Szukaj FAQ Album



Autor Wiadomo¶æ
passat92
Wys³any: 2015-05-02, 12:53   Szkoda blacharska Astra F - pro¶ba o wycenê:)
0
UP DOWN

Posty: 6
Witam jestem nowy na forum przytrafi³a mi siê dzi¶ szkoda w aucie Opel Astra F rocznik 1993 hatchback , uszkodzony lewy ty³, bardzo proszê o szacunkow± wycene ile na gotowo bêdzie mnie kosztowaæ ¿eby dobrze to zrobiæ ?:) Zdjêcie do³±czam poni¿ej :) Bardzo dziêkuje z góry za wypowiedzi i Pozdrawiam :)

t_2015_05_02_075757_469.jpg
Plik ¶ci±gniêto 49 raz(y) 30.49 KB

 

max2014 
Wys³any: 2015-05-02, 20:38   
0
UP DOWN


Pomóg³: 2 razy
Posty: 170
Tak delikatnie to 1600z³
 

passat92
Wys³any: 2015-05-02, 20:42   
0
UP DOWN

Posty: 6
a ile powinni mi szacunkowo wyp³aciæ z odszkodowania sprawcy za ta szkode? oraz jak powinno byæ sformuowane dobrze o¶wiadczenie sprawcy i jaki opis powinno zawieraæ ? i ile czasu mam na zg³oszenei szkody w TU , a sprawca ma OC w Ergo Hestia, jak to jest po stluczce sprawdzaja tez auto osoby która we mnie uderzy³a by sprawdzic czy o on mi takie szkody wyrzadzi³ czy bylo to wczesniej ?
 

KK 
Wys³any: 2015-05-02, 22:55   
0
UP DOWN


Pomóg³: 23 razy
Posty: 3347
Ergo Hestia to nie licz, ¿e Ci siê zostanie maj±tek :D
_________________

 
 

kzychu
Wys³any: 2015-05-02, 23:36   
0
UP DOWN

Pomóg³: 5 razy
Posty: 346
Zrobi± wycene na szkodê ca³kowit± , a Tobie wyp³ac± ró¿nicê miêdzy ¶redni± warto¶ci± tego
rocznika a warto¶ci± wraku-mimo ¿e uszkodzenie niewielkie ,ale i warto¶æ auta niewielka.
Sprawcê to by mo¿e sprawdzili jak hurtownik zdarzeñ, normalnie nie.
Przy naprawie w normalnym zak³adzie nie zostanie nic, je¶li starczy.
 

passat92
Wys³any: 2015-05-03, 14:21   
0
UP DOWN

Posty: 6
A gdybym chcia³ robiæ sam ty³ bez drzwi , to w jakiej cenie siê zmieszcze nie licz±c ju¿ drzwi tylko sam ty³, i na ile realnie mogê liczyæ odszkodowania z ubezpieczalni za sam ty³ ? czy firma ubezpieczeniowa sprawdza tak¿e auto osoby ktorej spowodowa³± wypadek? co jesli poda³ bym te¿ drzwi które zosta³y uszkodzone ale w innej kolizji , czy wtedy sprawdz± mi to ?? bo tu hakiem jest na drzwiach ubite a ten co mi teraz stukn±³ w ty³ auta nie ma haka i nie wiem co mam zrobic i jak zachowaæ sie przy rzeczoznawcy oraz ile czasu mam na z³o¿enie pisma do TU sprawcy ?:) z góry dziekuje za odpoiwedzi :)
 

max2014 
Wys³any: 2015-05-03, 15:27   
0
UP DOWN


Pomóg³: 2 razy
Posty: 170
im szybciej tym lepiej
a za sam ty³ 500z³ jak chcesz prostowaæ bo wymiana bêdzie dro¿ej
 

passat92
Wys³any: 2015-05-03, 15:58   
0
UP DOWN

Posty: 6
hmm , a jak wyprostuje to mi szpachli pewno narzuc± , ¿eby mi to po roku nie zacze³o odpadaæ wiesz o co chodzi :) bo inaczej to chyba tego nei zrobiê?:) a i jeszcze pytanko bo sytuacja mia³a miejsce w pracy na prakingu , ja siedzia³em w biurze a kierowca cofa³ swoim autem i uderzy³ w moje w³a¶nie w ten ty³ i jak to napisaæ w o¶wiadczeniu jak je zatytuowaæ : o¶wiadczenie sprawcy kolizji drogowej , czy te¿ o¶wiadczenie sprawcy zdarzenia drogowego ?:) bo moje autko sta³o zaparkowane bez kierowcy w ¶rodku a kierowca cofa³ i w moje uderzy³ , zaj¶cie nagra³a kamera umieszczona na prakingu :) i jak to napisaæ ¿eby by³o dobrze ?:) zaraz zamieszcze co napisa³em moj wzór i proszê o wypowiedzi czy bedzie to dobrze napisane :) oraz wracam do zapytania co je¶li mam na drzwiach widoczne odbicie z wcze¶niejszej kolizji gdy kupi³em juz takie autko ? czy mogê probowaæ podci±gn±æ to pod t± szkodê czy te¿ nie bo bêdzie to widoczne i mog± to z TU sprawdziæ i lepiej nie kombinowaæ ?:) proszê o odpowiedzi i dziekuje ;)
 

kzychu
Wys³any: 2015-05-03, 16:15   
0
UP DOWN

Pomóg³: 5 razy
Posty: 346
Kolego je¶li kto¶ bra³ ju¿ odszkodowanie na te drzwi to jest to udokumentowane zdjêciami i mog± porównaæ uszkodzenia, natomiast je¶li kasa nie by³a brana to nie wnikaj niech za drzwi te¿ p³ac±.
 

