Szukaj FAQ Album

Autor Wiadomość
Siekiera
Wysłany: 2014-04-22, 22:02   GENERAL - nowy mieszalnik na rynku ..
0
UP DOWN

Dementor napisał/a:
PS. Co to za reklama na głównej stronie w górnym rogu? Klikam i nic się nie otwiera, też tak macie?

Chyba się domyślam, jeżeli mam rację to będziemy mieli nowy mieszalnik na rynku i to z pochodzeniem zza Atlantyku :tak:

GMC
Wysłany: 2014-04-22, 22:37   
0
UP DOWN

barkley3434 napisał/a:
hm... czy ktoś sprawdzał pasowalność kolorów ze wzornika chromatycznego APP ?

Już pytałem, chyba nikt kto się udziela na forum nie posiada takowego ale Siekiera pisze że coś nowego ma się pojawić więc może nie będzie już potrzebny APP :D

Dementor
Wysłany: 2014-04-22, 22:50   
0
UP DOWN

Siekiera napisał/a:
Dementor napisał/a:
PS. Co to za reklama na głównej stronie w górnym rogu? Klikam i nic się nie otwiera, też tak macie?

Chyba się domyślam, jeżeli mam rację to będziemy mieli nowy mieszalnik na rynku i to z pochodzeniem zza Atlantyku :tak:

Co wiesz, pisz tu

Siekiera
Wysłany: 2014-04-23, 10:41   
0
UP DOWN

No wieeesz, ludzie gaadaaają :D
Nie wiem czy ta reklama ma jakiś związek z tym systemem o którym ja słyszałem ale to hasło "światowy dostawca do refinishu" jakoś tak mi podpasowało do niego. Ponoć już jest po testach w Polsce i że może być niezły, wiem od człowieka z DP :roll:

glover
Wysłany: 2014-04-23, 11:00   
0
UP DOWN

Taa, pewnie ktoś przeetykietował profixa albo kapci i będzie taki piękny, nowy mieszalnik jak T4W czy New Car z Białej Podlaski ^^ ^^ ^^

Siekiera
Wysłany: 2014-04-23, 13:59   
0
UP DOWN

Znamy takie profesjonalne systemy ;)

Dementor
Wysłany: 2014-04-23, 15:31   
0
UP DOWN

Jak to będzie jakaś wydumka blanco to czarno im wróżę choć APP też jest etykietowanym systemem i jakoś się przyjął, więc może będzie tak jak w powiedzeniu że "każda potwora znajdzie swego amatora" :D - Ciekawe kiedy skończy się coming soon?

tess
Wysłany: 2014-04-23, 18:33   
0
UP DOWN

He, he częściowo zaspokoję waszą ciekawość ale nie do końca ;P . Technicy pewnych firm już mają zgryza bo wiedzą że towar jest OK i mówi się o tym ale nie wiadomo jeszcze jaka cena bo od tego dużo zależy. Wodę mają zaje....ą ale w PL chyba jej nie będzie, tylko konwencja która też jest spoko, no i świetne klary, takie hamerykańskie :D Pozdro,

glover
Wysłany: 2014-04-23, 18:53   
0
UP DOWN

Czyżbyś dla nich pracował, coś mało wpisów masz na koncie :roll:

tess
Wysłany: 2014-04-23, 19:03   
0
UP DOWN

Człowieku akurat mojej firmie też jest to nie na rękę ale co ja ci bedę gadał :sciana:
a wpisy nie maja nic do tego, liczą sie fakty

Siekiera
Wysłany: 2014-04-23, 19:43   
0
UP DOWN

Ech, glover daj spokój, popatrz że tess zarejestrował się na forum sześć lat temu, musiałby być mega uśpionym agentem tej firmy ^^ ^^ ^^
Owszem, byli tu tacy co w pierwszym poście wychwalali pod niebiosa jakąś firmę czy produkty ale zazwyczaj rejestrowali się dzień wcześniej :D A w sprawie tego mieszalnika coś na rzeczy jest i nie ma co szukać jakiegoś spisku.

trzeźwy inaczej
Wysłany: 2014-04-28, 22:14   
0
UP DOWN

Siekiera napisał/a:

