Szukaj FAQ Album

Autor Wiadomość
weles.pawel 
Wysłany: 2015-04-02, 18:06   Wydajny i cichy kompresor, oraz mini pistolet
0
UP DOWN

Przymierzam się do założenia własnej działalności i chcę skorzystać z dofinansowania z PUP'u. Pieniądze w pewnej części chciałbym przeznaczyć na jakiś "lepszy" kompresor i pistolet (względnie mini-pistolet).

Zajmuję się przede wszystkim malowaniem dekoracyjnym po ścianach. Od roku bawię się aerografami Badger'a (360 i Renegade Velocity Krome), jak na ściany spisują się świetnie, sporo już się nauczyłem, jednak słabo się nadają na wielkie podkłady.
Mam kompresorek Sparmax TC-610H który jest jednak słaby (ale mobilny i w miarę cichy, nadaje się do mieszkań z np. małymi dziećmi). I tu zaczynają się moje pytania i dylematy, otóż chciałbym wydajniejszy sprzęt (coś żeby uciągnęło jakiś pistolecik), który mógłbym jeszcze znośnie dotransportować samemu do klienta i wibracjami nie spowodowałby pęknięć na ścianach :) Wpadł mi w oko taki THC 50A oraz minipistolet Iwata .
Zestaw dość drogi (to nie moje pieniądze), tylko czy opłacalny? Może można coś tańszego, bardziej uniwersalnego ustrzelić? Ktoś się takimi rzeczami bawił?

Mam też drugie pytanie, otóż marzy mi się malowanie artystyczne lakierami na blachach. Lakiernikiem nie jestem, jeszcze mało wiem, ale czy wyżej wspomniany kompresor i pistolet uciągnęły by prace artystyczno-malarskie? W zwykłe "lakierowanie" bym się nie bawił, to nie ten kaliber. Może lepiej zainwestować w jakiś potężny kompresor i pistolet Iwaty AirGunsa AZ3 HTE AV1.3? Nadałby się na ściany i mógłby służyć kiedyś tam do prób z lakierem...

I jeszcze jedna kwestia: otóż kiedyś tam miałem przyjemność malować jakimś marketowym pistoletem z górnym zbiornikiem (może to był Stanley). Wtedy jeszcze pistolety mnie tak nie interesowały, ale przy malowaniu po ścianie zachodziło ogromne pylenie!!! W zasadzie nadawał się jedynie do pomieszczeń nie zamieszkanych, gdzie nie ma jeszcze podłóg itd. Czy istnieją takie pistolety które pyliły by na poziomie aerografu? Chodzi mi o to czy można takimi pistoletami malować w domach już zamieszkanych i nie powodować wielkich strat materialnych (kolorowy pył za meblami :) )

Z góry dziękuję za pomoc i proszę o wyrozumiałość

LAKIEROWANKO Strona Główna » AIRBRUSH » Forum Airbrush

Odpowiedz do tematu