalniach próbki najlepiej srebrnej bazy ,przygotuj sobie kilka starych elementów i polakieruj ka¿d± baz± ( wed³ug zaleceñ danej firmy ,bo ka¿dy ma inn± recepte na po³o¿enie bazy !!!)

A WNIOSKI WYCI¡GNIESZ SAM !!!
¿ycze ci ja najtrafniejszego wyboru ,no i nie ¶piesz sie . a ja mam nadzieje ¿e ci choæ troche pomog³em.
 

danielpainter 
Wys³any: 2008-02-01, 00:11   
0
UP DOWN
AIRBRUSH:D:D:D:D

Pomóg³: 6 razy
Posty: 256
Sk±d: Zgierz
wiesz co pomogles bardzo, ja juz probowalem roznych baz wodnych, mysle ze juz konkretnie jestem zdecydowany na lechlera tylko przerazaja mnie te limity miesieczne, w debeerze ich nie mialem, nie lubie byc uwiazany :wink: wolalbym wykupic pierwszy wsad, za wszystko zaplacic, za kompa i wage i takich limitów nie miec, ale ciekawee jak sie potocza rozmowy :?: zobaczymy, ja wraz z mieszalnikiem chcialbym wziasc sporo produtów dodatkowych do malowania moto i jachtingu, ciekawe tylko jak oni sie na to beda zapatrywac. :?:
Wieszn ja uwazam ze jak woda debeera daje rade malowac to innymi tez dam rade, debeer to "jazda ekstremalna" poprostu :wink:
w lechlerze nie ma koncowej przypruchy ?????
 
 

piotrusiek
Wys³any: 2008-02-01, 00:41   
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 64
musisz próbowaæ mo¿e dostaniesz cos¶ lepiej ,ja te¿ nie lubie tych limitów ,ale du¿o maluje, troche tez sprzedam no i jako¶ to bêdzie ,a jak by co to zawsze moge im to zwróciæ ,kary ¿adnej za to nie ma , te¿ my¶la³em o kupnie ca³o¶ci ale sie nie da³o , oni chyba nie chc± aby jakis kole¶ kupi³ sobie do gara¿u ,wstawil i sie chwali³ ¿e ma a nic nie robi³ ,robi± kase na towarze a nie na mieszalnikach, a te limity mnie troche dopinguj± .
Je¶li chodzi o te wypruchy to mo¿na sie w to bawiæ , ale ja robie próbki na mokro ,szybko susze suszark± i jak mi idealnie pasuje to nic nie kombinuje ,jak sie wyprusza to na niektórych bazach kolor robi sie odrobine ja¶niejszy.
Ja czasem jak sie bardzo ¶piesze (1-2 elementy)to po po³o¿eniu bazy biore opalarke ¿eby nie grzaæ opa³em i dos³ownie 1-2 min mam such± baze .
Co i tak nie wyklucza ¿e baza wodna schnie wolniej od rozpuszczalnikowej w normalnych warunkach.
 

danielpainter 
Wys³any: 2008-02-04, 23:16   
0
UP DOWN
AIRBRUSH:D:D:D:D

Pomóg³: 6 razy
Posty: 256
Sk±d: Zgierz
a jeszcze jedno pytanko, jak robisz te pe³ne warsywy, jak sam piszesz 2-3, to czy miedzy tymi warstwami czekasz az wyschnie czy walisz w mokre?????
i jak sprawdzaja sie wedlug ciebie klary, podklady i szpachle lechlera???????
Ja mysle zeby wziasc ten mieszalnik od firmy STS BERG, znasz ta firme??????? jesli tak to co myslisz na ich temat????? wiazanie sie z nimi umowa nie jest ryzykowne?????