passat92
Wys³any: 2015-05-03, 16:47   
0
UP DOWN

Posty: 6
Tak napisa³em samemu druk o¶wiadczenia sprawcy proszê sprawd¼cie czy dobrze to zrobi³êm czy potrzeba co¶ pozmieniaæ ?:)a tak¿e mam pytanie czy nag³owek jest dobry gdy¿ ja podczas tego ca³ego zaj¶cia by³em w biurze a moje auto sta³o zaparkowane na podje¼dzie firmy tak jak kilka pozosta³ych aut i stad pytanie czy to by³a kolizja drogowa czy jak to wszystko mam nazwaæ ¿eby by³o dobrze? Oraz jak napisaæ opis zdarzenia i powsta³ych uszkodzeñ bardzo proszê o pomoc :) a co do drzwi to mo¿e lepiej nie kombinowaæ aby nie by³o problemów bo nawet je¶li poprzedni w³a¶ciciel nie zg³asza³ szkody z drzwiami to hmm mog± dociekaæ ze w poje¼dzie sprawcy nie ma haka i takie obra¿enie nie mog³o wynikn±æ w moim poje¼dzie czy oni tego nei sprawdzaj± ?:) i jak przygotowaæ autko do ogledzin rzeczoznawcy zmieniæ oponki na lepsze i umyæ odkurzycautko by sprawia³o ³adne wra¿enie ?:) bardzo proszê o cenne wskazówki i z góry dziekuje, aaa ca³e zaj¶cie zarejestrowa³a kamera na podje¼dzie firmy w której pracuje i tam te¿ wydarzy³o sie ca³e zaj¶cie :)

...................................... , dnia.....................................

O¶wiadczenie sprawcy kolizji drogowej
Ja ni¿ej podpisany.................................................. , zamieszka³y w ................................................................................ , legitymuj±cy siê dowodem osobistym nr...................... , wydanym przez........................................................ , posiadaj±cy prawo jazdy kategorii....... , wydane w dniu......................... , dysponuj±cy numerem telefonu............................................................. ,
o¶wiadczam,¿e
w dniu......................... o godz................ , w miejscowo¶ci.............................. , kieruj±c samochodem marki.......................................... , nr rejestracyjny................... , nr dowodu rejestracyjnego........................................ , ubezpieczonym w..................................................... , numer polisy OC................................... , ,przyznaje,¿e z w³asnej winy spowodowa³em kolizjê drogow± w której zosta³ poszkodowany....................................................... ,zamieszka³y w............................................. , posiadaj±cy pojazd marki........................................ , nr rejestracyjny....................... , w wyniku czego w poje¼dzie poszkodowanego powsta³y nastêpuj±ce uszkodzenia:
.........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
Opis zdarzenia:
..............................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................

Sprawca dobrowolnie przyznaje siê,¿e jest winien spowodowaniu kolizji i powsta³ych uszkodzeñ w poje¼dzie poszkodowanego.

podpis sprawcy: podpis poszkodowanego:
..................................... ............................................
 

passat92
Wys³any: 2015-05-04, 12:38   
0
UP DOWN

Posty: 6
czyli nag³ówek : o¶wiadczenie sprawcy kolizji drogowej bêdzie dobry ?:)
wspomnieæ w o¶wiadczeniu ¿e ca³e zaj¶cie by³o nagrane przez kamerê zamontowan± na podje¼dzie firmy w której siê to sta³o ? szkice s± obowi±zkowe czy nie koniecznie ?a zdjêcia zrobi³em ju¿ po szkodzie na podje¼dzie firmowym , to mam na p³ytke CD zgraæ te fotki i dostarczyæ im razem z o¶wiadczeniem ?:)

Oraz jak to jest gdy mój pojazd by³ zaparkowany na podje¼dzie firmy?:) jak oni na to patrz± i kiedy wyp³acaj± pieniadze za odszkodowanie przed tym zanim oddam samochod do warsztatu ?

Proszê jeszcze sprawd¼ czy mogê tak napisaæ o uszkodzeniach pojazdu mojego:
-w wyniku czego w poje¼dzie poszkodowanego powsta³y nastêpuj±ce uszkodzenia: uszkodzony zosta³ lewy tylni bok pojazdu oraz zderzak (bo na zderzaku taka ryska niewielka siê zrobi³a) (nie wiem jak to napisaæ ¿eby mia³o rêce i nogi uszkodzenai widzisz na foto bardzo proszê pomó¿ mi to tak opisac ¿eby by³o ³adnie i konkretnie , gdyz nigdy nie mia³em z tym do czynienia)

-opis zdarzenia: do zdarzenia dosz³o na podje¼dzie firmy XXX w miejscowo¶ci Y, dnia 02.05.2015r , oko³o godziny 7.55, pojazd poszkodowanego sta³ zaparkowany na podje¼dzie firmy jak reszta samochodów, sprawca pracuj±cy w tej w³a¶nie firmie cofaj±c samochodem marki VW uderzy³ w pojazd marki Audi który nale¿y do pokrzywdzonego , w zdarzeniu nie uczestniczyli inni ludzie, zaistnia³± sytuacjê nagra³a kamera zamontowana na podje¼dzie danej firmy.

Co o tym myslisz co jeszcze dopisaæ i co pozmieniaæ proszê pomó¿ by to mia³o rêce i nogi :)
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Blacharstwo i inne naprawy

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group