Szukaj FAQ Album

Autor Wiadomość
Dementor
Wysłany: 2014-12-29, 00:02   
0
UP DOWN

Też chce coś popisać, komu wrzucić inwektywe :evil:

trzeźwy inaczej
Wysłany: 2014-12-29, 00:04   
0
UP DOWN

Ja bym mój test porównał w sposób bardziej wymowny. Porównał bym go do wartości merytorycznych, niektórych twoich postów.

[ Dodano: 2014-12-29, 00:05 ]
Dementor napisał/a:
Też chce coś popisać, komu wrzucić inwektywe :evil:

Jak chcesz to mogę cię wyzwać za tego heliosa:)

Dementor
Wysłany: 2014-12-29, 00:06   
0
UP DOWN

Helios był boski ^^

trzeźwy inaczej
Wysłany: 2014-12-29, 00:07   
0
UP DOWN

Czekaj Czekaj.

POLYKAR.PL
Wysłany: 2014-12-29, 00:08   
0
UP DOWN

Czyli na koniec w dniu dzisiejszym - interesuje mnie karta techniczna Wash Primer 9700 a dokładnie różnice w jej brzmieniu angielskojęzycznym http://www.generalpaint.b...s/file/9700.pdf oraz polskojęzycznym http://generalrefinish.pl/files/GEN_9700.pdf .
W tym temacie proszę o odpowiedź wyłącznie osobę General ...
Nie interesują mnie przepychanki słowne z trzeźwy inaczej , który jest sprzedawcą Genrocka .
Nie jestem biznesowo związany z mariusz80 , który zaopatruje się w produkty w lokalnej mieszalni.
Na dzień dzisiejszy nie interesują mnie żadne inne opinie związana z genrockiem poza jedną :
CZY NA 9700 można nakładać poliestry ?
I tej opinii oczekuję od nowego naszego forumowicza General
Pozdrawiam

Lackdoctor 
Wysłany: 2014-12-29, 00:09   
0
UP DOWN

trzeźwy inaczej napisał/a:
niektórych twoich postów.

Stosując Twoją taktykę umówmy sie na mordobicie... ja przyjade z kung fu master... to taki sposób wziety od ciebie... pamiętasz chyba konfrontacje past i umiejetnosci.
Dlatego jestes niemiarodajnym podmiotem gospodarczym nastawionym tylko na zysk.
I tu uprawiasz swoją politykę wszechwiedzy... no takiej po kilku szkoleniach i kilku wymieszanych kubkach z pigmentami.

Sory chłopie, kimkolwiek jestes, ale Ciebie sie strasznie źle czyta i odbiera.
W necie maga xxxx a w realu mały xxx.

trzeźwy inaczej
Wysłany: 2014-12-29, 00:11   
0
UP DOWN

Możliwe Krzysiu. Ale jakie to ma znaczenie dla Twojego życia i rozwoju kariery?

Dementor
Wysłany: 2014-12-29, 00:14   
0
UP DOWN

A tak poza OT to o co chodzi? G6000 jest extra towarkiem i myślę, że niektórzy już o tym wiedzą i się martwią i szukanie w kartach że ten 5 min w ta a tamten 10 min w druga to sprawa drugorzędna. G6000 idzie do szopy i zero problemów a daj takiemu vhs-a to bedzię rzucał puszką za tobą ^^

Lackdoctor 
Wysłany: 2014-12-29, 00:16   
0
UP DOWN

Mega test po miesiacu od aplikacji.
Jak tu ocenic jakosc klaru porownujac do testu trzezwego?

20141229_001220.jpg
Plik ściągnięto 64 raz(y) 1,19 MB

trzeźwy inaczej
Wysłany: 2014-12-29, 00:18   
0
UP DOWN

Krzysztof, czy Ty mieszasz klar w szklance po kompocie?

Dementor
Wysłany: 2014-12-29, 00:19   
0
UP DOWN

Seta jest, trzeba lecieć po śledzika :D

Lackdoctor 
Wysłany: 2014-12-29, 00:29   
0
UP DOWN

Krzysztof, czy Ty mieszasz klar w szklance po kompocie?

Od lat mieszam wszystko w jednorazowych kubkach PP ... te są akurat od piwa.
Koszt szt jest tak minimalny że nie trzeba chyba pisać ?
Aha... dodam że mieszam w proporcjach wagowych.

Czy widzisz tu jakiś problem?

