Szukaj FAQ Album



Otwarty przez: Robertlodz09 2015-03-13, 13:06
Autor Wiadomo¶æ
Pawelll
Wys³any: 2015-03-11, 22:32   Idê w lakierowanie meblowe.
0
UP DOWN

Posty: 8
Witam.
Idê w kierunku lakierowania frontów z p³yt mdf, przy okazji bêdê chcia³ siê nauczyæ bejcowaæ i lakierowaæ bezbarwnym p³yty fornirowane jak i drewno lite. G³ównie chcê poliuretanem po³yski i maty. Poliuretanem bo wyczyta³em ze najbardziej popularny w ¶ród lakierników meblowych.
Chcê pierw zrobiæ tylko próbê z lakierowaniem, jak sobie bêdê radzi³ to bêdê szed³ w to na ca³ego.

Na start:
1. Kupiê kompresor 50l olejowy musi byæ czy bezolejowy ? + odolejacze itp.
2. Pistolet nie wiem jaki wiêc prosi³ bym o doradztwo, oczywi¶cie na start to prosi³ bym o doradzenie co¶ za oko³o 200z³ jak siê da.
3. Lakiery- ma³o siê znam ale w google wyczyta³em co¶ o adler i ica. adler jest w krakowie a ica najbli¿ej chyba warszawa (jestem z ma³opolski). Wiem te¿ ¿e jest co¶ takiego jak verinlegno la vernici il laccato czy jako¶ tak (mam taki fajny wzornik tych lakierów) Co polecicie ? najbardziej mi chodzi o poliuretany.
4. Dowiedzia³em siê ¿e producenci czyy dystrybutorzy robi± szkolenia gratis. kto¶ co¶ wiêcej mo¿e o tym powiedzieæ czy od razu mam dzwoniæ do np adlera i i¶c w Adlery ? i oni mi wszystko doradz± je¶li chodzi o wystartowanie.
5. Pomieszczenie na razie jest byle jakie, ale jak by co to ¶ciany itp siê bêdzie robiæ.
6. Pistoleta w rêce nigdy nie mia³em, ale my¶lê ¿e dam rade :)
Pozdro i czekam na odpowiedzi.
 

KK 
Wys³any: 2015-03-11, 23:38   
0
UP DOWN


Pomóg³: 23 razy
Posty: 3347
Cytat:
Chcê pierw zrobiæ tylko próbê z lakierowaniem, jak sobie bêdê radzi³ to bêdê szed³ w to na ca³ego.

Czy Ty zwariowa³e¶? Forum Ci siê nie chce czytaæ czy co? Tematów o pistoletach jest multum, tak samo jak o kompresorach itd. Potrzebujesz kilka ty¶ na start, du¿e do¶wiadczenie, ¿eby co¶ dzia³aæ i przy frontach jeszcze musisz byæ obeznany z polerowaniem. O wentylacji w lakierni nie wspomnê.
Zastanawia mnie gdzie siê rodz± takie pomys³y...to tak jakbym ja chcia³ zostaæ maklerem gie³dowym.
_________________

 
 

Pawelll
Wys³any: 2015-03-13, 12:36   
0
UP DOWN

Posty: 8
KK,poproszê odblokój mój temat. Widzê ¿e lubisz nie pomagaæ. To ty jeste¶ zielony ¿e nie wiesz ¿e ka¿dy mo¿e lakierowaæ kto tylko chce i ma g³owê na karku, a nie kto ma maszyny za tysi±ce, mo¿e to ty ¼le podchodzisz do tematu a nie my zieloni ? Robi³em ju¿ wiele rzeczy co mówili ¿e nie mo¿liwe. I lakierowaæ te¿ bêde lepiej lub tak samo jak wiêkszo¶æ lakierników, czy to z twoja pomoc± czy bez.
Mam trzy przyk³ady lakierników z gara¿u którzy cudów nie robi± ale ludzie to kupuj±. Jeden z nich wczoraj zamontowa³ meble lakierowane którymi klienci siê zachwycali, a s±siadka dosta³a orgazmu. Zrobi³ to lakiernik z gara¿u, narzêdzia ma przeciêtne.
 

Robertlodz09 
Wys³any: 2015-03-13, 13:14   
0
UP DOWN


Pomóg³: 61 razy
Posty: 3388
Sk±d: £ód¿
Pawelll napisa³/a:
KK,poproszê odblokój mój temat.

Z uwagi na do¶æ "ciekawy temat" i zapewne tre¶æ jak± wnios± kolejne "porady"
temat zostaje odblokowany

Tylko kolego Pawelll prosimy o wywa¿one wpisy w swojej tre¶ci ....

