Szukaj FAQ Album

Autor Wiadomość
glover
Wysłany: 2014-10-22, 20:54   
0
UP DOWN

trzeźwy inaczej napisał/a:
Uderza niemal 100% zgodność mieszaniny z fiszką. Wydaje mi się, że kolorboxy są robione ręcznie. Fiszki różnią się rozmiarami o +/- 1mm, tak jakby były cięte na innych maszynach, dlatego wierze, że są lakierowane bazami Genrocka, a nie kupione jako gotowe.

Oglądałem te fiszki i są na nich wtrącenia i można ogólnie powiedzieć że nie są takie wychuchane, wygłaskane jak u innych i jeszcze co to wydaje mi się że są polakierowane bardzo przeźroczystym klarem bo wyglądają poprostu żywiej przy porównywalnych kolorach, nie wiem może to dlatego że robione są zwykłym pistoletem a nie przez maszyny? No i widać że perełki są takie fajne drobne.

trzeźwy inaczej, najważniejsze że potwierdzasz o tej pasowalności bo każdy handlowiec zachwala że pasuje a później wychodzi co i jak. Teraz już jestem ostrożny po tym jak kiedyś wziąłem w ciemno spectrala wierząc że novol nie może zrobić skuchy :blee: Ty piszesz że generał ma prawie 100/100 a nawet jakby miał 80/100 to i tak byłoby o 100% lepiej niż w naszym lokalnym systemie, nie piszę że rodzimym bo przecież już wiadomo co i jak :D
Klar już się u mnie przyjął to pewnie czas na bazę, do nowego sezonu będzie można poznać system.

GMC
Wysłany: 2014-10-22, 21:09   
0
UP DOWN

Pytałem chłopaków na mieszalni jak im pasuje to tez mówili że spoko, jak się odkuję finansowo to chyba też pomyślę o wstawieniu bo to jeżdżenie mnie już męczy :>

a w poniedziałek pryskałem czerwonym akrylem z generała - zajebisty!

trzeźwy inaczej
Wysłany: 2014-10-22, 21:12   
0
UP DOWN

Żabojady pasują różnie. Raz dobrze raz wcale. Tutaj nie ma wielkiej różnicy między MM czy R-M.
U mnie generał stanął na miejscu Novola. Z całym szacunkiem dla produktów Spectral, które uważam za bardzo dobre, to jednak tak bardzo wyśmiewany przez Novola ciapacki mieszalnik General w konfrontacji ze Spectralem, wypada jak pędzący motocykl w konfrontacji z kurą. Trochę wiocha, że kolejna już nowość na rynku z nieporównywalnie mniejszym wsparciem produktu, kładzie na łopatki system w który od lat wkłada się tyle trudu.

Bombel
Wysłany: 2014-10-22, 22:12   
0
UP DOWN

Trochę wiocha, że kolejna już nowość na rynku z nieporównywalnie mniejszym wsparciem produktu, kładzie na łopatki system w który od lat wkłada się tyle trudu.

U mnie w byłej firmie byli ze Spectralem na pokazie przez cały tydzień, trochę elementów zrobili chłopaki, nie powiem przykładali się i byli naprawdę w porządku. Potem postawili mieszalnik ale jak nie było komu robić koloru to my woleliśmy sięgać po sikkensa bo nam to wisiało z czego robimy a kierownik też nie naciskał więc szedł sikkens. Maszyna stoi tam do dziś a chłopaki mieszają z niego jak mają zrobić fuchę w domu bo taniej ;)

trzeźwy inaczej
Wysłany: 2014-10-23, 09:00   
0
UP DOWN

Bombel napisał/a:
Maszyna stoi tam do dziś a chłopaki mieszają z niego jak mają zrobić fuchę w domu bo taniej

Spectral wychodzi drożej niż R-M - jak masz dojście do pigmentów w normalnych cenach. Licząc cenę na mieszalni trzeba liczyć też czas i ryzyko wpadki, bo to też pieniądze.
W R-M znajdujesz fiszke, nalewasz, zamykasz kubek, drukujesz paragon i widzisz klienta za kilka dni, który wrócił po kolejny kolor.
W Spectral, znajdujesz fiszkę, kolor mieszaniny wychodzi inny niż na fiszce, rzeźbisz pół dnia, zamykasz kubek, drukujesz paragon i widzisz klienta tego samego dnia który wrócił po poprawkę. Za kilka dni, widzisz jego samochód pod siedzibą konkurencji, bo do ciebie już nie wróci.

