Szukaj FAQ Album

Przesunięty przez: DrCruel 2014-10-22, 22:20
Autor Wiadomość
Siekiera
Wysłany: 2014-11-25, 22:36   
0
UP DOWN

Ja mam tylko problem ze zdupczonym systemem novola (spectral) oraz nie podoba mi się to na co novol wpływu nie ma czyli allegro. Gdybym miał jeszcze takie problemy jak ma trzeźwy inaczej, że zabierają mi klientów, straszą fakturami na 80 tyś itp to już dawno przeszedłbym na inne produkty.
Novol ma swoją politykę i jak nam nie pasuje to możemy spadać na bambus ale póki co łączy mnie z nimi jeszcze umowa i pasowałoby żeby to co mówili wiele lat temu że dodatków spectrala nie będą miały sklepy które nie mają ich systemu było dotrzymane. Obecnie jest tak że każda mieszalnia która chce to może dostać te dodatki a umowa choć ustna i dżentelmeńska to powinna obowiązywać.
Tak to jest z tym naszym novolem, niby nasz polski i powinien mieć dobre informacje z rynku a udaje że nie ma problemu.
Polacy, nic się nie stało :tak:

trzeźwy inaczej
Wysłany: 2014-11-25, 22:40   
0
UP DOWN

KK napisał/a:
Chyba tylko widzisz czubek swojego nosa.

Nadal nie do końca rozumiesz o czym tutaj piszemy. Są firmy w których nie ma tego problemu. Są twarde zasady i nie ma wyjątków. Taką firmą jest np.Gakra. Ostatnio dostałem odmowę na 2 mieszalniki bo koleś który ma mieszalnie 40km dalej, nie wyraził zgody.
A my mówimy o firmie która zapewnia cię o twardych zasadach a cały czas robi wyjątki.

[ Dodano: 2014-11-25, 22:47 ]
Siekiera napisał/a:
pasowałoby żeby to co mówili wiele lat temu że dodatków spectrala nie będą miały sklepy które nie mają ich systemu było dotrzymane. Obecnie jest tak że każda mieszalnia która chce to może dostać te dodatki a umowa choć ustna i dżentelmeńska to powinna obowiązywać.

Wiesz , że mieszalnik Spectral powoduje uśmiech na twarzach ludzi w branży, więc nie dziw się, że nie dotrzymują tej umowy. Przecież nikt kto działa kilka lat w branży i ma rozpoznanie w systemach, nie kupi tego mieszalnika. Wszyscy którzy go kupują to są zółtodzioby czego jestem żywym przykładem. Gdyby dodatki miały tylko mieszalnie gdzie stoi szafa, to ludzie musieliby kupować Spectrala w internecie:)

glover
Wysłany: 2014-11-25, 22:48   
0
UP DOWN

KK napisał/a:
Następna sprawa, że z Novolem nie wygracie, możecie sobie pisać itd. Na końcu pewnie skończy się jakimś pozwem lub czymś podobnym. Z kim Wy chcecie wygrać...To tak jakbym pojechał na Rosję i do jakiegoś oligarchy chciał wyskoczyć.

Sie włącze...... bez przesady, jakby Novol takie działa wytoczył to sprawy poszłyby do sądu konsumenckiego i UOKIK a oni zawsze i na każdego coś znajdą, oni kochają korporacje :D

[ Dodano: 2014-11-25, 22:52 ]
Cytat:
Wszyscy którzy go kupują to są zółtodzioby czego jestem żywym przykładem.

Teraz to może i tak, kiedyś wszyscy wierzyli że mieszalnik z Novola musi być dobry, zwłaszcza po pierwszym akrylowym

trzeźwy inaczej
Wysłany: 2014-11-25, 22:54   
0
UP DOWN

glover napisał/a:
zwłaszcza po pierwszym akrylowym

A to były jakieś inne akrylowe? Ja oddałem akryl po roku bo kompletnie nic nie pasowało.

glover
Wysłany: 2014-11-25, 23:01   
0
UP DOWN

Najpierw zrobili akryle w numerach Lady na całościówki i było to dobry akryl ale wiadomo, że w PL to tym by nie zawojowali rynku więc wypuścili pierwszy mieszalnik akrylowy ze wzornikiem markami i to był świetny system. Fiszki sami lakierowali przez co dobrze to pasowało. Później wypuścili akryl 420 VOC i to już była porażka, wycofali go z rynku po roku czy dwóch. Na koniec pozmieniali kolorbox na chromatyczny i rozsypała się kolorystyka, tzn. na starych programach jeszcze kolory wychodzą ale na nowych porobiło sie to samo co na bazie.

trzeźwy inaczej
Wysłany: 2014-11-25, 23:03   
0
UP DOWN

Mnie się dobrze lakierowało akrylami Spectrala. Nawet lepiej niż DeBeerem.

