Szukaj FAQ Album

Autor Wiadomość
General
Wysłany: 2015-06-01, 12:40   
0
UP DOWN

Witam, potwierdzam że nowy model spektrofotometra General to X-RITE MA 91.
W załączeniu instrukcja.

http://wrzucacz.pl/file/6...Savant-MA91.pdf

Siekiera
Wysłany: 2015-06-01, 20:27   
0
UP DOWN

Ha! czyli dobrze wykminiłem ....... i czekam na swoją kolej testowania ;)

GMC
Wysłany: 2015-06-01, 20:53   
0
UP DOWN

Siekiera napisał/a:
GMC, ja tam nie jestem fizykiem kwantowym i nie ogarniam jak to działa

Fizyk kwantowy tu by nic nie zdziałał. Tu trzeba fizyka molekularnego :D

Dementor
Wysłany: 2015-06-01, 23:24   
0
UP DOWN

Jaki fizyk? Takie cuda to sie fizjonomom nie śniły! Ewentualnie może być mecho-optyk :cool:

trzeźwy inaczej
Wysłany: 2015-06-02, 06:34   
0
UP DOWN

Zaczyna mi się podobać obecna sytuacja a rynku. Firmy chcąc sprzedawać, oprócz dobrej kolorystki i stabilnego systemy, dodają sztuczne oko.

General
Wysłany: 2015-06-26, 20:35   
0
UP DOWN

Założyliśmy sobie facebook'a, a co? ;)
Zapraszamy...

https://www.facebook.com/...625562767681656

glover
Wysłany: 2015-07-07, 15:20   
0
UP DOWN

Panowie i jak w końcu z tym szpachlowaniem na 9700 z genrocka? Testował ktoś?

General
Wysłany: 2015-07-07, 23:48   
0
UP DOWN

glover napisał/a:
Panowie i jak w końcu z tym szpachlowaniem na 9700 z genrocka? Testował ktoś?

Testowane przez wielu klientów. Pomimo naszego ostrożnego podejścia do tej kwestii przyznaję że na ten grunt antykorozyjny można nakładać szpachlówki poliestrowe. Produkt ten jest bardzo unikalny co zostało docenione już przez wielu lakierników. Ma bardzo krótki czas schnięcia jak typowy wash primer, bardzo dobrą rozlewność, daje się normalnie szlifować (zawiera wypełniacze) i co najważniejsze można na niego szpachlować.

Przy okazji zapraszam do obejrzenia bolidu formuły student którego jesteśmy sponsorem i był lakierowany naszymi produktami. Właśnie teraz jedzie do Anglii na tor Silverstone na międzynarodowe zawody w dniach 9-12 lipca. Trzymajcie kciuki :spoko:

https://www.facebook.com/...?type=2&theater

Miki
Wysłany: 2015-07-08, 09:46   
0
UP DOWN

General napisał/a:
przyznaję że na ten grunt antykorozyjny można nakładać szpachlówki poliestrowe.

Proszę pokazać taki zapis w oryginalnej karcie. Takie cenzura sprzedawcy, a jak przyjdzie co do czego to się wypnie dupą.

Ja mam w ofercie bazę marki GEZORASTO, którą można nakładać na czystą blachę, i szpachlę do nakładania na rdzę, już wielu lakierników na całym świecie skorzystało i są wniebowzięci.
Kartę jak ktoś będzie chciał to naszkicuję na szybko na kolanie, ale myślę że moje słowa są bardziej wiarygodne jak karta.

I co pasi Ci coś takiego. Czy będąc profesjonalistą uwierzyć wymyślonemu nikowi z internetów czy może jednak producentowi?

A może po prostu nieuki z turbo i generała nie potrafią czytać po ichnemu i slowo sealer biorą za szpachlę :rotfl:

"When build is required, apply one coat followed by any General Primer or
sealer."

glover
Wysłany: 2015-07-08, 17:14   
0
UP DOWN

Miki napisał/a:
A może po prostu nieuki z turbo i generała nie potrafią czytać po ichnemu i slowo sealer biorą za szpachlę  

sealer."