[ Dodano: 2008-02-04, 23:17 ]
z gory dzieki za odp, to sa dla mnie wazne zeczy

Pozdrawiam
 
 

piotrusiek
Wys³any: 2008-02-05, 00:25   
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 64
jak na³o¿e pierwsz± warstê to czekam a¿ wyschnie( zrobi sie matowa) nastêpne nak³adam na mokro , ewentualnie ostatni± jak nie jestem pewien ,lub jak per³a i zale¿y mi na idealnym u³o¿eniu ziarna ,to podsuszam na³o¿one warstwy i ostatni± nak³adam na pó³mokro ( troszke na zasadzie wypruszania , ale nie robi sie z tego wykurz ) nie trzeba nic ¶cieraæ ¶ciereczk± antystatyczn± .i nie zdarzy³o mi sie aby wysz³y mi jakie¶ pasy ,albo cienie.


je¶li chodzi o klar to acrifan 2000 polecam ,cena ko³o 100 za komplet ,super sie rozlewa ,ekstra sie ¶wieci ,nie wiem jak z polerowaniem bo nie potrzeba ,ale na zapruszkach po cieniowaniu wystarczy troszke pasty i nie ma ¶ladu lakier wygl±da na twardy ,nie odbijaj± sie palce itp.
co do szpachli i podk³adów to jeszcze na nich nie robi³em ,cena dosyæ wysoka ale niew±tpliwie zamówie sobie te¿ te produkty

Je¶li chodzi o STS BERG z nowsego s±cza to chyba oni s± jedyni na tym rynku z Lechlerem ,ja te¿ mam od nich.

http://www.stsberg.pl/index.htm
Jak ju¿ ci pisa³em .te¿ nie lubie jak kto¶ mnie naciska na robienie obrotów ,jak jeste¶ w stanie w ci±gu miesi±ca zu¿yæ z 5l bazy 5l klaru ,jak±¶ puche kitu i podk³adu to dasz sobie rade ,a jak nie to pogadaj z kim¶ kto te¿ robi z autami i we¼cie sobie razem jeden mieszalnik,w najgorszym wypadku zawsze mo¿na to zwróciæ i po k³opocie .

mam nadzieje ¿e ci jako¶ pomog³em ja te¿ sie obawiam o przysz³o¶æ ale przecie¿ kabina ma zarabiaæ kase a nie staæ bezczynnie, no i stawki za us³ugi posz³y w góre ,a w mojej okolicy nie ma kto malowaæ wiêc mam nadzieje ¿e jako¶ to bêdzie.
 

Omnix
Wys³any: 2008-02-06, 01:03   
0
UP DOWN


Posty: 73
piotrusiek napisa³/a:

je¶li chodzi o klar to acrifan 2000 polecam ,cena ko³o 100 za komplet ,super sie rozlewa ,ekstra sie ¶wieci

Zgadzam siê :!:
Ja dok³adnie p³ace 93 w detalu.
Super lakier :smile:
Dzisiaj na testy zamówi³em klar Spectral 5l, podk³ad Spectral 3,5l i szpachle Spectral Finish, miêkk± i z w³óknem dopiero mi dowioz± po dostawie. Zobaczymy czy faktycznie tak dobre jak lud tutaj zachwala :mrgreen:
Narazie testowa³em szpachle i jest ok i podk³ad super 107z³ za kpl zap³aci³em a czas odparowanie bardzo szybki, zobaczymy jutro jak siê obrabia :grin:
 

danielpainter 
Wys³any: 2008-02-07, 23:26   
0
UP DOWN
AIRBRUSH:D:D:D:D

Pomóg³: 6 razy
Posty: 256
Sk±d: Zgierz
ostatnio testowalem klar novola, ten pse³do VHS 510 i jak dla mnie to jest syf totalny, wiecej nie kupie, w porównaniu do spies heckera 8450 ten novol to jest gówno

