Szukaj FAQ Album

Autor Wiadomość
mietek98dh
Wysłany: 2014-03-17, 09:26   Malowanie logotypów, napisów z szablonu
0
UP DOWN

Witam,
Mam taki problem, chciałem na widelcu rowerowym namalowac napis "trek". No więc wydrukowałem i wyciąłem go na folii h&s do wyciania wzorow, wszystko przykleiłem, zabezpieczyłem, pomalowałem i ... kupa ... farba dostała się pod folie i wokoł liter są plamki :(

Spotkał się ktoś z was z czymś takim ?

Podłoże : 1.podkład z aerozolu 2. Baza z palinala aerografem 3. Klar novola z aerozulu dwie warstwy, i zmatowiony 4. Czarny Createx wicked napis.

W jaki sposob teraz usunąć napis aby niee uszkodzić lakieru ?

matheo_86
Wysłany: 2014-03-19, 09:23   
0
UP DOWN

wodne farby mają to do siebie ze lubią "włazić" pod szablon,wiele razy tak miałem lepiej zrób to bazą. A napis delikatnie papierem wodnym zjedz tak żeby klaru nie przetrzeć

mietek98dh
Wysłany: 2014-03-21, 23:09   
0
UP DOWN

No dzięki to już wszystko wiem :D Napis już usunięty tak jak napisałeś papierem z wodą. I faktycznie wcześniej malowałem srebrną bazą napis i nic nie ''wlazło'' nawet odrobinkę, a przy createxie to dookoła wszystkich literek dosłownie. No nic będę testował, a grubość nakładanej farby ma znaczenie ? Bo ja dosłownie wylałem jeden napis trochę przesadziłem bo na raz tak, że prawie nie widać było naklejki, a ten drugi słabiej i mniej zacieków było :>

matheo_86
Wysłany: 2014-03-22, 09:26   
0
UP DOWN

ilość warstw zależy od krycia farby jak na ciemnym tle robisz coś np białą perłą to trzeba duuużo warstw ... wtedy robi się taki próg z farby jak jest dużo nalane w jednym miejscu. ja ten próg zostawiam , zalewam klarem zjade wodnym i na nowo klar leje i jest już gitarrra:)

customizer
Wysłany: 2015-04-02, 08:01   
0
UP DOWN

Sorki ze sie wtrace ale reasumując mówiąc baza to co macie na mysli? Macie jakies sprawdzone pojemniczki do przechowywania farbek?

Pozdrawiam

Tomasz

LAKIEROWANKO Strona Główna » AIRBRUSH » Forum Airbrush

Odpowiedz do tematu