To się trochę wygłupiłes :sciana:
Weź przeczytaj jeszcze raz tę kartę.

Ja jestem ciekawy opinii kogoś kto tym robił. Nie to że nie wierzę w słowo pisane ale .....

No-limit
Wysłany: 2015-07-08, 20:19   
0
UP DOWN

General napisał/a:

Testowane przez wielu klientów. Pomimo naszego ostrożnego podejścia do tej kwestii przyznaję że na ten grunt antykorozyjny można nakładać szpachlówki poliestrowe. Produkt ten jest bardzo unikalny co zostało docenione już przez wielu lakierników. Ma bardzo krótki czas schnięcia jak typowy wash primer, bardzo dobrą rozlewność, daje się normalnie szlifować (zawiera wypełniacze) i co najważniejsze można na niego szpachlować.
+
K..wa.Znów znajomy język,który znamy z ulotek wszystkich producentów""unikalny","innowacyjny"',"doceniony przez wielu lakierników",to może ich pokażcie.

General napisał/a:
daje się normalnie szlifować (zawiera wypełniacze) i co najważniejsze można na niego szpachlować.

Podaj mi przykład podkładu jakiegokolwiek bez wypełniacza :/ .

Siekiera
Wysłany: 2015-07-08, 22:39   
0
UP DOWN

No ja np. sprzedałem już tego trochę i kupują ludzie po raz kolejny. Sam robiłem nim też ale ja robię tylko dla siebie wiec nie przelałem hektolitrów i mi się bardzo podoba ale co ja tam wiem, lakiernikiem zawodowym nie jestem. Dodam że szpachlowałem na niego i to nie szpachlówką Generala a naszego wiodącego producenta rodzimego i nic się nie pogryzło ^^

General
Wysłany: 2015-07-09, 09:05   
0
UP DOWN

Miki napisał/a:
General napisał/a:
przyznaję że na ten grunt antykorozyjny można nakładać szpachlówki poliestrowe.

Proszę pokazać taki zapis w oryginalnej karcie. Takie cenzura sprzedawcy, a jak przyjdzie co do czego to się wypnie dupą.

....

I co pasi Ci coś takiego. Czy będąc profesjonalistą uwierzyć wymyślonemu nikowi z internetów czy może jednak producentowi?

A może po prostu nieuki z turbo i generała nie potrafią czytać po ichnemu i slowo sealer biorą za szpachlę :rotfl:

sealer."

Rejestrując się na forum zakładałem że może dojść do takich ataków ale nie zamierzam się obrażać i płakać bo nie jestem małym chłopcem a w branży mój staż pracy nie zbliża się do dwóch lat a do dwudziestu.
Co do nicku to chyba lepiej że przyznałem się że pracuję w przedstawicielstwie firmy General Paint w Polsce niż gdybym zarejestrował się jako np. "Kaczor Donald" i uprawiał kryptoreklamę. Z tego co zauważyłem to niewielu przedstawicieli producentów czy importerów miało odwagę oficjalnie przyznać się do tego a mimo to aktywnie uczestniczą w dyskusjach i promują swoje produkty. Co jest lepsze? Grać w otwarte karty czy udawać idiotę?
Ja nie boję się dyskutować z Wami a jak czegoś nie będę wiedział lub będę miał jakieś wątpliwości to napiszę wprost. Wystarczy wrócić się stronę lub dwie w tym wątku i przeczytać że nie unikałem odpowiedzi na niewygodne pytania w sprawie kart technicznych czy choćby szpachlowania na grunt 9700. Sam miałem wcześniej wątpliwości tym bardziej że zapis ten pojawił się w oryginalnej karcie technicznej po tym jak rozpoczęliśmy sprzedaż tego produktu w Polsce i w polskiej wersji karty nie było tego zapisu.

