Szukaj FAQ Album

Autor Wiadomość
rchmiel
Wysłany: 2018-09-26, 10:05   
0
UP DOWN

A co dostałem w nagrodę? W Sobotę wracam do domu (ok 21:00) a przed moją leciwą bmką (e30 również do ogarnięcia) ustawiła się laweta z dwoma złamasami! Od razu do niech wyrwałem, a oni że mają zlecenie itp. Była przy tym też moja żona więc narobiła krzyku, sąsiedzi wyszli a Panowie stwierdzili że już na nich czas ... i nie muszą się tłumaczyć. Zrobiłem zdjęcia, pojechałem na Policję - rejestracje lewe, odblaski zaklejone więc patole jak nic! Mam nadzieję, że ich znajdą - laweta rzuca się w oczy... Do dzisiaj jeszcze nie chce mi się wierzyć co się wydarzyło?!?!

DSC_0506.jpg
Fiat Ducato
Plik ściągnięto 8 raz(y) 748,09 KB

DSC_0505.jpg
info na kogucie - Pomoc Drogowa Gdansk
Plik ściągnięto 7 raz(y) 752,69 KB

Robertlodz09 
Wysłany: 2018-09-27, 09:15   
0
UP DOWN

rchmiel napisał/a:
przed moją leciwą bmką (e30 również do ogarnięcia)

Ty kolego jak masz taki model BMW to weż i go gdzieś schowaj w garażu czy u rodziny na podwórku (pod plandeką) a nie trzymaj na parkingu pod domem ...
E30 to już jest model poszukiwany i jestem pewny ze Twój egzemplarz zainteresował jako dawca części do naprawy innej E30 lub na handel szczególnie że części do niej już do tanich nie należą ... :tak:

rchmiel
Wysłany: 2018-09-27, 20:00   
0
UP DOWN

Robertlodz09 napisał/a:

Ty kolego jak masz taki model BMW to weż i go gdzieś schowaj w garażu czy u rodziny na podwórku (pod plandeką) a nie trzymaj na parkingu pod domem ...

Właśnie miałem pytać czy dobrym pomysłem będzie przykrycie auta dopasowanym pokrowcem? Nie będzie on gnił pod nią jeszcze bardziej?

hematol 
Wysłany: 2018-09-27, 23:27   
0
UP DOWN

Cytat:
Właśnie miałem pytać czy dobrym pomysłem będzie przykrycie auta dopasowanym pokrowcem? Nie będzie on gnił pod nią jeszcze bardziej?

Będzie .Auto ma mieć cyrkujacje powietrza.Auto to jeden wielki "profil zamkniety"
Co do e30jak pisał wyżej Robertlodz09, to fajne auto i poszukiwane,miałem okazje robić trochę blacharki w e30 kombi tj,tylne mocowanie sprężyn,zobacz jak mają sie u Ciebie?

GMC
Wysłany: 2018-09-28, 06:47   
0
UP DOWN

Na grupie ma fb było kilka dni temu że komuś zajumali na lawetę Citroena XM kombi. Auto stare i nietypowe więc widać staruszki zaczynają byc w cenie :)

Robertlodz09 
Wysłany: 2018-09-28, 08:21   
0
UP DOWN

GMC napisał/a:
widać staruszki zaczynają byc w cenie

Taki proceder podkradania starych aut to jest od lat i zawsze
na "stary numer" z autopomocą ... że zlecenie i niby na złom wywożą.
Nawet wczoraj rozmawiałem z człowiekiem któremu chcieli jakiś czas temu
"podprowadzić" starego Fiata z lat 70-tych którego miał do renowacji i postawił pod domem
... i też "ganiał" lawetę która po auto podjechała.
Takie auta to strach trzymać pod domem na otwartym parkingu.

W Łodzi ze strzeżonego parkingu sprzed warsztatu kilka lat temu skradli unikatowego zabytkowego Mercedesa do renowacji i też lawetą ...
Policja sprawców złapała ale auto przepadło

rchmiel
Wysłany: 2018-10-05, 18:27   
0
UP DOWN

Odwieczne pytanie: najpierw szpachla czy epoksyd?!?!
Szczegóły: blacha oczyszczona - tam gdzie 'była' rdza pojechałem R-Stopem. Co dalej? Szpachla twarda, następnie standardowa i na to epoksyd czy jednak od niego zacząć?

