Szukaj FAQ Album



Przesuniêty przez: Robertlodz09 2014-05-05, 11:45
Autor Wiadomo¶æ
scooter1978 
Wys³any: 2014-05-03, 14:36   Jaka supernova??
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 37
Witam serdecznie. Duzo maluje Sata mialem tez Devilbissa gti 110 trans tech (niebieski) ale szukam czegos nowego padlo na iwate supernova. Tylko jaka. Pistolet jest mi potrzebny glownie do baz (woda, konwecja) fajnie gdyby szlo klar ale niekoniecznie. Glownie srebrne kolory. Przegladalem forum ale przewaznie odpowiedz na pytanie zamienia sie na przekomarzanie sie. Dlatego prosze o konkrety. Podoba mi sie supernova LS400 entech, lub EVO, moze inna? Z jaka dysza najlepiej wybrac HD, ET,ETS niemam pojecia jak to ugrysc. Za pomocne odpowiedzi z gory Dziekuje.
_________________

 

KK 
Wys³any: 2014-05-03, 21:41   
0
UP DOWN


Pomóg³: 23 razy
Posty: 3347
Chyba nikt Ci na to dok³adnie nie odpowie. Mo¿e z dwie osoby na obu forach maj± enteacha i nie s± one skore do podpowiedzi.
Osobi¶cie radzi³bym podzwoniæ po technikach i do Iwaty Polska. Sam tak robi³em jak szuka³em pistoletu dla siebie.
Jak chcesz to pisz na pw, jakie¶ nr do dwóch techników mam i do szkoleniowca, który Supernowej u¿ywa³ te¿. Co¶ mo¿e Ci wiêcej na¶wietl±. Jak ja chcia³em kupiæ pistolet to u nas entecha nie by³o, wiêc mia³em wybór tylko miêdzy 1.3 base, clear lub 1.3hd. Wybra³em hd.
Dzisiaj kupi³bym entecha, ale co do dyszy to nie wiem, musia³bym dowiedzieæ siê u ¼ród³a.

Mia³em Ci to napisaæ na s±siednim forum, ale zanim zd±¿y³em to pies doskoczy³.

Napisa³e¶ te¿, ¿e Ty by¶ komu¶ o Sacie wszystko powiedzia³, jaki gun do czego, jakie ci¶nienie. Tylko pamiêtaj, ¿e Sata, a Iwata to dwa ró¿ne ¶wiaty. Sata ma bardzo du¿o u¿ytkowników i informacje jest ³atwiej znale¼æ. Sam siê o tym niebawem przekonasz jak zaczniesz dzwoniæ po technikach.

Pozdrawiam.
_________________

 
 

Miki
Wys³any: 2014-05-03, 23:55   
0
UP DOWN

Pomóg³: 10 razy
Posty: 523
Pies to cie widocznie uczy³ kultury. Najpierw dzwonisz do ludzi wypytuj±c o jakie¶ dziwne rzeczy, pó¼niej dok³adasz i wypisujesz na forach. I nie popisuj siê wielk± wiedz± bo g³±b forumowy jeste¶, co po technikach dzwoni. ¯AL.

Do ka¿dego produktu do refiniszu mo¿na znale¼æ instrukcjê jakiej dysz w jakim pistolecie trzeba u¿yæ. I ¿aden technik czy to saty, iwaty czy innej firmy tego nie wie. Bo to je¶li kto¶ sprawdza to tylko producent chemii.
_________________
Mart-Dent
 

KK 
Wys³any: 2014-05-04, 00:03   
0
UP DOWN


Pomóg³: 23 razy
Posty: 3347
Moja wiedza jest znikoma, dlatego jestem tutaj na forum. Skoro Ty jeste¶ taki obeznany w Iwatach to pomó¿ koledze a nie bijesz pianê, tak zreszt± jak i na s±siednim forum.

Wypierasz siê w³asnych s³ów i jeszcze do tego siê przyznajesz otwarcie.