[ Dodano: 2008-02-07, 23:26 ]
piotrusiek,
Dzieki za rady pomogles bardzo
 
 

piotrusiek
Wys³any: 2008-02-07, 23:48   
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 64
ja na novolu te¿ nie pracuje ju¿ od ponad pó³ roku ,naci±lem sie na jakim¶ tanim klarze .
Ja wole do³o¿yæ pare groszy i robiæ na czym¶ lepszej jako¶ci ,i mieæ ¶wiêty spokój ( zero reklamacji).
Du pont mia³ dobre klary i lesonal, (apropo lesonala ma fajny odt³uszczacz do baz wodnych 25 z³/l )
a du pont traci w mojej okolicy przez gara¿owców na dobrej opinii , efekt dzie³a jednego go¶cia dzi¶ ogl±da³em ,tragedia !!! w poniedzia³ek rano po³o¿y³ baze( cromax ), a na drugi dzieñ po po³udniu dopiero klar ,(my¶la³ ¿e mokra pod³oga w gara¿yku i jeden grzejnik mu wystarczy ,no i sie przeliczy³ .

dziwie sie ¿e sprzedawca z du ponta sprzedaje te bazy pse³do fachowcom, cromaxem da sie malowaæ ale trzeba wiedzieæ jak .mo¿e z chêci zysku.
 

baqo 
Wys³any: 2008-02-08, 13:00   
0
UP DOWN

Pomóg³: 20 razy
Posty: 1553
Sk±d: ko³obrzeg
piotrusiek napisa³/a:
Najlepsze jest w tym to ¿e nawet tzw''gara¿owcy" biora ode mnie te¿ te lakiery i sami lakieruj±
piotrusiek napisa³/a:
dziwie sie ¿e sprzedawca z du ponta sprzedaje te bazy pse³do fachowcom,
:?:
 
 

piotrusiek
Wys³any: 2008-02-08, 14:35   
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 64
Chodzi o to ¿e jak ja w styczniu chcia³em kupiæ cromaxa , to dosta³em nr tel. do technika z du ponta ,i miusia³em sie z nim umówiæ na pokaz lakierowania , a teraz go¶æ leje wode komu popadnie i nawet nie t³umaczy jak sie ni± robi , wydaje mi sie ¿e chodzi o kase , a tacy klienci ,co nie maj± pojêcia o lakierowaniu wod± potrafi± nawet najlepszy towar zepsuæ i powiedzieæ ¿e jest do d...y.
A to nie prawda , bo ka¿d± wod± mo¿na lakierowaæ tylko trzeba wiedzieæ jak.!!!

je¶li chodzio mnie ,to mam paru ch³opaków co robi± sobie w gara¿ykach ,jakie¶ ma³e fuszki ,ale nim zaczêli braæ ode mnie ,to u mnie podgl±dali jak sie robi na wodzie , no i jako¶ sobie radz± .
 

maverik
Wys³any: 2008-02-09, 02:05   
0
UP DOWN

Posty: 71
nie zdazylem do konca, poprostu.. tu zawsze tak samo,
odpowiedzcie mi wprost, konkretne pytanie, bez p@$#@a jak wczesniej, potrzebuje konkretna pomarancz, nie obchodzi mnie technologia, porducent, ma byc wypas, jesli 3jka najchetniej wczesniej pod srebro, mam kolejne konkeretne zlecenie,
pozdr.
 

rbfm 
Wys³any: 2008-02-09, 09:48   
0
UP DOWN

Pomóg³: 21 razy
Posty: 1890
Sk±d: Kraków
maverik napisa³/a:
odpowiedzcie mi wprost, konkretne pytanie, bez p@$#@a jak wczesniej, potrzebuje konkretna pomarancz,


prosze :



lakier Mipa, 3 warstwy, wypas jak skur***. pomaranczowo czerwony, ziarno grube jak cholera. 600 stow za litr.
 

maverik
Wys³any: 2008-02-09, 15:22   
0
UP DOWN

Posty: 71
rbfm napisa³/a:
maverik napisa³/a:
odpowiedzcie mi wprost, konkretne pytanie, bez p@$#@a jak wczesniej, potrzebuje konkretna pomarancz,


prosze :

Obrazek

lakier Mipa, 3 warstwy, wypas jak skur***. pomaranczowo czerwony, ziarno grube jak cholera. 600 stow za litr.