KK 
Wysłany: 2014-11-25, 23:04   
0
UP DOWN

Sądy konsumenckie. No niestety takie realia naszej pięknej Polski. No i czym są kary dla takiego Novola. :) gdzie normalny człowiek by zadłużył się po któreś pokolenie z rzędu, a novol się chyba tylko uśmiechnie.

glover
Wysłany: 2014-11-25, 23:07   
0
UP DOWN

KK napisał/a:
Sądy konsumenckie. No niestety takie realia naszej pięknej Polski. No i czym są kary dla takiego Novola. :) gdzie normalny człowiek by zadłużył się po któreś pokolenie z rzędu, a novol się chyba tylko uśmiechnie.

No nie wiem :cool:

"Maksymalna kara za udział w porozumieniu ograniczającym konkurencję może wynieść 10 proc. przychodu. Na obniżkę sankcji przedsiębiorca uczestniczący w zmowie może liczyć, jeśli podejmie współpracę z Urzędem."

trzeźwy inaczej
Wysłany: 2014-11-25, 23:08   
0
UP DOWN

do sądu konsumenckiego to możesz iść jak Ci się but rozklei. Wyrok takiego sądu nikogo do niczego nie zobowiązuje, a nawet wdanie się w spór nie jest obowiązkowe. Możesz olać sąd konsumencki, bo to nie jest sąd. Tylko tak się nazywa.
Spory między przedsiębiorstwami rozpatrują wydziały gospodarcze sądów powszechnych. w zależności od kwoty sporu, albo rejonowy albo okręgowy. A koszty kryje przegrany. Koszty wpisu, procesu i zastępstwa procesowego. Jeżeli ktoś założy ci sprawę i przegra, to płaci za twojego adwokata.

glover
Wysłany: 2014-11-25, 23:15   
0
UP DOWN

Ale poszedł OT. miało być o Autoluxie a znów wyszło że o Novolu ^^ Spadam

KK 
Wysłany: 2014-11-25, 23:16   
0
UP DOWN

Cytat:
do sądu konsumenckiego to możesz iść jak Ci się but rozklei

:spoko:

trzeźwy inaczej
Wysłany: 2014-11-25, 23:18   
0
UP DOWN

ja też spadam. narka

Siekiera
Wysłany: 2014-11-25, 23:21   
0
UP DOWN

glover napisał/a:
Ale poszedł OT. miało być o Autoluxie a znów wyszło że o Novolu ^^ Spadam

A no właśnie, co tam u autoluxów?
Hmm, trzeba im jakiś skrót nadać. Może być AL? :roll:

Dementor
Wysłany: 2014-11-26, 09:07   
0
UP DOWN

Ups, jednak Siekiera nie kocha Novola :x:

barkley3434
Wysłany: 2014-11-26, 22:27   
0
UP DOWN

Koledzy wy sie kłócicie o dystrybutora novola ze sprzedaje za plecami , a ja kupuję novola u dystrybutora matrrjałów budowlanych jak Chemik, Zacisze sa , czy Bechcicki a ten pierwszy dał mi więcej oczek niż dystrybutor to jest dopiero komedia. Co do sprzedawania towarów przez dystrybutorów w takich cenach jak na mieszalnie dla klientów z ulicy to nie tylko novol praktykuje taka politykę. W moim przypadku to Akzo i polityka dystrybutorów. Ale jak zgłaszasz problem to oni nic złego nie widzą bo na słupkach jest wzrost . Teraz mam ich w dupie i ich słupki. Znalazłem inne źródło a słupki rosną w H... . A powiedzcie mi co robi CSV. Sprzedaje towar na busy w cenie jak na mieszalnie a Ci obskakują każdą dziurę . Morał z tego taki ze polityka koncernów jest taka sama , czy to bedzie novol, Akzo, csv bo dla nich liczy się wzrost słupków a nie lojalność . Mogę wam powiedzieć ze przez 11 lat siedziałem w materjałach budowlanych tam jest jeszcze gorzej .

