Szukaj FAQ Album



Autor Wiadomo¶æ
markusek
Wys³any: 2014-08-27, 08:05   Pistolet do malowania balustrad ze stali kutej
0
UP DOWN

Posty: 4
Witam,

Chcia³em wszystkich powitaæ. Wybra³em to forum poniewa¿ wyda³o mi siê najbardziej odpowiednie. Tutaj chcia³ bym zaznaczyæ ¿e jeszcze w ¿yciu nie malowa³em pistoletem na sprê¿one powietrze, ale my¶lê ¿e siê uda. Na moje prywatne potrzeby spawam balustrady zewnêtrzne z profili prostok±tnych i stali kutej - prêt 12x12mm. Poniewa¿ balustrad jest ko³o 30 - 40 mb bêdê chcia³ dla szybko¶ci i estetyki pomalowaæ je pistoletem. W przysz³o¶ci równie¿ bêdê chcia³ pomalowaæ ogrodzenie, które zrobiê ze stali kutej. No i mo¿e kiedy¶ pokuszê siê o naukê lakierowania elementów karoserii samochodu.

Zakupi³em chiñski dwut³okowy kompresor na miarê moich mo¿liwo¶ci finansowych:
Firma: Ripper; Model: JN-30V

DANE TECHNICZNE:
Moc silnika - 2,2 kW/3HP
Pojemno¶æ zbiornika - 50l
Wydajno¶æ kompresora 250l/min
Na zasysaniu 390L / min
Max. ci¶nienie robocze - 8 bar
Liczba cylindrów : 2

Balustrady planujê oczy¶ciæ mechanicznie za pomoc± tarcz listkowych i szczotki drucianej, nastêpnie chemicznie za pomoc± odrdzewiacza fosol, umyæ wod± i osuszyæ nastêpnie oczy¶ciæ benzyn± ekstrakcyjn±.

Do malowania chcê u¿yæ:

1. Grunt ftalowa farba Lonikor
http://www.polifarb.lodz....oad/LONIKOR.pdf

Zastanawiam siê czy pierwsz± warstwê podk³adu nanie¶æ pêdzlem czy pistoletem ? Nastêpnie ca³o¶æ oszlifujê drobnym papierem i drug± warstwê podk³adu naniosê pistoletem.

2. Farba zewnêtrzna nak³adana pistoletem

a) Farba poliwinylowa nawierzchniowa do krat i ogrodzeñ strukturalna LOWIGRAF

http://www.polifarb.lodz....Wyd.08.2010.pdf

LUB

b) Emalia poliuretanowa na metale strukturalna dwusk³adnikowa LOWIGRAF-PUR

http://www.polifarb.lodz....UR%20strukt.pdf

Tutaj zastanawiam siê która farba z powy¿szych d³u¿ej wytrzyma pod go³ym niebem ?

Opisa³em jak i czym chcê pomalowaæ balustrady. Teraz zastanawiam siê jaki pistolet mam kupiæ z jakim du¿ym otworem wylotowym i w jakiej technologii. Teoretycznie wiem czym siê ró¿ni± technologie HP, RP, HVLP czy LVLP. Nie wiem która z technologii najlepiej sprawdzi siê do mojego kompresora i farb które chcê u¿yæ. Balustrady to prêty prostok±tne 12x12 mm i profile 30x30 i 50x30 wiêc wszystko jest bardzo w±skie.

Kwota któr± maksymalnie mogê na to przeznaczyæ to granice 150 - 200 z³., a mo¿e na moje potrzeby wystarczy co¶ tañszego ?

Proszê o poradê jaki pistolet mam wybraæ ? Zale¿y mi równie¿ na jego trwa³o¶ci.
 

natium
Wys³any: 2014-08-27, 15:18   
0
UP DOWN


Pomóg³: 4 razy
Posty: 323
mysle jak dla ciebie bedzie zajebi...
koszt okolo 1000z³
 

markusek
Wys³any: 2014-08-27, 16:58   
0
UP DOWN

Posty: 4
natium napisa³/a:
Obrazek mysle jak dla ciebie bedzie zajebi...
koszt okolo 1000z³


Dziêkujê za odpowied¼, ale mój bud¿et to max 150 - 200 z³
 

mariusz80 
Wys³any: 2014-08-27, 18:14   
0
UP DOWN

Pomóg³: 11 razy
Posty: 924
Sk±d: WZ
Spokojnie wystarczy Ci takie co¶ http://www.allegro.pl/Sho...item=4545582274 to by³ mój pierwszy "sprzêt " jak zaczyna³em :) teraz s³u¿y w³a¶nie do takich rzeczy, ¿eby pêdzlem nie machaæ. Mo¿esz nawet tym z zestawu za 50z³ z piêcioma innymi, nikt Ci przecie¿ nie zabroni.
_________________

 
 

