Szukaj FAQ Album



Autor Wiadomo¶æ
mariuszcwa 
Wys³any: 2014-05-16, 15:03   airgunsa az3 z wad± fabryczn±.Czy tylko ja mia³em pecha?
0
UP DOWN


Posty: 101
Sk±d: W±brze¼no
Witam, tak jak w temacie. Do¶æ niedawno dostrzeg³em co¶ co mnie zdziwi³o. Airgunsa mimo ¿e jest wyczyszczona niczym nowa, mia³a krzyw± miot³e. Na pocz±tku my¶la³em ¿e mi siê wydawa³o , ale przyszed³ czas ¿eby siê z ni± rozstaæ i poszed³em zrobiæ ostatni próbny natrysk, i co on pokaza³? No w³a¶nie :o. Po lewej jak g³owica by³a bardziej w prawo, po prawej jak by³a "równo". Co o tym s±dzicie ? Mia³ kto¶ taki przypadek?



 

YAMAHER
Wys³any: 2014-05-16, 16:02   
0
UP DOWN


Pomóg³: 7 razy
Posty: 1975
A sprawdzales iglice ? moze gdzies jest przytarta mocno.
Zobacz dysze powierzne w gunie czy kanaliki drozne.
 

mariuszcwa 
Wys³any: 2014-05-16, 16:06   
0
UP DOWN


Posty: 101
Sk±d: W±brze¼no
W³a¶nie w g³owicy widaæ jak jeden otwór jest krzywo zrobiony , nie wiem czy dobrze widaæ na tym zdjêciu co za³±czy³em :)









 

YAMAHER
Wys³any: 2014-05-16, 16:41   
0
UP DOWN


Pomóg³: 7 razy
Posty: 1975
No troche dziwnie to wyglada :) sprawdz iglice czy równiutka z kazdej strony.
Chcociaz jak krecisz glowica i natrysk sie zmienia z krzywego na prosty to cos raczej tu musi byc nie tak :) te kana³y boczne powietrzne dobrze wyczuysczone ? Te duze
 

mariuszcwa 
Wys³any: 2014-05-16, 16:53   
0
UP DOWN


Posty: 101
Sk±d: W±brze¼no
Iglica wygl±da ³adnie nie wygl±da na krzyw± (ledwo co widaæ ¶lady zu¿ycia ) Przylega dobrze, nie zbieraj± siê ¿adne krople na czubku. Na ¿ywo widaæ ¿e ten ostatnio otwór ucieka wzglêdem reszty. Pistolet bardzo dok³adnie by³ czyszczony . Przy³o¿y³em nawet równ± kartkê do g³owicy i wychodzi na to co zobaczy³em go³ym okiem. Otwór jest przesuniêty wzglêdem reszty . A do wcze¶niejszego pytania, wszystko jest czyste, otwory dro¿ne . Wydajê mi siê ¿e wina le¿y w g³owicy
 

KK 
Wys³any: 2014-05-16, 21:42   
0
UP DOWN


Pomóg³: 23 razy
Posty: 3347
Powiem tak zdarzaj± siê wady air capa w modelach iwaty, najczê¶ciej w lph 80. Sam mia³em wymieniony pistolet na nowy. ¬le wywiercone by³y otwory, jeden jakby by³ nieidealnie dowiercony. Takie co¶ jak Ty masz to powinni na gwarancji wymieniæ. Czyli Air Cap.
Mi nie robili problemów. Gdzie kupi³e¶ gun?
_________________

 
 

mariuszcwa 
Wys³any: 2014-05-16, 21:51   
0
UP DOWN


Posty: 101
Sk±d: W±brze¼no
Gun by³ kupiony na elakiery.pl , gwarancja siê skoñczy³a dos³ownie 3 tygodnie temu, ale przys³ugujê mi prawo wymiany na podstawie niezgodno¶ci towaru z umow± (mimo ¿e gwarancja wygas³a) , ratujê mnie to ¿e jestem osob± prywatn± a nie firm± ;) . W³a¶nie szukam osoby pracuj±cej w elakiery bo chcê normalnie popisaæ a nie wysy³aæ pisma prawnicze bo nie lubiê tak. Wiêc jakby kto¶ zna³ u¿ytkownika tego forum co tam pracujê i poda³ mi jego nick to by³bym bardzo wdziêczny
 

KK 
Wys³any: 2014-05-16, 22:12   
0
UP DOWN


Pomóg³: 23 razy
Posty: 3347
Rok lakierowa³e¶ pistoletem wal±cym na boki?
_________________

