Szukaj FAQ Album



Autor Wiadomo¶æ
katun
Wys³any: 2014-09-24, 11:04   Jak uzyskaæ (w praktyce) bazê transparentn±?
0
UP DOWN

Posty: 1
Cze¶æ, forum czytam ju¿ dobre dwa lata, ale dopiero dzi¶ postanowi³em siê "wpisaæ", poniewa¿ nie potrafiê znale¼æ nigdzie jasnej odpowiedzi. Otó¿ nie wiem jak uzyskaæ takie kolory bazowe:

Przed klarem:



Tu po klarze:





Tyle co wiem:
Bazy to PPG BC konwencjonalne (wodne nie wchodz± w grê), klar to równie¿ PPG, ale to nie ma znaczenia. Nie ma tutaj ¿adnych Candy, HoK itp. Ca³o¶æ malowana TYLKO bazami PPG. Wiem te¿, ¿e praktycznie z ka¿dej bazy mo¿na uzyskaæ taki efekt, rozmawia³em z lakiernikiem, u którego kupujê farby, ma mieszalnik Dyna, Lesonala i Sikkensa, ale sam nie wie jak uzyskaæ dla mnie takie "jaskrawe" kolory (w dodatku mieszalne ze sob±). Gdzie¶ czyta³em, ¿e taki efekt uzyskuje siê "manipuluj±c" ilo¶ci± jednego ze sk³adników bazy (¿ywic±?), ale to dla mnie za ma³o. Chcia³bym wiedzieæ co "powiedzieæ" sprzedawcy, aby wiedzia³ jak przygotowaæ mi takie bazy.

Nadmieniê, ¿e nie ma to byæ na samochód, motocykl, czy skuter, tylko na urz±dznie jak ze zdjêæ (karuzele lunaparkowe).
Tomek.
 

936
Wys³any: 2014-11-09, 01:13   
0
UP DOWN

Pomóg³: 4 razy
Posty: 905
^^ ^^ Nie s±dzisz chyba, ¿e takie tajemnice s± "rozwieszane na p³ocie" ? ^^ ^^
Ps. Jon Kosmoski, CHINO oraz wielu specjalistów od aerografiki posz³o by z torbami :D

Ps. Te kolory pozmienia³yby ca³± grafikê. (ca³kowita destrukcja pracy)
Dopiero by¶ siê za³ama³.

Jesli nie znasz zasad ko³a hromatycznego, kolory addytywne i subkratywne jak zareaguj± z innymi barwami bazowymi grafiki to lepiej sobie odpu¶æ ten materia³.

tyle mogê zdradziæ za darmo :)

szacunek
 

936
Wys³any: 2014-11-09, 01:36   
0
UP DOWN

Pomóg³: 4 razy
Posty: 905
http://lakierowanko.info/viewtopic.php?t=6397
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Technologia i materia³y

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group