Szukaj FAQ Album



Autor Wiadomo¶æ
Bebuu
Wys³any: 2015-03-23, 11:14   Problem z baz± po lakierowaniu.
0
UP DOWN

Posty: 21
Cze¶æ.

Jest taki problem.
Samochód by³ lakierowany w ca³o¶ci ( zmiana koloru ). Po oko³u 2 miesi±cach zaczê³y siê problemy z odchodz±c± baz± od podk³adu. Mo¿na wzi±æ nawet paznokciem i odchodz± du¿e p³aty. Podk³ad jak kamieñ, sam klar równie¿. Baza to czerwona per³a. Baza by³a z firmy kapci, lakier PPG, rozcieñczalnik PPG a podk³ad nie znany, ale sprawdzony od lat. Tymi materia³ami lakieruje lata i nigdy takiego przypadku nie by³o. Baza odchodzi jak i z elementów metalowych i plastikowych. Po prostu efekt jest taki jakby o lakierowaæ na ¶liski element z tym, ¿e p³aty odchodz± nawet w wielko¶ci 10 cm.
 

natium
Wys³any: 2015-03-24, 07:33   
0
UP DOWN


Pomóg³: 4 razy
Posty: 323
Wszystko wskazuje ze podk³ad nie ma przyczepno¶ci
Jak bazê rozcieñczales, clar jaki dok³adnie? bo ppg
Ma duzo clarow ,jaki utwardzacz i rozcieñczalnik?
Stosowa³e¶ podk³ad normalny czy w wersji m/m
? A moze zapomnia³e¶ podk³adu przetrzeæ :D :D :D
 

lukas
Wys³any: 2015-03-24, 10:28   
0
UP DOWN


Pomóg³: 5 razy
Posty: 339
Mo¿e byæ wilgoæ pod baz±. Przypomnij sobie w jakim okresie lakierowa³e¶ i czy np. nie wprowadzi³e¶ do komory zimnego auta? Mog³a siê wtedy skondensowaæ wilgoæ.
Inna sprawa ¿e ta baza to jeden z najtañszych towarów na rynku.
 

Falconx 
Wys³any: 2015-03-25, 10:47   
0
UP DOWN

Posty: 70
Sk±d: Piaseczno
Mia³em to samo na motocyklu - podk³ad spectral , baza RM, klar Spectral 505. Wszystko rozcieñczane rozcieñczalnikiem APP. Zestaw sprawdzony od lat , wszystko u¿ywane ju¿ z otwartych opakowañ i nigdy nie by³o problemu - do dzisiaj nie wiem co nie zagra³o.Na bazie by³y naklejki i tylko w tych miejscach baza trzyma³a sie . Lakierowane w lato wiêc wszystko by³o suche - mam podejrzenie ¿e za g³adko by³o bo ¿eby nie poprzecieraæ pojecha³em 600 na wode. Drugie lakierowanie - podk³ad sectral ( ten sam z tej samej puszki) , baza PPG , klar Interlack ( jaka¶ taniocha - ale ju¿ by³em z³y i stwierdzi³em ¿e jak jeszcze raz trzeba bêdzie skrobaæ to bêdê mia³ mniej w plecy ) podk³ad szlifowany 400 na sucho maszynk± i poprawiony szar± w³óknin± - do dzisiaj brak zastrze¿eñ. Zdarzy³o mi siê tak tylko raz
.
 

KK 
Wys³any: 2015-03-25, 22:32   
0
UP DOWN


Pomóg³: 23 razy
Posty: 3347
600 na wodê to nie jest a¿ tak drobno.
_________________

 
 

Falconx 
Wys³any: 2015-03-27, 10:04   
0
UP DOWN

Posty: 70
Sk±d: Piaseczno
Wiem - dlatego nie wiem dlaczego tak sie sta³o .
 

Economy1122
Wys³any: 2015-03-29, 09:09   
0
UP DOWN

Posty: 12
Przyczyn moze byc wiele dlatego lepiej pracowac a jedym systemie wtedy mamy pewosc ze nic sie nie pogryzie jesli prawidlowo przygotujemy powieszchie pod lakierowanie.
 

Bebuu
Wys³any: 2015-07-31, 10:38   
0
UP DOWN

Posty: 21
Sorry, ¿e odkupujê temat.

A przyczyn± mog³o byæ np. d³ugi okres oczekiwania pomiêdzy warstwami bazy lub np. za du¿o warstw bazy ?
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Technologia i materia³y

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group