barkley3434
Wysłany: 2014-12-02, 23:05   
0
UP DOWN

Hm... Trzeźwy może bys napisał jak wychodzi ów system jak z pasowalnością , korektowaniem oraz po ile sprzedajesz seteczki .

trzeźwy inaczej
Wysłany: 2014-12-27, 18:52   
0
UP DOWN

Ostatnio robiłem testy Genrock 6000 na standardowym utwardzaczu, i stwierdzam , że po 48 godzinach w 13 stopniach, da się ciąć cykliną. Jest twardy jak po wypaleniu.

pitervr6 
Wysłany: 2014-12-27, 19:28   
0
UP DOWN

po ile chandlujesz tego 6000 ? a po ile bazy ?

trzeźwy inaczej
Wysłany: 2014-12-27, 19:31   
0
UP DOWN

generalnie dla zasady nie rozmawiam o cenach. bazę sprzedaje w tej samej cenie co MM a klar mam wyśrodkowany między 505 a 565 Spectrala.

Siekiera
Wysłany: 2014-12-28, 13:03   
0
UP DOWN

I bliżej mu do 505 niż do 565. U mnie 505 i 565 mocno straciły po pojawieniu się 6000 co nie jest dziwne bo efekt końcowy wszystkie te lakiery dają bardzo ładny ale jeżeli chodzi o schnięcie to 505 jest daleko z tyłu za 565 i 6000 i bez wygrzewania to nawet nie ma co myśleć, nawet w lecie lepiej to zrobić. Dodatkowo 505 jest w proporcji 3+1 bez rozcieńczania czyli płacisz za 1,3 litra mieszaniny a 565 i 6000 są 2+1 czyli masz 1,5 litra tyle, że 565 idzie już bez rozcieńczania a do 6000 koniecznie trzeba wlać 10-15% rozcieńczalnika bo wtedy wychodzi zajeb.sta morka.
Ostatecznie więc decyduje cena, bo 565 jest ok. 30% droższy na półce niż 6000 a jak się uwzględni z rozcieńczalnikiem to różnica jest spora :roll: Aha, i trzeba dodać że 6000 nawet po tak dużym rozcieńczeniu ma chyba najmniejszy skurcz z nich wszystkich :shock:

pitervr6 
Wysłany: 2014-12-28, 14:08   
0
UP DOWN

dzieki za opinie :spoko: na dnich testy genrocka 6000

Siekiera
Wysłany: 2014-12-28, 14:35   
0
UP DOWN

A teraz czym robisz?
I jeszcze co do 6000 to pierwszą warstwę daj trochę grubszą niż połówkę, takie 3/4 bez zamykania jej. Druga wylana.

POLYKAR.PL
Wysłany: 2014-12-28, 16:55   
0
UP DOWN

Siekiera, sorry ale nie rozkminiam tematu :/ ...

Siekiera napisał/a:
565 i 6000 są 2+1 czyli masz 1,5 litra tyle, że 565 idzie już bez rozcieńczania a do 6000 koniecznie trzeba wlać 10-15% rozcieńczalnika

Siekiera napisał/a:
Ostatecznie więc decyduje cena, bo 565 jest ok. 30% droższy na półce niż 6000 a jak się uwzględni z rozcieńczalnikiem to różnica jest spora :roll:

To który w końcu wychodzi taniej - 565 czy 6000 ? Bo skoro 565 jest 30% droższy i nie leje się do niego rozcieńczalnika , to ile jest warte te 10-15% rozcieńczalnika Genrock, że jak się uwzględni klar razem z rozcieńczalnikiem to różnica jest spora ?

pitervr6 
Wysłany: 2014-12-28, 18:06   
0
UP DOWN

Siekiera napisał/a:
A teraz czym robisz?
I jeszcze co do 6000 to pierwszą warstwę daj trochę grubszą niż połówkę, takie 3/4 bez zamykania jej. Druga wylana.

robie mipa cs85, ale troszke sciemnia jasne kolorki i szukam czegos innego dobrego do 100zl komplet

Siekiera
Wysłany: 2014-12-28, 19:17   
0
UP DOWN

POLYKAR.PL napisał/a:
To który w końcu wychodzi taniej - 565 czy 6000 ?

