Szukaj FAQ Album



Autor Wiadomo¶æ
heeler11
Wys³any: 2015-07-27, 19:30   Maszynka festool opinie
0
UP DOWN

Posty: 150
Witam tak jak w temacie posiada kto¶ t± maszynkê mo¿e siê wypowiedzieæ na jej temat?
https://www.festool.pl/Pr...C-150-5-EQ-Plus
 
 

Gandziorz
Wys³any: 2015-07-27, 21:28   Re: Maszynka festool opinie
0
UP DOWN


Posty: 217
heeler11 napisa³/a:
Witam tak jak w temacie posiada kto¶ t± maszynkê mo¿e siê wypowiedzieæ na jej temat?
https://www.festool.pl/Pr...C-150-5-EQ-Plus

Jak to festools to bra³bym w ciemno. To nie mo¿e byæ z³e ;)
 

natium
Wys³any: 2015-07-27, 23:00   
0
UP DOWN


Pomóg³: 4 razy
Posty: 323
Polecam bardzo dobry i masywny sprzêt
 

³ysy73 
Wys³any: 2015-07-28, 17:05   
0
UP DOWN

Pomóg³: 23 razy
Posty: 978
natium napisa³/a:
Polecam bardzo dobry i masywny sprzêt
Jeste¶ pierwsz± znan± mi osob± która twierdzi ¿e takie narzêdzie jest lepsze je¶li jest masywne - tak to przynajmniej wynika z miêdzy wierszy.

Poza tym co w tej maszynce jest niby dobrego?
Przyznam siê ¿e ni± nie pracowa³em ale tak na oko to co ja widzê to:
a) cena z kosmosu
b) budowa któr± chwalisz jest do dupy z dwóch wzglêdów:
- ze wzglêdu na ow± masywno¶æ a w zasadzie ogólny kszta³t jest gów...niano wywa¿ona wzglêdem osi pada
- ze wzglêdu na kszta³t/masywno¶æ jest ma³o porêczna a w wielu miejscach bezu¿yteczna je¶li nie ma siê rêki z o¶mioma przegubami i to obrotowymi.
c) maj±c na wzglêdzie powy¿sze jest te¿ ma³o precyzyjna

I tak na szybko tyle wystarczy.

Nie kupi³bym jej nawet gdyby by³a 1.000 z³ tañsza bo jest do dup...y.

Po tysi±ckroæ wola³bym MIRKÊ - na dodatek TAÑSZ¡
 

KK 
Wys³any: 2015-07-28, 20:29   
0
UP DOWN


Pomóg³: 23 razy
Posty: 3347
Mirki do 1000 by³y na allegro. Sam kupi³em dwie.
_________________

 
 

spray painter
Wys³any: 2015-07-28, 23:44   
0
UP DOWN

Posty: 26
³ysy73 napisa³/a:
Po tysi±ckroæ wola³bym MIRKÊ - na dodatek TAÑSZ¡

calkowicie sie z Toba nie zgadzam,twierdzenie,ze cos jest gow..no warte nie majac pojecia jak ten sprzet dziala i jak sie nim pracuje jest conajmniej smieszne,ja pracuje tylko narzedziami Festoola i nie jest absolutnie w moim interesie,aby gloryfikowac ten sprzet,ale uwazam,ze sa to absolutnie narzedzia z najwyzszej polki,moze nie sa tanie,ale jak cos sie zepsuje to kupujesz sobie uszkodzona czesc i smiga dalej,
tego konkretnego modelu akurat jeszcze nie posiadam,natomiast jestem pewien,ze jest swietna,tyle ode mnie :)
 

KK 
Wys³any: 2015-07-29, 00:33   
0
UP DOWN


Pomóg³: 23 razy
Posty: 3347
Tak z rozpêdu nawet nie spojrza³em na link. My¶la³em, ¿e chodzi o tego du¿ego starego festoola. To przecie¿ jest maszynka ma³a i za 1400 bywa³y na allegro. Sam o niej my¶la³em, ale nie by³o ¿adnej okazji. Ten sprzêt na pewno jest godny polecenia.
_________________

 
 