Tak jak pisałem wcześniej, po Waszych pytaniach zwracaliśmy się dwa razy do producenta o potwierdzenie czy to nie błąd i czy bierze za to odpowiedzialność. Odpowiedź za każdym razem była jednoznaczna: "TAK, na 9700 można nakładać szpachlówki poliestrowe"

Dodam że zauważyliśmy że zapis ten pojawił się po tym jak został zmieniony składnik B (utwardzacz). Wcześniej 9700 występował w komplecie z 9731 a obecnie 9732. Zresztą można to sprawdzić w starych cennikach lub na stronie bo wisi tam jeszcze stara karta w polskiej wersji, gdzie jest utwardzacz 9731 i nie ma nic napisane o możliwości szpachlowania na ten grunt http://generalrefinish.pl/files/GEN_9700.pdf

Oryginalna karta jest dostępna tutaj: http://www.generalpaint.b...s/file/9700.pdf

Co do pozostałych zarzutów że niby rzuciłem tu typowy bełkot marketingowy. Może i tak to zabrzmiało ale wydaje mi się, że to co napisałem jest ważne bo przypomnę że rozmawiamy u produkcie typu Wash Primer a te najczęściej występują jako typowe izolatory vinylowo - kwasowe bez wypełniaczy, na które nie można nakładać szpachlówek poliestrowych a przez to właśnie że nie zawierają wypełniaczy nie nadają się do szlifowania. W kartach oczywiście jest zapisane to w ten sposób że ich "nie trzeba szlifować przed położeniem kolejnej warstwy" ale to kwestia przekazania informacji.
Zdaję sobie oczywiście sprawę że istnieją na rynku również wash primery które można stosować jako wypełniacze i pod tym względem nasz produkt nie jest unikatowy ale na pewno jeden z nielicznych a w kwestii dopuszczenia szpachlowania to ja na dzień dzisiejszy nie znam innego co nie znaczy że za chwilę jakiś producent nie wypuści podobnego.

Na koniec proponuję obu Panom którzy nie wierzą w możliwości tego produktu o sprawdzenie go w praktyce. Jak tylko będzie wola z Waszej strony to deklaruję że dostarczę Wam osobiście ten produkt do testów bez względu na to w której części Polski mieszkacie - oczywiście gratis. Więc jak? Podejmujecie rękawicę ;)

Miki
Wysłany: 2015-07-09, 09:25   
0
UP DOWN

I widzi pan ja wpisując dts wash primer 9700 w wyszukiwarce wyskakują tylko dwie katy po angielsku i po polsku
http://www.generalpaint.b...DS/TDS/9700.pdf
http://generalrefinish.pl/files/GEN_9700.pdf

Ale w żadnej z nich nic nie piszę takiego co przedstawił pan w następnej karcie. Więc niech pan sam pomyśli czy wszystko jest OK. Wiem ze dopisano to dopiero po waszych prośbach ale czy tak to powinno wyglądać?

Co do testów to nie wiem czy jest ktoś lub coś co przekonało by mnie ze zrezygnowania z używania obecnego materiału i przejścia na inny.

General
Wysłany: 2015-07-09, 09:33   
0
UP DOWN

A no właśnie. Podejrzewam że ktoś kto podmieniał kartę na stronie producenta starą jedynie ukrył nie przypuszczając że wyszukiwarki dalej będą ją widziały :roll:

Napiszę w tej sprawie do GP bo faktycznie tak być nie powinno.

unek
Wysłany: 2015-07-10, 07:16   
0
UP DOWN

No-limit napisał/a:
doceniony przez wielu lakierników",to może ich pokażcie.

W ramach testu też spr Turbo i szpachel nie odpadł :D Ale ja też nie jestem dyplomowanym lakiernikiem ^^

glover
Wysłany: 2015-07-10, 09:32   
0
UP DOWN

Ja podchodzę do tego szpachlowania trochę jak kot do jeża pomimo że mam ten wash primer i inne produkty Generala i ładnie sprzedają się ale pamiętam jak było kiedyś z epoksydem i reaktywnym w Novolu gdzie przedstawiciel mówił że można nakładać i nawet było to w takim grubym czerwonym poradniku a później jak ludziom zaczęło odpadać to się wycofali. Puścić informację jest łatwo ale jakby były później problemy to co? mam każdego klienta pytać czy już się dowiedział że to jednak nie działa? Lepiej unikać takich sytuacji. Pewnie już i tak kilku czytało na forum i wam bardziej uwierzą niż mi :D

trzeźwy inaczej
Wysłany: 2015-07-10, 10:05   
0
UP DOWN

glover napisał/a:
później jak ludziom zaczęło odpadać to się wycofali.