Rozmawiałem dzisiaj o tym systemie z jego importerem.
Nikt oficjalnie zbyt dużo tu nie pisze, więc nie będę się rozpisywał o nazwie i informacjach handlowych.
Oglądałem natomiast kolorbox. Wzorniki poukładane są markami. Wielkością zbliżone do tych w Spectralu. Cena lakierów i dodatków mocno zbliżona do Max Meyer.
Co ciekawe, wzorniki są natryskiwane bazą z tego systemu, a nie kupowane gotowe!
Znalazłem w necie filmik jak jeden sowiet porównywał jeden z klarów z odpowiednikiem Glasurita. Zapowiada się ciekawie.
Dostałem dwie próbki, jedną dam klientowi który od roku lakieruje 565 i 575 a wcześniej robił na DP. Niech się odniesie do jego jakości ze swojej perspektywy.
Drugą próbkę prysnę sam w zaprzyjaźnionej szopie. Zobaczymy jak się sprawdzi.
Co do kolorystyki, to my od jutra zbieramy różne klapki. Za miesiąc jadę oglądać system razem z zebranymi klapkami i odpowiednimi fiszkami ze Spectrala, DeBeera, MaxMeyera i R-M. Mam wiodące systemy z każdej z półek kolorystycznych więc będzie do czego porównać.

GMC
Wysłany: 2014-04-28, 22:32   
0
UP DOWN

O, zaczynają się pojawiać konkrety, czekamy na więcej :spoko:

Dementor
Wysłany: 2014-04-28, 23:19   
0
UP DOWN

Czyli jednak nie blanco ale jaka ku...wa nazwa :sciana:
Ładny OT zrobiliśmy w wątku o APP, moderator mógłby wydzielić nowy temat ale do teo trzeba nazwę!!!

Siekiera
Wysłany: 2014-04-29, 00:04   
0
UP DOWN

Wbijam się na temat o APP a tam jakieś czystki :shock:
Ale jednak nie jest tak źle bo chyba dzięki interwencji moda stałem się dumnym założycielem nowego wątku :D
Dzisiaj na zielono świeci się tylko Robertlodz09 więc szacuneczek :piwo:

lakierok
Wysłany: 2014-04-29, 07:27   
0
UP DOWN

No ale cały czas bez nazwy tego nowego systemu ? Koledzy boją się aby nikt nie był pierwszy od nich ^^

glover
Wysłany: 2014-04-29, 22:09   
0
UP DOWN

Panowie wszystko jasne :D

http://lusid.biz/index.php/products
http://www.generalpaint.biz/

malarz
Wysłany: 2014-04-30, 09:39   
0
UP DOWN

He, he nie wiedziałem że to taka nowość ! U nas na wsi ten mieszalnik stoi już kilka miesiecy ^^
GENERAŁ na niego mówimy ;P

trzeźwy inaczej
Wysłany: 2014-04-30, 14:23   
0
UP DOWN

Trochę mnie denerwuje nadaktywność jednego z moderatorów. Dopóki nikt nie popełnia przestępstwa lub nie umieszcza treści obraźliwych, lub niewłaściwych, usuwanie postów jest niczym innym jak cenzurą, która TUTAJ zależy od widzimisie moderatora.

Tak informacyjnie tylko, Panie Moderatorze - internet jest narzędziem swobodnej wymiany poglądów i opinii, co gwarantuje między innymi art. 54 Konstytucji RP, zakazujący także cenzury prewencyjnej oraz art. 10 Europejskiej Konwencji Praw Człowieka, przewidujący ograniczenie wolności słowa jedynie do przypadków związanych m.in. z zagrożeniem bezpieczeństwa państwa czy ochroną dobrego imienia i praw innych osób.
Nie można dbać o dobro jednostki, łamiąc prawa ogółu, a już kolejny raz usuwasz dyskusję w sporym fragmencie!!!!!

Siekiera
Wysłany: 2014-04-30, 22:48   
0
UP DOWN

To chyba przeze mnie, chociaż nie czuję się winny. Owszem nastąpiła "energiczna" wymiana poglądów z Polykarem ale nie padło żadne obraźliwe słowo z obu stron więc nie wiem dlaczego te kilka postów poleciało do kosza :blee:
Myślę zatem, że powinienem przywrócić sens dyskusji aby zachować ciągłość wątku.