³ysy73 
Wys³any: 2015-07-29, 09:57   
0
UP DOWN

Pomóg³: 23 razy
Posty: 978
spray painter napisa³/a:
calkowicie sie z Toba nie zgadzam,twierdzenie,ze cos jest gow..no warte nie majac pojecia jak ten sprzet dziala i jak sie nim pracuje jest conajmniej smieszne
Nie ma dla mnie znaczenia co Ci siê podoba a co nie.
Czasami widz±c budowê narzêdzia i jego kszta³t (oraz inne niby drobne niuanse) mo¿na ¶mia³o przewidzieæ jak to dzia³a.
Tym bardziej po budowie/kszta³cie wyobraziæ sobie jego porêczno¶æ, a co za tym czêsto idzie precyzjê.
spray painter napisa³/a:
sa to absolutnie narzedzia z najwyzszej polki
To nie ma nic wspólnego z tym co opisa³em wy¿ej i w poprzednim po¶cie.
Siekiera FISKARS-a te¿ ma wysok± jako¶æ ale szpachli ni± nie obrabiam.
spray painter napisa³/a:
ale jak cos sie zepsuje to kupujesz sobie uszkodzona czesc i smiga dalej,
To nie zawsze jest plusem. Wolê narzêdzie które siê nie psuje
spray painter napisa³/a:
tego konkretnego modelu akurat jeszcze nie posiadam,natomiast jestem pewien,ze jest swietna
Mo¿e tak a mo¿e nie, ale absolutnie wcale nie znaczy to ¿e jest LEPSZA ni¿ innej marki.
A na dodatek DRO¯SZA.
 

³ysy73 
Wys³any: 2015-07-29, 10:04   
0
UP DOWN

Pomóg³: 23 razy
Posty: 978
Nie jestem handlowcem i dynda mi co i czym kto robi.
Tylko nie lubiê durnych wpisów ¿e co¶ MUSI BYÆ SUPER BO ZNANEJ MARKI.

Gówn...o prawda bo wcale nie musi.
I jest ca³a masa wpadek markowych firm z ich bublami które mo¿na by tu wymieniaæ od pistoletów IWATY, Devilbissa i SATY poczynaj±c.

Tutaj porównaæ t± maszynkê mo¿na do najbli¿szej czyli MIRKI, która to jest:
- porêczniejsza
- precyzyjniejsza
- lepsza konstrukcyjnie
- cichsza
- równie¿ markowa
- a na dodatek od groma TAÑSZA

I tyle
 

unek
Wys³any: 2015-07-29, 11:44   
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 205
³ysy73 napisa³/a:

Tutaj porównaæ t± maszynkê mo¿na do najbli¿szej czyli MIRKI
Pisa³em ju¿ o tym i porównywa³em ;)
Mia³em festo w £APIE....

http://lakierowanko.info/...p?t=9431#114416

Ps trzeba sobie od pocz±tku ten temat przeczytaæ !
 

³ysy73 
Wys³any: 2015-07-29, 18:43   
0
UP DOWN

Pomóg³: 23 razy
Posty: 978
Przeczyta³em UNEK w³a¶nie ten zalinkowany temat i generalnie napisali¶cie to samo - a ja nie mia³em jej w rêku.
Mo¿e innymi s³owami i co¶ inaczej mo¿e byæ czytane, ale to jest to o co mi chodzi:
- ciê¿sza
- wy¿sza
- mniej porêczna
- za tym wszystkim idzie chcia³ czy nie chcia³, mniej lub wiêcej: mniej precyzyjna
- tylko mo¿e s³owo konstrukcja powinienem doprecyzowaæ ¿e chodzi³o mi nie tyle o budowê co kszta³ty/gabaryty
- a na dodatek i tañsza
I tyle bo szkoda czasu
 

spray painter
Wys³any: 2015-07-29, 21:13   
0
UP DOWN

Posty: 26
³ysy73 napisa³/a:
Tylko nie lubiê durnych wpisów ¿e co¶ MUSI BYÆ SUPER BO ZNANEJ MARKI.

durne to sa Twoje wpisy!!bo negujesz wszystko co ktos ma do powiedzenia,a gown...o to jest Mirka wedlug mnie,widzisz ile fachowcow tyle opinii i malo mnie interesuje co masz do powiedzenia bo ja i tak Festoola nie zamienia na Twoja Mirke bo ona nawet przytym sprzecie nie stala,piszesz,ze wolisz sprzet,ktory sie nie psuje to,wiesz co?wez sobie faktycznie kup ta siekiere to napewno potrzyma pare ladnych lat.
Powiem Ci tylko tyle,ze pojecia zielonego nie masz o narzedziach Festool,podejrzewam,ze nigdy w reku nawet nie trzymales...
 