 
 

mariuszcwa 
Wys³any: 2014-05-16, 22:17   
0
UP DOWN


Posty: 101
Sk±d: W±brze¼no
Mo¿e to g³upio zabrzmi, ale zawsze ustawia³em tak g³owicê ¿eby miot³a by³a prosta, lakierowa³em nim z 10 razy w ró¿nych odstêpach czasu , i mia³em wra¿enie ¿e co¶ jest nie tak, my¶la³em ¿e gdzie¶ zalega stara farba (chocia¿ to by³o ma³o prawdopodobne bo dok³adnie go czy¶ci³em za ka¿dym razem). Teraz gdy nadszed³ czas na sprzeda¿ postanowi³em zrobiæ próbny natrysk, g³owice ustawi³em idealnie równo i to co zobaczy³em , mnie trochê zdziwi³o
 

Robertlodz09 
Wys³any: 2014-05-16, 22:36   
0
UP DOWN


Pomóg³: 61 razy
Posty: 3388
Sk±d: £ód¿
mariuszcwa napisa³/a:
Mo¿e to g³upio zabrzmi, ale zawsze ustawia³em tak g³owicê ¿eby miot³a by³a prosta,

Potrzeba jest "matk± wynalazków" ..... ;) ^^
mariuszcwa napisa³/a:
Teraz gdy nadszed³ czas na sprzeda¿

Czyli teraz kto¶ inny ma siê tym pistoletem "mêczyæ" .... ;)
 

Lackdoctor 
Wys³any: 2014-05-16, 22:40   
0
UP DOWN

Pomóg³: 40 razy
Posty: 3753
Czasem pomaga obrót dyszy rozpylacza o 180*.
W jednej pozycji natrysk bêdzie ok a w odwrotnej krzywy.... moje sico tak ma :x:
Robi za rozpylacz epoksydu i za myjkê cisnieniowa do pistoletów.
Wiêc nie przeszkadza krzywa miot³a.
_________________
Strona mojego znajomego w Belgii... mówi po naszemu. Bardzo fajne furki, bardzo ró¿ne ceny, nowe okazje praktycznie codziennie.
http://home.mobile.de/AUTOS-PAGNAER#ses
 

mariuszcwa 
Wys³any: 2014-05-16, 22:41   
0
UP DOWN


Posty: 101
Sk±d: W±brze¼no
mariuszcwa napisa³/a:
Teraz gdy nadszed³ czas na sprzeda¿

Czyli teraz kto¶ inny ma siê tym pistoletem "mêczyæ" .... ;) [/quote]

Wrêcz odwrotnie, chce go reklamowaæ przed sprzeda¿± dlatego te¿ wycofa³em go z aukcji. Nie chce nikogo oszukaæ . Moje niedopatrzenie od pocz±tku by³o spowodowane tym, ¿e du¿o ró¿nych rzeczy kupowa³em przez internet i nigdy nie zdarzy³o mi siê ¿eby co¶ mia³o wadê , b±d¼ by³o uszkodzone. Dlatego mia³em pewno¶æ ¿e skoro kupi³em nowy pistolet to musi byæ w 100% sprawny , jednak to mnie zgubi³o :) . Mo¿liwe ¿e obrót g³owicy o 180* poprawi natrysk. Jutro zrobiê próbny natrysk , mo¿liwe ¿e jest w tym trochê racji bo dopiero ostatnie 2 lakierowania ustawia³em g³owicê tak ¿eby by³y napisy czytelne normalnie a nie do góry nogami, wcze¶niej nie zwraca³em na to uwagi. I taka ciekawostka , mimo to ¿e jest jak jest to g³owica siê nie zapyla. A w pistolecie co mia³em kiedy¶ do podk³adu g³owica by³a zapylona jak zacz±³ krzywo dawaæ
 

damian 
Wys³any: 2014-05-17, 14:49   
0
UP DOWN

Posty: 113
Sk±d: Lublin
Po przeczytaniu tematu obejrza³em swoj± air gunsê i te¿ jedna dziurka (po drugiej stronie ni¿ napis) nie do¶æ ¿e nie jest w linii to jest w wiêkszym odstêpie ni¿ dwie pozosta³e. Nie zwróci³em wcze¶niej na to uwagi, choæ ostatnio zauwa¿y³em krzyw± miot³ê, ale pomog³o przekrêcenie o 180st. Przy kupnie mia³em w±tpliwo¶ci czy to nie jaka¶ podróba, bo napisy ma powierzchownie grawerowane, a u znajomego który mi to poleci³ napisy by³y g³êbiej frezowane.
 

mariuszcwa 
Wys³any: 2014-05-17, 15:05   
0
UP DOWN


Posty: 101
Sk±d: W±brze¼no
Taki sam przypadek zobaczy³em na zdjêciu na allegro co kole¶ og³asza g³owice (chyba w nazwie aukcji jest motylek napisane) i na zdjêciu ewidentnie widaæ, otwór jest w dalszym odstêpie wzglêdem innych i w dodatku ucieka do góry. Co do napisów by³ tu temat ¿e w którym¶ roku przestali robiæ g³êboko i robi± laserowo tak jak w naszych egzemplarzach. Tu jest "zmiotka" z 15 cm od kartki po lewej jak g³owica jest poprawnie a po prawej jak g³owica jest o 180*. Szeroko¶æ "zmiotki" oko³o 15cm


