Szukaj FAQ Album



Autor Wiadomo¶æ
sebasmg5
Wys³any: 2013-09-12, 09:05   Szyba czo³owa megane I, a megane I FL
0
UP DOWN

Posty: 213
Witam! Potrzebuje pomocy, czy szyba czo³owa z megane I bedzie pasowaæ do megane I po lifcie? Jesli tak to jaki przyrz±d polecacie do jej wyciêcia? Musze zdemontowaæ j± osobi¶cie na auto-z³omie.

http://allegro.pl/zastaw-...3488297197.html

Sprawdzi siê taki zestaw?
 

MARKOPOLOVW
Wys³any: 2013-09-12, 09:36   
0
UP DOWN

Posty: 60
Na moje bêdzie pasowaæ.co do tego sprzêtu to przyda siê ale ten "bajeczny" nó¿ z r±czk± z linki stalowej to pora¿ka. kupi³em takie co¶ i tylko wyrzucenie pieniêdzy, chyba ¿e nie umiem siê tym pos³ugiwaæ :)
Najpro¶ciej to podgrzaæ ten "przetykacz" na koñcu, przebiæ nim klej od ¶rodka samochodu, prze³o¿yæ drut do wycinania i pó¼niej 3 min w 2 osoby.
Mi³ej pracy
 

sebasmg5
Wys³any: 2013-09-12, 10:14   
0
UP DOWN

Posty: 213
Dzieki wielkie za odpowiedz, mam jeszcze jedno pytanie, czy jesli nigdy nie mialem do czynienia z wklejaniem szyby to braæ siê za to samemu? Czy daæ zarobiæ zak³adowi 80z³? Jakie¶ ogólne pojêcie mam bo przypatrywa³em siê takiemu zabiegowi kilka razy. Co mo¿e pój¶æ nie tak? na co zwracaæ uwagê?
 

sebasmg5
Wys³any: 2013-09-12, 10:15   
0
UP DOWN

Posty: 213
Oczywi¶cie kto¶ siê znajdzie jako pomoc ;)
 

MARKOPOLOVW
Wys³any: 2013-09-12, 12:11   
0
UP DOWN

Posty: 60
Co mo¿e pój¶æ nie tak? na co zwracaæ uwagê?[/quote]

Przy przebijaniu kleju trzeba mocno uwa¿aæ bo ma³e dotkniêcie szyby + opór narzêdzie = brzdêk i po szybie. Generalnie w 2 osoby to 15 min roboty. po wyciêciu szyby nale¿y starannie oczy¶ciæ j± i wnêkê z kleju, na to PRIMER aby siê nie odparzy³a, uszczelka i wklejaæ. Przy dociskaniu te¿ nale¿y uwa¿aæ aby nie posz³a. Dasz radê :spoko:
 

sebasmg5
Wys³any: 2013-09-12, 12:23   
0
UP DOWN

Posty: 213
Wielkie dziêki za odpowiedz ;) W szkole uczyli mnie jeszcze, ze nalezy delikatnie ulzyæ przód auta na podno¶niku, poniewa¿ w fabryce szybê montuje siê u aucie bez silnika, taki zabieg ma zwiêkszyæ poziom poch³anianej energii przez szybê podczas kolizji. W praktyce po opuszczeniu podno¶nika szyba mo¿e ulec uszkodzeniu prawda? Nie wiem czy bawiæ siê w to lewarowanie przodu?
 

diablo74 
Wys³any: 2013-09-12, 13:58   
0
UP DOWN

Pomóg³: 7 razy
Posty: 600
nie lewarowaæ przodu a poza tym nie zgodzê siê z przedmówc± co do wycinania szyby je¿eli jeszcze tego nie robi³e¶ to masz du¿e szanse na st³uczenie tej szyby przy wycinaniu poza tym nale¿y j± bardzo dok³adnie obej¿eæ przed wyciêciem bo je¿eli ma jakiekolwiek skazy to ju¿ po niej, dla mnie to nieporozumienie wstawianie u¿ywanej szyby czo³owej no chyba ¿e ig³a a z wklejeniem dasz sobie radê pozdrawiam
 

sebasmg5
Wys³any: 2013-09-12, 18:49   
0
UP DOWN

Posty: 213
szyba czo³owa to koszt 30z³ p³atne przelewem ;) nawet jak j± uszkodze przy wycinaniu to nie bede stratny duzo ;) jutro przyjdzie sprzêt, zobaczymy jak to pójdzie.
 

sebasmg5
Wys³any: 2013-10-02, 22:52   
0
UP DOWN

Posty: 213
Szyba wprawiona, megane I i megane I FL to ta sama szyba. Do zestawu dokupilem jeszcze skrobak i wszystko poszlo szybko i sprawnie.
 

dav91 
Wys³any: 2013-11-06, 23:58   
0
UP DOWN


Posty: 194
Sk±d: Wroc³aw
to siê w zimê oka¿e albo przy du¿ej ulewie
 
 

Robertlodz09 
Wys³any: 2013-11-07, 11:49   
0
UP DOWN


Pomóg³: 61 razy
Posty: 3388
Sk±d: £ód¿
sebasmg5 napisa³/a:
Szyba wprawiona, megane I i megane I FL to ta sama szyba.

Inna szyba (d³u¿sza) masz tylko w wersji Coupe :tak:
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Blacharstwo i inne naprawy

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group