Zaczęło im odpadać bo się nie znają na robocie. Tak samo jak z kolorystyką. Jest super tylko Wy jesteście ślepi. Technologia zaleca cieniowanie. To hasło tyczy się też reaktywnego, epoksydu i szpachli. Hehe

Enduros70
Wysłany: 2015-11-12, 00:33   
0
UP DOWN

Witam, podsyłam filmik jak rozlewa się general 6000 przy rozcieńczeniu 15%

https://www.youtube.com/watch?v=qlOtGxV-Nx4

kalbi 
Wysłany: 2015-11-12, 09:53   
-1
UP DOWN

Enduros70 napisał/a:
Witam, podsyłam filmik jak rozlewa się general 6000 przy rozcieńczeniu 15%

https://www.youtube.com/watch?v=qlOtGxV-Nx4

a to dobre sobie ;) pokaż nam coś na aucie, a nie położone na stojaku

Enduros70
Wysłany: 2015-11-13, 18:49   
0
UP DOWN

Nie wiedziałem, że to różnica, moje pierwsze "lakierowania". Jeśli post nic nie wnosi do tematu to proszę go usunąć.

GMC
Wysłany: 2015-11-13, 19:42   
0
UP DOWN

Jak na początki lakierowania to wygląda bardziej niż przyzwoicie :spoko: i powiem że wybrałeś dobry lakier do nauki bo jest bardzo przyjazny w aplikacji. Gorzej, jak za chwilę będziesz próbował przesiąść się na inny ale taka nauka nie pójdzie w las i będziesz szybko potrafił rozróżnić dobry materiał od słabego. Daj jeszcze fotki albo filmik jak wyszło po wyschnięciu, ewentualnie polerce.

popx
Wysłany: 2015-11-20, 17:18   
0
UP DOWN

Wybaczcie ze przerywam wasze zachwyty nad tym bezbarwnym lecz tyle jesli innych roznych lepszych szkoda ze o nich nikt nie mowi

Pewnie ta dyskusje zaczal Dystrybutor tej marki :D :cool:

bienek
Wysłany: 2015-11-21, 02:01   
0
UP DOWN

popx, skoro znasz takie lakiery to możesz się pochwalić jakie to. Dyskusja tutaj chyba jest otwarta i bez obawy można wymieniać opinie nt. co i dlaczego jest lepsze.

sawmaster 
Wysłany: 2016-02-09, 19:12   
0
UP DOWN

mam pytanie ile dać rozcieńczalnika do genrock 6000 aby ładnie się rozlał i nie miał tendencji do spływania?

GMC
Wysłany: 2016-02-09, 21:15   
0
UP DOWN

On nie cieknie nawet jak mu dolejesz 15% ja tak lałem ale najczęściej teraz robię na ok 10%. Jak na pierwszy raz to spróbuj 10% i sam ocenisz. Ja robię na 2 warstwy, pierwsza pełna niezamknięta i druga wylana.

KK 
Wysłany: 2016-02-09, 22:03   
0
UP DOWN

GMC robiłeś też Turbo 60?

I czy rozcieńczalnik do Genrocka musi być oryginalny?

GMC
Wysłany: 2016-02-09, 23:11   
0
UP DOWN

Nie, nie robiłem na Turbo a rozcieńczalniki dawałem różne i nigdy nie miałem problemów z rozlaniem czy matowieniem ale nie z oszczędności tylko jak nie miałem oryginału. Orginalny nie jest taki drogi jak na firmówkę więc nie żydzę, 5 zł na litrze nie majątek.

KK 
Wysłany: 2016-02-10, 20:31   
0
UP DOWN

Szkoda, że u mnie nie ma generała, Jest tylko Turbo.

POLYKAR.PL
Wysłany: 2016-02-10, 20:37   
0
UP DOWN

U Ciebie nie ma Turbo - jest Hymax :) . A jest jakiś problem z C060 ?

