Szukaj FAQ Album



Autor Wiadomo¶æ
stanleytbg
Wys³any: 2013-12-01, 15:14   Czy warto lakierowaæ lekko nadpalon± maskê? [Zdjêcia]
0
UP DOWN

Posty: 3
Witam wszystkich forumowiczów. Niestety w wyniku po¿aru zosta³ nadpalony kawa³ek mojego auta. Zderzak w ogóle czê¶ciowo siê rozp³yn±³, zapali³a siê lampa i prawdopodobnie przez t± pal±c± siê lampê maska wygl±da jak wygl±da. Pokazywa³em j± ju¿ jednemu lakiernikowi, twierdzi ¿e mo¿na spokojnie lakierowaæ bo jak twierdzi, tylko lakier siê z³uszczy³. Chcia³bym poznaæ Wasz± opinie, poniewa¿ bojê siê ¿e za miesi±c/rok mogê mieæ problemy z tym miejscem. Pozdrawiam

DSC_0240.JPG
Od spodu
Plik ¶ci±gniêto 54 raz(y) 974.18 KB

DSC_0237.JPG
2
Plik ¶ci±gniêto 85 raz(y) 709.9 KB

DSC_0232.JPG
Plik ¶ci±gniêto 80 raz(y) 652.8 KB

 

pawel1108 
Wys³any: 2013-12-01, 16:00   
0
UP DOWN

Pomóg³: 20 razy
Posty: 960
Sk±d: Wroc³aw
Je¿eli jest opalona a temperatura nie wp³ynê³a znacznie na jej kszta³t to mo¿na ponownie j± polakierowaæ.
Jednak ryzykiem mo¿e byæ to, ¿e nie wyczy¶ci siê jej od wewn±trz w profilach zamkniêtych i przez to mo¿e korodowaæ.
_________________
www.lakiernik-wroclaw.eu
 

stanleytbg
Wys³any: 2013-12-01, 16:10   
0
UP DOWN

Posty: 3
a gdyby w te profile zamkniête napsikaæ preparatu konserwuj±cego? Mam w domu np blachogum wtrysk
 

pawel1108 
Wys³any: 2013-12-01, 16:14   
0
UP DOWN

Pomóg³: 20 razy
Posty: 960
Sk±d: Wroc³aw
stanleytbg napisa³/a:

a gdyby w te profile zamkniête napsikaæ preparatu konserwuj±cego?

Napsikaæ mo¿na, ale jak siê tego nie oczy¶ci to i tak wilgoæ zrobi swoje.
Jak Kolego chcesz tanio to da siê to zrobiæ, jak chcesz dobrze to maska kube³.
_________________
www.lakiernik-wroclaw.eu
 

hubson85 
Wys³any: 2013-12-01, 18:27   
0
UP DOWN
malarz artysta

Posty: 76
Sk±d: wzy
http://allegro.pl/alfa-ro...3699962803.html
http://allegro.pl/maska-p...3708102884.html

Patrz±c na cenê i kolor, to chyba babranie siê z tym nie ma wiêkszego sensu. Tym bardziej je¿eli nie zrobisz tego sam to na pewno nie bêdzie taniej ni¿ druga maska w kolorze na gotowo do za³o¿enia. No i ewentualnie swoj± mo¿esz "z grubsza" ogarn±æ i sprzedaæ ;P i nie ryzykujesz ¿e mog± ci j± korniki zje¶æ za jaki¶ czas (je¿eli chcesz jeszcze trochê poje¼dziæ) Ale to tylko moja teoria, jak tam uwa¿asz.
_________________
spawanie gumowymi elektrodami plastikowego amelinium w os³onie podtlenku lpg
 

KK 
Wys³any: 2013-12-01, 21:15   
0
UP DOWN


Pomóg³: 23 razy
Posty: 3347
Jakby¶ za 300 w kolorze znalaz³ to nie warto tamtej lakierowaæ, chyba, ¿e Ci kto¶ zrobi "wpy³kê" za 100z³ :D
 
 

Robertlodz09 
Wys³any: 2013-12-01, 22:18   
0
UP DOWN


Pomóg³: 61 razy
Posty: 3388
Sk±d: £ód¿
stanleytbg napisa³/a:
gdyby w te profile zamkniête napsikaæ preparatu konserwuj±cego? Mam w domu np blachogum wtrysk

Bardzo dobry pomys³ ... :spoko:
a maskê pomaluj sprayem :spoko:
"tanio dobrze i solidnie" ;)
 

stanleytbg
Wys³any: 2013-12-02, 00:56   
0
UP DOWN

Posty: 3
hubson85 napisa³/a:
http://allegro.pl/alfa-romeo-147-maska-silnika-igla-okazja-kpl-i3699962803.html
http://allegro.pl/maska-p...3708102884.html

Patrz±c na cenê i kolor, to chyba babranie siê z tym nie ma wiêkszego sensu. Tym bardziej je¿eli nie zrobisz tego sam to na pewno nie bêdzie taniej ni¿ druga maska w kolorze na gotowo do za³o¿enia. No i ewentualnie swoj± mo¿esz "z grubsza" ogarn±æ i sprzedaæ ;P i nie ryzykujesz ¿e mog± ci j± korniki zje¶æ za jaki¶ czas (je¿eli chcesz jeszcze trochê poje¼dziæ) Ale to tylko moja teoria, jak tam uwa¿asz.


Kolego auto ze zdjêcia to alfa 156 po FL, nie 147, ceny masek do mojej rzadkiej wersji zaczynaj± siê od 500z³+...
Robertlodz09 napisa³/a:
Bardzo dobry pomys³ ... :spoko:
a maskê pomaluj sprayem :spoko:
"tanio dobrze i solidnie" ;)


Nie znam siê na tym, wiêc po prostu siê pytam na forum o tej tematyce, nie musisz od razu wy¶miewaæ mojego pomys³u.

Ogólnie problem polega na tym ¿e zamówi³em ju¿ jaki¶ czas temu drug± maskê na allegro ale niestety przysz³a uderzona z przodu i za³amana na wzmocnieniu ¶rodkowym. Ten sam lakiernik powiedzia³ ¿e j± te¿ da siê zrobiæ ale lepiej t± opalon±. Sêk w tym ¿e nie wiem czy nie powiedzia³ tak ¿eby mieæ mniej roboty za t± sam± kasê. Wrzucê jutro fotki uszkodzonej maski
 

Lackdoctor 
Wys³any: 2013-12-02, 11:22   
0
UP DOWN

Pomóg³: 40 razy
Posty: 3753
stanleytbg napisa³/a:
Nie znam siê na tym, wiêc po prostu siê pytam na forum o tej tematyce,

Dla mnie, patrz±c na fotki, nie ma potrzeby wymiany tej lekko nadpalonej maski.
_________________
Strona mojego znajomego w Belgii... mówi po naszemu. Bardzo fajne furki, bardzo ró¿ne ceny, nowe okazje praktycznie codziennie.
http://home.mobile.de/AUTOS-PAGNAER#ses
 

No-limit
Wys³any: 2013-12-02, 12:07   
0
UP DOWN


Pomóg³: 34 razy
Posty: 1179
Ja równie¿ nie widzê przeciwwskazañ.
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Blacharstwo i inne naprawy

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group