Szukaj FAQ Album



Autor Wiadomo¶æ
Neonis 
Wys³any: 2013-11-01, 17:17   Otwarcie dzia³alno¶ci lakiernictwa artystycznego - jak?
0
UP DOWN
aerografit.pl


Posty: 186
Sk±d: O¶wiêcim
Sytuacja jest nastêpuj±ca:
Chcia³bym otworzyæ w³asn± dzia³alno¶æ gospodarcz±. W grê wchodzi otrzymanie dofinansowania z Unii. My¶la³em nad otwarciem warsztatu lakierniczego. Mój ojciec jest lakiernikiem z 15-letnim do¶wiadczeniem. Ja od 5ciu lat malujê aerografem i wraz z tym nie oby³o siê nabycia do¶wiadczenia w kwestii lakiernictwa. Potrafiê wylaæ klar na lustro pod warunkiem oczywi¶cie, ¿e nic mi na to nie si±dzie, co w przypadku braku komory jest w 90% niemo¿liwe. Mój ojciec natomiast jest w tym mistrzem. Po znajomo¶ciach zrobili¶my mnóstwo aut. Bez problemu mogliby¶my otworzyæ lakierniê... ale... Normy, zieloni, sanepid, pozwolenia itp., a przy tym koszty... W naszym wypadku otwarcie legalnej lakierni z prawdziwego zdarzenia jest niemo¿liwe.

My¶la³em zatem by otworzyæ dzia³alno¶æ gospodarcz± opieraj±c siê o sam aerograf. Ale jak ugry¼æ kwestiê samych robót lakierniczych, takich jak np. wylanie klaru, które przy grafice na karoserii jest nieuniknione? Bo formalnie musia³bym pój¶æ z tym do legalnego warsztatu lakierniczego, który we¼mie za to wiêcej ni¿ ja za grafikê, co jest bez sensu bior±c pod uwagê, ¿e potrafiê to zrobiæ sam... Jak zatem obej¶æ t± kwestiê? My¶la³em by w razie jakiejkolwiek kontroli mówiæ, ¿e pokrywam grafikê lakierem w sprayu...

Bardzo mi zale¿y na odpowiedzi w tej sprawie drodzy fachowcy (zw³aszcza Ty PROJEKTER), mo¿e byæ na PW, bo moim marzeniem jest realizowanie zleceñ aerografem, a teraz jest dla mnie na to ostatni dzwonek...
_________________
Artystyczne malowanie aerografem tirów, motocykli, kasków, samochodów - Aerografit Studio
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Firma

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group