Dementor
Wysłany: 2014-11-26, 22:56   
0
UP DOWN

To Novol chyba naprawdę potrzebuje sukcesu na słupkach skoro ten gość co Siekiera dał linki jest dystrybutorem. Nie wiem czy któryś z was zauważył co jeszcze ta firma sprzedaje. Normalnie części używki, To jakiś szrot czy co :shock: Aż się nie chce wierzyć że to dystrybutor :nie:

http://allegro.pl/listing...?us_id=19782589

Siekiera
Wysłany: 2014-11-26, 23:28   
0
UP DOWN

Dementor napisał/a:
Ups, jednak Siekiera nie kocha Novola :x:

Według zasady: żegnaj Gienia świat się zmienia ^^

barkley3434 napisał/a:
a ja kupuję novola u dystrybutora matrrjałów budowlanych jak Chemik, Zacisze sa , czy Bechcicki a ten pierwszy dał mi więcej oczek niż dystrybutor to jest dopiero komedia.

U mnie np. tych budowlanek nie ma ale za to są hurtownie motoryzacyjne te co częściami handlują Gordon, Auto Land, AD i tam to samo się dzieje a może jeszcze gorzej bo oni mają takich asów co potrafią na telefon przywieźć 2 szpachlówki do warsztatu w cenie takiej jak ja kupuję. Zgłaszałem mojemu dystrybutorowi ale mówi że nic nie może zrobić bo novol nie słucha. Jak nie słucha to trudno, są inne towary na rynku.

Dementor napisał/a:
Nie wiem czy któryś z was zauważył co jeszcze ta firma sprzedaje. Normalnie części używki, To jakiś szrot czy co :shock: Aż się nie chce wierzyć że to dystrybutor :nie:

Bankowo potwierdzone u dwóch dystrybutorów novola, więc sam widzisz z kim oni pracują :sciana:

Dementor
Wysłany: 2014-11-27, 23:15   
0
UP DOWN

Siekiera napisał/a:
Bankowo potwierdzone u dwóch dystrybutorów novola, więc sam widzisz z kim oni pracują :sciana:

To faktycznie chyba zaczynają zjadać własny ogon ^^

trzeźwy inaczej
Wysłany: 2014-11-29, 09:24   
0
UP DOWN

Rozmawiałem z dystrybutorem na temat akryli, bo mój klient chce szafe a Gakra nie zezwoliła mi na postawienie DeBeera. Cena akryli raczej nie napawa optymizmem. Koszt wyprodukowania mercedesa 147 wychodzi tyle za ile ja sprzedaje akryl stałym klientom. Wyprodukowanie czerwonego rala kosztuje tyle po ile ja sprzedaje Kowalskiemu z ulicy perłę.
A więc aby sprzedawać akryle na uśrednionej cenie, tak jak robię to teraz, musiałbym je gonić po 220zł za litr, gdzie DeBeera sprzedaje Kowalskiemu po 150.
Podobno system bazowy wychodzi taniej niż akryle. Ale nie wiem czy to prawda. czy marketingowy bełkot jak zobaczyli, że się wystraszyłem ceny.

Siekiera
Wysłany: 2014-11-29, 09:38   
0
UP DOWN

trzeźwy inaczej napisał/a:
Mam cennik z Autoluxa i własnie go analizuje. Akryle wychodzą po 108 netto - rabat.
Xyralic 270 netto - rabat. Bazy ok.110zł netto - rabat a perły 175 netto - rabat.

To gdzie jest haczyk?

trzeźwy inaczej
Wysłany: 2014-11-29, 09:56   
0
UP DOWN

No właśnie nie wiem. Bo wg cennika tak to wychodzi jak zacytowałeś, ale jak poprosiłem o symulację kolorów to wyszła jakaś cenowa masakra.

unek
Wysłany: 2014-12-01, 20:06   
0
UP DOWN

Lakier Novakryl 570 kpl z utw - 56 zł

A w markecie budowlanym jeszcze taniej :D

http://www.allegromat.pl/aukcja167704

KK 
Wysłany: 2014-12-01, 22:27   
0
UP DOWN

Musze sprowadzać sobie z Mrówki towar :D

Siekiera
Wysłany: 2014-12-02, 01:09   
0
UP DOWN

unek napisał/a:
Lakier Novakryl 570 kpl z utw - 56 zł

A w markecie budowlanym jeszcze taniej :D

http://www.allegromat.pl/aukcja167704

No ci to już poszli po bandzie - 52,98 zł za kpl :shock: Mój dystrybutor sprzedaje ten lakier do mieszalni tylko 40 groszy taniej. Nic tylko wysłać linka z tym do Prezesa Novola i zapytać czy on też ma 0,5 % marży? Pytanie tylko po co, jak wiadomo że to i tak nic nie zmieni bo tak jak napisał @trzeźwy u nich słupki w excelu się zgadzają bo towar wyjechał za bramę.

