Szukaj FAQ Album



Autor Wiadomo¶æ
M@ryna
Wys³any: 2013-11-26, 14:58   Wytrzyma³o¶æ progów po wymianie.
0
UP DOWN

Posty: 2
Witam wszystkich, jestem ju¿ dosyæ d³ugo na forum ale to mój pierwszy post.
W Astrze F kombi blacharz wymieni³ ca³y prawy próg, na progach s± markery gdzie ustawiæ lewarek. Po wymianie progu i próbie podniesienia, próg zacz±³ siê wyginaæ do ¶rodka. Blacharz t³umaczy ¿e nie wolno podpieraæ na ³±czeniu blach (tej zak³adce tam gdzie producent wyznaczy³)) ale z drugiej strony na oryginalnym progu sytuacja nie wystêpuje. Teraz nie da siê auta podnie¶æ klasycznym podno¶nikiem jaki jest w baga¿niku. Trzeba podpieraæ g³êbiej przy wahaczu. A zwyk³y lewarek bardzo ciê¿ko wypoziomowaæ gdy siê nic nie widzi, nie mówi±c o tm ¿e nie da siê postawiæ ¿adnej koby³ki.
Co zrobiæ i jak by to poprawiæ jak powinno wygl±daæ poprawne wspawanie progu.
Pozdrawiam
 

hubson85 
Wys³any: 2013-11-26, 18:26   
0
UP DOWN
malarz artysta

Posty: 76
Sk±d: wzy
Witam,
Jedyne przyczyny jakie przychodz± mi do g³owy to:
-s³abej jako¶ci zamiennik z blachy jak puszka po konserwie
-pod progiem mo¿e byæ nieciekawie i materia³ ustêpuje, albo materia³ do którego zosta³ przyspawany ma s³aby kontakt z reszt± karoserii, w sensie korozja albo za cienka reperaturka.
Sprawd¼ od spodu jak wygl±da blacha ³±cz±ca próg z reszt± pod³ogi. Ja ostatnio mia³em tak± renówkê u siebie - progi z zewn±trz lalka, nówki, a od spodu przyklejone by³y w³óknem szklanym i ¿ywic± do pod³ogi :shock: . wspawane by³y tylko od góry, wiêc o podstawieniu lewarka te¿ nie by³o mowy.
Mam na takie co¶ patent, zapewne nie do koñca zgodny ze sztuk± ;) ale dosyæ skuteczny.
Tylko najpierw daj znaæ w jakim stanie jest blacha od strony pod³ogi zaraz za progiem.
_________________
spawanie gumowymi elektrodami plastikowego amelinium w os³onie podtlenku lpg
 

diablo74 
Wys³any: 2013-11-26, 21:40   
0
UP DOWN

Pomóg³: 7 razy
Posty: 600
specjalista wymieni³ ci tylko próg, ¿eby "dzia³a³" lewarek trzeba by³o naprawiæ jeszcze podci±gi bo pewnie zgni³y albo go¶æ poszed³ na ³atwiznê albo klient chcia³ tanio i teraz tak jest, za naprawê podci±gów trza dop³aciæ najlepiej je naprawiaæ jak jest wyciêty próg móg³ poinformowaæ w³a¶ciciela o takiej mo¿liwo¶ci
 

Gandziorz
Wys³any: 2013-11-26, 23:30   
0
UP DOWN


Posty: 217
Na 99% jestem pewien ¿e blacharz poszed³ po tanio¶ci czyli wywaliæ stary próg, z³apaæ nowy, obspawaæ i do klienta. Nowy próg jest pewnie te¿ od ¶rodka nie zabezpieczony.
Dodatkowo pewnie wewnêtrzny próg nie by³ robiony dlatego lewarek nie ma czego trzymaæ.
Zewnêtrzny próg stanowi jedynie poszycie czyli "zakrycie" wewnêtrznych wzmocnieñ.
 

KK 
Wys³any: 2013-11-28, 00:29   
0
UP DOWN


Pomóg³: 23 razy
Posty: 3347
Na pewno zabezpieczy³ to piank± niskorozprê¿n±, tak¿e mo¿esz byæ spokojny o antykorozjê.
:D

Wiem wiem, jak zawsze jestem b³yskotliwy w swoich przemy¶leniach.
Gratulacjê przyjmujê na pw od 16.00 w dni powszednie, ¶rodê popielcow± i dzieñ dziadka.
W czasie miko³ajek proszê nie wysy³aæ na pw pochwa³.

Pozdrawiam ¯anet Kaleta.
 
 

Robertlodz09 
Wys³any: 2013-11-28, 11:47   
0
UP DOWN


Pomóg³: 61 razy
Posty: 3388
Sk±d: £ód¿
M@ryna napisa³/a:
Po wymianie progu i próbie podniesienia, próg zacz±³ siê wyginaæ do ¶rodka. Blacharz t³umaczy ¿e nie wolno podpieraæ na ³±czeniu blach (tej zak³adce tam gdzie producent wyznaczy³)) ale z drugiej strony na oryginalnym progu sytuacja nie wystêpuje.

Najprostsza "metoda" naprawy ;) ,
to nale¿y w takim wypadku nawierciæ otwory w tym progu
i nalaæ do ¶rodka rozrobionego betonu budowlanego :spoko:
dziêki temu (po jego utwardzeniu) bêdziesz mia³ ju¿ bardzo "mocne" te progi.... :tak: ;)

Tylko uwaga.... nie nale¿y tej "metody" stosowaæ w przypadku gdy progi s± s³abe i skorodowane :nie:
poniewa¿ mog± odpa¶æ podczas jazdy.... :tak:

Pozdrawiam "z u¶miechem" ;)
 

M@ryna
Wys³any: 2013-11-28, 14:28   
0
UP DOWN

Posty: 2
Z naprawê zap³aci³em du¿o, co do sposobu ³±czenia to zrobiê fotkê i bêdzie jasno¶æ, gdy lewarek przestawi³em 15cm od "firmowego" punktu w którym producent zaleca umie¶ciæ podno¶nik nic siê nie ugina³o, nie mniej nie jest to miejsce na podno¶nik.
 

KK 
Wys³any: 2013-11-28, 23:16   
0
UP DOWN


Pomóg³: 23 razy
Posty: 3347
Pomyli³e¶ siê kolego. To jest pokrowiec na telefon komórkowy.
 
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Blacharstwo i inne naprawy

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group