Zaczęło się od tego, że po tym jak @glover podał linki do stron producenta tego systemu, Polykar zakwestionował to co ja napisałem o pochodzeniu tego systemu, że niby pomyliły mi się położenia państw czyli Libanu i USA. Zasugerował że to nierzetelne i napisał coś o standardach przekazu informacji czy jakoś tak.
Fakt, trochę mu się odgryzłem ale bez obrażania :D
Teraz tak myślę, że nieporozumienie wynikało z tego że Polykar oparł się o dane z oficjalnej strony www a ja o informacje uzyskane od importera które wskazywały że właściciel marki ma co prawda siedzibę w Libanie ale posiada też fabrykę w USA.
Od siebie dodałem, że dla mnie to logiczne, że w dzisiejszych czasach transfer pieniędzy i technologi może przepływać w różnych kierunkach. Firmy które posiadają technologię szukają tańszych krajów pod względem kosztów pracy ale są też firmy z mniej prestiżowych rejonów globu ale dysponują gotówką i kupują inne firmy np. z USA czy Europy po to by wejść w posiadanie technologii. Za przykład podałem chińczyków którzy kupili Volvo.

To wszystko. Naprawdę nie wiem dlaczego ktoś to wywalił :nie:
A ostatecznie to Polykar napisał, że materiały są sprzedawane w ponad 50 krajach i sam jest ciekawy jak sobie poradzą w naszym kraju.

Nie wiem, może były tam jeszcze jakieś inne posty bo od rana nie siedziałem przy kompie do teraz, więc coś się tam mogło zadziać w ciągu dnia. Jak ktoś uważa że to było inaczej to też może to opisać.

GMC
Wysłany: 2014-05-01, 14:15   
0
UP DOWN

malarz napisał/a:
U nas na wsi ten mieszalnik stoi już kilka miesiecy ^^

Malarz ale robiłeś ta bazą? jak z kolorami, kryciem itp

KK 
Wysłany: 2014-05-01, 14:47   
0
UP DOWN

@Siekiera, wydaje mi się, że na pewno nie jesteś tutaj winien niczego.

GMC
Wysłany: 2014-05-01, 16:32   
0
UP DOWN

Znalazłem chyba te filmiki co @trzeźwy, gdzie rusek robi porównanie lakieru General 7200 i Glasurit 335

Nigdy nie robiłem glasuritem więc sie nie będę wypowiadał ale z ich strony www wynika że to raczej dość wysoka półka, ten 335

POLYKAR.PL
Wysłany: 2014-05-01, 16:59   
0
UP DOWN

Również zdziwiony byłem koledzy @siekiera oraz @trzeźwy, że część dyskusji została usunięta :x: . Ale nie ma co płakać nad rozlanym mlekiem :) . Faktycznie tak jak napisałeś @siekiera - ja się odniosłem wyłącznie do stron www, których linki zamieścił kolega @glover. Ty zaś, jak piszesz, rozmawiałeś z importerem. Stąd nieporozumienie i niepotrzebna (jak widać) wymiana zdań. Na swoje usprawiedliwienie - choć wiadomo, że tłumaczą się tylko winni, ja zaś za takiego się nie uważam - muszę napisać, że czasami konwersacja na poziomie postów jest moim problemem ... zdecydowanie wolę rozmawiać "na żywo" :) .

Wracając do meritum. Kolego @GMC - fajnie, że zamieściłeś te filmy. Ja ich długo szukałem ale ... klops :( . Nie udało mi się znaleźć :) . Na drugim filmie podoba mi się stwierdzenie lakiernika - skoro nie widać różnicy to po co przepłacać :spoko: . Powiedział tam jeszcze, że Glasurit szedł na 2 warstwy a ten drugi lakier na 1,5 .