Jutro ustalę czy ten sklep budowlany to przypadkiem nie kolejny dystrybutor novola, bo na na tej aukcji wstawiają takie zdjęcia jakby mieli na to pozwolenie i czuli się pewnie, łącznie z innymi produktami novola na posadzki itp.
Jak się okaże że to dystrybutor to rozpoczynam na forum krucjatę przeciwko novolowi i będą na traktowani na równi z app :D

[ Dodano: 2014-12-02, 01:22 ]
A lakier economy sprzedają taniej niż ja kupuję na sklep. Gratuluję novolowi świetnych sprzedawców na allegro :spoko:
To będzie gwóźdź do trumny dla novol, przynajmniej u mnie. Pokażę też to swoim znajomym i dystrybutorowi który mi sprzedaje novola :tak:

http://www.allegromat.pl/aukcja167715 - 44,32 zł brutto kpl

[ Dodano: 2014-12-02, 02:01 ]
Zrobiłem jeszcze małą prowokację i posłałem im takiego maila :D

Witam.
Jesteśmy firmą usługową i w procesie przygotowania powierzchni używamy szpachlówkę lekką Economy. Czy macie Państwo w ofercie tę szpachlówkę w większych opakowaniach? Zależy nam na cenie a większe opakowania np. 20kg pewnie byłyby tańsze.
Zużywamy średnio 400-450 kg miesięcznie. Proszę o informację jaka byłaby cena i koszt transportu na palecie do Opola. Możemy zrobić przedpłatę na proformę.
Dziękuję i pozdrawiam
Marian Kret

trzeźwy inaczej
Wysłany: 2014-12-02, 06:55   
0
UP DOWN

Cytat:
Jak się okaże że to dystrybutor to rozpoczynam na forum krucjatę przeciwko novolowi i będą na traktowani na równi z app :D

To kompletnie nie ma sensu. Zabiorą Ci mieszalnik i będziesz musiał zwinąć interes.

lakierok
Wysłany: 2014-12-02, 09:56   
0
UP DOWN

Już wszystkim mało i mało , chciwość nie zna granic :sciana:

Siekiera
Wysłany: 2014-12-02, 11:29   
0
UP DOWN

Sprawdziłem, ten TROPS to dystrybutor novola
czyli to już drugi który sprzedaje na allegro w mega niskich cenach wykorzystując to że kupuje bezpośrednio w novolu :sciana:
Ja zawsze myślałem że dystrybutor to jest od tego żeby zaopatrywać odbiorców którzy będą odsprzedawali towar dalej lub ewentualnie w przypadku mieszalników dopuszczałem wstawianie ich do serwisów ale być dystrybutorem po to aby sprzedawać na allegro to paranoja jakaś.
Novol może o tym nie wiedzieć ale ciekawe co zrobi jak już się dowie, czy ukróci czy nic nie zrobi :roll:

Cytat:

To kompletnie nie ma sensu. Zabiorą Ci mieszalnik i będziesz musiał zwinąć interes.

Mieszalnik już jest zinwentaryzowany, jak chcą mogą przyjeżdżać ^^
A o mój interes nie martwię się bo to nie jest tak że jakaś firma może dyktować nam co się robi, to jest nasza dobra wola że handlujemy tym czy innym towarem. Moja wola jest teraz taka że będę handlował innym. W którymś temacie dawałem mój osobisty ranking klarów które się u mnie sprzedają i novol wcale tam nie przeważa, bym powiedział jest w odwrocie. To samo jest z podkładami a o bazach to nie wspomnę ^^

Dementor
Wysłany: 2014-12-02, 11:45   
0
UP DOWN

Co za syf się robi na rynku :paw:

Siekiera napisał/a:
Dziękuję i pozdrawiam
Marian Kret

To chyba nie twoje prawdziwe nazwisko ^^ ^^ ^^

trzeźwy inaczej
Wysłany: 2014-12-02, 11:55   
0
UP DOWN

Siekiera napisał/a:
Novol może o tym nie wiedzieć ale ciekawe co zrobi jak już się dowie, czy ukróci czy nic nie zrobi