To jeszcze raz bo może niejasno napisałem:

565> 2+1 = 1,5 litra mieszaniny do natrysku na 1,5 warstwy

6000> 2+1 + 10-15% = 1,6 - 1,65 litra mieszaniny do natrysku na 1,75 warstwy

565 jest o 30% droższy na półce w sklepie od 6000.
Gdyby nie rozcieńczalnik który trzeba wlać do 6000 to oba miałyby taką samą objętość po zmieszaniu z utwardzaczem = 1,5 litra ale niestety 6000 jest bardzo gęsty i żeby uzyskać prawidłową morkę trzeba wlać ten rozpuch który i tak odparuje więc nie ma co go brać do obliczeń.
Zaraz ktoś powie że wtakim razie 565 będzie bardziej wydajny bo jest bez rozpucha ale moim zdaniem oba mają podobną wydajność bo 565 na 1,5 warstwy a 6000 na 1,75 czyli tak jakby różnica o ten dolany rozpuch a on przeciez nie podnosi ceny mieszanki o niewiadomo ile, to zaledwie ok 2,5 zł w oryginale i 1,5 zł w zamienniku na cały 1,5 litrowy komplet.
Kurcze znów wyszło zapętlone ale ciężko sie pisze takie zawiłości ^^

więc podsumowując Spectral 565 dalej jest droższy o 30% od Generala 6000

pitervr6 
Wysłany: 2014-12-28, 19:28   
0
UP DOWN

565 lubi przysiasc po czasie, ciakawe jak z generalem

POLYKAR.PL
Wysłany: 2014-12-28, 19:39   
0
UP DOWN

Cytat:
więc podsumowując Spectral 565 dalej jest droższy o 30% od Generala 6000

dziękuję za info - teraz tylko pytanie ( ale to w powietrze a nie do Ciebie ) - czy te 30% różnicy w cenie wynika z kosztów produkcji, dystrybucji i innych pop.ierdółek czy też spectral pozycjonuje swoje wyroby "na ślepo" licząc na patriotyzm krajowych odbiorców ?

Siekiera
Wysłany: 2014-12-28, 19:53   
0
UP DOWN

pitervr6 napisał/a:
565 lubi przysiasc po czasie, ciakawe jak z generalem

No właśnie tak jak pisałem wyżej:

Siekiera napisał/a:
Aha, i trzeba dodać że 6000 nawet po tak dużym rozcieńczeniu ma chyba najmniejszy skurcz z nich wszystkich :shock:

6000 prawie nie siada po czasie i to jest dziwne bo wlewa się przecież do niego sporo rozpucha. Jak ci zostanie trochę mieszaniny w pistolecie to nie wylewaj do śmieci tylko zlej do kubka i zostaw na kilka dni i zobaczysz jak się zachowuje. Chyba kiedyś Trzeźwy o tym pisał, ja też tak porównywałem i zrób sobie tak samo z innymi lakierami. Po tygodniu doskonale widać jaki lakier jest twardy i czy miał duży czy mały skurcz. Jedne wylatują same z kubka a przy okazji wyglądają jak popękana ziemia w czasie suszy a ten 6000 ledwie co chce wyjść i nic w nim nie pęka.

Mnie nie obchodzi czy lakier to HS czy VHS, ważne że ten 6000 ma zajebiste cechy:
- łatwo się nakłada i nawet w trzech warstwach nie cieknie i nie gazuje
- szybko schnie
- jest twardy
- nie siada
- łatwo się obrabia do polerki i ładnie się poleruje
- ma duży połysk i głębię a ponadto duży połysk pod katem
- nie matowieje nawet z tanimi rozpuchami co uważam za najważniejszą zaletę bo wiadomo jak jest. Na pytanie czy rozcieńczalnik oryginalny 80% klientów udaje że nie słyszy ^^

[ Dodano: 2014-12-28, 20:07 ]
POLYKAR.PL napisał/a:
teraz tylko pytanie ( ale to w powietrze a nie do Ciebie ) - czy te 30% różnicy w cenie wynika z kosztów produkcji, dystrybucji i innych pop.ierdółek czy też spectral pozycjonuje swoje wyroby "na ślepo" licząc na patriotyzm krajowych odbiorców ?