Faktycznie ciekawy jestem jak nowy system da sobie radę ... czy importer ( hmmm... któż to jest ? ) podoła zadaniu i wyrwie kawałek tortu obecnym w Polsce systemom :cool:

Dementor
Wysłany: 2014-05-01, 18:39   
0
UP DOWN

GMC napisał/a:
Znalazłem chyba te filmiki co @trzeźwy, gdzie rusek robi porównanie lakieru General 7200 i Glasurit 335

Gienierał.... siemdwiestie... połtara słoja ^^ ^^ ^^ - a intonacja jakby przemawiał na posiedzeniu KC CCCP ^^ ^^ ruskie to są ruskie

malarz
Wysłany: 2014-05-01, 23:01   
0
UP DOWN

GMC napisał/a:
malarz napisał/a:
U nas na wsi ten mieszalnik stoi już kilka miesiecy ^^

Malarz ale robiłeś ta bazą? jak z kolorami, kryciem itp

Cały czas robię ;) W kryciu to jest dużo lepszy od lesonala, heliosa, palinala, ivata i spectrala choć tego ostatniego to u nas na wsi juz nie ma ale jak był to nim robiłem naprzemiennie z DP. Teraz robię własnie na generale i DP, krycie mają podobne z delikatnym wskazaniem na generała przy niektórych kolorach. O kolorach nic nie umiem powiedzieć bo ja biorę w mieszalni i to co dostaję to pasuje ale czy chłopaki cos dobarwiają to nie wiem.
Robię też na klarze 6000, wczesniej robiłem na 505 z novola i na 3750. Novol był najtańszy ale juz go nie ma w mieszalni bo ponoć słabo się sprzedawał przez długie schnięcie ale ja nie narzekałem. Potem przesiadłem się na 3750 i jest ok ale wolę generała bo po czasie lepiej wygląda.

trzeźwy inaczej
Wysłany: 2014-05-02, 00:16   
0
UP DOWN

Siekiera napisał/a:
To chyba przeze mnie, chociaż nie czuję się winny. Owszem nastąpiła "energiczna" wymiana poglądów z Polykarem ale nie padło żadne obraźliwe słowo z obu stron więc nie wiem dlaczego te kilka postów poleciało do kosza :blee:

Poleciało do kosza bo ktoś kto dostał od nas do ręki narzędzie moderatorskie, zaczyna ciosać to forum na kształt swojego światopoglądu, który niekoniecznie pokrywa się ze światopoglądem innych uczestników dyskusji. To już trzeci spory fragment dyskusji w którym brałem udział i który został usunięty mimo, że nic niewłaściwego nikt nie napisał, a dyskusja nabierała jedynie kolorytu. Ponieważ od pół roku na tym forum nic się nie dzieje, bo nikt nie zabiera dyskusji w temacie "jak wymieszać klar" albo "jaki dobry pistolet do 90zł", tego typu działanie, doprowadzi do tego, że przeniesiemy się na drugie forum, gdzie będziemy mogli spokojnie podyskutować, bez obawy, że rano trzeba będzie zaczynać dyskusje od początku!
Mam nadzieje, że to zrozumiesz Panie Moderatorze zanim rozpie.przysz do reszty to forum, pozostawiając na placu dyskusji specjalistów o dorobku 5 postów.

Siekiera napisał/a:
informacje uzyskane od importera które wskazywały że właściciel marki ma co prawda siedzibę w Libanie ale posiada też fabrykę w USA.

W Polsce rynek stali kontroluje Hindus. Nie oznacza to, że nasza stal koroduje szybciej niż Niemiecka :)
malarz napisał/a:
Cały czas robię ;) W kryciu to jest dużo lepszy od lesonala, heliosa, palinala, ivata i spectrala choć tego ostatniego to u nas na wsi juz nie ma ale jak był to nim robiłem naprzemiennie z DP. Teraz robię własnie na generale i DP, krycie mają podobne z delikatnym wskazaniem na generała przy niektórych kolorach. O kolorach nic nie umiem powiedzieć bo ja biorę w mieszalni i to co dostaję to pasuje ale czy chłopaki cos dobarwiają to nie wiem.
Robię też na klarze 6000, wczesniej robiłem na 505 z novola i na 3750. Novol był najtańszy ale juz go nie ma w mieszalni bo ponoć słabo się sprzedawał przez długie schnięcie ale ja nie narzekałem. Potem przesiadłem się na 3750 i jest ok ale wolę generała bo po czasie lepiej wygląda.