Lackdoctor 
Wys³any: 2014-08-27, 18:24   
0
UP DOWN

Pomóg³: 40 razy
Posty: 3753
mariusz80,

Jestem pod wrazeniem ¿e znalaz³es taki sprzêt.
My¶la³em ¿e ju¿ go nie robi±.
Mój drugi pistolet, bezawaryjny, bardzo trafnie podrobiony (sata) i .. bardzo mala miotla, czyli do balustrad idealny.
_________________
Strona mojego znajomego w Belgii... mówi po naszemu. Bardzo fajne furki, bardzo ró¿ne ceny, nowe okazje praktycznie codziennie.
http://home.mobile.de/AUTOS-PAGNAER#ses
 

mariusz80 
Wys³any: 2014-08-27, 18:28   
0
UP DOWN

Pomóg³: 11 razy
Posty: 924
Sk±d: WZ
mam jeszcze bordowy, który s³u¿y³ do bazy... zielony by³ do klaru hehhe eh pocz±tki
zachowa³em z sentymentu :)
_________________

 
 

markusek
Wys³any: 2014-08-27, 20:52   
0
UP DOWN

Posty: 4
A do mojego kompresora (ten który opisa³em wy¿ej) w jakiej technologii kupiæ pistolet HP, RP, HVLP czy LVLP ?

Jaka ¶rednica dyszy wylotowej ?
 

mariusz80 
Wys³any: 2014-08-27, 21:10   
0
UP DOWN

Pomóg³: 11 razy
Posty: 924
Sk±d: WZ
W tej klasie cenowej wybierz sobie który Ci siê bardziej podoba. To co jest napisane przez sprzedaj±cych o tych pistoletach nie bierz zbyt powa¿nie. We¼ sobie dysze 1.3 i tak po pewnym czasie zrobi siê wiêksza ze wzglêdu na u¿yte w nich materia³y
_________________

 
 

Lackdoctor 
Wys³any: 2014-08-27, 22:20   
0
UP DOWN

Pomóg³: 40 razy
Posty: 3753
markusek, We¼ hp z dysz± 1.8
Do materia³ów które u¿ywasz bêdzie odpowiedni.
1.4 moze i by starczy³, ale lepiej mieæ zapas i sobie materia³ skrecisz w zale¿no¶ci od potrzeb.
_________________
Strona mojego znajomego w Belgii... mówi po naszemu. Bardzo fajne furki, bardzo ró¿ne ceny, nowe okazje praktycznie codziennie.
http://home.mobile.de/AUTOS-PAGNAER#ses
 

markusek
Wys³any: 2014-09-03, 11:20   
0
UP DOWN

Posty: 4
Lackdoctor napisa³/a:
markusek, We¼ hp z dysz± 1.8
Do materia³ów które u¿ywasz bêdzie odpowiedni.
1.4 moze i by starczy³, ale lepiej mieæ zapas i sobie materia³ skrecisz w zale¿no¶ci od potrzeb.


Czy mo¿e byæ pistolet Pistolet lakierniczy LVMP AUARITA model K-400 ? Je¶li tak to z dysz± 1,7 czy 2.0 ?
 

r.t. 
Wys³any: 2018-07-03, 15:31   
0
UP DOWN

Posty: 21
Sk±d: Sulejówek/W-wa
Czo³em
Odkopujê kotleta ale temat trafia w moje w±tpliwo¶ci

Mam ogrodzenie, które by³o malowane z 15lat temu pistoletem, przed monta¿em. Chcia³em je teraz przemalowaæ, równie¿ pistoletem, bo z pêdzla nie rozlewa siê zbyt ³adnie a i schodzi siê niema³o.
I tu rodzi siê moja w±tpliwo¶æ. Na jak± odleg³o¶æ bêdzie lecia³ odkurz z malowania? Budynek ze ¶wie¿± elewacj± stoi oko³o 6-7m od p³ota.
Czy macie jakie¶ pomys³y na postawienie parawanu do os³ony domu/kostki przed zachlapaniem? Oraz jakiego pistoletu najlepiej u¿yæ, ¿eby malowa³ przy minimalnym strumieniu powietrza?

p³ot z profila 12mm, 40mb, o zu¿ycie farby siê nie martwiê, mam do wykorzystania 20kg Sigmadur 550H

bêdê wdziêczny za podpowiedzi..

dziêki
Artur
 

Robertlodz09 
Wys³any: 2018-07-04, 22:30   
0
UP DOWN


Pomóg³: 61 razy
Posty: 3388
Sk±d: £ód¿
r.t. napisa³/a:
Budynek ze ¶wie¿± elewacj± stoi oko³o 6-7m od p³ota.

To jak na otwart± przestrzeñ do¶æ sporo i raczej nic nie poleci na budynek przy takiej odleg³o¶ci na otwartej przestrzeni tak¿e raczej tylko pozostaje wybór pistoletu o odpowiedniej dyszy aby ta farba któr± posiadasz przesz³a przez jego dyszê podczas malowania p³otu
 

r.t. 
Wys³any: 2018-07-07, 15:49   
0
UP DOWN

Posty: 21
Sk±d: Sulejówek/W-wa
dziêki Robert
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Pomoc dla amatorów

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group