Pamiętam, że kiedyś jak tylko 565 wchodził na rynek rozmawiałem z przedstawicielem Novola i on mówił coś takiego, że ten klar ma być takim najdroższym ich lakierem przeznaczonym do ASO bo tam nie chcą robić ich tanimi klarami bo są za tanie :D i jak robią pokazy mieszalników to nie mają się czym pochwalić. Zapewne więc przywalili cenę razy dwa tak żeby chłopaki w ASO byli zadowoleni a cenę uzasadnili szybkością schnięcia czyli że dają oszczędności na oleju do kabiny.

tofik 
Wysłany: 2014-12-28, 20:09   
0
UP DOWN

Panowie szybkie porównanie kart technicznych Genrock 6000 i 565 Spectral:

Genrock 6000 to HS, a 565 to VHS czyli przy HS połowa z tego co nakładamy na element idzie w powietrze natomiast przy VHS na elemencie zostaje 60-65% a reszta idzie w powietrze.
Druga sprawa to taka, że 6000 musimy nałożyć 2 warstwy, a 565 tylko półtorej.
Przy 2 warstwach Genrock 6000 uzyskujemy maksymalnie 60 mikronów natomiast przy 565 z jednej warstwy mamy już 35 mikronów.
Kolejną istotną rzeczą jest wydajność tych lakierów, w przypadku 6000 jest to 8-9 metrów kwadratowych z litra mieszaniny gotowej do użycia i grubości powłoki 50 mikronów, natomiast w przypadku 565 Spectral jest to już 10, 6 metra kwadratowego.
I na koniec jeszcze ważna sprawa, a mianowicie czas utwardzania w 60 stopniach. W przypadku 6000 po 15 minutach suchy w dotyku, a gotowy do polerowania po pół godzinie, natomiast 565 po 10 minutach suchy w dotyku, a po 15 minutach nadaje się do polerowania.
Poniżej karty techniczne porównywanych lakierów bezbarwnych.
Genrock 6000 w wersji angielskiej i wersji polskiej - proszę zwrócić uwagę na to, że w wersji angielskiej 2 warstwy tego klaru to 50-60 mikronów natomiast w wersji polskiej jedna warstwa to już 50-60 mikronów.

http://www.colourfastauto...6000hsclear.pdf

http://generalrefinish.pl/files/GEN_6000.pdf

http://www.spectral.pl/karty_t/ST_KLAR_565.pdf

Siekiera
Wysłany: 2014-12-28, 20:43   
0
UP DOWN

tofik napisał/a:
Genrock 6000 w wersji angielskiej i wersji polskiej - proszę zwrócić uwagę na to, że w wersji angielskiej 2 warstwy tego klaru to 50-60 mikronów natomiast w wersji polskiej jedna warstwa to już 50-60 mikronów.

Napisałem do nich maila w sprawie tej różnicy, niech się tłumaczą ;)

trzeźwy inaczej
Wysłany: 2014-12-28, 21:11   
0
UP DOWN

505 to fajny lakier ale...... moje spostrzeżenia są podobne do spostrzeżeń moich klientów. Lakier nie utwardza się w garażowych warunkach. Wycięcie syfa po 48 godzinach graniczy z cudem. Dodatkowo, po wylaniu "na gotowo", jakiekolwiek "dolewki" są widoczne w postaci placków. Wielu moich klientów miało problem z rozłożeniem tego lakieru, chociaż mnie najlepiej się nim robi grupę VAG.

Genrock w mojej ocenie jest zdecydowanie lepszy niż 505. Widzę to po sprzedaży, gdzie od chwili wprowadzenia Genrocka ostał mi się litr 505 i nikt go nie chce kupić. Łatwo się rozlewa, nawet tanimi pistoletami, nie cieknie i nie gaśnie. Jak już pisałem, po 48 godzinach w 13 stopniach ciąłem syfy aż wióry leciały.

Z całej tej trójki zdecydowanie najlepszy jest 565, ale ta przewaga nad Genrockiem nie jest aż tak duża, żeby rekompensowała ją wyższa cena.
Tak wywnioskowałem po sprzedaży, bo wiele osób przerzuciło się z 565 na 6000.
Nie wiem co pisze w kartach technicznych, ale wydajność 565 i 6000 jest taka sama i wiem to z własnego doświadczenia.

