Szukaj FAQ Album



Autor Wiadomo¶æ
MARIO06CU
Wys³any: 2014-04-10, 20:10   filtr odolejacz dokladny
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 210
co myslicie o zakupie takiego filtra borykam sie ostatnio z oczkami w lakierze i mysle kupic takie cudo
http://www.sklep-pneumaty...0010cf-1-2.html
 

juny 
Wys³any: 2014-04-10, 21:23   
0
UP DOWN


Pomóg³: 20 razy
Posty: 2384
Sk±d: Ostrów WLKP
KUP ckd :)
_________________

 

KK 
Wys³any: 2014-04-10, 21:45   
0
UP DOWN


Pomóg³: 23 razy
Posty: 3347
Je¶li chcesz kupiæ z wêglem to pewnie ju¿ ckd masz co?

Ten omi to bezsens, mam takie co¶ do oddychania. Drogie i filterki wymienne te¿ ponad 100z³ za sztukê, a gówienka malutkie.
 
 

MARIO06CU
Wys³any: 2014-04-10, 21:48   
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 210
KK czytasz w moich myslach wlasnie to pisalem ze juz mam ckd. Mysle coraz czesciej o osuszaczu ziebniczym ale... musze sprawdzic jeszcze patent z kublem i lodem:)
 

KK 
Wys³any: 2014-04-10, 21:57   
0
UP DOWN


Pomóg³: 23 razy
Posty: 3347
Ten filtr wêglowy pomo¿e, ale na chwilê, zainwestuj w osuszacz lub przebuduj magistrala, ¶lepe nitki, spad i spusty syfu ze ¶lepych nitek. Za sprê¿ark± daj filtr wstêpny.
No i ckd to gówno, tym którym dzia³a maj± po prostu farta, sprzyjaj±ce warunki, ale wystarczy 1 dzieñ i bêd± oczka i zasrane guny i wê¿e.
Wiem to poniewa¿ te¿ mam ckd.

Bardzo wa¿ny jest te¿ stan sprê¿arki.
 
 

MARIO06CU
Wys³any: 2014-04-10, 22:12   
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 210
kolego napisze tak kompresor ok za kompresorem filtr wstepny potem idzie w ziemi okolo 10m rura plastik pp wchodzi do garazu tam zrobiony spadek z zaworem spustowym. W polowie magistrali mam labedzia szyje w polowie mam trojnik wstawiony i wyjscie na filtry pierwszy wstepny i dalej ckd potem mam nowy waz kupiony w tamta sobote. Wode mam tylko w pierwszym filtrze przy kompresorze. Do lakieru dodawalem antysilikon ale i to nie pomaga... rece opadaja... elementy przemywam zmywaczem novola mialem nowy ale kupilem drugi w innym sklepie o innym numerze seryjnym bo mowie moze jakas partia gowno warta z lakierem bezbarwnym to samo kupilem drugi a lakier to chronolux.
 

KK 
Wys³any: 2014-04-10, 22:35   
0
UP DOWN


Pomóg³: 23 razy
Posty: 3347
To instalacjê masz raczej ok, Dziwne, bo jak masz tyle instalacji to powietrze powinno siê ju¿ sch³odziæ.

W drugim filtrze ckd czyli odolejaczu masz olej? Zdejm os³onê, odkrêæ ten czerwony gówniany filterek i zobacz w ¶rodek czy masz tam olej, je¿eli masz to musisz to wymyæ.

Pomieszczenie do lakierowania na pewno ok? Nie polerowa³e¶ czasem? Plaka nikt nie rozpyli³?

We¼ sobie lusterko, pistolet do przedmuchiwania i trzymaj jaki¶ czas na max wydmuchu na lusterko. Zobacz co tam bêdzie, t³uste czy woda, a mo¿e nic :)
Mi to przy samych filtrach CKD normalnie smuga wody z pistoletu do przedmuchiwania lecia³a, latem.

Ckd s± dobre, ale przed nimi powinien byæ osuszacz. Wed³ug mnie oczywi¶cie.
 