Nic nie zrobi, a przynajmniej nie od razu. Dynamiczny rozrost Novola w Polsce, wynika między innymi z bałaganu na rynku. Każdy ma łatwy dostęp do Novola i każdy chce nim handlować bo towar jest dobry. Ale to z kolei prowadzi do spadku cen a w rezultacie do wypadania pośredników takich jak my. Dystrybutor sprzeda taniej tylko jak pominie mieszalnie. Sprzeda taniej, czyli więcej. Novol 30% swoich obrotów robi w Polsce, więc ten rynek nie jest priorytetem. Ale..., nasz głos powoli zaczyna być słyszany, jednak lata beztroski dystrybutorów ugruntowały pewne zwyczaje na rynku i nie łatwo je będzie zmienić Novolowi. Np w Dąbrowie Górniczej, w 4 mieszalniach w których byłem, nie ma wcale Novola ani Spectrala. Nikt nie chce się bić z dystrybutorem z Częstochowy. Podobnie jest w Katowicach. Na dystrybutorach daleko nie zajadą, bo aktywne mieszalnie wygonią z warsztatów Novola prezentacjami i jakością obsługi. Ja na swoim przykładzie wiem, że kiedyś wygoniłem z jednego warsztatu APP i wstawiłem tam mieszalnik Spectrala, a po tym jak mi Novol spektakularnie zabrał tego klienta, powoli zaczynam wygryzać Novola i prędzej czy później postawię obok Genrocka. :spoko: Nie muszę tłumaczyć na którym systemie przestaną pracować, bo to oczywiste.
Z tego co chodzą słuchy, prace nad nowym systemem idą pełną parą na tyle prężnie, aby nie dać się dogonić wielkiemu głosowi rynku który biegnie z wielką łatą z napisem "nic nie pasuje" :spoko:

Dementor
Wysłany: 2014-12-02, 12:05   
0
UP DOWN

Z tego co chodzą słuchy, prace nad nowym systemem idą pełną parą na tyle prężnie, aby nie dać się dogonić wielkiemu głosowi rynku który biegnie z wielką łatą z napisem "nic nie pasuje" :spoko:

Do mnie już też to dotarło, łącznie z informacją że ma się zmienić polityka handlowa i mają być zmiany personalne na stołkach dyrektorskich. Pożyjemy zobaczymy ale jak już tak ich konkurencja mówi to chyba coś jest grane. Może ktoś na górze wyciągnął wnioski z całego tego bałaganu?

trzeźwy inaczej
Wysłany: 2014-12-02, 12:12   
0
UP DOWN

Stołki się nie zmienią, dopóki nie zmienią się w KRS imiona właścicieli Novola.

Dementor
Wysłany: 2014-12-02, 12:17   
0
UP DOWN

Eee tam, nie wierzę żeby właściciele takiej dużej firmy sami wszystkim zarządzali. Pewnie mają jakiś dyrektorków a ci nie czują tematu i stąd syf na rynku.

trzeźwy inaczej
Wysłany: 2014-12-02, 12:25   
0
UP DOWN

Jest Dyrektor handlowy, skądinąd porządna jednostka, ale Novol z wszystkimi musi żyć w zgodzie. Szkielet sprzedaży jest tak skonstruowany, że najpierw są dystrybutorzy a potem subdystrybutorzy. Dystrybutorzy kupują paletami, subdystrybutorzy kartonami a mieszalnie na sztuki. Wiadomo, że głośniej mówią ci więksi. I tutaj zaczyna się pewien znany mechanizm.
Dystrybutor chce sprzedawać dużo, ale mieszalnia więcej nie może, więc dystrybutor zaczyna wchodzić do warsztatów. Automatycznie mieszalnia bierze coraz mniej, więc dystrybutor mówi sobie" a co tam, i tak mało bierze", i wtedy zaczyna warsztatowy free style. To kończy się tym, że mieszalnia albo interweniuje w Novolu i odbija się od ściany, albo wprowadza inny brand i stawia czoła dystrybutorowi. Tym samym, Novol traci.
1. mieszalnia już nie chce znać Novola
2. dystrybutor sprzedaje mniej bo mieszalnia zalała rynek jakimś innym tańszym brandem

Finał jest taki, że dystrybutor po jakimś czasie zaczyna konkurować z brandem mieszalni, ale już innym produktem. Walka trwa nadal, ale Novol już się nie sprzedaje. Niestety nie ma odwrotu od tej drogi.

[ Dodano: 2014-12-02, 12:36 ]
A gdybyśmy tak solidarnie, jednogłośnie manifestowali swoje niezadowolenie i wciągnęli do rozmowy Panów z Novola? Oni czytają to forum a zwłaszcza ten wątek. Gdyby załozyć osobny temat i każdy kto ma pytania mógł je zadać. Oczywiście w granicach kultury i dobrego smaku, bo inaczej nikt z nami nie podejmie tematu. Myśle że kilkanaście osób nie zostanie olanych i novol pod presją forum, przemówi.

barkley3434
Wysłany: 2014-12-02, 15:11   
0
UP DOWN

Chłopaki to wy dopiero teraz załapaliście ze w budowlańce idzie taniej kupić novola niż u dystrybutora. Ja juz od dobrych paru lat zapatruje sie w marketach budowlanych w novola bo jest taniej np Chemik. Bechcicki, Patio color (zacisze sa), Trops za dobrych czasów był Hiper Glazyur . Ja pare ładnych lat temu pracowałem w takiej sieci jak Hetman z Bydgoszczy i jako pierwsi w naszym mieście wprowadzaliśmy novola na rynek .

