Szukaj FAQ Album



Autor Wiadomo¶æ
xxx_xxx
Wys³any: 2014-06-17, 09:03   G³êboka czerñ
0
UP DOWN

Posty: 26
Witam,

Mam do polakierowania autko, kolor nie ma byæ oryginalny. Chcê zwyk³± czerñ bez metalicu/per³y, ale chcia³bym ¿eby ta czerñ by³a g³êboka. Czy robili¶cie mo¿e co¶ takiego ¿e na po³o¿on± czarn± bazê lakierowali¶cie bezbarwny zabarwionym na czarno ? Czy to co¶ da? Ewentualnie jak uzyskaæ tak± g³êbok± czerñ? Pod rêk± mam mieszalniki dyna oraz lesonal, oczywi¶cie sk³aniam siê ku lesonalowi.
 

matheo_86
Wys³any: 2014-06-17, 16:43   
0
UP DOWN

Posty: 91
jak masz mieszalnik to dawaj sam czarny pigment do tego odpowiedni± ilo¶æ ¿ywicy przykryj wszystko klarem i gitara gra.
Chyba nie bêdzie nic bardziej czarnego ni¿ czarny pigment:)
 

No-limit
Wys³any: 2014-06-17, 17:00   
0
UP DOWN


Pomóg³: 34 razy
Posty: 1179
matheo_86 napisa³/a:
Chyba nie bêdzie nic bardziej czarnego ni¿ czarny pigment:)

Mylisz siê.
xxx_xxx napisa³/a:
Pod rêk± mam mieszalniki dyna oraz lesonal

Nie znam tych systemów,ale dodanie do czarnego pigmentu odpowiedniego pigmentu niebieskiego w odpowiedniej ilo¶ci poprawi odcieñ,a w celu pog³êbienia
xxx_xxx napisa³/a:
na po³o¿on± czarn± bazê lakierowali¶cie bezbarwny zabarwionym

dobarwiony w 1-9,
 

Pogromca mitów
Wys³any: 2014-06-18, 00:07   
0
UP DOWN

Posty: 89
Ka¿de dodawanie pigmentu ja¶niejszego ni¿ czarny bêdzie powodowa³o w rzeczywisto¶ci os³abianie czerni, g³êbi. Spytaj w mieszalni o gotowy produkt czarny, w niektórych mieszalniach jest to oddzielny produkt nie wystêpuj±cy na mieszalniku. No i pó¼niej odpowiednia ilo¶æ warstw lakieru bezbarwnego, oczywi¶cie z suszeniem i szlifowanie pomiêdzy.
 

Lackdoctor 
Wys³any: 2014-06-18, 00:51   
0
UP DOWN

Pomóg³: 40 razy
Posty: 3753
Pogromca mitów napisa³/a:
Ka¿de dodawanie pigmentu ja¶niejszego ni¿ czarny bêdzie powodowa³o w rzeczywisto¶ci os³abianie czerni, g³êbi. Spytaj w mieszalni o gotowy produkt czarny,


No-limit napisa³/a:
Mylisz siê.

No fakt.
Pozdrawiam @No-limit. :spoko:
_________________
Strona mojego znajomego w Belgii... mówi po naszemu. Bardzo fajne furki, bardzo ró¿ne ceny, nowe okazje praktycznie codziennie.
http://home.mobile.de/AUTOS-PAGNAER#ses
 

Pogromca mitów
Wys³any: 2014-06-18, 16:01   
0
UP DOWN

Posty: 89
A mo¿na wiedzieæ dlaczego, jakie¶ szersze uzasadnienie?
 

Miki
Wys³any: 2014-06-18, 21:53   
0
UP DOWN

Pomóg³: 10 razy
Posty: 523
Po prostu czarny granatowy jest ciemniejszy od czarnego, tak samo jak bia³y niebieski jest bielszy od bia³ego.
_________________
Mart-Dent
 

Pogromca mitów
Wys³any: 2014-06-19, 10:24   
0
UP DOWN

Posty: 89
Le¿ê :D ^^ :D ^^
Niestety zonk, mówimy tu raczej o innym odcieniu a nie jasno¶ci i g³êbi.
 