 

unek
Wys³any: 2014-04-10, 22:40   
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 205
MARIO06CU napisa³/a:
kolego napisze tak kompresor ok


A WCZORAJ by³o tak ^^
MARIO06CU napisa³/a:
cos jest nie tak z tym moim kompresorem dzis mierzylem mu wydajnosc wyszlo 166l na minute a bylo 350l tak jakby jeden cylinder nie chodzil i strasznie sie grzeje



Na moje :
Wysra³ siê kompresor nasra³o w wê¿e i masz placek .. :D :D
 

MARIO06CU
Wys³any: 2014-04-10, 22:58   
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 210
akurat unek z wydajnoscia jest wszystko juz ok syf dostal sie pod plytke zaworowa i dlatego taka kopa byla, ckd wszystkie czyste rozkrecane i czyszczone waz mam nowy koncowki myte
 

MARIO06CU
Wys³any: 2014-04-10, 22:59   
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 210
poleruje pasta 3g ona nie zawiera sylikonu a jak poleruje to na dworze nie w garazu
 

unek
Wys³any: 2014-04-10, 23:02   
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 205
MARIO06CU, filtry w ckd siê wymienia jak ju¿ co¶ w nich by³o to mycie nie pomo¿e ;)
 

KK 
Wys³any: 2014-04-10, 23:07   
0
UP DOWN


Pomóg³: 23 razy
Posty: 3347
Olejowy filtr i wodny kosztuje tyle co zestaw ckd na 1/4" heheh :D .
U mnie wiêkszo¶æ problemów by³a przez kompresor, by³ nim nowy, podkre¶lam Nowy Walter GK 530, ale nazwa firmy czyli Walter powinna byæ z ma³ej, czyli walter. Tajwan zaj....
Teraz mam inny kompresor i problem znikn±³, a z walterem mêczy³em siê rok.

Pomijam fakt, ¿e ckd ten, który separuje wodê, nie separuje jej dok³adnie. Filrey saty robi± to lepiej, ale koszta te¿ kilka razy wiêksze.
 
 

Lackdoctor 
Wys³any: 2014-04-10, 23:08   
0
UP DOWN

Pomóg³: 40 razy
Posty: 3753
MARIO06CU napisa³/a:
borykam sie ostatnio z oczkami w lakierze


MARIO06CU napisa³/a:
Do lakieru dodawalem antysilikon ale i to nie pomaga... rece opadaja...


Bo on nie dzia³a na olej.... osuszacz pomo¿e. :cool:

KK napisa³/a:
No i ckd to gówno, tym którym dzia³a maj± po prostu farta, sprzyjaj±ce warunki, ale wystarczy 1 dzieñ i bêd± oczka i zasrane guny i wê¿e.


Prawda,,, sprawdzone na w³asnej skórze.

MARIO06CU napisa³/a:
patent z kublem i lodem:)


Patent autorski kogo? :D

Daj rurkê miedzian±, lub ch³odnicê od klimy wsadz do pojemnika z wod± i za tym patentem daj odwadniacz , np. ckd.
Zdziwisz siê co masz w tym niby powietrzu wolnym od wody i oleju.
_________________
Strona mojego znajomego w Belgii... mówi po naszemu. Bardzo fajne furki, bardzo ró¿ne ceny, nowe okazje praktycznie codziennie.
http://home.mobile.de/AUTOS-PAGNAER#ses
 

Lackdoctor 
Wys³any: 2014-04-10, 23:10   
0
UP DOWN

Pomóg³: 40 razy
Posty: 3753
unek napisa³/a:
jak ju¿ co¶ w nich by³o to mycie nie pomo¿e

Drogi filtr olejowy to spiekany br±z.... zapewne p³ywa w oleju, olej rozpuszcza benzyna.... nie rozpuszcza? nie pomo¿e ?
Dziwnie mi pomog³a.... od zakupu osuszacza (zastapieniu patentu) wyczyszczeniu filtrów i wk³adów ckd.... do dzi¶ suche jak pieprz...
_________________
Strona mojego znajomego w Belgii... mówi po naszemu. Bardzo fajne furki, bardzo ró¿ne ceny, nowe okazje praktycznie codziennie.
http://home.mobile.de/AUTOS-PAGNAER#ses
 

Lackdoctor 
Wys³any: 2014-04-10, 23:11   
0
UP DOWN

Pomóg³: 40 razy
Posty: 3753
KK napisa³/a:
¿e ckd ten, który separuje wodê, nie separuje jej dok³adnie

Wodê separuje,,, ale pary wodnej ju¿ nie... st±d te dziwne k³opoty.
_________________
Strona mojego znajomego w Belgii... mówi po naszemu. Bardzo fajne furki, bardzo ró¿ne ceny, nowe okazje praktycznie codziennie.
http://home.mobile.de/AUTOS-PAGNAER#ses
 

KK 
Wys³any: 2014-04-10, 23:13   
0
UP DOWN


Pomóg³: 23 razy
Posty: 3347
Spiekany br±z jest w Sacie. W CKD jest gówniana czerwona g±bka, która jest dro¿sza ni¿ spiekany br±z z Saty.