Do niedawna machałem Optimą 950 1.4 a teraz mam Sate 4000 1,4 (prezent od Novola) i jakoś lepiej potrafię wylać tego Genrocka niż 565, ale to moja subiektywna ocena.
Ja do Genrocka daje 5% rozpucha i jest git. Ostatnio wylałem jeden panel na jedną warstwę. Najpierw przepyłka i od razu jedna gruba warstwa. Nic się nie wydarzyło.
565 i 6000 to chyba jedyne dwa lakiery jakie znam, gdzie nie wydać wpyłek na klarze po kilku miesiącach.

GMC
Wysłany: 2014-12-28, 21:30   
0
UP DOWN

To co karty podają to i tak jest czysto orientacyjnie bo każdy sam sobie opracowuje technikę nakładania w zależności jakim się dysponuje sprzętem, warunkami, umiejętnościami itd. Porównywanie produktów przez wgląd w kartę techniczną to tylko na forach internetowych. W praktyce nikt się w to nie bawi, po pierwszym elemencie już wszystko wiadomo czy nam pasuje dany lakier czy nie. Jak podpasuje to później jeszcze się eksperymentuje i można sobie pozwolić na np. 5 warstw raz po raz bo właśnie tak ostatnio przyszło mi pomalować coś :cool:

General
Wysłany: 2014-12-28, 22:32   
0
UP DOWN

Witam serdecznie wszystkich użytkowników forum.
Zostałem wywołany do tablicy w sprawie nieścisłości w kartach technicznych lakieru Genrock 6000 a jako że za to odpowiadam chciałbym wyjaśnić skąd się wzięły.
Każdy producent rezerwuje sobie prawo do zmian w swoich produktach co oczywiście powinno skutkować zmianami odpowiednich zapisów w dokumentacji technicznej.
W tym konkretnym przypadku karta techniczna w języku polskim była utworzona w kwietniu 2014 (na karcie widnieje zapis - II kw. 2014) na podstawie obowiązującej wtedy karty angielskiej. Chcąc jak najbardziej zwiększyć czytelność, karta otrzymała trochę inną formę graficzną oraz wprowadzone zostały zapisy wynikające z kart produktów powiązanych. Niemniej, wszystkie parametry techniczne zachowały swoja pierwotną wersję z oryginału.
W III kw. 2014 dokonane zostały zmiany w karcie technicznej angielskiej uzupełniając ją o istotne informacje techniczne. W przypadku informacji o grubości aplikowanych warstw zastosowana została formuła "grubość warstw suchych" czyli tak jak podaje większość producentów. Wcześniej podawana była "grubość warstwy mokrej".
Ponieważ to nie są ostatnie zmiany które nas czekają nie wprowadziliśmy jeszcze tych zapisów do wersji polskiej. Czekamy na kolejne zmiany związane ze zmianą utwardzaczy.
W tym samym czasie zapadła też decyzja o zmianie koncepcji strony www, więc tym bardziej chcieliśmy poczekać ze zmianami.

Odnośnie zalinkowanej karty angielskojęzycznej to chciałbym poinformować, że na stronie www.generalpaint.biz jest jeszcze nowsza wersja karty dla tego produktu gdzie podane są czasy schnięcia w postaci tabelki.
http://www.generalpaint.b...s/file/6000.pdf

Jeżeli te wyjaśnienia są niewystarczające to jak najbardziej czekam na pytania uzupełniające i zapewniam, że w miarę posiadanej wiedzy będę starał się na nie odpowiadać.
Pozdrawiam

POLYKAR.PL
Wysłany: 2014-12-28, 22:42   
0
UP DOWN

skoro pojawiła się osoba odpowiedzialna za TDS Genrock to może wyjaśni jeszcze nieścisłości związane z oryginalną kartą techniczną produktu Wash Primer 9700 oraz jej polskim odpowiednikiem . Zapraszam ...

trzeźwy inaczej
Wysłany: 2014-12-28, 22:45   
0
UP DOWN

Ja tam dalej upieram się, że na reaktywny się nie szpachluje.

POLYKAR.PL
Wysłany: 2014-12-28, 22:45   
0
UP DOWN

sie możesz :) no chyba że przyjmiemy taką wersje : "To co karty podają to i tak jest czysto orientacyjnie" ...

trzeźwy inaczej
Wysłany: 2014-12-28, 22:48   
0
UP DOWN

Po mojej stronie stoją DP, PPG, BASF, Novol, Troton, Ranal i Profix.

