Szukaj FAQ Album



Przesuniêty przez: Tech 2009-04-25, 17:42
Autor Wiadomo¶æ
Dawid1989
Wys³any: 2008-02-17, 19:02   Pomoc przy malowaniu corsy
Go¶æ
Witam
Mam mieæ opla corse do malowania,Do malowania maska, lewy b³otnik i zderzak(srebrny metalik) S³ysza³em ¿e przy tym kolorze lubi± sie robiæ smugi,wiec mam pytanie.Jak nak³adaæ lakier ¿eby nie powsta³a taka wada.Jak ustawiæ pistolet??? I jeszcze jedno czy bêdê musia³ cieniowaæ prawy b³otnik i lewe d¼wi??Jak tak to proszê o dok³adny opis tej czynno¶ci i sposób prowadzenia pistoletu.(Malowa³em ju¿ parê aut ale jeszcze nie malowa³em srebrnym i troche sie boje)(a cieniowania nigdy nie robi³em bo nie by³o potrzeby) Pistolet to jakie¶ badziewie za 200z³ ale na dniach bêdê kupowa³ Walcom Slim :oops:

Wszystkim do¶wiadczonym lakiernikom z góry dziêkuje.
Pozdrawiam Dawid :oops: :oops:
 

rbfm 
Wys³any: 2008-02-17, 20:08   
0
UP DOWN

Pomóg³: 21 razy
Posty: 1890
Sk±d: Kraków
radze nie robic tego do czasu zakupu walcoma. cieniowanie sobie odpusc jeslio tego nie robiles. a co do smug to nakladaj lakier z umiarem. moze ci sie uda :)
 

Bisuside14
Wys³any: 2008-02-17, 20:08   
Go¶æ
Powstaj±ce cienie to 1.¼le ustawiony pistolet-nie mo¿esz mieæ ustawionego wachlarza jak najwêrzej, dobrze by by³o jakby by³ szeroki.
2. Ponoæ trzeba stosowac specjalne rozciêczalniki do lakierów srebrnych.
3. Dobrze przygotowana powierzchnia, stosowac siê do poleceñ producenta.
To tyle czego ja siê dowiedzia³em z forum od kolegów lakierników. Poczekaj na wypowied¼ zaawansowanych.
Pozdrawiam :wink:
 

Amiggo 
Wys³any: 2008-02-17, 21:29   
0
UP DOWN


Pomóg³: 4 razy
Posty: 356
Nie wiem jakimi lakierami pracujesz ale mo¿e ci siê takie co¶ przyda:
Przyczyna
a) Zbyt gruba aplikacja kolorów metalicznych, prawie do powstawania zacieków (szczególnie na elementach pionowych).
b) Z³e rozcieñczenie.
c) Nieprawid³owe ustawienie pistoletu i technika aplikacji.
d) Niedostateczny czas odparowania pomiêdzy warstwami.

Zapobieganie
a) Nie aplikowaæ grubych, mokrych warstw.
b) Przestrzegaæ zalecanych proporcji rozcieñczania.
c) Stosowaæ odpowiednia technikê aplikacji, np. operowanie pistoletem pod dobrym katem, 15-20 cm od powierzchni po³±czone ze sta³± prêdko¶ci± ruchu pistoletu nad ca³± powierzchni±.
d) Przestrzegaæ zalecanych czasów odparowania pomiêdzy warstwami.
Pozdrawiam i powodzenia :wink:
 

Ryba 
Wys³any: 2008-02-17, 22:57   
0
UP DOWN


Pomóg³: 5 razy
Posty: 430
Sk±d: Radomsko
Ja zawsze radzi³em sobie w taki sposób, ¿e nie próbowa³em pokryæ wszystkiego od razu. Ruch od lewej do prawej i od prawej do lewej. Nie wa¿ne, ¿e gdzie¶ zosta³ podk³ad czy nie pokry³o dok³adnie. I tak za ka¿dym razem po 4 warstwach wszystko dobrze pokryte, bez smug ... one najczê¶ciej robi± siê je¶li siê za bardzo przyk³adasz :razz:
 
 

mogwai
Wys³any: 2008-02-19, 00:31   
0
UP DOWN

Posty: 15
Ryba napisa³/a:
one najczê¶ciej robi± siê je¶li siê za bardzo przyk³adasz :razz:

zgadza siê :mrgreen: niektóre kolory maj± to do siebie ¿e k³adzenie ich równomiernie powoduje powstawanie chmurek. Ja zawsze k³adê na krzy¿. W srebrze bardzo wa¿ne jest dok³adne dotarcie podk³adu bo ka¿da nierówno¶æ "stawia inaczej ziarno". Kto¶ kiedy¶ powiedzia³ ¿e najlepiej metalikiem maluj± ci co nie maj± pojêcia o lakierowaniu :shock: i maluj± tzw. ruchem rozpaczliwym :o
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Technologia i materia³y

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - manga