Mo¿esz napisaæ co¶ wiêcej na temat orgazmu tej "s±siadki" ... ;)
 

Robertlodz09 
Wys³any: 2015-03-13, 13:20   
0
UP DOWN


Pomóg³: 61 razy
Posty: 3388
Sk±d: £ód¿
KK napisa³/a:
Forum Ci siê nie chce czytaæ czy co? Tematów o pistoletach jest multum, tak samo jak o kompresorach itd.

Tutaj ca³kowicie siê zgadzam ,tak¿e polecam na pocz±tek poczytaæ na forum to co ju¿ jest napisane w tych tematach a na pewno trochê "rozja¶ni siê" obraz tego
o co kolega pyta...
 

Pawelll
Wys³any: 2015-03-13, 13:38   
0
UP DOWN

Posty: 8
Aby uczeñ by³ wywa¿ony, pierw musi mu to pokazaæ nauczyciel.

I tak dupa z tego. KK popsu³ klimat i ju¿ nie chce mi siê pytaæ.
Wezmê i przewertuje te stosy tematów, aby zdecydowaæ jaki pistolet kupiæ, pó¼niej kolejne wielkie stosy na temat lakierów......
 

KK 
Wys³any: 2015-03-13, 14:16   
0
UP DOWN


Pomóg³: 23 razy
Posty: 3347
Ka¿dy z nas te tematy wertowa³, a jak nie wertowa³ to siedzia³ i uczy³ siê na lakierni. Spójrz cz³owieku ile tu ludzie godzin spêdzili na forum aktywnie.
Klimat sobie na w³asne ¿yczenie psujesz pasjonacie lakiernictwa z zerow± wiedz±.
_________________

 
 

krzysnik363
Wys³any: 2015-03-13, 16:41   Re: Idê w lakierowanie meblowe.
0
UP DOWN

Posty: 43
Pawelll napisa³/a:


ma³o siê znam ale w google wyczyta³em..
Pomieszczenie na razie jest byle jakie...
Pistoleta w rêce nigdy nie mia³em...


A tytu³ tematu " ide w lakierowanie meblowe."

Uwielbiam t± polsk± mentalno¶æ. Kupie pistolet za 200z³ i bêde lakiernikiem, kupie druty do pdr za 300z³ bêde wgniotkarzem a jak zainwestuje w tani± spawerka to bêde blacharzem...
Takie tematy powinny byæ blokowane a pisze w nim tylko dlatego ¿e ma³o sie nie ula³em za ¶miechu. Przera¿aj±ce, ¿e czêsto takie posty dodaj± ludzie doro¶li
 

KK 
Wys³any: 2015-03-13, 18:26   
0
UP DOWN


Pomóg³: 23 razy
Posty: 3347
https://www.youtube.com/watch?v=oBDuv3fPstg
_________________

 
 

Przemek 
Wys³any: 2015-03-13, 21:33   
0
UP DOWN
Przemek


Pomóg³: 4 razy
Posty: 514
Sk±d: Szczecin
Rêce opadaj± .Z czym do ludzi :sciana:
_________________
Tym siê zajmujê
http://piaskowanieszczecin.pl/
http://akwarium.szczecin.pl/
 

lakiernik.meblowy 
Wys³any: 2023-02-01, 09:55   Re: Idê w lakierowanie meblowe.
0
UP DOWN

Posty: 0
Sk±d: Warszawa
Od 2009 r. prowadz? szkolenia dla lakiernik?w meblowych.

Dlaczego ja?

Moja wiedza teoretyczna jest poparta tysi?cami godzin sp?dzonych w lakierni. Wsp??realizowa?em r??ne projekty, zaczynaj?c od prostych front?w meblowych poprzez meble szkieletowe a? do skomplikowanych konstrukcji wielkogabarytowych.

Ch?tnie podziel? si? wiedz? z zakresu:
- doboru materia?u
- planowania / budowy funkcjonalnego stanowiska pracy
- bezpiecze?stwa i higieny pracy
- projektowania proces?w technologicznych
- doboru sprz?tu i urz?dze? lakierniczych
- rodzaj?w lakier?w / farb etc.
- szlifowania
- malowania, bejcowania
- polerowania
-renowacji mebli

Ju? dzi? zainwestuj w sw?j spok?j, on nie ma swojej ceny wi?c mo?esz tylko zyska?!

Um?w si? na szkolenie i ?pij spokojnie!

Zapraszam,
in?. Piotr Wysocki
576-097-065
_________________
lakierowanie mebli, szkolenia lakiernicze

in?. Piotr Wysocki
576-097-065
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Pomoc dla amatorów

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - recenzje mang