KK 
Wysłany: 2016-02-10, 20:44   
0
UP DOWN

Nie nie ma problemu z C060.

malarz
Wysłany: 2016-02-10, 20:55   
0
UP DOWN

KK napisał/a:
Szkoda, że u mnie nie ma generała, Jest tylko Turbo.

U mnie jest odwrotnie. Jest Generał a nie ma Turbo ;) ale mieszalnik Turbo też był i nie wytrzymał chyba konkurencji bo się zlikwidował.

Siekiera
Wysłany: 2016-02-10, 21:56   
0
UP DOWN

A u mnie jest TURBOGENERAŁ ^^

POLYKAR.PL
Wysłany: 2016-02-10, 21:58   
0
UP DOWN

coś w tym jest :spoko:

Siekiera
Wysłany: 2016-02-10, 22:02   
0
UP DOWN

że co?

POLYKAR.PL
Wysłany: 2016-02-10, 22:33   
0
UP DOWN

że coś w tym jest

Siekiera
Wysłany: 2016-02-10, 23:01   
0
UP DOWN

aha

keon
Wysłany: 2016-06-17, 21:08   
0
UP DOWN

Panowie co powiecie teraz po czasie na temat tego mieszalnika daje rady do warsztatu jako jedyny czy jest z czyms lipa i trzeba sie podpierać jeszcze czymś.Bo lakier jest ok już troche tego wylaliśmy.

trzeźwy inaczej
Wysłany: 2016-06-18, 12:49   
0
UP DOWN

Na forum wiele razy było pisane, że najlepsza alternatywą na warsztat jest R-M i to z pełnym kolorboxem. Nie chodzi to o krycie czy cenę, a kolorystykę. Ewentualnie można się pokusić o jakiś system który ma centrum kolorystyczne wspomagające kolorystykę. Wysyłasz klapkę i masz recepturę na mailu. Inne rozwiązanie to loteria. Raz wejdzie a raz nie. Genrock jest dobrym mieszalnikiem. Nie ma problemów z kryciem, dobrze się cieniuje. Wzorniki pasują do mieszaniny na poziomie R-M, czyli znakomicie. Jak nie znajdziesz wariantu, to lipa bo i tak korygujesz. W tej sytuacji gdzie musisz korygować, nie ma znaczenia jaki masz system bo i tak trzeba grzebać. Reasumując, mieszanina jest zgodna z fiszką, krycie jest bardzo dobre, a kolorystyka jak wszędzie. Raz wejdzie, raz nie wejdzie.

Siekiera
Wysłany: 2016-06-18, 17:18   
0
UP DOWN

Dzisiaj w nocy czytałem to pytanie o Genrocka ale nie chciało mi się już pisać. Trzeźwy mnie ubiegł ale zgadzam się z nim. Pytanie czego oczekujesz po mieszalniku do warsztatu? Jak ma ci wchodzić 90% kolorów na kreskę to lepiej odpuść sobie każdy mieszalnik i kupuj w sklepie :tak: W sklepie gdzie stoi zazwyczaj kilka maszyn jest z czego wybierać a i tak są codzienne sytuacje że żadna fiszka np. z łącznie 15 dostępnych alternatyw nie pasuje.
Gdybym ja miał wybrać sobie do warsztatu jakiś mieszalnik to na 100% byłaby to jakaś średnia półka cenowa (krycie) z fiszkami lakierowanymi (nie z drukarni) i przyzwoitym pasowaniem namieszanego towaru do fiszki (mniej wkurwia.nia :> ). To moim zdaniem główne kryteria wyboru. Reszta leży w twoich rękach i głowie :tak:

keon
Wysłany: 2016-06-22, 21:19   
0
UP DOWN

Dlatego tak myśle o tym generale .Wrazie jak bym coś nie podeszło z generala to kolega ma standoxa tylko troche juz drozszy.Normalnie raczej cieniujemy czasem sie zdazy na kreche ale to wyjątki.

LAKIEROWANKO Strona Główna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Systemy mieszalnikowe

Odpowiedz do tematu