Miki
Wys³any: 2014-06-19, 10:29   
0
UP DOWN

Pomóg³: 10 razy
Posty: 523
Pogromca mitów napisa³/a:
Le¿ê :D ^^ :D ^^


Bo¶ têpy.
_________________
Mart-Dent
 

Pogromca mitów
Wys³any: 2014-06-19, 10:33   
0
UP DOWN

Posty: 89
Bo pyta³em o uzasadnienie i proszê aby¶ mnie nie obra¿a³. Mo¿esz powiedzieæ jak w takich przypadkach wychodzi Lab value?
 

Miki
Wys³any: 2014-06-19, 11:18   
0
UP DOWN

Pomóg³: 10 razy
Posty: 523
Ale po co ty teraz o przestrzeniach barw bêdziesz prawi³. Jest to normalne ze nigdzie na mieszalniku nie ma pigmentu naprawdê czarnego czarnego. Po dodaniu pigmentu gdzie wpada on trochê w granat, i przy³o¿eniu do fiszki z czarnym który bêdzie ciemniejszy ten czarny czy czarny granatowy?
_________________
Mart-Dent
 

Pogromca mitów
Wys³any: 2014-06-19, 11:44   
0
UP DOWN

Posty: 89
Bo pozycjonowanie kolorów do podstawa rozumienia tematu. Ten czarny czarny, jak to nazwa³e¶ bêdzie ciemniejszy jednak w przypadku niektórych odcieni fabrycznych dodawany jest niebieski aby po prostu zmieniæ jego odcieñ co w subiektywnym wra¿eniu mo¿e byæ ciemniejszy. Dok³adnie tak samo jest w przypadku bia³ego gdzie dodanie niebieskiego czyni go bardziej sinym co robi wra¿enie ja¶niejszego amco de facto jest innym odcieniem. Nie mo¿na czarnego przyciemniaæ a bia³ego rozja¶niaæ niebieskim, to s± dwie sprzeczno¶ci. W zale¿no¶ci od mieszalnika czernie ró¿ni± siê od siebie, a niektórzy maj± specjalny czarny o innej pigmentacji który jest wyj±tkowo g³êbok± czerni± co przy wiêkszej grubo¶ci lakieru bezbarwnego, a nawet po³o¿enia go drukrotnie daje super efekt i t± drog± wg mnie trzeba i¶æ.
 

xxx_xxx
Wys³any: 2014-06-19, 13:17   
0
UP DOWN

Posty: 26
Dziêki wszystkim za odpowiedzi. Niestety przy mieszalnikach na których pracujê nie ma osobnego czarnego. Jedynie gotowa baza VW L041 to w zasadzie najzwyklejszy czarny. Tak¿e zostaje mi czarny pigment do wziêcia.
 

unek
Wys³any: 2014-06-19, 22:01   
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 205
Pogromca mitów napisa³/a:
W zale¿no¶ci od mieszalnika czernie ró¿ni± siê od siebie

Dok³adnie w konwencji SH s± 3 pigmenty czarne .. 2 wpadaj± w br±z a 3 w granat :D
A typowego czarnego nie ma ogólnie kiedy¶ by³ temat o tym ale na tamtym forum ..

Ps smo³a te¿ niby czarna ale przypatrzysz siê to jest br±zowa ^^
 

YAMAHER
Wys³any: 2014-06-19, 22:37   
0
UP DOWN


Pomóg³: 7 razy
Posty: 1975
unek --> mylisz sie. By³o to na tym forum :) doszukiwali sie czarniejszego od czarnego :sciana:

Cos z tego co pamietam wspominali cos o oplu :) ze ma najciemniejsze czty jakos tak :D
 

unek
Wys³any: 2014-06-19, 22:45   
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 205
YAMAHER, tu nie chodzi o to ... tylko o g³êbie czarnego :D przecie¿ napisa³em, ¿e jest to na tamtym forum :D
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Technologia i materia³y

Ten temat jest zablokowany bez mo¿liwo¶ci zmiany postów lub pisania odpowiedzi  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group