Szukaj FAQ Album

Autor Wiadomość
Bebuu
Wysłany: 2015-03-23, 11:14   Problem z bazą po lakierowaniu.
0
UP DOWN

Cześć.

Jest taki problem.
Samochód był lakierowany w całości ( zmiana koloru ). Po okołu 2 miesiącach zaczęły się problemy z odchodzącą bazą od podkładu. Można wziąć nawet paznokciem i odchodzą duże płaty. Podkład jak kamień, sam klar również. Baza to czerwona perła. Baza była z firmy kapci, lakier PPG, rozcieńczalnik PPG a podkład nie znany, ale sprawdzony od lat. Tymi materiałami lakieruje lata i nigdy takiego przypadku nie było. Baza odchodzi jak i z elementów metalowych i plastikowych. Po prostu efekt jest taki jakby o lakierować na śliski element z tym, że płaty odchodzą nawet w wielkości 10 cm.

natium
Wysłany: 2015-03-24, 07:33   
0
UP DOWN

Wszystko wskazuje ze podkład nie ma przyczepności
Jak bazę rozcieńczales, clar jaki dokładnie? bo ppg
Ma duzo clarow ,jaki utwardzacz i rozcieńczalnik?
Stosowałeś podkład normalny czy w wersji m/m
? A moze zapomniałeś podkładu przetrzeć :D :D :D

lukas
Wysłany: 2015-03-24, 10:28   
0
UP DOWN

Może być wilgoć pod bazą. Przypomnij sobie w jakim okresie lakierowałeś i czy np. nie wprowadziłeś do komory zimnego auta? Mogła się wtedy skondensować wilgoć.
Inna sprawa że ta baza to jeden z najtańszych towarów na rynku.

Falconx 
Wysłany: 2015-03-25, 10:47   
0
UP DOWN

Miałem to samo na motocyklu - podkład spectral , baza RM, klar Spectral 505. Wszystko rozcieńczane rozcieńczalnikiem APP. Zestaw sprawdzony od lat , wszystko używane już z otwartych opakowań i nigdy nie było problemu - do dzisiaj nie wiem co nie zagrało.Na bazie były naklejki i tylko w tych miejscach baza trzymała sie . Lakierowane w lato więc wszystko było suche - mam podejrzenie że za gładko było bo żeby nie poprzecierać pojechałem 600 na wode. Drugie lakierowanie - podkład sectral ( ten sam z tej samej puszki) , baza PPG , klar Interlack ( jakaś taniocha - ale już byłem zły i stwierdziłem że jak jeszcze raz trzeba będzie skrobać to będę miał mniej w plecy ) podkład szlifowany 400 na sucho maszynką i poprawiony szarą włókniną - do dzisiaj brak zastrzeżeń. Zdarzyło mi się tak tylko raz
.

KK 
Wysłany: 2015-03-25, 22:32   
0
UP DOWN

600 na wodę to nie jest aż tak drobno.

Falconx 
Wysłany: 2015-03-27, 10:04   
0
UP DOWN

Wiem - dlatego nie wiem dlaczego tak sie stało .

Economy1122
Wysłany: 2015-03-29, 10:09   
0
UP DOWN

Przyczyn moze byc wiele dlatego lepiej pracowac a jedym systemie wtedy mamy pewosc ze nic sie nie pogryzie jesli prawidlowo przygotujemy powieszchie pod lakierowanie.

Bebuu
Wysłany: 2015-07-31, 11:38   
0
UP DOWN

Sorry, że odkupuję temat.

A przyczyną mogło być np. długi okres oczekiwania pomiędzy warstwami bazy lub np. za dużo warstw bazy ?

LAKIEROWANKO Strona Główna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Technologia i materiały

Odpowiedz do tematu