No-limit
Wysłany: 2014-12-02, 16:26   
0
UP DOWN

Ja na swoim przykładzie wiem, że kiedyś wygoniłem z jednego warsztatu APP i wstawiłem tam mieszalnik Spectrala, a po tym jak mi Novol spektakularnie zabrał tego klienta, powoli zaczynam wygryzać Novola i prędzej czy później postawię obok Genrocka. Nie muszę tłumaczyć na którym systemie przestaną pracować, bo to oczywiste.

I za pewien czas Genrock zacznie bezpośrednio docierać do twojego klienta,jego wyroby będą dostępne na Allegro lub w sklepie internetowym i dla Ciebie zostanie satysfakcja z wypromowania tego brandu.Nie znam firmy,która na początku współpracy by nie obiecywała wyłączności na określonym obszarze,odpowiednio wyższych rabatów w stosunku do warsztatów itd.,jak również takiej,która dotrzymała obietnicy,bo pzecież na papierze nic nie dostaniesz,żadnej wyłączności.
A gdybyśmy tak solidarnie, jednogłośnie manifestowali swoje niezadowolenie i wciągnęli do rozmowy Panów z Novola? Oni czytają to forum a zwłaszcza ten wątek.
[quote="trzeźwy inaczej"]Myśle że kilkanaście osób nie zostanie olanych i novol pod presją forum, przemówi.[/quot

Może przemówi,ale to będą tylo słowa ;)

trzeźwy inaczej
Wysłany: 2014-12-02, 19:56   
0
UP DOWN

No-limit napisał/a:
I za pewien czas Genrock zacznie bezpośrednio docierać do twojego klienta

Nie znam żadnego przypadku poza swoim, gdzie mieszalnia która pozyskała warsztat i postawiła tam mieszalnik, została wydymana przez producenta mieszalnika. Znasz taki przypadek? Nikt tak nie robi, i nie sądzę, żeby nawet APP tak zagrało. Dlatego o mieszalnik Genrocka jestem spokojny.

Siekiera
Wysłany: 2014-12-02, 20:26   
0
UP DOWN

Berkeley masz rację ze budowlani taniej sprzedają novola ale chodzi o to ze sprzedają też na allegro i to w takich niskich cenach.
co do rozmów z novolem przez forum to oni na to nie pójdą bo nie będą prać swoich brudów publicznie. Wystarczy żeby przeczytali i coś z tym zrobili ale znając życie to ich to wali.
sorki za błędy ale piszę z telefonu.

barkley3434
Wysłany: 2014-12-02, 22:58   
0
UP DOWN

hm... wu mówicie o novolu ze dystrybutorzy sprzedają dla garażowców w cenie jak na mieszalnię , a ja mam taki problem z dystrybutorem Akzo . Zatrudnił 4 handlowców podzieli teren na 4 strony swiata i ma wszystko w dupie - on wzrost ma . Problem był wielokrotnie zgłaszany do Akzo ale oni nie widzą konfliktu interesów , (oni żyją w innym świecie -warszawka) . Tak jak pisałem wyżej załatwiłem dojście do pigmentów z innego państwa i i też mam ich w dupie. Teraz podobny problem mam z GOLDCAR-em gdyż CSV wszedł w układ z Inter Cars-em a ci pozatrudniali handlowców i sprzedają lakiery, szpachle itp. w takiej cenie ze na śniadanie bym nie zarobił gdybym miał tylko ich towar. Powiem wam ze masakra i dlatego wiem o czym mówicie. Mimo ze mówili mi ze to twój rynek my cenzura ci sie nie będziemy jak będziesz robił plany i plany robiłem jak naiwniak , ale coż to były tylko puste słowa których nie miałem na papierze bo teraz bym poszedł do sadu po odszkodowanie. Macie racje ze jak będziemy siedzieć cicho to nas zjedzą i będziemy mogli za chwilę pozamykać nasze mieszalnie na 4 spusty i iść do caritasu lub MOPS-u po dary.