POLYKAR.PL
Wysłany: 2014-12-28, 22:58   
0
UP DOWN

Wygrałeś ... przez Knock-out ... położyłeś firmę na łopatki - wykazałeś siłą firm że technicy Genrocka to oszuści :) Gratuluję :)

KK 
Wysłany: 2014-12-28, 23:02   
0
UP DOWN

Presja otoczenia.

trzeźwy inaczej
Wysłany: 2014-12-28, 23:04   
0
UP DOWN

Ale ja nie zamierzam nikomu nic udowadniać. Mam swój rozum i to pozwala mi pewne rzeczy analizować semantycznie. Skoro absolutna większość producentów nie zaleca szpachlowania reaktywnego, a podkłady reaktywne to praktycznie bardzo podobne produkty, to wniosku nasuwają się same. Jeżeli ktoś twierdzi, że można je szpachlować, to jego sprawa. Ja swoim klientom nie polecam takiego rozwiązania.

POLYKAR.PL
Wysłany: 2014-12-28, 23:13   
0
UP DOWN

Mam swój rozum i to pozwala mi pewne rzeczy analizować semantycznie.

gratuluję :)

Jeżeli ktoś twierdzi, że można je szpachlować, to jego sprawa.

dlatego prosiłbym bardzo o ustosunkowanie się do tej wypowiedzi General jako osoby kompetentnej w temacie . Nasze posty nic nie wniosą do tematu , z całym szacunkiem trzeźwy inaczej ....

trzeźwy inaczej
Wysłany: 2014-12-28, 23:17   
0
UP DOWN

Masz racje, lepiej zajmij się akwizycją w temacie "Norkowa galeria"

POLYKAR.PL
Wysłany: 2014-12-28, 23:18   
0
UP DOWN

I jak zwykle cham z ciebie wychodzi ... a tak grzecznie , bezkonfliktowo chciałem ... z tobą się nie da :(

trzeźwy inaczej
Wysłany: 2014-12-28, 23:20   
0
UP DOWN

:)

POLYKAR.PL
Wysłany: 2014-12-28, 23:22   
0
UP DOWN

General, kolego logujesz sie co chwilę a na proste pytanie nie potrafisz odpowiedzieć ? Karta TDS 9700 w wersji libańskiej i w wersji polskiej .

General
Wysłany: 2014-12-28, 23:24   
0
UP DOWN

W sprawie zmiany w karcie technicznej gruntu 9700, chciałbym poinformować że czekamy na opinię w tej sprawie. Jednak na dzień dzisiejszy mogę potwierdzić zapis w karcie a wynika on z tego że produkt ten nie jest typowym wash primerem znanym z linii refinishowych a jest to swojego rodzaju hybryda. General na rynku amerykańskim jest dostawcą wielu systemów przemysłowych i stamtąd został zapożyczony ten produkt a różni się on tym że oprócz składników typowych dla wash primerów, zawiera on żywice epoksydowe i lekkie wypełnienie.
Jeżeli będę w posiadaniu szerszych informacji to z chęcią je przedstawię.
Pozdrawiam.

trzeźwy inaczej
Wysłany: 2014-12-28, 23:25   
0
UP DOWN

Ale czemu Ty dążysz na siłę do jakiejś konfrontacji? Przecież każdy "w temacie" wie, że robisz to po to bo masz w tym interes i raczej nie dążysz do ustalenia pewnych rzeczy. To tak jak ja bym ciebie pytał, "Kolego Polykar, dlaczego przeprowadzasz na forum wywiad ze swoim klientem mariuszem80, na temat materiałów które używał, skoro kupił je u Ciebie"

POLYKAR.PL
Wysłany: 2014-12-28, 23:27   
0
UP DOWN

General, czyli potwierdzasz dane zawarte w wersji angielskojęzycznej czy nim zaprzeczasz ? Można nakładać poliestry na 9700 ( jak dopuszcza producent ) czy nie można ( jak stwierdza importer ) ?