Uzywam sitek lakierniczych od klakiernik.pl za 14 gr szt.
Kupuje tysiąc minimum za jednym zamówieniem.

Mieszam.... patyczkami z apteki, takimi co sie chore gardło sprawdza.
To znów taki patent ze szkolenia... co by nie tracić czasu na zbędne mycie w nitrze mieszadełek.
Czas jest bezcenny - mieszam, wyrzucam, zapominam.
Zdrowie ? Po co mi nitro wdychać gdy to zbędne?

Coś jeszcze wytłumaczyć? :spoko:

[ Dodano: 2014-12-29, 00:32 ]
Ale jakie to ma znaczenie dla Twojego życia i rozwoju kariery?

Na szczęście jest to bez znaczenia.

POLYKAR.PL
Wysłany: 2014-12-29, 00:39   
0
UP DOWN

General

Kolego ... wybacz im co piszą albowiem nie wiedzą co czynią ..

Ja natomiast oczekuję odpowiedzi na temat 9700 w pytaniu zawartym kilka postów wyżej .
Pozdrawiam serdecznie szarżę generalską :)

Siekiera
Wysłany: 2014-12-29, 00:39   
0
UP DOWN

Faken szit, wysłałem maila do Generala i nieopatrznie poszedłem do garażu a tu taka dyskusja fajna mnie ominęła :>

POLYKAR.PL
Wysłany: 2014-12-29, 00:42   
0
UP DOWN

fajna ? a co w niej fajnego widzisz ?

Siekiera
Wysłany: 2014-12-29, 00:47   
0
UP DOWN

Nooo, rozrywka jakaś :D Kiedyś to było to na porządku dziennym a teraz? Pamiętam taki nick RBFM a potem to Projekter i kilku innych i coś się działo :D

Miki
Wysłany: 2014-12-29, 00:58   
0
UP DOWN

General napisał/a:
General na rynku amerykańskim jest dostawcą wielu systemów przemysłowych i stamtąd został zapożyczony ten produkt a różni się on tym że oprócz składników typowych dla wash primerów, zawiera on żywice epoksydowe i lekkie wypełnienie.

Pozdrawiam.

Ja tam nie wiem ale w SH w 4075 jak i w 4085 też jest żywica epoksydowa, a jest dokładnie napisane że nie szpachlować na grunt.

Lackdoctor 
Wysłany: 2014-12-29, 00:59   
0
UP DOWN

To se ne wrati.

PS.
Klar w kubku to novol 570.
Żeby nie było że w tle jest 505.

Test ? Czy to jakiś czegoś test?

Siekiera
Wysłany: 2014-12-29, 00:59   
0
UP DOWN

Lackdoctor napisał/a:
Mega test po miesiacu od aplikacji.
Jak tu ocenic jakosc klaru porownujac do testu trzezwego?

Na słowo jakość składa się wiele kwestii, skurcz (siadanie, kucanie itp) to tylko jedna z nich i bardzo ważna bo wpływa bezpośrednio na to co widzi potem klient. Jego nie obchodzi jak sie lakier rozlewa czy jak schnie albo jaki ma czas otwarcia, użytkownika samochodu to wali ale jak mu po 3 miesiącach auto straci połysk bo mówiąc slangiem lakier kucnął to już masz problem.
W kubku masz 505? to on też ma mały skurcz w porównaniu z innymi tanimi pomyjami.

[ Dodano: 2014-12-29, 01:01 ]
Miki napisał/a:
Ja tam nie wiem ale w SH w 4075 jak i w 4085 też jest żywica epoksydowa, a jest dokładnie napisane że nie szpachlować na grunt.

No dla mnie to też jest dziwne.

Lackdoctor 
Wysłany: 2014-12-29, 01:12   
0
UP DOWN

Siekiera napisał/a:
W kubku masz 505?

Nie.
To niestety 570 ms.
5% rozpucha tez tam było.

trzeźwy inaczej
Wysłany: 2014-12-29, 07:42   
0
UP DOWN

Krzysiu, przejrzałem swoje posty o genrale i znalazłem takie coś.
[i]"Dziś sprzątałem śmieci na warsztacie, i znalazłem kubek w którym tydzień temu rozrabiałem Generała. W kubku 0,3 zostało około 1cm lakieru. Lakier jak wiadomo utwardził się. Co ciekawe, nie mogę wydobyć go z kubka, co oznacza , że się nie kurczy! Sam lakier w dotyku jest bardzo twardy. Jak podkład.[/i]"

Krzysiu, no musisz wreszcie nauczyć się czytać ze zrozumieniem!