Siekiera
Wysłany: 2014-12-02, 23:41   
0
UP DOWN

No tak jest, że te firmy które już jakiś czas działają na naszym podwórku i mają za sobą tłuste lata 2002-2010 teraz nie mogą sobie poradzić. Rzeczywistość przerasta ich wszystkich i jak widzą malejące słupki to wpadają w panikę i za wszelką cenę próbują utrzymać sprzedaż. To jest sztuczne i to się musi źle skończyć. Przymykanie oczu na wybryki starych dystrybutorów czy wprowadzanie nowych agresywnych dystrybutorów którzy sprzedają wszystko i wszystkim jest już gestem rozpaczy.
Dla nas, którzy mamy własne małe firemki pozwalające utrzymać rodzinę to jest ostatni dzwonek żeby takie firmy piętnować na rynku bo nic innego zrobić nie możemy. Przecież nie założymy związku zawodowego mieszaczy farby ;P
Pokazywanie palcem kto jest beee to jedno a druga sprawa to pytanie co robić dalej?
Firm które są nastawione po partnersku do mieszalni jest mało ale z moich obserwacji wynika że czym mniejsza firma tym bardziej ludzko podchodzi do handlu bo wie gdzie jest jej miejsce na rynku. Zauważcie że jeszcze z 10 lat temu Novol zupełnie inaczej podchodził do miszalni. Wtedy byli kojarzeni jeszcze z twardą szpachlówką uniwersalną a nie ze spectralem i starali się. Jak urośli, wykupili Trotona i Ranala to nagle okazało się że zachowują się tak samo jak koncerny bo są potentatem. A w tym samym czasie np. taka mała rodzinna firma importująca Debeera która też co tu mówić urosła ale dalej ma relacje partnerskie z mieszalniami i to nie są tylko moje spostrzeżenia.
Ja dlatego rozglądam się za takimi firmami.

KK 
Wysłany: 2014-12-03, 00:22   
0
UP DOWN

A tak z innej beczki. Jak się ma sprzedaż produktów firmy troton? Czemu troton dał się wykupić?

trzeźwy inaczej
Wysłany: 2014-12-03, 19:10   
+1
UP DOWN

Siekiera napisał/a:
Ja dlatego rozglądam się za takimi firmami.

Ja w obawie przed kolejnymi zabiegami pedagogicznie cenzurującymi moje posty pt.
"życie ze Spectralem" dla bezpieczeństwa, zacząłem wprowadzać inne brandy do warsztatów, żeby Novol mi do nich nie właził.
Okazało się, że Spectrala 505 można zastąpić Genrockiem 6000. Każdy mówi, że jest o wiele lepszy i nikt do 505 nie chce wrócić. 565 sprzedaje do paru warsztatów w których naprawiam samochody, więc nie będzie im się opłacało zmienić dostawcy.
Podkłady 325 i 335 można zastąpić Chromatic'kiem. Zwłaszcza ten na plastik powoduje orgazmy.
Baranki - Ranal, od czasu jak mam je w ofercie, mało kto kupować chce Novola.
Szpachle Novola jakoś nigdy nie robiły szału więc tutaj nie szukam alternatywy.
590 zamieniłem na Ranala.
Przemysłówkę chcę zamienić na Dyne. Jest tańsza, ma nieporównywalnie bardziej dopracowaną kolorystykę i nie ma problemów ze schnięciem.

I w ten prosty sposób, obroty na Novolu u mnie spadły o 100% i nadal lecą w dół. Wystarczy, że tylko 100 mieszalni zacznie myśleć podobnie do mnie, i mamy kwotę, którą aby nadrobić, dystrybutorzy musieliby poszerzyć swoje podwoje o kolejne 1000 szopek. Wiadomo, że to niemożliwe.

[ Dodano: 2014-12-03, 19:12 ]
Siekiera napisał/a:
A w tym samym czasie np. taka mała rodzinna firma importująca Debeera która też co tu mówić urosła ale dalej ma relacje partnerskie z mieszalniami

O DeBeera ludzie się proszą czy mogą wstawić, a Spectrala ludzie zastanawiają się jak oddać żeby się nie mścili. To jest ta różnica. Masz oba systemy więc wiesz o czym pisze.

glover
Wysłany: 2014-12-03, 22:48   
0
UP DOWN

KK napisał/a:
A tak z innej beczki. Jak się ma sprzedaż produktów firmy troton? Czemu troton dał się wykupić?

Coś tam się sprzedaje ale rewelacji nie ma. Jakość podobna do Novola a w niektórych porównywalnych produktach lepsza od Novola. Uczeń przerósł mistrza? :D

Podkłady 325 i 335 można zastąpić Chromatic'kiem.

Co to jest Chromatic?

trzeźwy inaczej
Wysłany: 2014-12-04, 08:17   
0
UP DOWN

glover napisał/a:
Co to jest Chromatic?