[ Dodano: 2014-12-28, 23:29 ]
trzeźwy inaczej, akurat Mariusz już bardzo długo nie kupuje nic ode mnie ... Nie dążę do konfrontacji ale chcę ustalić fakty - skoro pojawiła się osoba odpowiedzialna za Genrock to na publicznym forum pytam ... coś nie tak ?

mariusz80 
Wysłany: 2014-12-28, 23:33   
0
UP DOWN

trzeźwy inaczej, i tu się mylisz kolego, że kupuje u Polykara produkty o nazwie Turbo. Nie tylko on w Polsce ma Turbo i tak samo nie tylko Ty masz Generała. Tak się składa, że nawet importera mam niedaleko.

trzeźwy inaczej
Wysłany: 2014-12-28, 23:40   
0
UP DOWN

Ale to kompletnie nie ma znaczenia co gdzie kupujesz.

mariusz80 
Wysłany: 2014-12-28, 23:47   
0
UP DOWN

A przed chwilą napisałeś, że "Kolego Polykar, dlaczego przeprowadzasz na forum wywiad ze swoim klientem mariuszem80, na temat materiałów które używał, skoro kupił je u Ciebie"

POLYKAR.PL
Wysłany: 2014-12-28, 23:48   
0
UP DOWN

trzeźwy inaczej, no to jak się to ma do twojego wpisu

"Kolego Polykar, dlaczego przeprowadzasz na forum wywiad ze swoim klientem mariuszem80, na temat materiałów które używał, skoro kupił je u Ciebie"

ech ... szkoda czasu na pier....doły
Pytam importera odzywa się trzeźwy inaczej, chcę odpowiedzi na konkretne pytanie , odzywa się właściciel mieszalni ( z z 3-4 letnim doświadczeniem ) .... wrzuć chłopie na luz - daj się wypowiedzieć koledze General ... przecież jego pytam a nie ciebie ...

trzeźwy inaczej
Wysłany: 2014-12-28, 23:48   
0
UP DOWN

Przeczytaj cały fragment dyskusji, pomyśl i odpowiedz sobie sam, co miałem na myśli.

DrCruel
Wysłany: 2014-12-28, 23:49   
0
UP DOWN

Panowie, zachowujcie się poważnie, teraz to poczyszczę ale proszę na przyszłość uważać.

POLYKAR.PL
Wysłany: 2014-12-28, 23:50   
0
UP DOWN

DrCruel, kto zachowuje się nie tak jak powinien ?

trzeźwy inaczej
Wysłany: 2014-12-28, 23:51   
0
UP DOWN

POLYKAR.PL napisał/a:
odzywa się właściciel mieszalni ( z z 3-4 letnim doświadczeniem )

Jakbym słyszał jednego lakiernika. "ja maluje 30 lat, więc co będziesz mnie uczył!" A chodziło o piktogramy z puszek:) bo nie umiał ich czytać

[ Dodano: 2014-12-28, 23:51 ]
Ale co chcesz czyścić? przecież nikt tutaj inwektyw nie używa.

DrCruel
Wysłany: 2014-12-28, 23:55   
0
UP DOWN

No właśnie przeczytałem i nie ma co czyścić a już chciałem poskalpować ;)

POLYKAR.PL
Wysłany: 2014-12-28, 23:56   
0
UP DOWN

DrCruel, wrzuć se na luz ... nie pogryziemy się przecież :) ... a kulturalnie się posprzeczać to żadna krzywda jest :D

wzywam zatem kolegę General !!! :D

mariusz80 
Wysłany: 2014-12-28, 23:57   
0
UP DOWN

Teraz chociaż można coś popisać, bo w święta taka cisza była :) będzie co czytać później

Lackdoctor 
Wysłany: 2014-12-29, 00:01   
0
UP DOWN

Siekiera napisał/a:
6000 prawie nie siada po czasie i to jest dziwne bo wlewa się przecież do niego sporo rozpucha. Jak ci zostanie trochę mieszaniny w pistolecie to nie wylewaj do śmieci tylko zlej do kubka i zostaw na kilka dni i zobaczysz jak się zachowuje. Chyba kiedyś Trzeźwy o tym pisał, ja też tak porównywałem i zrób sobie tak samo z innymi lakierami. Po tygodniu doskonale widać jaki lakier jest twardy i czy miał duży czy mały skurcz. Jedne wylatują same z kubka a przy okazji wyglądają jak popękana ziemia w czasie suszy a ten 6000 ledwie co chce wyjść i nic w nim nie pęka.

Ten test trzeźwego jest tak samo miarodajny jak zapewnienia garażowców o lakierowaniu bez wtrąceń.
Przypadkiem zrobił mi się test lakieru... foty za chwilkę.

LAKIEROWANKO Strona Główna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Systemy mieszalnikowe

Odpowiedz do tematu