 

damian 
Wys³any: 2014-05-17, 15:30   
0
UP DOWN

Posty: 113
Sk±d: Lublin
w³a¶nie to znalaz³em http://allegro.pl/orygina...4239767725.html i jest tak jak piszesz. Mo¿e tak powinno byæ
 

mariuszcwa 
Wys³any: 2014-05-17, 15:59   
0
UP DOWN


Posty: 101
Sk±d: W±brze¼no
Wydaje mi siê ¿e tak nie powinno byæ. A jak u Ciebie wygl±da natrysk próbny ? Tak jak u mnie ? Starsze pistolety, które mam w zapleczu nie maj± takich problemów , s± to jonnesway 6111a i expert hvlp , mimo ¿e zestawy od nowo¶ci nie by³y wymieniane , swoje przesz³y a miot³y s± proste :)
 

Lackdoctor 
Wys³any: 2014-05-17, 17:24   
0
UP DOWN

Pomóg³: 40 razy
Posty: 3753
Czym sie przejmujesz... miot³a mimo ¿e krzywa nie ma wielkiego znaczenia przy lakierowaniu.
Mo¿esz motylek przestawic i po problemie (kto powiedzia³ ¿e ma byc na pistolecie ustawiony pod katem prostym do korpusu???? )

PS.
Teraz opowiem o moim pistolecie do podk³adu..... miot³a do³em zawija jak literka S.... przekona³em sie o tym jak juz paczka z poprzednikiem by³a spakowana i wyslana. :blee:
_________________
Strona mojego znajomego w Belgii... mówi po naszemu. Bardzo fajne furki, bardzo ró¿ne ceny, nowe okazje praktycznie codziennie.
http://home.mobile.de/AUTOS-PAGNAER#ses
 

mariuszcwa 
Wys³any: 2014-05-17, 17:47   
0
UP DOWN


Posty: 101
Sk±d: W±brze¼no
Przejmujê siê tym bo chce go sprzedaæ, chyba ¿e wystawie go troszkê taniej z informacj± o "b³êdzie fabrycznym" . Poczekam na odpowied¼ elakiery. Teraz zakupi³em trochê lepszy pistolet, i mam nadziejê ¿e takich problemów ju¿ nie bêdê mia³ ;)
 

rogal-master1
Wys³any: 2014-05-17, 18:00   
0
UP DOWN

Pomóg³: 3 razy
Posty: 848
Powiem szczerze tez siê tak buja³em to tanszy to 100 dro¿szy i szczeze za przeproszeniem ch..uj z tego wszystkiego! A¿ wkoncu zainwestowa³em w sate 4k i powiem jedno wiecej taniego pistoletu nie chce miec w rêkach teraz przymiezam zakup saty do podk³adu. Wiêc radze ci to samo poczekaj chwile kup sate i po sprawie! A jak to mówi± z gówna rakiety nie zrobisz :D
 

mariuszcwa 
Wys³any: 2014-05-17, 18:01   
0
UP DOWN


Posty: 101
Sk±d: W±brze¼no
W³a¶nie kupi³em sate 4000 rp :)
 

rogal-master1
Wys³any: 2014-05-17, 18:07   
0
UP DOWN

Pomóg³: 3 razy
Posty: 848
Noo i po problemie... Ja kupi³em 4k Hvlp i jest spoko sprzêt malowa³em tez rp ale bardziej mi podchodzi hvlp :D
 

mariuszcwa 
Wys³any: 2014-05-17, 18:11   
0
UP DOWN


Posty: 101
Sk±d: W±brze¼no
Ja niestety nie mogê sobie pozwoliæ na hvlp (wydajno¶æ realna kompresora oko³o 320l/min baniak 100l) tym bardziej ¿e nie mam 3 faz :|. Mo¿liwe ¿e bêdê budowa³ sprê¿arkê jak±¶ wydajniejsz± z baniaczkiem oko³o 150l , ale jak siê zdecydujê i mo¿liwo¶ci finansowe pozwol± to oczywi¶cie przeszukam forum, lub za³o¿ê odpowiedni temat :)
 

damian 
Wys³any: 2014-05-17, 19:41   
0
UP DOWN

Posty: 113
Sk±d: Lublin
Sprawdzi³em natryski próbne w gara¿u i niektóre s± proste, niektóre skoszone (góra jakie¶ 3-4cm w prawo wzglêdem do³u), ale jak dla mnie nie mia³o to wp³ywu na lakierowanie, ja bym na Twoim miejscu sprzeda³ go normalnie jako sprawny.
 