tak z ciekawosci, sa inne kolory?chyba sie do Ciebie zglosze w sprawie tego lakieru wkrotce, pozdr.
 

rbfm 
Wys³any: 2008-02-09, 18:06   
0
UP DOWN

Pomóg³: 21 razy
Posty: 1890
Sk±d: Kraków
Cytat:
tak z ciekawosci, sa inne kolory?chyba sie do Ciebie zglosze w sprawie tego lakieru wkrotce, pozdr.


jest jeszcze zielony tego typu.
 

piotrusiek
Wys³any: 2008-02-10, 14:19   
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 64
kolego rbfm podaj no jakie¶ namiary na te kolory ,jaki¶ nr do receptury , w czym to sobie znale¼æ móg³bym ,bo potrzebowa³bym troche takiego koloru a nie chce mi sie mieszaæ na oko ,znalaz³em co¶ podobnego a hondy ,ale na drobnym ziarnie!
 

rbfm 
Wys³any: 2008-02-10, 20:57   
0
UP DOWN

Pomóg³: 21 razy
Posty: 1890
Sk±d: Kraków
Cytat:
kolego rbfm podaj no jakie¶ namiary na te kolory ,jaki¶ nr do receptury , w czym to sobie znale¼æ móg³bym ,bo potrzebowa³bym troche takiego koloru a nie chce mi sie mieszaæ na oko ,znalaz³em co¶ podobnego a hondy ,ale na drobnym ziarnie!


nie zmieszasz sobie tego w niczym. szukaj lakierow MIPA
 

djpolak1985
Wys³any: 2008-10-07, 20:12   
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 87
mam pytanko odnosnie standoxa rozpuszczalnikowego jakie numery na puszkach maja mixy z perlami typu xralic
 

optionall 
Wys³any: 2009-10-08, 15:47   
0
UP DOWN
sklep z lakierami

Posty: 57
Sk±d: Gdynia
Prezentowany na zdjêciu lakier to Gemini z serii limitowanej VIP. Innymi lakierami obok niego s±: Pegaz, Wega, Orion, Feniks, Mira, Andromeda, Aquarius, Mars, Syrjusz, Mars Wenus, Pollux. (wersja rozczieñczalnikowa ). Za¶ wersja wodorozcieñczalna wystêpuje w kolorach: Gemini, Fenix oraz Meteor.

Ceny dla wersji rozczieñczalnikowej w zale¿no¶ci od koloru: 288 z³ - 2103,80 z³ netto za litr (sprzedawane w litrowych opakowaniach)
dla wersji wodorozcieñczalnej - 402,56 z³ do 767,5 z³ netto za litr (sprzedawane w 0,5 l opakowaniach)
_________________
zapraszamy na: http://sklep.optionall.pl
 

No-limit
Wys³any: 2009-10-19, 12:11   
0
UP DOWN


Pomóg³: 34 razy
Posty: 1179
Amiggo napisa³/a:
A ta 3 warstwa z forda to te¿ bez xrali.

W DP i w konwencji,i w wodzie wystêpuje z³oty Xirallic.
 

fifka 
Wys³any: 2009-11-19, 19:11   
0
UP DOWN
fifka

Posty: 10
Sk±d: Otwock
No-limit napisa³/a:
Amiggo napisa³/a:
A ta 3 warstwa z forda to te¿ bez xrali.

W DP i w konwencji,i w wodzie wystêpuje z³oty Xirallic.


mogê siê wypowiedzieæ jako by³y juz technik DuPont :

xirallic to ziarno szlifowane w 4 p³aszczyznach tak by odbija³o swiat³o pod 6 katami na ka¿dej z p³aszczyzn ...

dlatego w pochmurny dzieñ kolor wygl±da jak solidowy , a ws³oñcu siê skrzy jak diament
 
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Systemy mieszalnikowe

Ten temat jest zablokowany bez mo¿liwo¶ci zmiany postów lub pisania odpowiedzi  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group