Szukaj FAQ Album



Przesuniêty przez: DrCruel 2009-04-15, 19:09
Autor Wiadomo¶æ
DrCruel
Wys³any: 2006-09-12, 10:41   Co s±dzicie o Standoxie?
0
UP DOWN


Posty: 418
Autor Wiadomo¶æ

luka.nis



Do³±czy³: 11 Mar 2006
Posty: 4



Wys³any: 11 Mar 2006 09:05 pm Temat postu: co s±dzicie o standoxie?

--------------------------------------------------------------------------------

co s±dzicie o standoxie, warto siê unich zaopatrywaæ w materia³y?



Autor Wiadomo¶æ

PAWE£
Go¶æ







Wys³any: 11 Mar 2006 11:26 pm Temat postu: co s±dzicie o standoxie?

--------------------------------------------------------------------------------

pracujê w Standoxie jako technik , podobaj± mi siê te produkty , ale moja opinia mo¿e byæ stronnicza , musisz sam oceniæ , zanim jednak sprawdzisz jaki¶ produkt, popro¶ o wyja¶nienie jak go stosowaæ , lub przeczytaj piktogramy. mo¿esz spoj¿eæ na stronê www.standox.pl



Autor Wiadomo¶æ

grzesiek3210



Do³±czy³: 23 Lis 2005
Posty: 124



Wys³any: 12 Mar 2006 02:45 am Temat postu:

--------------------------------------------------------------------------------

Ja od d³u¿szego czasu pracujê g³ównie na Standoxie i jestem bardzo zadowolony.Ale jak to siê mówi s± gusta i gu¶ciki.Dobry kolorysta to podstawa bo czy to bêdzie Debeer czy DuPont to nic nie da jak kolorysta ciemniak i zchrzani kolor (Zawsze to powtarzam wiêc przepraszam je¶li sta³em siê ju¿ z tym nudny).



Autor Wiadomo¶æ

fifka



Do³±czy³: 14 Lis 2005
Posty: 285
Sk±d: otwock


Wys³any: 13 Mar 2006 04:48 pm Temat postu:

--------------------------------------------------------------------------------

grzesiek3210 napisa³:
Ja od d³u¿szego czasu pracujê g³ównie na Standoxie i jestem bardzo zadowolony.Ale jak to siê mówi s± gusta i gu¶ciki.Dobry kolorysta to podstawa bo czy to bêdzie Debeer czy DuPont to nic nie da jak kolorysta ciemniak i zchrzani kolor (Zawsze to powtarzam wiêc przepraszam je¶li sta³em siê ju¿ z tym nudny).

Grzesiek , a zauwa¿y³e¶ powtarzalno¶æ postów?
_________________
Kupiê motocykle i skutery po wypadkach,równie¿ bez prawa rejestracji.
Wiadomo¶ci proszê na priv.



Autor Wiadomo¶æ

grzesiek3210



Do³±czy³: 23 Lis 2005
Posty: 124



Wys³any: 13 Mar 2006 10:52 pm Temat postu:

--------------------------------------------------------------------------------

Tutaj jeszcze siê nie powtórzy³em ale sam siê ³apiê na tym ¿e czêsto zahaczam o ten temat.

Najczê¶ciej gdy kto¶ mówi ¿e lakier np. "made in EU" Producent nieznany:) bardziej mu wchodzi(najczê¶ciej mówi± ¯E JEST LEPSZY BO KOLOR ZAWSZE WCHODZI) ni¿ np. z PPG albo z Sikkensa czy Standoxa. To znaczy ¿e nie lakier jest lepszy tylko kolorysta,gdy¿ okazuje siê ¿e dorabia³ w 2 ró¿nych mieszalniach.Mam kolegê który za ¿adne skarby nie zmieni Debeera na nic innego bo siê przejecha³ na PPG(kolorysta mia³ zawsze problem z per³ami 1/10 wychodzi³o)a mówi ,¿e "z Debeera to inna bajka" .Tylko nie mo¿e poj±æ tego ¿e Debeera miesza mu go¶æ co ma 3 mieszalniki i dobrych parê lat wprawy.
A nie siedzi go¶æ co 2 tygodnie wcze¶niej robi³ w warzywniku i przyjeli go dlatego bo mia³ styczno¶æ z wag±.Taka prawda ¿e to trzeba lubieæ i nawet najlepsze lakiery z najlepszymi recepturami nie wyjd± gdy "kolorysta" bêdzie robi³ to nasi³ê i z ³ask±.



Autor Wiadomo¶æ

gosc
Go¶æ







Wys³any: 14 Mar 2006 07:46 pm Temat postu:

--------------------------------------------------------------------------------

grzesiek3210 po czêœci masz racjê kolorysta to 50% koloru drugie 50% to lakiernik a z lakierem per³owym to nie masz racji per³e trudno zrobiæ idealnie mo¿e twój kolega coœ nie tak robi³ lakieruj¹c wiesz ja mam klientow ktorzy jak idê na urlop to przestaja lakierowac wiec rzadko mam wolne lakier moze zrobic ktos inny ale wystarczy ze ja go opisze i nie ma ¿adnych reklamacji ani problemów to nazywa siê sugestia dobrego kolorysty



Autor Wiadomo¶æ

grzesiek3210



Do³±czy³: 23 Lis 2005
Posty: 124



Wys³any: 15 Mar 2006 12:15 am Temat postu:

--------------------------------------------------------------------------------

W³a¶nie chodzi mi dok³adnie o to ¿e na mieszalniku PPG pracuje ch³opak który nie mia³ praktycznie ¿adnego przeszkolenia. 4 miesi±ce praktyki polegajace na tym ¿e klepa³ z receptury...ZERO inwencji w³asnej. Nawet jak widzia³ ¿e kolor z kija jest inny ni¿ na b³otniku(przyk³ad) to mówi³ ¿e to na 100% to bo tak ma w komputerze.To wed³ug mnie On nie jest kolorysta tylko sprzedawca farb.

A chodzi mi dok³adnie o to samo bo go¶æ który miesza koledze Debeera jest t± sam± osob± u której biorê Standoxa i Spectrala.I gdy on jedzie na dodatkowe szkolenie albo bierze urlop to staram siê z nim wcze¶niej dogadaæ i na te kilka dni biorê WIÊKSZ¡ robotê.Dobieram wcze¶niej lakiery i siê bawiê powiedzmy z 2 autami.A mniejsze naprawy przestawiam w kolejce do powrotu kolegi(kwestia max.tygodnia).Tak¿e per³ê mimo ¿e bardzo trudno zrobiæ to da siê j± zrobiæ na tyle dobrze aby zarówno klient jak i lakiernik by³ zadowolony...tylko trzeba do tego mieæ trochê w g³ówce.Pozdrawiam.
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Systemy mieszalnikowe

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - forum anime