Ja podczas rozmowy z importerem otrzymałem dane o produkcie w porównaniu do DP. I ten system i produkty w mojej ocenie nastawiony jest na konkurencje z DP, bo jak wiadomo w najwyższym segmencie DP długo się już nie utrzyma.
Patrząc od strony logiki sprzedaży, nikt nie porywałby się na wprowadzanie na rynek systemu przeciętnego. Jeżeli coś wchodzi na rynek, to musi być tańsze. Tutaj, nie jest tańsze, więc musi być lepsze, bo inaczej będzie lipa. Produkt skierowany jest do dobrych warsztatów, nie do cementowni której właściciel ma w głowie piasek.

malarz
Wysłany: 2014-05-02, 02:06   
0
UP DOWN

trzeźwy inaczej napisał/a:
Ja podczas rozmowy z importerem otrzymałem dane o produkcie w porównaniu do DP. I ten system i produkty w mojej ocenie nastawiony jest na konkurencje z DP, bo jak wiadomo w najwyższym segmencie DP długo się już nie utrzyma.
Patrząc od strony logiki sprzedaży, nikt nie porywałby się na wprowadzanie na rynek systemu przeciętnego. Jeżeli coś wchodzi na rynek, to musi być tańsze. Tutaj, nie jest tańsze, więc musi być lepsze, bo inaczej będzie lipa. Produkt skierowany jest do dobrych warsztatów, nie do cementowni której właściciel ma w głowie piasek.

Ja złego słowa o DP powiedzieć nie mogę, mówię o swoich doświadczeniach bo zasłyszane opowieści że klar komuś zszedł to i owszem słyszałem ale to było jeszcze za czasów 3550. A co do cen na ten klar to faktycznie jest on w podobnej cenie do 3750 tylko że chłopaki dają mi ciut większy rabat na generała. Muszę spróbować jeszcze ten 7200 z ruskiego filmu bo jest chyba tylko ok. 20 zeta droższy.

GMC
Wysłany: 2014-05-02, 10:51   
0
UP DOWN

malarz, dzięki za te informacje, a po ile jest baza i jak się miesza z rozpuchem?

malarz
Wysłany: 2014-05-02, 13:59   
0
UP DOWN

1+0,8 ale zdarzało mi się już robić 1+1 i też dawała radę ;) Cena za setkę 25 zeta z tym że to tak dla ludków z ulicy, stali bywalcy mają rabacik :D Przy tej cenie z rabatem to np. Lesonal który często nie pasuje zostaje daleeeko z tyłu. Ja to osobiście nawet taniej bazy typu dyna, helios czy ivat nie uważam za jakiś rarytas skoro krycie jest 2-3 razy gorsze. Podejrzewam że to tylko ludki z ulicy kupują te tanie bazy bo z portfela musi mniej wyciągnąć a jak sam maluje to i tak nie będzie miał do siebie pretensji że mu podkład prześwituje i jeszcze się sąsiadowi pochwali że auto mu mega wyszło ^^

GMC
Wysłany: 2014-05-04, 17:04   
0
UP DOWN

To wygląda, że mieści się w moich założeniach do 250zł za metalik. Jak pojawią się informacje o kolorystyce tego systemu to będzie już komplet. Aaa, i jeszcze ciekawe jak kosztami pierwszego wsadu i sprzętu, czy płaci się coś czy użyczają? Dzięki malarz :spoko:

trzeźwy inaczej
Wysłany: 2014-05-04, 18:46   
0
UP DOWN

GMC napisał/a:
ciekawe jak kosztami pierwszego wsadu i sprzętu, czy płaci się coś czy użyczają? Dzięki malarz :spoko:

Podobne do konkurencji np.Autrocolor, przy czym jak będziesz na nim robił, to dostaniesz dużego bonusa.

Wracając do klaru...