Siekiera
Wysłany: 2014-12-29, 08:18   
0
UP DOWN

To ja napisałem, że to taki test więc po mnie możecie pojechać :D

General
Wysłany: 2014-12-29, 09:36   
0
UP DOWN

POLYKAR.PL napisał/a:
Czyli na koniec w dniu dzisiejszym - interesuje mnie karta techniczna Wash Primer 9700 a dokładnie różnice w jej brzmieniu angielskojęzycznym http://www.generalpaint.b...s/file/9700.pdf oraz polskojęzycznym http://generalrefinish.pl/files/GEN_9700.pdf .

Różnice w powyższych kartach wynikają z takich samych względów jak z lakierem 6000. Karta polskojęzyczna powstała na podstawie wcześniejszej wersji karty angielskiej. W obecnej jest zapis o możliwości nakładania szpachlówek General na ten grunt i ja tego nie kwestionuję. Co do wersji polskiej to tak jak pisałem, czekamy na opinię o możliwości stosowania szpachlówek innych producentów, wtedy być może takie zapisy pojawią się.

Lackdoctor 
Wysłany: 2014-12-29, 11:20   
0
UP DOWN

przejrzałem swoje posty o genrale i znalazłem takie coś.

Ja nie musiałem grzebać w smieciach. ;P

Dobra, bez zbędnych żartów.
Ale o co chodzi?
Mojego było dużo więcej, jakościowo też odbiega od Twojego.
Więc mój powinien popękać, ... niewiem ? Z kubka wyskoczyć?

Taki test obrazujący jakość generała to żaden test i tyle.

Siekiera
Wysłany: 2014-12-29, 11:28   
0
UP DOWN

To jak inaczej w domowych warunkach sprawdzić skurcz lakieru?

Jak masz skurcz np. 20% to na grubości kilku centymetrów coś zauważysz a na grubości 50 mikronów to możesz co najwyżej zobaczyć że siada ale dalej nie wiesz ile?

tofik 
Wysłany: 2014-12-29, 18:57   
0
UP DOWN

Dementor napisał/a:
A tak poza OT to o co chodzi? G6000 jest extra towarkiem i myślę, że niektórzy już o tym wiedzą i się martwią i szukanie w kartach że ten 5 min w ta a tamten 10 min w druga to sprawa drugorzędna. G6000 idzie do szopy i zero problemów a daj takiemu vhs-a to bedzię rzucał puszką za tobą ^^

Kolego, z tego co napisałeś wynika, że nie za wiele aut wychodzi z Twojej szopy i oszczędność 5 czy 10 minut nic nie wnosi do twojej pracy, a szkoda bo jeżeli zostaniesz na takim poziomie przerobu i jakości warunków w których pracujesz to będziesz stał w miejscu.
Jest takie powiedzenie, że jeżeli nie brniesz do przodu i nie rozwijasz swojej wiedzy i umiejętności w danej dziedzinie to stoisz w miejscu, a jak stoisz w miejscu to się cofasz.

Co do oszczędności czasu w procesie suszenia, to jest to bardzo istotna sprawa szczególnie dla tych, którzy posiadają komory lakiernicze i wypuszczają miesięcznie np. 100 polakierowanych samochodów. Przy oszczędności czasu o 10 minut w procesie suszenia lakieru bezbarwnego oszczędzają 1000 minut pracy komory.

Jak myślisz kolego jest to konkretny pieniądz, czy też jak napisałeś sprawa drugorzędna? :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl:

trzeźwy inaczej
Wysłany: 2014-12-29, 19:36   
0
UP DOWN

Dlatego w dużych serwisach znacznie lepiej sprawdzi się 565. Ale duże servisy mają to do siebie, że robią całymi systemami włącznie z mieszalnikiem, a każdy szanujący się producent ma jakiś kozacki klar na poziomie 565 lub wyższym. Często te klary porównywalne z 565 są dużo droższe, ale duży serwis rozlicza się za cały system a nie za sam bezbarwny.
Tutaj zdecydowana większość chłopaków to garażowcy z mniejszymi lub większymi ambicjami. Podobnie jest z klientami większości mieszalni. Oni szukają produktu dobrego w normalnych pieniądzach. 565 jest kozak, ale Genrock też jest mocny, a przy tym 30-40% tańszy. Dla lakiernika który lakieruje pod koniec dniówki, żeby na rano mieć gotowe auto do składania, 10 minut różnicy schnięciu to nie jest wartość która go przekonuje. Bardziej przekonuje go 300zł różnicy na 5 litrowym opakowaniu między 565 a Genrockiem.