mariuszcwa 
Wys³any: 2014-05-17, 19:44   
0
UP DOWN


Posty: 101
Sk±d: W±brze¼no
Zobaczê czy zostanie mi to naprawione, jak nie to bêdê co¶ musia³ my¶leæ. :)
 

YAMAHER
Wys³any: 2014-05-17, 21:55   
0
UP DOWN


Pomóg³: 7 razy
Posty: 1975
No i witamy w gronie SATAnistów 4000 :D
 

mariuszcwa 
Wys³any: 2014-05-17, 21:59   
0
UP DOWN


Posty: 101
Sk±d: W±brze¼no
Jako¶ nie przypasowa³a mi gunsa i siê zmobilizowa³em na sate :) . Akurat finanse pozwoli³y i odpowiednia jak dla mnie oferta kolegi z forum :) . W poniedzia³ek jak dobrze pójdzie ju¿ bêdzie po pierwszym te¶cie i zdam relacje :)
 

YAMAHER
Wys³any: 2014-05-17, 22:03   
0
UP DOWN


Pomóg³: 7 razy
Posty: 1975
zaden test tylko na szerok± wode i malowac :D !!! i cieszyc oko polyskiem :D
 

mariuszcwa 
Wys³any: 2014-05-17, 22:07   
0
UP DOWN


Posty: 101
Sk±d: W±brze¼no
Dok³adnie 2 elementy od astry, bêdê mia³ porównanie bezpo¶rednie na tych samych materia³ach i tym samym kolorze ;) . Jak zdecydowa³em siê na sate to zostawi³em sobie 2 elementy na "deser" :)
 

KK 
Wys³any: 2014-05-17, 22:16   
0
UP DOWN


Pomóg³: 23 razy
Posty: 3347
Czasem dobrze potestowaæ.
_________________

 
 

mariuszcwa 
Wys³any: 2014-05-17, 22:19   
0
UP DOWN


Posty: 101
Sk±d: W±brze¼no
Bardzo asekuracyjnie spróbuje, chocia¿ bardzo czêsto lakierowa³em na przemian ró¿nymi wynalazkami i jako¶ to by³o :) . Np dzi¶ guns± u mnie , jutro auarit± u kolegi :D
 

mariuszcwa 
Wys³any: 2014-09-12, 21:07   
0
UP DOWN


Posty: 101
Sk±d: W±brze¼no
Z airganz± siê ruszy³o, odpoczywa³a sobie z 3 miesi±ce, zapylona troszku , i nasz³a mnie my¶l "w koñcu j± wystawiê na sprzeda¿" ale ten problem z krzywym strumieniem hmm. Wla³em wodê do zbiorniczka , dajê równo, przedmucha³em wla³em bazê , i co ? Dajê równo o0 . Chyba co¶ siê jej w d... poprzestawia³o haha :D . A tak btw, dziêki u¿ytkownikowi @Projekter mam na dzieñ dzisiejszy 3 saty :x: . 4000rp od mariusza80, i dwie z alledrogo, jedna 3000rp 1.3 "trochê" mocno zabrudzona, ale nowy kubek, i nowy zestaw naprawczy, a cena jedyne 700z³ wiêc nie mia³em na co czekaæ i kupi³em, odchami³em 4 godzinki mycia i jest ok, boje siê dokrêcaæ dyszê materia³ow± , czy jak to tam siê zwie, bo trochê si³y potrzeba, a przy 4000rp to jest du¿a ró¿nica i siê troszku bojê ¿e zaraz gwinty mi polec±, nowy pier¶cieñ dosta³a i jest to samo , czyli trzeba wzi±æ d³u¿szy klucz haha :) . I kolejna, która dzi¶ dotar³a sata minijet 3000 hvlp 0.8sr, ju¿ mia³em gotow± baze do niej bo nie mog³em siê doczekaæ, i jest super, taki ma³y ale wariat :D . Stan niczym nówka, a kasa ¶mieszna, wiêc nie duma³em zbytnio ¿e dysza 0.8sr bo chica³em 1.2sr, ale i tak miote³ka jest na poziomie airgunsy a strumieñ bardzo równy. Troszkê ten offtop poszed³ w innym kierunku ni¿ temat , ale jeszcze raz dziêkujê wszystkim u¿ytkownikom, ¿e swoim do¶wiadczeniem staraj± siê nakierowaæ b³±dz±cych , dodam ¿e lakierujê auta dla siebie i ewentualnie rodzinie, i jako¶ uda³o siê od³o¿yæ na taki sprzêt ;) . Teraz bior±c inny sprzêt w rêkê mówiê "kurczê tym nie da siê lakierowaæ". I nie mówiê ¿e sata jest najlepsza na ¶wiecie, jest dobra i mi to wystarcza, wiêc nie szukam niczego innego :spoko:
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » POZOSTA£E » Off Topic

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group