Co do dzwonienia po technikach, wole zadzwoniæ do technika ni¿ kilka miesiêcy brn±æ w niewiedze, generuj±c sobie tym koszty i niezadowolonych klientów.
To tak samo jakby¶ kart technicznych nie czyta³, poniewa¿ jeste¶ mistrz lakiernik. Wszystko siê rozwija i trzeba byæ na bie¿±co, niezale¿nie gdzie zdobywa siê wiedzê, czy od technika, czy z kart tech, czy z forum. Ty wiesz to dobrze, ale nie masz co ju¿ powiedzieæ i pienisz siê, no, a przecie¿ pasowa³oby postawiæ na swoim nie? :fiu:
_________________

 
 

Miki
Wys³any: 2014-05-04, 11:36   
0
UP DOWN

Pomóg³: 10 razy
Posty: 523
Kiedy ja ci powiedzia³em o skrêcianiu miot³y? To wk³adasz ca³y czas w moje usta, a nigdy nie stosowa³em takich technik, tym bardziej nikomu bym czego¶ takiego nie powiedzia³. Wiêc proszê powiedz kiedy to by³o. Nic do Ciebie nie mam ale to mnie wkór..³o
_________________
Mart-Dent
 

KK 
Wys³any: 2014-05-04, 14:22   
0
UP DOWN


Pomóg³: 23 razy
Posty: 3347
Nie chce mi siê ju¿ o tym dyskutowaæ. Nie mam pamiêci fotograficznej, aby pamiêtaæ datê i godzinê wszystkich rozmów. Po za tym dzisiaj wsta³em lew± nog± i nie mam chêci siê przekomarzaæ.
Jak Ci ul¿y to niech bêdzie, ¿e Ty nic takiego nie powiedzia³e¶ :> :fiu: :D i zapomnijmy o sprawie ...
_________________

 
 

³ysy73 
Wys³any: 2014-05-05, 18:21   
0
UP DOWN

Pomóg³: 23 razy
Posty: 978
IWATA wed³ug mnie z pewno¶ci± pod wieloma wzglêdami bije satê.
To zdanie nie tylko moje ale i ka¿dej znanej mi osoby która zmienia³a obie marki z jednej na drug±.
Zdecydowan± wiêkszo¶æ tego samego zdania wyczytasz na forach lakierniczych - LECZ NIE POLSKICH które s± w zdecydowanej wiêkszo¶ci zadaniowo/propagandowe, oraz fanatyczno/nieobiektywne gdzie jest ca³a masa fanów saty lecz g³ównie dlatego ¿e maj± guny znanej marki i s³usznie ceni± je za jako¶æ lecz porównuj±c j± jedynie do poprzednich ch³amów z CHRL a praktycznie nigdy do konkurencji z tej samej najwy¿szej pó³ki - np do IWATY (nie gunsy/co¶ tam).

Temat rzeka a i czasu szkoda.

Masz suche tabelki, lecz du¿o z nich mo¿na siê mo¿e nie tyle konkretnie dowiedzieæ co w jakim¶ przybli¿eniu wyobraziæ.
Nic nie zast±pi w³asnego testu.

http://www.anest-iwataeu....400_EVO_AIE.pdf
http://www.supernovaspray.com/pdf/supernova_uk.pdf
http://www.anest-iwataeu...._ENTECH_AIE.pdf

http://www.anest-iwataeu.com/products.asp?Lin=26
 

KK 
Wys³any: 2014-05-05, 22:43   
0
UP DOWN


Pomóg³: 23 razy
Posty: 3347
Kiedy¶ ju¿ pisa³em, ¿e dysze hd to nic innego jak zmiana typoszeregu. Czyli zamiast w mm jest po prostu 1.3hd i nie jest to ju¿ dysza metryczna. Co¶ jak Sata.
Porównuj±c 1.3 z wbx, a supernovej 1.3hd, otwór w supernovej hd jest wiêkszy. To tak dla wiadomo¶ci.
_________________

 
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Warsztat

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group