KK 
Wysłany: 2014-12-29, 21:00   
0
UP DOWN

General daj no namiar na siebie i gdzie można z Tobą porozmawiać na żywo.

Dementor
Wysłany: 2014-12-29, 22:10   
0
UP DOWN

tofik napisał/a:
Kolego, z tego co napisałeś wynika, że nie za wiele aut wychodzi z Twojej szopy i oszczędność 5 czy 10 minut nic nie wnosi do twojej pracy, a szkoda bo jeżeli zostaniesz na takim poziomie przerobu i jakości warunków w których pracujesz to będziesz stał w miejscu.

Kolego, ja lakieruję tylko sporadycznie sobie i znajomym a na co dzień sprzedaję materiały lakiernicze tak samo zresztą jak ty. Powiedz zatem tak z ręką na sercu ile sprzedajesz tego klaru w porównaniu do całej reszty którą handlujesz z Novola i innych marek. Kiedyś nawet napisałeś ile miesięcznie sprzedajesz towaru to pewnie w tej kwocie 565 powinien stanowić spory udział, skoro tak łatwo dają ci się klienci przekonywać na taki nie tani klar, który w komplecie w mieszalni wychodzi ponad 150 zł.
Ja się przyznaję że oprócz dwóch klientów którzy u mnie kupowali z własnej woli to nie udało mi się namówić nikogo nawet na próbę, sorry ale takie mamy lakiernictwo ^^

A druga sprawa to suszenie w komorze. Napisz ilu z twoich klientów suszy prawidłowo w komorze tak żeby element nagrzał się do tych 60 st. Ja takiego nie znam! Może dlatego że nie sprzedaję do ASO ale mam kilku sporych klientów którzy mają kabiny i tam suszenie zawsze wygląda tak że nastawią na sterowniku 60 st jak dojdzie temp do tych 60 to wyłączają palnik i tak zostawiają do wystygnięcia.
Jak wiesz, temp, elementu doszła do 40-kilku stopni czyli ten czas podawany do polerowania wydłuża się pewnie 5-6 razy.
Ale nikomu kogo znam takie suszenie nie przeszkadza a wręcz jest to na rękę bo zazwyczaj jest tak że przed samym lakierowaniem jest tyle oklejania, przemywania i zawsze brakuje czasu że w warsztacie jest syf, wszystko porozrzucane i trzeba to jakoś ogarnąć i to jest ten czas kiedy już stres po lakierowaniu mija i można na spokojnie wypalić papieroska umyć pistolety i ogarnąć chlewik ;) a przy okazji są oszczędności na paliwie.
W normalnym warsztacie (nie ASO) więcej czasu traci się na chodzenie w kółko i szukanie np. klucza do pistoletu niż to co możesz zyskać na porządnym wypalaniu klaru ^^
A oszczędności takie jak napisał Trzeźwy 300 pln-ów na bańce przemawiają :spoko:

KK 
Wysłany: 2014-12-29, 22:36   
0
UP DOWN

Cytat:
W normalnym warsztacie (nie ASO) więcej czasu traci się na chodzenie w kółko i szukanie np. klucza do pistoletu niż to co możesz zyskać na porządnym wypalaniu klaru ^^

To racja :spoko:

GMC
Wysłany: 2014-12-29, 22:42   
0
UP DOWN

KK napisał/a:
To racja :spoko:

He, he ciekawe :roll: Tak jakby kolega Dementor, był u mnie w warsztacie :D

Ale żeby nie było że jestem niechluj to powiem że o pistolety dbam :) ale nie mogę chłopaków zmobilizować żeby odkładali klucze i maszynki na miejsce :>

tofik 
Wysłany: 2014-12-30, 18:30   
0
UP DOWN

Dementor napisał/a:
Kolego, ja lakieruję tylko sporadycznie sobie i znajomym a na co dzień sprzedaję materiały lakiernicze tak samo zresztą jak ty. Powiedz zatem tak z ręką na sercu ile sprzedajesz tego klaru w porównaniu do całej reszty którą handlujesz z Novola i innych marek. Kiedyś nawet napisałeś ile miesięcznie sprzedajesz towaru to pewnie w tej kwocie 565 powinien stanowić spory udział, skoro tak łatwo dają ci się klienci przekonywać na taki nie tani klar, który w komplecie w mieszalni wychodzi ponad 150 zł.

