Szukaj FAQ Album

Przesunięty przez: Tech 2009-04-25, 17:41
Autor Wiadomość
DrCruel
Wysłany: 2006-09-12, 10:06   Można szpachlować na mokrą szpachlówkę z włóknem???
0
UP DOWN

Autor Wiadomość

Jaro
Gość

Wysłany: 18 Sty 2006 09:26 am Temat postu: Szpachlówka z włóknem

--------------------------------------------------------------------------------

Witam.
Co sądzicie o nakładaniu na niedosuszoną szpachlówkę z włóknem, bez jej szlifowania, zwykłej szpachlówki wypełniającej. Pozdro.

Autor Wiadomość

Lukasz

Wysłany: 18 Sty 2006 11:02 am Temat postu:

--------------------------------------------------------------------------------

Jak najbardziej można, byle włókno rzeczywiście bylo niedosuszone - czyli 5-10 minut po jego naniesieniu.

Autor Wiadomość

fifka

Wysłany: 18 Sty 2006 03:36 pm Temat postu:

Nic się nie stanie,ale w trakcie obróbki wystąpią problemy z różnicą twardości materiału.Włókno jest twardsze od wypełniającej i miękka szpachla wypełniająca będzie lepiej wybierana niż twarde włókno,a co za tym idzie będzie trzeba znów szpachlować .Moim zdaniem strata czasu i materiału

Autor Wiadomość

Jaro
Gość

Wysłany: 19 Sty 2006 07:13 am Temat postu:

Fifka masz rację, jak położę włókno byle jak i będzie z długim "włosem" to wypełniająca będzie się szybciej wybierała. Ja tego nie napisałem ale mi chodziło głównie o przyczepność i ewentualne co się może stać z taką grubą warstwą. Ze stającym włóknem mogę sobie poradzić stosując micro fiber i wtedy mam gładką powierzchnię. Oczywiście muszę przewidzieć jaką grubą warstwę położyć tego włókna, tak aby wypełniła nierówności i zostało jeszcze miejsce do nakładanie kolejnych szpachlówek i nie przecierać się później do włókna. Mi to się sprawdza tylko nie byłem pewny czy mogę sobie przyśpieszyć robotę nakładając właśnie na mokre micro włókno szpachlówkę wypełniającą.

Autor Wiadomość

UWAGA
Gość

Wysłany: 19 Sty 2006 02:00 pm Temat postu:

Powiem wam coś ciekawego na temat szpachlówki z włóknem.
Ponad miesiąc temu byłem w pewnym warsztacie i oczom nie wierzyłem kiedy lakiernik mieszał szpachlówkę z włóknem razem z wypełniającą.
twierdził że wyniki ma rewelacyjne.
Co o tym sądzicie.

Autor Wiadomość

Gość na forum
Gość

Wysłany: 19 Sty 2006 06:45 pm Temat postu:

Ja tak robię od kilku latek i nie ma żadnych z tym problemów i reklamacji,
samą żywicę kładę w jak największe doły, później na wierzch żywice zmieszaną 50/50 z wypełniającą, 1 warstwę, następnie po wyschnięciu szlifuje i jak dalej są jakieś większe dołki to kładę w nie szpachle wypełniającą i zaciągam jeszcze 2 cienkie warstwy na całość, nie ma bata żeby nie wyszło równiutko, a jak gdzieś jeszcze by się znalazła nierówność wtedy kładę wykończeniówkę

Autor Wiadomość

fifka

Wysłany: 20 Sty 2006 10:56 am Temat postu:

Też tak robię Zauważyłem że w ten sposób jest mniej pęcheży powietrza(dziurek),i szpachla nie siada zbytnio.A jak się ją przesuszy przed podkładem do następnego dnia to wychodzi luksusowo .

Autor Wiadomość

Lukasz

Wysłany: 20 Sty 2006 11:19 am Temat postu:

Szpachlówka z włóknem służy do wzmacniania i usztywniania, ew. do "łatania" niewielkich dziurek, np. po korozji. Mieszając typowe "włókno" ze szpachlówką wypełniającą, poprawiacie sobie elastyczność i obróbkę, ale pogarszacie własności wytrzymałościowe, które powinna mieć szpachlówka z włóknem.
Jeśli ktoś chce włókno, które się dobrze nakłada, szlifuje i jest elastyczne, to polecam Fiber Micro Novola, ma podobne właściwości, jak normalny Fiber (twardy i sztywny), zmieszany ze szpachlówką wypełniającą.
Voss Chemie też ma 2 różne "włókna" - jedno twarde i mocne, a drugie - elastyczne i łatwiejsze w obróbce.

Autor Wiadomość

fifka

Wysłany: 21 Sty 2006 08:39 am Temat postu:

Lukasz znam z praktyki ofertę VossChemie,to tak naprawdę Ferro tylko inaczej pakowane,ale żaden technik się do tego oficjalnie nie przyzna . Jeśli chodzi o właściwości to polecam zielone włókno Glas,z CSV-Goldcar lub CSW-Ivat.To jest właśnie szpachla z VossChemie,a obie firmy do niedawna tworzyły jedną.Po podziale zmieniły się tylko etykiety i ceny bo CSW-Iwat jest tańsze.No cóż wolny rynek .Co do mieszania obu materiałów ,to z PRAKTYKI wiem że nic złego się nie dzieje pod jednym warunkiem oczywiście:
Pierwsza warstwa wypełniająca MUSI być z czystego włókna!
Później można sobie pokombinować , ale podstawa jak fundament musibyć stabilna.

Autor Wiadomość

wojtas-k3

Wysłany: 01 Lut 2006 08:16 pm Temat postu:

ZAWSZE KŁADĘ NA BARDZIEJ "ZMĘCZONĄ" POWIERZCHNIĘ BLACHY.MA JEDNAK LEPSZE WŁAŚCIWOŚCI .MIESZANIE Z INNYM WYPEŁNIACZEM-NIE STOSUJE.PRZED NAŁOŻENIEM KOLEJNEJ WARSTWY SZPACHLI SUSZĘ I "DOCIERAM" PO TYM KŁADĘ KIT WYPEŁNIAJĄCY. NIE SZPACHLUJĘ MOKRO NA MOKRO.

Autor Wiadomość

lolo

Wysłany: 08 Lut 2006 04:34 pm Temat postu: szpachlówka z włóknem

Od kilku miesięcy mieszam fiber i soft novol ,a koleś od roku i jesteśmy zadowoleni nic się nie dzieje.Można mieszać i jest dobry efekt.

Autor Wiadomość

Rudolf
Gość

Wysłany: 06 Mar 2006 12:20 pm Temat postu: szpachlówka z włóknem szklanym

wszystko ładnie co tu piszecie ale czy któryś z Was spróbował szpachle black z Trotona??jest to szkachlówka z nietypowymi włoknami węglowymi które sa bardziej wytrzymałe, kródkie i nie ma z nimi tyle problemów przy obróbce. Mieszając typowe "włókno" ze szpachlówką wypełniającą, poprawiacie sobie elastyczność i obróbkę, ale pogarszacie własności wytrzymałościowe, które powinna mieć szpachlówka z włóknem.
Jeśli ktoś chce włókno, które się dobrze nakłada, szlifuje i jest elastyczne, to polecam Trotona linę Master, ma podobne właściwości, jak normalny Fiber (twardy i sztywny), zmieszany ze szpachlówką wypełniającą.

LAKIEROWANKO Strona Główna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Technologia i materiały

Odpowiedz do tematu