Szukaj FAQ Album

Autor Wiadomość
killerx
Wysłany: 2013-10-27, 13:33   Reklamacja lakierowanego elementu
0
UP DOWN

Witam Panów. Odebrałem kilka dni temu samochód od lakiernika- była malowana klapa. Rdzewiała koło szyby (w dwóch dolnych rogach), dołem między blachami oraz pod masą uszczelniającą oraz dołem w środku. Samochód to vw bora kombi 2002r. Rogi pod szybą zostały na nowo wyspawane, dołem blacha była podobno "rozfelcowywana" + czyszczenie rdzy i następnie nowa masa uszczelniająca, nowy lakier + konserwacja klapy.
Koszt usługi bliski tysiąca razem z wycięciem i wklejeniem szyby na nowo.
Zakład duży, chwalony za jakość usług, a tu coś nie wyszło...
I teraz problemy: W dniu odbioru klapa była mokra (padał deszczyk), ale przetarłem tu i tam i powłoka lakiernicza dosyć ładna, odcień OK. Po otwarciu klapy zwróciłem uwagę lakiernikowi, że lakier jest zważony, popękany od wewnątrz- mówił, że wcześniej ta klapa była malowana kiepskimi środkami i mieli problemy przy lakierowaniu, podobno poprawiali ale ciągle to wychodziło. Nie kłuciłem się, pomyślałem, że to tylko od środka to przykłem oko. Odebrałem samochód.

Dzisiaj świeci słoneczko, oglądam sobie dokładnie klape i zauważyłem więcej wad lakierniczych: zważony lakier jest praktycznie wszędzie na wewnętrznej stronie klapy po otwarciu bagażnika (widać, że ratowane podczas nakładania bazy bo grubych rys po papierze ściernym też jest od groma), masa uszczelniająca nie zbyt estetycznie położona, z zewnątrz w kilku miejscach widać jakby podkład pękał i wciąga w te szczeliny bazę i lakier bezbarwny, koło klamki, koło klamki i lampek oświetlenia tablicy rejestracyjnej również pęknięcia jeszcze starego lakieru, których najwyraźniej lakiernik nie zczyścił, widoczne nie doczyszczone syfki i ogólnie ryski na całej powierzchni po ostatnim szlifie przed lakierowaniem.

Samochód odebrałem w tamtym tygodniu. Czy jechać domagać się reklamacji i ponownego lakierowania elementu w cenie która została zapłacona ?

Pozdrawiam

juny 
Wysłany: 2013-10-27, 13:47   
0
UP DOWN

Przynajmniej nie będzie rdzewieć :)

A tak na poważnie to jasne zawieź im to i niech poprawiają albo zażądaj zwrotu gotówki

SzaKal
Wysłany: 2013-10-27, 20:24   
0
UP DOWN

Pewnie że wracaj, ale nie lepiej było kupić używaną klapę w dobrym stanie i tylko ją polakierować ??

jacenty 741
Wysłany: 2013-10-27, 20:41   
0
UP DOWN

SzaKal napisał/a:
lepiej było kupić używaną klapę w dobrym stanie
Fikcja.To typowa dolegliwość Golfa 4 i Bory,albo już zrobione,albo jeszcze nie,ale już niedługo .Właśnie robię to samo,tylko w czwórce.

killerx
Wysłany: 2013-10-27, 20:41   
0
UP DOWN

Zapewne lepiej by było kupić tą klape w super stanie, ale jeździłem, szukałem i co jedna to gorsza. Teraz trzeba zwalczyć ten temat.
Dzięki chłopaki za odpowiedzi.

Zastanawiam się jak gadać z lakiernikiem żeby pozytywnie rozpatrzył tą sprawę i poprawił ten lakier. Żeby to poprawić tak jak ma być to trzeba klape malowac od nowa z jednej i drugiej strony, wyjścia nie ma innego żeby pozbyć się wszystkich tych wad raczej.

killerx
Wysłany: 2013-12-28, 18:38   
0
UP DOWN

Witam po dwóch miesiącach. Lakiernik okazał się być w porządku, poprawił w pewnym stopniu wady, ale... w ostatnich dniach zauważyłem, że w jednym rogu zaczyna spod lakieru wydostawać się ruda.. Najlepsze jest to, że auto ciągle stoi w ciepłym garażu praktycznie nie jeżdżone. Czy domagać się kolejnej poprawki ? Troche chyba za szybko na rudą.... 2-3 miesiące od lakierowania ?

Masa
Wysłany: 2014-01-05, 12:33   
0
UP DOWN

killerx, jeśli tak szybko wyszła rdza to wg. mnie oznacza tylko tyle że przy szlifowaniu przetarli się do gołej blachy i na to już lakierowali. :roll:

LAKIEROWANKO Strona Główna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Firma

Odpowiedz do tematu