(zdjęcia wrzucam w kolejności opisywania ale załadowały się odwrotnie, więc przyglądamy od dołu)
Jedną próbkę klaru Genrock 6000, dałem najlepszemu klientowi jakiego mam. Drugą zużyłem sam w warunkach warsztatowych.
Temperatura powietrza, lakieru i elementu 12 stopni Celsjusza. Utwardzacz szybki.
Pistolet Optima 900 z dyszą 1,4mm
Pierwszy element polakierowałem ciśnieniem 2,5 bara z odległości 10cm. Proporcja 2:1 bez NITRO :) . Dwie pełne wylane warstwy.
Lakier już przy pierwszej warstwie ładnie się rozłożył i tak mógłby pozostać(fot1).
Po 5 minutach przyłożyłem palec i kleił się idealnie dla przyjęcia drugiej warstwy.
Po 7 minutach druga pełna wylana (fot2)
Mimo, że nawaliłem go dość sporo, nie popłynął. Lakierowałem reperaturkę drzwi od malucha, postawioną w pionie.
Po położeniu drugiej warstwy, wywaliłem błotnik na powietrze.
Przy dwóch pełnych warstwach, morka wyszła zbyt gruba. Nie należy nim tak lakierować, ale lakier i tak rozłożył się elegancko. Dwie cienkie warstwy w zupełności wystarczą (fot3)
Po 5 minutach od drugiej warstwy, zostawiłem na błotniku ślad paluchem. Lakier łapał już "kłaczkowatość" (fot4). Po kolejnych 10 minutach, ślad po paluchu, prawie się zalał (fot5). Spokojnie można go było usunąć jak małego syfa.

[ Dodano: 2014-05-04, 18:48 ]
Po wyschnięciu lakier wyglądał tak jak po nałożeniu.

[ Dodano: 2014-05-04, 18:58 ]
Drugi element prysnąłem w tej samej temperaturze, tyle, że dodałem 5% rozpuchu, zwiększyłem ciśnienie do 3 bar i kładłem go na 1,5 warstwy z 15cm. Malowałem tylko do załamania błotnika, więc na jednym ze zdjęć widać na załamaniu grubą morkę.
Pierwsza warstwa kontaktowa.
Po 5 minutach druga pełna wylana.
W tej konfiguracji lakier układa się we wzorową morkę, ma dużą głębie pod kątem i jest wydajny.
Po wyschnięciu, wygląda jak zaraz po nałeżeniu 2 warstwy.
W mojej ocenie lakier bardzo łatwy w aplikacji, wydajny i przede wszystkim o bardzo dużym połysku. Może stanowić tańszy zamiennik dla lakierów z górnej półki cenowej.

DSCN0598.jpg
Plik ściągnięto 159 raz(y) 260,01 KB

DSCN0597.jpg
Plik ściągnięto 134 raz(y) 221,45 KB

DSCN0594.jpg
Plik ściągnięto 53 raz(y) 182,84 KB

DSCN0592.jpg
Plik ściągnięto 94 raz(y) 217,3 KB

DSCN0590.jpg
Plik ściągnięto 101 raz(y) 268,04 KB

DSCN0586.jpg
Plik ściągnięto 68 raz(y) 129,84 KB

DSCN0585.jpg
Plik ściągnięto 139 raz(y) 138,74 KB

DSCN0582.jpg
Plik ściągnięto 59 raz(y) 270,02 KB

DSCN0581.jpg
Plik ściągnięto 66 raz(y) 229,86 KB

DSCN0579.JPG
Plik ściągnięto 59 raz(y) 194,38 KB

kalbi 
Wysłany: 2014-05-04, 19:13   
0
UP DOWN

a jaka cena za ten lakier? chciałbym spróbować, gdzie można kupić?

trzeźwy inaczej
Wysłany: 2014-05-04, 19:17   
0
UP DOWN

Cytat:
a jaka cena za ten lakier? chciałbym spróbować, gdzie można kupić?

Nie wiem gdzie, bo dopiero organizowana jest sieć sprzedaży. Jak masz ciśnienie, napisz dane na Priv to prześle Tobie puszkę. Złożyłem już pierwsze zamówienie, ale jeszcze nie wiem kiedy do mnie dotrze. Ja będę chciał go sprzedawać w tej samej cenie co 505.

Siekiera
Wysłany: 2014-05-04, 19:55   
0
UP DOWN

A jak z twardością? Można już coś powiedzieć?

Lackdoctor 
Wysłany: 2014-05-04, 20:59   
0
UP DOWN

Trochę dziwnie test robiłes bo 2 warstwy bez rozpucha a 1.5 z rozpuchem.
Czyli taki test dla testu.
Ale lakier może być ciekawy, więc skoro będzie on w cenie 505.... to sam chętnie go sprawdzę.