Aaaaa, widzę, że kolega nie zna Genrocka.
Chromatic to podkład którego dystrybutorem jest dystrybutor Generala.
Bardzo przyjemny produkt, i nawet grubo wylany, wygląda jak m/m.
Szczególnie fajny jest podkład na plastik. Przy 120 mikronach, wygląda jak zmatowiony papierem 800.

Polecam. Zainteresuj się Genrockiem 6000, w miejsce 505. Mnie się ostała jedna puszka 505 i nie mam jej komu sprzedać. Każdy woli Genrocka.

Siekiera
Wysłany: 2014-12-04, 10:48   
0
UP DOWN

Bardzo przyjemny produkt, i nawet grubo wylany, wygląda jak m/m.
Szczególnie fajny jest podkład na plastik. Przy 120 mikronach, wygląda jak zmatowiony papierem 800.

A ja dodam, że ten podkład a dokładnie Chromatic Plastic Filler to podkład akrylowy z drobnym wypełniaczem który kładzie się bezpośrednio na plastiki bo zawiera w sobie uelastyczniacz i grunt przyczepnościowy. Takie 3 w 1 :spoko: Koncerny typu DP SH maja podobne ale są bardzo drogie ok 200 pln za komplet litrowy a ten jest w ludzkiej cenie.

Później dodam zdjęcie.

Miki
Wysłany: 2014-12-04, 13:30   
0
UP DOWN

Siekiera napisał/a:
Koncerny typu DP SH maja podobne ale są bardzo drogie ok 200 pln za komplet litrowy a ten jest w ludzkiej cenie.

180 za 2 litry komplet. Litr podkładu i litr utwardzacza, a nie 200 za litr.

barkley3434
Wysłany: 2014-12-04, 14:30   
0
UP DOWN

" Trzezwy" może byś coś powiedział na temat Generała jak pasowalność oraz krycie i jak to cenowo wychodzi dla klienta

trzeźwy inaczej
Wysłany: 2014-12-04, 16:19   
0
UP DOWN

Od czasu jak poukładaliśmy kolorbox markami, zaczęliśmy więcej robić.
Co do kolorystyki na nielakierowanych autach, to nie mam zastrzeżeń. Kolory z dnia dzisiejszego: Audi Z3G - na kreche, Insignia 22C - na kreche. Nowe furki idą łeb w łeb z R-m. Ludzie chwalą dobre krycie. Ze starymi autami już trochę gorzej. Są receptury ale zdarza się, że nie ma fiszek. Ja sprzedaje po 230 zł. Wyprodukowanie jest tańsze niż na MM przy sporym rabacie. Ja jestem zadowolony. Polecam jako alternatywę dla Max Meyer.

barkley3434
Wysłany: 2014-12-04, 16:36   
0
UP DOWN

" Trzeżwy " a powiedz mi jak z francuzami bo to ostatnio u mnie mocno kuleje a przy wodzie spektro nie daje rady

trzeźwy inaczej
Wysłany: 2014-12-04, 18:36   
0
UP DOWN

Francuzy wszędzie kuleją. Nie ma reguły. Na poziomie konkurencji. Raz lepiej raz gorzej. niemcy fajnie siadają. uważam, że gdyby zdobyć stary kolorbox, który jest w systemie, to byłby najmocniejszy konkurent dla Glasurita. System ewidentnie nastawiony do nowych nielakierowanych w miare młodych samochodów.

Siekiera
Wysłany: 2014-12-04, 18:57   
0
UP DOWN

Miki napisał/a:
Siekiera napisał/a:
Koncerny typu DP SH maja podobne ale są bardzo drogie ok 200 pln za komplet litrowy a ten jest w ludzkiej cenie.

180 za 2 litry komplet. Litr podkładu i litr utwardzacza, a nie 200 za litr.

Źle się wyraziłem. Jest tak jak piszesz ze 1+1 ale ty pewnie podajesz cenę ze SH bo w DP to jest tak

907 / 901 (czarny / biały) - 136 zł netto detal 1 L
915 (utwardzacz) 1 L - 171 zł netto detal

Łącznie to 307 zł netto w cenniku !!!! Chromatic wychodzi w detalu poniżej 70 za komplet brutto dla lakiernika więc jest to zasadnicza różnica nawet do tych 180. Napisz jeszcze czy te 180 to SH? I czy dla lakiernika czy zakup sklepu / mieszalni.
Chromatic jest 5+1 0.8 + utw

LAKIEROWANKO Strona Główna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Systemy mieszalnikowe

Odpowiedz do tematu