Tak się dziwnie składa, że nie muszę sprzedawać lakierów bezbarwnych, aby robić tak dużą sprzedaż, zajmuję się troszkę innym sektorem lakiernictwa niż refinishowy, gdzie nie używa się lakierów bezbarwnych, a jedynie lakiery jednowarstwowe :D :D :D :D .
Nigdzie nie napisałem, że sprzedaję czy też chcę sprzedawać lakiery bezbarwne z górnej półki, jedynie dążę do tego aby porównując dwa konkurencyjne produkty robić to rzetelnie i profesjonalnie ;) ;) ;) .
Co do obsługi klientów, którzy korzystają z lakierów bezbarwnych, to panowie szczerze wam współczuję. Jest tego trochę na rynku i ciężko wybrać coś sensownego. :cool: :cool: :cool:

GMC napisał/a:

Ale żeby nie było że jestem niechluj to powiem że o pistolety dbam :) ale nie mogę chłopaków zmobilizować żeby odkładali klucze i maszynki na miejsce :>

Jest na to bardzo prosty sposób. Pracując w Irlandii w sporym warsztacie, każdy pracownik, czy to stary czy też nowo przyjmowany wybierał sobie narzędzia i sprzęt, które będą potrzebne mu do pracy. Następnie firma kupowała wybrany sprzęt dla danego pracownika, po czym przy wypłacie każdej tygodniówki, potrącała mu uzgodnioną kwotę na poczet zakupionych narzędzi. I tak po pewnym czasie cały sprzęt na którym pracował dany pracownik, przechodził na jego własność. Uwierzcie, wszystko leżało na swoim miejscu wychuchane, wydmuchane i poukładane w szafkach na koniec dniówki. Pracownik odchodząc z pracy zabierał ze sobą cały sprzęt, pod warunkiem, że już był spłacony. W taki sposób taka osoba posiadała narzędzia, które umożliwiały mu pracę w innym miejscu, oczywiście o podobnym profilu działalności, jak poprzednia praca. :D :D :D

KK 
Wysłany: 2014-12-30, 20:08   
0
UP DOWN

I to jest rozwiązanie.

trzeźwy inaczej
Wysłany: 2014-12-30, 21:22   
0
UP DOWN

To jest bardzo dobre rozwiązanie. Mało tego, ono mogłoby mieć zbawienny wpływ na szopki.
Nie jest tematem tabu, to , że właściciele dużych zakładów borykają się z problemem braku ludzi do pracy. Ktoś przyjdzie, nauczy się, odchodzi i otwiera szopke. W naszych realiach, nie dość, że naumiałby się porządnej roboty w servisie to jeszcze miałby porządny sprzęt do szopki ^^ To z kolei wymusiłoby wyższy poziom usług, bo wszystkie szopki robiłyby na Sacie a więc błyszczyki po 56zł przestały by być tak pożądane.

ursus1992
Wysłany: 2014-12-30, 21:24   
0
UP DOWN

T. Ktoś przyjdzie, nauczy się, odchodzi i otwiera szopke. ^^

i robi za pól ceny ^^

KK 
Wysłany: 2014-12-30, 22:28   
0
UP DOWN

Nic dziwnego, skoro w serwisie dostanie 2 koła. Jak szkolenia to lojalka itd. Lepiej w domu na swoich śmieciach.

trzeźwy inaczej
Wysłany: 2014-12-30, 22:53   
0
UP DOWN

Lojalki to sobie można na gwoździu powiesić w kiblu.
Wysocy managerowie i inni korporacyjni fachowcy to raczej lojalki przestrzegają, bo kij ma dwa końce. Ale koleś który za 2 klocki wdycha przez cały miesiąc pył szpachlowy może codziennie zaczynać pracę od lojalki i gówno mu zrobią jak pójdzie na swoje.