U mnie 505 kosztuje mniej niż 80 zł za kpl.... jaka będzie cena u Ciebie?

trzeźwy inaczej
Wysłany: 2014-05-04, 21:08   
0
UP DOWN

Siekiera napisał/a:
A jak z twardością? Można już coś powiedzieć?

Jutro będę wycinał syfy. Zobaczymy czy się wytną czy wyrwią.

Lackdoctor napisał/a:
Trochę dziwnie test robiłes bo 2 warstwy bez rozpucha a 1.5 z rozpuchem.
Czyli taki test dla testu.

Zapoznaj się z takim słowem jak "tiksotropia" zanim zaczniesz robić z siebie durnia.

Lackdoctor 
Wysłany: 2014-05-04, 21:26   
0
UP DOWN

Zapoznaj się z takim słowem jak "tiksotropia" zanim zaczniesz robić z siebie durnia.

Nie zaczynaj bo sam wykazałes się odpowiednim poziomem durności w tym teście na opak.

Badaj sobie i prezentuj to zjawisko w zgodzie z aplikacją zalecaną w karcie technicznej dla wersji z i bez rozpucha a nie będzie śmiechu. :spoko:
Nastepny teoretyk z pistoletem i kawałkiem blachy... żenada.

trzeźwy inaczej
Wysłany: 2014-05-04, 21:40   
0
UP DOWN

Sądzę, że niektórzy rozumieją z jakiego powodu zrobiłem to w taki sposób a nie inny. Odpowiedź jest prosta:
Mam klientów których wiedza stanowi jedynie promil wiedzy którą ty dysponujesz a poziom technologiczny na którym się znajdują względem twojego, jest niczym XVII wieczna medycyna względem współczesnej. Dlatego chcąc sprawdzić czy podołają na tym lakierze, zrobiłem ten test w taki sposób w jaki oni będą go używać, a nie tak jak się powinno go używać.

Napisałem , że drugą próbkę dałem swojemu najlepszemu klientowi. Ma dwie kabiny w tym jedną na cysterny, dwa mieszalniki, wybrukowany cały plac, terminy do czerwca i pistolety za które można kupić nową Pandę. Wiem, że to i tak namiastka twojego zaplecza, ale łudzę się nadzieją, że On powie mi jak lakier spisuje się w książkowych warunkach.
Lackdoctor napisał/a:
Nastepny teoretyk z pistoletem i kawałkiem blachy... żenada.

O ile sobie przypominam, to już dwa razy chciałem poddać pod sprawdzenie swoje teoretyczne brednie względem twoich praktycznych prawideł. Finał był taki, że 4 posty niżej, już nie chciałeś promiennika. Innym razem chciałem dać ci zarobić 1700zł w 5 minut, i też nie chciałeś.

malarz
Wysłany: 2014-05-04, 21:50   
0
UP DOWN

Panowie dajcie spokój, nie ma co się napinać, to przecież tylko puszka z chemikaliami ^^
Ja już sporo ponad rok nie robię 505 ale moim zdaniem 6000 jest sporo twardszy niż 505 tyle że nie ma się co dziwić bo 505 to VHS a jeszcze jak się nie wygrzeje to.... :help:
Lackdoctor, nie wiem co ty masz u siebie za ceny ale u nas ponad rok temu 505 kosztował o ile się nie mylę 90 zł i pamiętam że chłopaki z mieszalni nie chcieli dawać na niego rabatu. 6000 jest droższy ale jak dla mnie to dobry wybór bo poniżej 120zł to oprócz właśnie 505 nie ma nic ciekawego na rynku, przynajmniej u nas a 505 mimo wszystko słabiej wypada niż 6000. Kilka razy robiłem też 565 i nie powiem dobry klar ale jest droższy od 6000.

trzeźwy inaczej
Wysłany: 2014-05-04, 21:53   
0
UP DOWN

zamów o niego karton 505 w cenie mniejszej niż 80zł i się przekonasz czy mówi prawdę:)

YAMAHER
Wysłany: 2014-05-04, 21:53   
0
UP DOWN

Malarz --> sprawdz DUPONTA 3750s :)

trzeźwy inaczej
Wysłany: 2014-05-04, 21:55   
0
UP DOWN

YAMAHER napisał/a:

