Szukaj FAQ Album



Autor Wiadomo¶æ
barti879
Wys³any: 2015-02-21, 22:18   Sposób na rdze na krawêdziach drzwi - czy dobrze my¶lê?
0
UP DOWN

Posty: 1
Witam,
od kilku miesiêcy je¿d¿ê Fordem Focusem. Jak wiadomo ten model ma problemy z rdz± na krawêdziach drzwi. Jest ona widoczna g³ownie od wewn±trz, choæ wychodzi ju¿ na strone zewnêtrzn± (oko³o 3-5mm od dolnej krawêdzi). Mam zamiar siê tym zaj±æ i po przeczytaniu wielu tematów o tej tematyce wymy¶li³em pewien sposób. Nie zale¿y mi specjalnie na estetyce, bo krawêdzi i tak w sumie nie widaæ. W skrócie chcia³bym zrobiæ to tak:

1. Wyczyszczenie ca³ej rdzy do go³ej blachy
2. Pomalowanie podk³adem reaktywnym Novol Protect 340
3. Pomalowanie podk³adem akrylowym Novol 330
4. Wype³nienie ubytków na ³±czeniach blach mas± Novol Gravit 620
5. Pomalowanie ¶rodkiem ochrony karoserii Novol Gravit 610
6. "Wstrzykniêcie" w otwory drzwi ¶rodka antykorozyjnego do profili zamkniêtych Valvoline Tectyl ML

Estetyka wielu z Was pewnie nie zadowala, ale mój Ford jest w kolorze granatowym, wiêc centymetrowy pasek na spodzie drzwi bêdzie s³abo widoczny.

Czy to bêdzie dobre zabezpieczenie przed dalszym rozwojem korozji? Je¶li nie to proszê o dalsze sugestie ;)



Z góry dziêkujê za pomoc !

Pozdrawiam, Bartek.
 

Zaterlbis
Wys³any: 2015-04-13, 08:41   
0
UP DOWN

Posty: 1
Musisz papierem ¶ciernym usun±æ, potem daæ podk³ad i farbê w³a¶ciw±.
_________________
skup aut dostawczych gdañsk
 

GMC
Wys³any: 2015-04-13, 10:15   
0
UP DOWN


Pomóg³: 4 razy
Posty: 384
Pkt. 1-3 OK
Pkt. 4 Zdecydowanie lepszy bêdzie poliuretan Gravit 630
Pkt. 5 Po 630 baranek 610 nie bêdzie ju¿ potrzebny.

Na koniec jeszcze raz po³ó¿ pêdzelkiem podk³ad 330 a na niego dorób lakier w tym samym kolorze w mieszalni i zapêdzelkuj. Kolor w bazie mo¿esz zmieszaæ razem z klarem - 50g bazy i 50g lakieru bezbarwnego z utwardzaczem i ma³ym pêdzelkiem zamaskujesz wszystko. Bêdzie lepiej wygl±da³o ni¿ baranek.
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Blacharstwo i inne naprawy

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group