Szukaj FAQ Album

Przesunięty przez: Robertlodz09 2015-03-10, 23:23
Autor Wiadomość
tom cio
Wysłany: 2015-05-05, 10:48   
0
UP DOWN

U mnie tłoki 80mm, silnik 1400obr około, fakt że mam małą szajbę na silniku - 13cm, taka już była, kompresor szajba 32cm i według wzoru obliczeń powyżej ma teraz około 280l/min. Na razie w zupełności wystarcza, a w porównaniu do Wan KP1 które miałem to niebo a ziemia :D Siedzi to wszystko na kompresorze Wan, ciasno trochę, za małe podstawy ale daje radę.

ArczeX 
Wysłany: 2015-05-05, 11:44   
0
UP DOWN
Majsterek

Więc przyjmując uproszczony wzór liczymy 320/130= ~2,46 następnie 1400/2,46= ~569 czyli twoja sprężarka na tą chwilę kręci około 570obr./min dlatego głowica sprężarki chłodna a silnik pracuje na bardzo małym obciążeniu. Można wycisnąć dużo większą wydajność zwiększając obroty sprężarki do około 900obr./min ( tyle te sprężarki powinny kręcić ) musiał byś zwiększyć koło pasowe na silniku albo zastosować silnik o większych obrotach. Jeżeli jednak taka wydajność ci wystarcza to jedynie same + plusy silnik jak i sprężarka są mniej obciążone powinny dłużej ci służyć :spoko: dodatkowo wpada w butlę chłodniejsze powietrze które "produkuje" znacznie mniejszą ilości cieczy (wody) :D

PS. Aktualnie tak wygląda kompresor :D był złożony test szczelności poprawa 1 spawu ( była nieszczelność ) rozebranie i malowanie :fiu:

A i oto kolorek będzie oczojebna żółć :D

ArczeX 
Wysłany: 2015-05-07, 10:56   
0
UP DOWN
Majsterek

I już prawie koniec :D

Lakierek przeschną dzisiaj finalne składanie :D
Żółć daje w słońcu po oczach :D a zdjęcia real nie przepuszczane przez Photoshopa :P

Kamil1997 
Wysłany: 2015-05-09, 21:21   
0
UP DOWN

Czekam na foty złożonego kompresora ;)

ArczeX 
Wysłany: 2015-05-22, 17:51   
0
UP DOWN
Majsterek

Kompresor ukończony :D poza osłoną pasów napędowych ( aktualnie jest w fazie planowania :roll: )

Czekam na szczere opinie !!!! :)

Niebawem dodam filmik z pracy kompresora :D

kzychu
Wysłany: 2015-05-22, 20:43   
0
UP DOWN

Normalnie jak żółty ford mustang ,czyli fajna i dużym plusem jest że sam wszystko złożyłeś w razie jakieś awari naprawisz bez problemu, jedynie nie polecam zasilania przedłużaczem zakończonym wtyczką (bezpieczeństwo)bo jeśli dobrze widzę to masz gniazdo na sprężarce.Napisz ile dmucha w zakresie pracy, czy pluje olejem do filtra, co do silnika
czy wystarczający to należało by zmierzyć pobór prądu w czasie dobijania do zadanego ciśnienia.

juny 
Wysłany: 2015-05-29, 09:20   
0
UP DOWN

widze ze mufy zaciskowe conex jednak kupiłeś?? :spoko:

ArczeX 
Wysłany: 2015-06-06, 20:21   
0
UP DOWN
Majsterek

kzychu napisał/a:
nie polecam zasilania przedłużaczem zakończonym wtyczką (bezpieczeństwo)

Zgadzam się, niestety w moim przypadku instalacja 400V jest "przekombinowana" i aby móc podłączyć cokolwiek w warsztacie na 400V muszę rozwijać przedłużacz 20m. Kiedyś pomyślę aby to wszystko wyprostować jednak na obecną chwilę jestem przyzwyczajony i ZAWSZE podłączam maszynę potem zasilanie i nikt poza mną urządzeń nie dotyka.

kzychu napisał/a:
ile dmucha w zakresie pracy, czy pluje olejem do filtra
niestety w zakresie pracy nie sprawdzałem a co do oleju jeszcze na żadnym filtrze jego obecności nie stwierdziłem

kzychu napisał/a:
co do silnika
czy wystarczający to należało by zmierzyć pobór prądu w czasie dobijania do zadanego ciśnienia.
silnik na 100% nie jest przeciążany za ciągły nadzór nad nim odpowiada wyłącznik silnikowy PKZM0 w razie przeciążenia natychmiast wyłącza zasilanie :spoko:

juny napisał/a:
widze ze mufy zaciskowe conex jednak kupiłeś?? :spoko:

ooo tak. bardzo fajnie rozwiązanie szczelne a zarazem łatwe i szybkie w demontażu

A oto filmik z pracy ukończonego kompresora

https://www.youtube.com/watch?v=R06gI5S_kgs

juny 
Wysłany: 2015-06-06, 21:25   
0
UP DOWN

Bardzo fajnie wykonana ;)
oby służyla jak naj dłuzej

Bald
Wysłany: 2015-10-26, 12:28   
0
UP DOWN

Jak sprawuje sie kompresor po tych paru miesiacach? Jak z wydajnoscia i pluciem woda i olejem?

ArczeX 
Wysłany: 2015-10-28, 08:32   
0
UP DOWN
Majsterek

Cały czas kompresor pracuje wzorowo nie ma z nim problemów wydajność taka sama jak na początku nie zauważyłem jakiegoś spadku, olejem również nie pluje (a jeśli nawet jest to dla mnie niezauważalne ), co do wody, kwestia chłodnicy nie sprężarki w moim przypadku pojedyncza miedziana rurka nie jest w stanie odprowadzić nadmiar ciepła, skraplanie następuje w zbiorniku więc nieuniknione spuszczanie kondensatu i zastosowanie odwadniacza.

Marcino 
Wysłany: 2015-10-29, 10:58   
0
UP DOWN

ArczeX napisał/a:
kzychu napisał/a:
nie polecam zasilania przedłużaczem zakończonym wtyczką (bezpieczeństwo)

Zgadzam się, niestety w moim przypadku instalacja 400V jest "przekombinowana" i aby móc podłączyć cokolwiek w warsztacie na 400V muszę rozwijać przedłużacz 20m. Kiedyś pomyślę aby to wszystko wyprostować jednak na obecną chwilę jestem przyzwyczajony i ZAWSZE podłączam maszynę potem zasilanie i nikt poza mną urządzeń nie dotyka.

[

Panowie, można kupić odwrotne wtyczki - na przedłużaczu gniazdo a na kompresorze zamontować wtyczkę taką bez kable. Miałem tak zrobione na betoniarce. Betoniarka sprzedana a przedłużacz został i mogę go używać do wszytkich urządzeń.
Wtyk na spreżarkę:

A tak zarobić przedłużacz:

Do tego można przejściówkę jeszcze na gniazda 16A lub 32A.

LAKIEROWANKO Strona Główna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Fotorelacje

Odpowiedz do tematu