Yamaher, sprawdź Genrock 6000. To ta sama półka :)

[ Dodano: 2014-05-04, 22:02 ]
malarz, a jakie wrażenia po lakierowaniu 565 i Genrock 6000?

malarz
Wysłany: 2014-05-04, 22:03   
0
UP DOWN

YAMAHER napisał/a:

3750 robiłem przez rok jak 505 wleciał ze sklepu a że to mieszalnia DP to 3750 był jedynym słusznym wyborem bo jakiś klarów po 60-70 to nie liczę bo to inna klasa. Już pisałem wcześniej że wolę generała niż 3750 bo lepiej wygląda po miesiącu i tylko tyle ;)

Lackdoctor 
Wysłany: 2014-05-04, 22:12   
0
UP DOWN

Cytat:

zamów o niego karton 505 w cenie mniejszej niż 80zł i się przekonasz czy mówi prawdę:)
Jutro kupię litr... paragon do wglądu.
Upust mam 15%.

Napisałem mniejsza niż 80 zł, bo moja ostatnia cena po rabacie była 73zł.
Były podwyzki, ale myslę że cena będzie w okolicach 80 zł.
O ile sobie przypominam,

To było mniej więcej tak że jak by Cię wyzwać na ustawkę to byś swojego przedstawiciela (mistrza sztuk walk) wystawił.

U mnie sie robi tak,,, ja mówie że robiąc xxxx wychodzi tak samo jak ty MÓWISZ ze zrobisz świetnym srodkiem YYY..... nastepnie proponujesz technika który bedzie :D bezstronny :D i swoja pracę porówna do mojej.

Dajmy luz, bo głupio gadać zaczynasz.
Ja mam lepsze zajecie niż z nickiem gadac po necie.
Pozdrawiam. :spoko:

malarz
Wysłany: 2014-05-04, 22:15   
0
UP DOWN

malarz, a jakie wrażenia po lakierowaniu 565 i Genrock 6000?

Nie robiłem takiego bezpośredniego porównania jak ten rusek z filmu ale jak 6000 idzie na utwardzaczu H500 to wydaje mi się że czasy schnięcia ma zbliżone do 565 ale mi w sumie nie zależy tak na czasie bo ja nie mam przerobów jak w ASO ^^ A myśle że rozlewnością, głębią, połyskiem 6000 niczym nie ustępuje 565. Musze jeszcze spróbować tego generała 7200 bo może znów odkryję nową jakość :D

trzeźwy inaczej
Wysłany: 2014-05-04, 22:16   
0
UP DOWN

Lackdoctor napisał/a:
To było mniej więcej tak że jak by Cię wyzwać na ustawkę to byś swojego przedstawiciela (mistrza sztuk walk) wystawił.

U mnie sie robi tak,,, ja mówie że robiąc xxxx wychodzi tak samo jak ty MÓWISZ ze zrobisz świetnym srodkiem YYY..... nastepnie proponujesz technika który bedzie :D bezstronny :D i swoja pracę porówna do mojej.

Tak tak, pamiętamy wszyscy ten post ^^ Było dokładnie tak jak piszesz.

GMC
Wysłany: 2014-05-04, 22:57   
0
UP DOWN

trzeźwy inaczej, na 5 zdjęciu od góry ładnie uchwyciłeś przejrzystość pod kątem :spoko: Ciekawie się zapowiada ten system.

trzeźwy inaczej
Wysłany: 2014-05-04, 23:00   
0
UP DOWN

GMC napisał/a:
trzeźwy inaczej, na 5 zdjęciu od góry ładnie uchwyciłeś przejrzystość pod kątem :spoko: Ciekawie się zapowiada ten system.

No ja właśnie w ten sposób sprawdzam klary. Każdy świeci się od czoła, ale z kąta już bywa różnie. Ten mnie miło zaskoczył

GMC
Wysłany: 2014-05-04, 23:06   
0
UP DOWN

Na tym zdjęciu to normalnie jak w lustrze odbija się ta laweta. Ciekawe jak się będzie polerował?

LAKIEROWANKO Strona Główna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Systemy mieszalnikowe

Odpowiedz do tematu