Dementor
Wysłany: 2014-12-30, 23:14   
0
UP DOWN

tofik napisał/a:
Tak się dziwnie składa, że nie muszę sprzedawać lakierów bezbarwnych, aby robić tak dużą sprzedaż, zajmuję się troszkę innym sektorem lakiernictwa niż refinishowy, gdzie nie używa się lakierów bezbarwnych, a jedynie lakiery jednowarstwowe :D :D :D :D .
................
Co do obsługi klientów, którzy korzystają z lakierów bezbarwnych, to panowie szczerze wam współczuję. Jest tego trochę na rynku i ciężko wybrać coś sensownego. :cool: :cool: :cool:

Jak to mówią "wszędzie dobrze gdzie nas nie ma" ;) w przemysłówce też pewnie duża konkurencja i produkty tańsze więc trzeba się troszkę naprzewalać towaru ale jak masz fajnych i stałych klientów to tylko pozazdrościć

Siekiera
Wysłany: 2015-01-02, 10:23   
0
UP DOWN

Przy okazji inwentaryzacji i podsumowywania roku podliczyłem ostatni kwartał z lakierami bezbarwnymi żeby porównać do tego co we wrześniu napisałem z głowy. Różnice są ale częściowo mogą wynikać z końcówki roku, czyli braki u dostawców lub chęci zmniejszenia magazynów u nas ;)

To jest z września:
Siekiera napisał/a:
Bardzo różne preferencje są i nie ma obecnie jakiegoś wiodącego.
Mogę pokusić się o takie zestawienie z głowy więc nie gwarantuję że wszystko jest idealnie.
Od najtańszych, strzałka na końcu pokazuje czy spada, bardzo spada, rośnie lub nie zmienia się:

"inne tanie gów.na" 4-5 % →
Ultra ok. 10 % →
Novol 570 ok. 10 % ↓
Troton Master 2-3 % ↓
U-POL 2081 15 % ↑
Novol 590 10 % ↑
Roberlo HS250 2-3% →
Mipa CS90 2-3% →
Duxone 15 % ↓↓↓
Spectral 505 10 % ↓
General 6000HS 15 % ↑↑↑
Spectral 565 2-3% ↓
DP 3750 0 % ↓↓↓↓↓↓

Teraz dokładna sprzedaż:

"inne tanie gów.na" 11,8 % ↑↑↑
Ultra 6,1 % ↓
Novol 570 8,2 % ↓
Troton Master 0 % ↓
U-POL 2081 17,3 % ↑
Novol 590 14,1 % ↑
Roberlo HS250 0 % ↓
Mipa CS90 1,8 % ↓
Duxone 11,6 % ↓↓
Spectral 505 6,2 % ↓
General 6000HS 19,3 % ↑↑↑
Spectral 565 3,6 % →
DP 3750 0 % ↓

Widać, że poprzednio nie doceniłem taniego gówna. Nic nowego nie wprowadzałem. Kilka lakierów wypadło z zestawienia a z nich może wróci Roberlo jak będę mógł kupić. W grupie droższych lakierów na zdecydowanego lidera wychodzi General, dlatego wrzucam to w tym wątku. Ciekawe, że 565 nie utracił a zyskał ale wynika to pewnie dlatego że tamto zestawienie robiłem "na oko" i myślę że jest ciągle na stałym poziomie.

glover
Wysłany: 2015-01-02, 14:22   
0
UP DOWN

Fajne zestawienie, Novol u Ciebie rządzi, ma największy udział łączny 38 % ;)

Lackdoctor 
Wysłany: 2015-01-02, 14:38   
0
UP DOWN

Porównałem Wasz mieszalniczy punkt widzenia do mojego... w końcu jestem klientem mieszalni.
Więc novol u mnie to większość.
Nie potrafię robić na
Siekiera napisał/a:
"inne tanie gów.na" 11,8 % 
a drogich w mojej okolicy wiele nie uświadczysz.

Siekiera
Wysłany: 2015-01-02, 15:22   
0
UP DOWN

Lackdoctor napisał/a:
a drogich w mojej okolicy wiele nie uświadczysz.

