Szukaj FAQ Album



Przesuniêty przez: DrCruel 2009-04-25, 03:05
Autor Wiadomo¶æ
damiano_2013
Wys³any: 2008-04-07, 08:39   Prosze o pomoc w sprawie pistoletu.
0
UP DOWN

Posty: 5
Witam.
Od jakiegos czasu zajmuje siê odnawianiem starych motocykli, do tej pory wszystkie blachy po piaskowaniu czy tez skie³kowaniu wozi³em do znajomego zak³adu lakierniczego jednak czêsto nie by³em zadowolony z ich pow³ok dlatego postanowi³em zacz±æ lakierowaæ sam na w³asn± rêke. Ca³y potrzeby sprzêt juz mam mo¿e prócz pistoletu lakierniczego i tu licze na wasza pomoc szukam czegos czym da siê pzyzwoicie lakierowaæ jednak nie kosztuje fortuny bo to dopiero moje pocz±tki w temacie lakierowania i je¶li naucze sie do¶æ dobrze tej sztuki wtedy zainwestuje w naprawde dobry sprzêt. Kompresor jaki posiadam ma wydajno¶æ ok 900l/min zbiornik 270l ci¶nienie robocze 10bar uzrbojony w fitry do 10 mikronów oraz odwadniacze i 2 ch³odnice powietrza do tej pory by³ u¿ywany do piaskarki i innych narzedzi pneumatycznych lecz mysle ¿e ten osprzêt wystarczy tez do lakierowania jednak je¶li macie jakies uwagi to chêtnie wys³ucham co warto jeszcze w nim zmieniæ. Oczywi¶cie lakierowania nie bede siê uczy³ na tych motocyklach mieszkan na wsi a tu zawsze znajdzie sie co¶ do lakierowania.
I jeszcze mam daw pytania czy do podk³adu musze kupowaæ oddzielny pistolet czy mo¿e wystarczy ten od lakierwania. I jeszcze jedno pytanoko mam wyznaczone pomieszczenie do lakierowania o wymiarach ok 4x5m i tu moje pytanie jak je przygotowaæ ¿eby nadawa³o sie do lakierowania. Oczywi¶cie wiem ¿e dobra wentylacja to podstawa ale potrzebuje jakis konkretów.

Pozdrawiam i z góry dziêkuje za pomoc.
 

rbfm 
Wys³any: 2008-04-07, 11:29   
0
UP DOWN

Pomóg³: 21 razy
Posty: 1890
Sk±d: Kraków
:evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil:
 

damiano_2013
Wys³any: 2008-04-07, 11:48   
0
UP DOWN

Posty: 5
Sory mia³a byc inna emota a ta jako¶ mi sie klikne³a.

Pozdrawiam
 

rbfm 
Wys³any: 2008-04-07, 11:50   
0
UP DOWN

Pomóg³: 21 razy
Posty: 1890
Sk±d: Kraków
damiano_2013 napisa³/a:
Sory mia³a byc inna emota a ta jako¶ mi sie klikne³a.

Pozdrawiam


ja uzylem odpowiedniej. a wiesz dlaczego ? dlatego ze masz milion odpowiedzi na swoje pytanie !!!!!!!!!!!!!!!!
 

damiano_2013
Wys³any: 2008-04-07, 11:57   
0
UP DOWN

Posty: 5
Czyta³em sporo tego typu tematów jednak tam tylko piszecie ¿e wszystko poni¿ej 1000z³ to gó... a ja nie wydam sa swój pierwszy pistolet ponad tysiaka bo nawet nie umiem dobrze lakierowaæ taki pitolet mo¿e mia³em zaledwie kilka razy w rêku w ci±gu mojego ¿ycia. Wiêc zamisat czepiaæ sie mo¿e poda³ by¶ jakis model pistoletu w granicach 500z³. I jeszcze zada³em dwa pytania nie tylko to jedno.

Pozdrawiam
 

rbfm 
Wys³any: 2008-04-07, 11:59   
0
UP DOWN

Pomóg³: 21 razy
Posty: 1890
Sk±d: Kraków
damiano_2013 napisa³/a:
Czyta³em sporo


klamiesz :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:


wiec czego oczekujesz? ze nagle sie wszystko zmieni i ponizej 1000 juz nie bedzie gowno ?

damiano_2013 napisa³/a:
Wiêc zamisat czepiaæ sie mo¿e poda³ by¶ jakis model pistoletu w granicach 500z³.


podawalem wielokrotnie na tym forum. :wink:

[ Dodano: 2008-04-07, 13:06 ]
wpisz sobie w wyszukiwarce slowko walcom i dostaniesz mnostwo odpowiedzi na twoje pytanie
 

damiano_2013
Wys³any: 2008-04-07, 12:09   
0
UP DOWN

Posty: 5
Akurat jak w wyszukiwarce wpisze sie pistolet lakierniczy w tytu³ach to wyskakuje w³a¶ciwie tylko jedna strona tematów wiêc to nie wiele i po przejrzeniu wszystkiego jako¶ nie znalaz³em odpowiedzi na moje pytania no moze prócz pistoletu do podk³adu.
Nie mówie ¿e siê co¶ zmieni ¿e te poni¿ej 1000z³ stana sie zaraz rewelacyjne ale chyba jet jaka¶ róznica w pistolecie tym za 80z³ a tym za 500z³ bo je¶li takowej nie ma to po co mam p³acic 500z³ skoro za u³amek tej ceny moge mieæ równie dobry pistolet. pomy¶l o tym ¿e ja zaczynam dopiro bawic sie w lakiernictwo i pistolet za 1000z³ mi sie nie przyda bo nawet nie bêde umia³ go w³a¶ciwie wykorzystaæ. Jestem ciekaw od czego Ty zaczyna³es my¶le ¿e Twój pierwszy pistolet lakierniczy tez nie by³ za 1000z³ lub nawet wiecej.
Liczy³em ¿e na tym forum uzyskam jak± odpowiedz ale jak na razie na to sie nie zanosi.

Pozdrawiam
 

rbfm 
Wys³any: 2008-04-07, 12:12   
0
UP DOWN

Pomóg³: 21 razy
Posty: 1890
Sk±d: Kraków
damiano_2013 napisa³/a:
Liczy³em ¿e na tym forum uzyskam jak± odpowiedz ale jak na razie na to sie nie zanosi.


wiesz co teraz to mnie wkurzyles. podalem ci na samym koncu co masz zrobic a ty dalej swoje. w takim razie nie licz raczej na odpowiedzi innych uzytkownikow forum.
 

damiano_2013
Wys³any: 2008-04-07, 12:13   
0
UP DOWN

Posty: 5
To napisa³em zanim zobaczy³em ¿e edytowa³e¶ post wieæ za to sory.

Pozdrawiam
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Warsztat

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group