natium
Wys³any: 2015-07-29, 22:00   
0
UP DOWN


Pomóg³: 4 razy
Posty: 323
³ysy73 napisa³/a:
natium napisa³/a:
Polecam bardzo dobry i masywny sprzêt
Jeste¶ pierwsz± znan± mi osob± która twierdzi ¿e takie narzêdzie jest lepsze je¶li jest masywne - tak to przynajmniej wynika z miêdzy wierszy.

Poza tym co w tej maszynce jest niby dobrego?
Przyznam siê ¿e ni± nie pracowa³em ale tak na oko to co ja widzê to:
a) cena z kosmosu
b) budowa któr± chwalisz jest do dupy z dwóch wzglêdów:
- ze wzglêdu na ow± masywno¶æ a w zasadzie ogólny kszta³t jest gów...niano wywa¿ona wzglêdem osi pada
- ze wzglêdu na kszta³t/masywno¶æ jest ma³o porêczna a w wielu miejscach bezu¿yteczna je¶li nie ma siê rêki z o¶mioma przegubami i to obrotowymi.
c) maj±c na wzglêdzie powy¿sze jest te¿ ma³o precyzyjna

I tak na szybko tyle wystarczy.

Nie kupi³bym jej nawet gdyby by³a 1.000 z³ tañsza bo jest do dup...y.

Po tysi±ckroæ wola³bym MIRKÊ - na dodatek TAÑSZ¡



Chwale bo mam juz 3 lata i nic sie nie dzieje kolega ma 7lat i ciagle pracuje na niej i dziala

co tylko mowil ze lutowal kabel przy wtyczce bo sie naderwal tylko tyle.

i ogolnie pomysl? kazdy ma swoj ulubiony sprzet na ktorym sie mu dobrze pracuje
wiec nie pisz glupot nie cytuj jak [...]....y tylko napisz swoja krotka i na temat wypowiedz a nie ksiazke na 5 stron !
 

spray painter
Wys³any: 2015-07-29, 22:24   
0
UP DOWN

Posty: 26
natium napisa³/a:
Chwale bo mam juz 3 lata i nic sie nie dzieje kolega ma 7lat i ciagle pracuje na niej i dziala

ja mam rotexa 4 lata,maszynka lata dzien w dzien po kilka godzin,bardzo czesto rwie nia lakier do golej blachy z calej maski,czesto to robie gdy duzo odpryskow jest,przez caly ten okres lozysko za 40 zl wymienilem...
pozatym autor tematu prosil o opinie na temat festoola a kolega ³ysy73 koniecznie probuje nam uswiadomic,ze Mirka jest super mega-hiper sprzet a festool to przereklamowany zlom,cos mi sie wydaje kolego,ze handlujesz tymi Mirkami,albo po prostu pojecia nie masz...
 

mariusz80 
Wys³any: 2015-07-29, 22:35   
0
UP DOWN

Pomóg³: 11 razy
Posty: 924
Sk±d: WZ
spray painter, natium, czy pracowali¶cie dok³adnie tym modelem z linka? £ysy73 pisze konkretnie o tym a nie o ca³ej marce, bo o tym jest ten temat, czy¿ nie?
_________________

 
 

spray painter
Wys³any: 2015-07-29, 22:49   
0
UP DOWN

Posty: 26
mariusz80, najlepsze w tym wszystkim jest to,ze on tez nia nie pracowal :)
nie nie pracowalem tym konkretnym modelem bo jest to nowosc,ale zapewniam Cie,ze nie zawaham sie zakupic i to juz wkrotce,jestem przekonany,ze sie nie zawiode,posiadam za to ETS 150 EQ,ktora jest bardzo podobna maszynka z tym,ze ta o ktora chodzi jest znacznie zgrabniejsza w mniejszej obudowie i lzejsza o 0,6 kg,co tu wiele gadac,kto kiedykolwiek pracowal festoolem ten wie a kto nie ten bedzie wlasnie takie glupoty wypisywal jak kolega £ysy73...
 

