Szukaj FAQ Album

Autor Wiadomość
mac412
Wysłany: 2014-04-10, 21:06   pierwszy pistolet/pierwsza praca-felgi
0
UP DOWN

Hej.
Zabrałem się za lakierowanie felg. Jest to moja pierwsza praca z użyciem pistoletu lakierniczego . Zakupiłem sico bronze z dyszą 1.4-niektórzy zachwalali jak za te pieniądze-mogę potwierdzić. Do tego reduktor pod pistolet marki fobo i przejsciówka z reduktora pod szybkozłączkę za 1.39zł, która przepuszczała powietrze :fiu: gdzie przy moim marketowym kompresorze 24l to była masakra (3/4 felgi polakierowane i czekanie na dopicie butli).
Materiałów jakich użyłem:
-podkład novol ultra fuller 100 5:1:20%
-baza sikkens A39 z lancer evo grafitowa perła 2;1
-klar novol ultra klar lack 400 2;1
Nie mam porównania do innych materiałów więc pomine opinię, jednak na przyszłość zakupie podkład novol 330 wersję mokro na mokro (szkoda czasu na szlifowanie).
Zdjęcia:

Oczywiście nie obyło się od lekkich syfków na klarze, co było wiadome przy lakierowaniu w garażu nawet mimo umyciu podłogi i wyłożeniu podłogi i ścian folią. Jednak w mojej opinii, uważam, że jak na pierwszą pracę jest dobrze i na pewno lepiej niż efekt lakierowania jakiś czas temu drzwi przez pseudo lakiernika (chyba musiałbyć to uczeń, bo nie wierze, że od razu schodził klar i było pełno syfu jakby huragan przeszedł przez komore).
PS.1 Zastanawiam się tylko czy warto polerować jeszcze felgi papierem 2000 na mokro, pod dłonią czuję w niektórych miejscach, jakby ziarnko piasku.
PS.2 Może jakiś dryg do podobnych prac mam, ale większość wiedzy uzyskałem z tego forum od czytania po zadawania nawet to drobnych pytań. Dzięki.
Niebawem następny komplet felg, ale do tego czasu musze zrobić w miarę stabilne stojaki :rotfl:
Pozdrawiam
Maciej

KK 
Wysłany: 2014-04-10, 21:37   
0
UP DOWN

Pierwszy raz lakierowałeś pistoletem?

mac412
Wysłany: 2014-04-10, 21:41   
0
UP DOWN

Tak, pierwszy raz lakierowałem pistoletem.

pitervr6 
Wysłany: 2014-04-11, 19:57   
0
UP DOWN

bardzo ładnie, flegi były piaskowane ?

mac412
Wysłany: 2014-04-11, 20:17   
0
UP DOWN

Nie piaskowałem felg, męczyłem się papierem ściernym i uzupełniłem małe ubytki szpachlą z aluminium.

miskun 
Wysłany: 2014-04-12, 23:28   
0
UP DOWN

Bardzo ładnie :spoko:

paputek11
Wysłany: 2016-01-12, 07:17   
0
UP DOWN

Witaj. Również chce odnowić swoje alumy podpowiedź mi proszę jakiego papieru użyć żeby zmatowic lakier ponieważ na jednej schodzi mi lakier i muszę wszystkie papierem przelecieç a później malowanie.

LAKIEROWANKO Strona Główna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Fotorelacje

Odpowiedz do tematu