W moim regionie też tak jest w większości mieszalni że na 75 zł kończą się klary ale te trochę droższe też się da sprzedawać bo one tak naprawdę to droższe są tylko początkowo na półce ale to już jest wyższa matematyka

glover napisał/a:
Novol u Ciebie rządzi, ma największy udział łączny 38 % ;)

Nawet więcej bo w kategorii "inne tanie gówno" jest też Economy i to mnie niestety martwi i wkurwi.a bo kto to doceni. Dalej dystrybutor Novola sprzedaje na allegro i nikt nic z tym nie robi :>
Dlatego cieszę się że UPol i General ładnie się przyjął, bo choć UPol też jest na allegro ale w normalnych cenach a nie takich chorych jak 570.

trzeźwy inaczej
Wysłany: 2015-01-02, 19:41   
0
UP DOWN

Siekiera napisał/a:
Dalej dystrybutor Novola sprzedaje na allegro i nikt nic z tym nie robi :>

Spodziewasz się, że publicznie wystrzelają mu pasem po gołej du.pie?
Były próby ujednolicenia w rabatów na Profesionala, ale chytrzy dystrybutorzy i tak sprzedają zaufanym klientom na wyższych rabatach.
A to, że dystrybutor Novola sprzedaje na allegro, to tylko świadczy o braku jakiejkolwiek kontroli nad rynkiem. Znasz jakąś porządną firmę, której oficjalny dystrybutor sprzedaje towar na Allegro. Przecież to jakaś kpina.

pitervr6 
Wysłany: 2015-01-02, 20:44   
0
UP DOWN

w jakich puszkach jest gen6000 ? bo w piatkach podobno niema ?

trzeźwy inaczej
Wysłany: 2015-01-03, 10:38   
0
UP DOWN

Są w opakowaniach po 4,5 litra. Są dostępne u importera.

[ Dodano: 2015-05-04, 08:05 ]
Wieść gminna niesie, że niebawem ma być Spectro w Generale. Ponadto zaczyna się współpraca dystrybutora z mieszalniami, w zakresie budowania kolorystyki. To bardzo dobrze wróży na przyszłość.

Siekiera
Wysłany: 2015-05-29, 10:56   
0
UP DOWN

He, he chciałem napisać o nowym modelu spectro z Generała ale widzę że trzeźwy mnie już ubiegł i to prawie miesiąc temu ;) W przyszłym tygodniu pewnie się nim pobawię, ciekawe czy będzie dawał radę z ziarnami?

GMC
Wysłany: 2015-06-01, 09:44   
0
UP DOWN

Siekiera napisał/a:
ciekawe czy będzie dawał radę z ziarnami?

A to nie idzie w parze? Tak na mój rozum to co mi po kolorze jak ziarno będzie inne. To powinno być tak skonstruowane żeby kolor wraz ze strukturą był jak najbliższy. Nie używałem nigdy spectro ale tak to sobie wyobrażam jako laik który ma coś takiego kupić za jakby nie było spore pieniądze.

Bombel
Wysłany: 2015-06-01, 10:30   
0
UP DOWN

To czy dobrze odczytuje kolor w głównej mierze zależy od tego pod iloma kątami mierzy próbkę. Stare konstrukcje mierzyły pod 3 katami a nowoczesne mierzą pod 5 i wtedy łatwiej mu odczytać przestrzenną strukturę ziarna.

Siekiera
Wysłany: 2015-06-01, 11:45   
0
UP DOWN

GMC, ja tam nie jestem fizykiem kwantowym i nie ogarniam jak to działa ale tak jak mówisz powinno być tak to zrobione żeby maksymalnie odwzorowywało kolor który mierzymy bez względu czy to solid, metal, perła czy xyral ale różnie ludzie mówią i dlatego wyraziłem ciekawość jak będzie w przypadku spectro Generala. Może jest tak jak pisze Bombel, i te 5 kątowe lepiej sobie radzą z kolorami z ziarnami a w sumie ciekawe ilo kątowe jest to ich spectro?.. spróbuję poszukać na stronie.

[ Dodano: 2015-06-01, 12:11 ]
Na stronie piszą że 5 kątowe ale w folderze jest chyba stary model
http://www.generalpaint.b...ure_english.pdf

bo jak wpisałem w googlach "x-rite general paint" znalazłem taką instrukcję której na stronie nie widać i tu już jest podane 3 modele
http://www.generalpaint.b...vant%20Jobs.pdf

MA60
MA68
MA91
Ten pierwszy to nie znalazłem ale 68 i 91 to są 5 kątowe przy czym ten 68 juz chyba nie produkują więc pewnie to ten MA91

[ Dodano: 2015-06-01, 12:18 ]
Jeżeli to ten ostatni to na yt jest filmik o nim

https://www.youtube.com/watch?v=wOQBuMmhg_E

lakierok
Wysłany: 2015-06-01, 12:27   
0
UP DOWN

MA60 3 kątowe

LAKIEROWANKO Strona Główna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Systemy mieszalnikowe

Odpowiedz do tematu