Jak kompresor bêdzie lipny i gor±ce powietrze to tylko osuszacz.
 
 

Lackdoctor 
Wys³any: 2014-04-10, 23:22   
0
UP DOWN

Pomóg³: 40 razy
Posty: 3753
KK napisa³/a:
Spiekany br±z jest w Sacie. W CKD jest gówniana czerwona g±bka,

A u mnie jest br±z ? :help: Naprawde nie pamietam bo juz z trzy lata tam nie zagladam.
Ale sprawdze.
Wydawa³o mi sie ¿e jak to moczy³em w benzynie to by³ bronze..
_________________
Strona mojego znajomego w Belgii... mówi po naszemu. Bardzo fajne furki, bardzo ró¿ne ceny, nowe okazje praktycznie codziennie.
http://home.mobile.de/AUTOS-PAGNAER#ses
 

KK 
Wys³any: 2014-04-10, 23:27   
0
UP DOWN


Pomóg³: 23 razy
Posty: 3347
Pierwszy filterek to jest albo jaki¶ sprasowany papier, albo ceramika(bia³y). Drugi g±bka, a w niej siatka(czerwony). Koszt tych filterków w produkcji to z 15z³ w porywach. Ogólnie ¶miech na sali. Pierwszy filterek, praktycznie siê nie zu¿ywa, dlatego jest tani. Drugi podobno nas±czony jest jak±¶ chemi±. Gdzie¶ kiedy¶ znalaz³em, ¿e dlatego filtruje olej. Po wymyciu w benzynie by³o widaæ, ¿e mniej filtruje, tak jakby przesta³ dzia³aæ.
Producent nie zaleca myæ tego w benzynie, tylko detergencie na bazie wody. Nie pytaj gdzie to znalaz³em, szuka³em tych informacji jak mia³em problemy z powietrzem, a to by³o chyba z 2 lata temu.

W sacie prep 100 zanim powietrze trafi na br±z spiekany, najpierw wiruje stykaj±c siê ze ¶ciankami. Styka siê z zimnym aluminium, nastêpnie dopiero jest filtrowane przez br±z, dalej idzie na filtr w³ókninowy(chyba), wymienny, czytaj drogi. W tym wszystkim ten br±z jest do¶æ tani i w oparciu o br±z mo¿na zrobiæ do¶æ dobry filtr sobie.
 
 

MARIO06CU
Wys³any: 2014-04-11, 21:28   
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 210
ckd zawsze mialem czyste nawet kropelki w nich nie bylo:) a z ta chlodnica od klimy Lacku to wpiac sie w magistrale tak wiem ze ona wytrzymuje duze cisnienie ok 30barow prosze mnie poprawic jak sie myle:) a jesli chodzi o osuszacz to jaki polecacie kupic??? jakas uzywka wchodzi w gre czy nie bardzo??? mam nieduze zapotrzebowanie na powietrze wiec zadnej bestii nie potrzebuje:) a jesli chodzi o kompresor to jest na gwarancji wiec w poniedzialek jeszcze zadzwonie i moze go zabiora na 2 tyg a ja bede uciekal z malowaniem do komory:)
 

KK 
Wys³any: 2014-04-11, 22:27   
0
UP DOWN


Pomóg³: 23 razy
Posty: 3347
Je¶li mia³e¶ czyste filtry to tak jak Lackdoctor mówi, prawa wodna, ewentualnie co¶ w pomieszczeniu.
 
 

MARIO06CU
Wys³any: 2014-04-13, 09:09   
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 210
w pomieszczeniu nic nie mam sprawdzalem na sprayach na starym blotniku i oczek nie bylo... pomieszczenie mam czyste nie plakuje nie nablyszczam tylko lakier w tym pomieszczeniu:)
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Warsztat

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group