Robertlodz09 
Wysłany: 2018-10-05, 21:52   
0
UP DOWN

rchmiel napisał/a:
Odwieczne pytanie: najpierw szpachla czy epoksyd?!?!

Jak faktycznie dobrze oczyściłeś te blachy (w co wątpię patrząc na te zdjęcia Opla...)
to daj epoksyd i dopiero nakładaj na to "gips" ;)
Możesz póżniej po godzinie nakładać szpachlówkę bez matowienia podkładu w technice
mokro na mokro ,tam wiązanie następuje chemiczne
ale po upływie 12 godz. musisz już epoksyd przematowić

rchmiel
Wysłany: 2018-11-04, 20:32   
0
UP DOWN

Cześć,
Wczoraj chciałem wymienić końcówki drążków kierowniczych ... a ujrzałem coś takiego:

DSC_0603.jpg
podłużnica
Plik ściągnięto 11 raz(y) 646,49 KB

DSC_0605.jpg
przednia podłużnica
Plik ściągnięto 19 raz(y) 708,4 KB

rchmiel
Wysłany: 2018-11-04, 20:39   
0
UP DOWN

Niestety mimo iż 3 lata temu naprawiałem podłogę to nie dotykałem podłużnic - wszystkie są w złym stanie, może nie na całej długości ale w tych najważniejszych miejscach czyli zaraz koło wahaczy. Progi przy narożnikach też zżarte ... istna tektura ...
Starałem się jak mogłem żeby uratować Opla, ale czas powiedzieć pas ...

Wiem, że to nie ten dział (ani nawet forum), ale czy możecie mi podpowiedzieć co dalej zrobić z Tigrą żeby jak najwięcej kasy odzyskać? Tak wiem ... ostrzegaliście ...

To co mi przychodzi do głowy:
1. nie bawić się i oddać auto do kasacji,
2. wybebeszyć co wartościowe i wtedy oddać do kasacji,
3. wrzucić na Allegro jako auto na części
4. dzwonić do 'skup aut za gotówkę' ...

Jakieś kulturalne sugestie? ;)

DSC_0610.jpg
przód
Plik ściągnięto 3 raz(y) 667,37 KB

DSC_0607.jpg
tył
Plik ściągnięto 6 raz(y) 733,26 KB

DSC_0611.jpg
tapicerka
Plik ściągnięto 6 raz(y) 630,62 KB

Robertlodz09 
Wysłany: 2018-11-05, 08:31   
0
UP DOWN

rchmiel napisał/a:
Starałem się jak mogłem żeby uratować Opla, ale czas powiedzieć pas ...

Najlepsza decyzja szkoda tylko ze tak długo do niej dojrzewałeś ;)

Co do "propozycji" to w mojej ocenie zobacz punkt nr.2 i ewentualnie nr.3 ale cudów nie oczekuj

rchmiel
Wysłany: 2018-11-05, 21:18   
0
UP DOWN

Trojmiejski skup aut (Panta) zaproponowała 500zł. za kpl. auto... ale właśnie znalazłem inny zakład kasacji pojazdów i mają info na stronie - laweta za darmo i płacą za każde auto niezależnie od stanu - mógłbym wtedy Opla wybebeszyć przed domem do gołego słupka, części sprzedać na Allegro, a resztę nich zabiorą lawetą i jeszcze sypną jakimś groszem.
Tapicerka warta najmniej 250zł. + zderzaki, błotniki, halogeny, lampy, maska ... no i właśnie ... czy się pieprzyć z tym wszystkim żeby wyjść do przodu o 200-300zł.?! Skoro i tak już jestem w plecy tyle kasy ... ?! Nie wiem ...

Robertlodz09 
Wysłany: 2018-11-06, 21:56   
0
UP DOWN

Zrób zdjęcia tego co chcesz sprzedać i wystaw ogłoszenie ...
zobaczysz czy będziesz miał jakieś zainteresowanie i ile Ci za to dają
Spróbuj nawet całe auto wystawić za ten np. 1 tys.zł
może znajdziesz jakiegoś "amatora" sportowego Opla ;)
A jak nie bedzie zainteresowania to weż i oddaj to do miejsca w którym ten Opel już powinien
dawno trafić trzy lata temu tak jak wtedy ja i inni Ci pisali patrząc na to co robisz z tym autem

LAKIEROWANKO Strona Główna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Blacharstwo i inne naprawy

Odpowiedz do tematu