Miki
Wys³any: 2015-07-30, 08:05   
0
UP DOWN

Pomóg³: 10 razy
Posty: 523
Po przej¶ciach z shinexem nigdy w ¿yciu nie kupiê nawet breloczka tej firmy, bo pewnie by siê zepsu³. Jak dla mnie to festool jest za bardzo awaryjnym sprzêtem.
_________________
Mart-Dent
 

³ysy73 
Wys³any: 2015-07-30, 18:05   
0
UP DOWN

Pomóg³: 23 razy
Posty: 978
mariusz80 napisa³/a:
spray painter, natium, czy pracowali¶cie dok³adnie tym modelem z linka? £ysy73 pisze konkretnie o tym a nie o ca³ej marce, bo o tym jest ten temat, czy¿ nie?
^^ ^^ Dok³adnie TAK.
Ale ch³opaków wziê³o po ambicjê bo maj± festole i siê odgórnie zacietrzewili wiêc nie czytaj± co ja napisa³em tylko widz± co chc± widzieæ. :sciana: :sciana:
Ani s³owem nie wspomnia³em o trwa³o¶ci - bo nie jest mi znana ^^

spray painter napisa³/a:
bo negujesz wszystko co ktos ma do powiedzenia
Nie. Tylko to z czym siê nie zgadzam.
spray painter napisa³/a:
gown...o to jest Mirka wedlug mnie,widzisz ile fachowcow tyle opinii i malo mnie interesuje co masz do powiedzenia bo ja i tak Festoola nie zamienia na Twoja Mirke
MIRKA nie jest moja. Nia mam ¿adnej MIRKI.
Po prostu konstrukcyjnie, wagowo itd i oczywi¶cie cenowo MIRKA jest lepsza od linkowanego festola - i tyle chocia¿ nadal tego mo¿e nie prze³kniesz.
spray painter napisa³/a:
pojecia zielonego nie masz o narzedziach Festool,podejrzewam,ze nigdy w reku nawet nie trzymales...
Nie tylko trzyma³em ale te¿ i robi³em ca³ym kombajnem i to jeszcze gorszym ni¿ ten z linku bo tym max wysokim.
I co to niby ma zmieniæ?
Waga, wysoko¶æ, kszta³t, kretyñski w³±cznik i za wysoka cena tej z linku nadal siê nie zmieni³y ^^
natium napisa³/a:
Chwale bo mam juz 3 lata i nic sie nie dzieje kolega ma 7lat i ciagle pracuje na niej i dziala
Nie wiem. Byæ mo¿e. Nigdzie nie pisa³em nic o awaryjno¶ci festooo ^^
natium napisa³/a:
nie pisz glupot nie cytuj jak [...]....y tylko napisz swoja krotka i na temat wypowiedz a nie ksiazke na 5 stron !
Napisa³em ju¿ kilka razy, tylko mniej zacietrzewienia a wiêcej spokojnego czytania:

- ciê¿sza
- wy¿sza
- durny w³±cznik bez wolnego/p³ynnego startu
- nieodpowiedni kszta³t/budowa przez który nie wszêdzie podjedzie siê dupk±
- na dodatek dro¿sza

Ju¿ doczyta³e¶?
Czy jeszcze namalowaæ kolorowymi kredkami? :D
spray painter napisa³/a:
kolega ³ysy73 koniecznie probuje nam uswiadomic,ze Mirka jest super mega-hiper sprzet a festool to przereklamowany zlom
Poka¿ choæ jeden cytat - jedno zdanie

Nara dziewczyny
 

³ysy73 
Wys³any: 2015-07-30, 18:14   
0
UP DOWN

Pomóg³: 23 razy
Posty: 978
spray painter napisa³/a:
ETS 150 EQ,ktora jest bardzo podobna maszynka z tym,ze ta o ktora chodzi jest znacznie zgrabniejsza w mniejszej obudowie i lzejsza o 0,6 kg,co tu wiele gadac,kto kiedykolwiek pracowal festoolem ten wie a kto nie ten bedzie wlasnie takie glupoty wypisywal jak kolega £ysy73...
Widzisz ch³opie i sam siebie kopiesz choæ tego nie widzisz.
Teraz piszesz ¿e kupisz t± z linku bo jest w porównaniu do Twojej:
- w mniejszej obudowie = inny zgrabniejszy kszta³t/korpus
- l¿ejsza
I dok³adnie to samo porówna³em pomiêdzy Twoim marzeniem festoola a mirki gdzie mirka:
- ma mniejszy korpus/ obudowê
- jest l¿ejsza
A na dodatek:
- ni¿sza co przek³ada siê na wygodê ale te¿ i precyzjê
- ma lepszy w³±cznik bo i porêczniejszy i mo¿na naciskiem dobieraæ obroty w ka¿dej chwili
- przy okazji tañsza i to o kilka stówek.

I tyle.
Naucz siê czytaæ

Jak jeszcze nie dotar³o to i nie dotrze, bo przecie¿ Wy macie starsze i dzia³aj± to ta MUSI BYÆ NAJLEPSIEJSZA.
 

spray painter
Wys³any: 2015-07-31, 00:24   
0
UP DOWN

Posty: 26
powiemCi tak kolego,moje stanowisko w w tej sprawie jest bardzo proste,Festool jest i pozostanie najlepszym sprzetem a Co Ty tam sobie myslisz to jest tylko Twoja sprawa,pozatym nie mam zamiaru wiecej z Toba na ten temat debatowac bo poprostu mam to w du..ie
Tak na marginesie,dzisiaj zamowilem szlifierke z linku w pierszym poscie,zarazpo wyprobowaniu odpowiem konkretnie z wlasnego doswiadczenia na pytanie kolegi heeler11
 

³ysy73 
Wys³any: 2015-07-31, 10:35   
0
UP DOWN

Pomóg³: 23 razy
Posty: 978
spray painter napisa³/a:
moje stanowisko w w tej sprawie jest bardzo proste,Festool jest i pozostanie najlepszym sprzetem
Prawdopodobnie b³êdna wizja ale.. masz do niej prawo
spray painter napisa³/a:
nie mam zamiaru wiecej z Toba na ten temat debatowac
Bardzo sie z tego cieszê, chocia¿ rzucanie kamieniami w mur nie jest debat±
spray painter napisa³/a:
dzisiaj zamowilem szlifierke z linku w pierszym poscie,zarazpo wyprobowaniu odpowiem konkretnie z wlasnego doswiadczenia na pytanie kolegi heeler11
Trudno, ale to Twój wybór i Tobie ma on odpowiadaæ a nie komu¶ innemu.
I nadal nie zmieni to faktu ¿e wci±¿ nie bêdziesz wiedzia³ - wróæ: nie dotrze do Ciebie czym siê ró¿ni od drugiej przedstawianej - znów wróæ: nie dotrze do Ciebie w czym jest gorsza od drugiej przedstawianej.
HOWK
 

unek
Wys³any: 2015-07-31, 12:37   
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 205
³ysy73 napisa³/a:
Przeczyta³em UNEK w³a¶nie ten zalinkowany temat i generalnie napisali¶cie to samo
Dok³adnie :!:

Dodam tylko od siebie, ¿e sprawdza³em te 2 maszynki i czemu wybra³em Mirkê proste opisa³em to w linku co doda³em ..

³ysy73 napisa³/a:
nadal nie zmieni to faktu ¿e wci±¿ nie bêdziesz wiedzia³ - wróæ: nie dotrze do Ciebie czym siê ró¿ni od drugiej przedstawianej - znów wróæ: nie dotrze do Ciebie w czym jest gorsza od drugiej przedstawianej.
:tak:
 

marcin 
Wys³any: 2015-07-31, 23:02   
0
UP DOWN

Posty: 81
Sk±d: ¶l±sk/zag³ebie
witam
pracowa³em ³adnych parê lat na rotexie i to kiedy¶ by³a najlepsza maszyna na rynku ale bardzo du¿o siê zmieni³o i w dzisiejszej rzeczywisto¶ci to ciêzki nieporêczny grzmot. Teraz 3 rok u¿ywam cerosa i powiem jedno mirka rz±dzi
ta maszynka jest rewelacyjna . Ma gabaryty maszyny pneumatycznej a przy tym jest cicha i mocna poza tym ma bezszczotkowy silnik polecam ka¿demu lakiernikowi. Mirka wypu¶ci³a niedawno model Deros który ma wbudowany zasilacz ale nie robi³em ni± wiêc siê nie wypowiem
Pozdrawiam
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Warsztat

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - forum anime