Szukaj FAQ Album



Autor Wiadomo¶æ
2qiuik
Wys³any: 2015-09-09, 14:28   
0
UP DOWN

Posty: 20
Chyba sobie odpuszczê tego wbx-a ze zdjêæ które zamie¶ci³em. Fakt Panie £ysy73 pistolet jest zaniedbany a porównuj±c go do pistoletu z aukcji poni¿szej to w ogóle ten wbx jest wymêczony
http://olx.ro/oferta/pist...bx-ID4iBwS.html

Je¶li bêdzie co¶ nie tak z tym pistoletem i trzeba bêdzie dokupiæ g³owice b±d¼ dysze to ju¿ lepiej kupiæ nowego WBX bo chocia¿ bêdzie na niego gwarancja i nie bêdzie styrany. Id±c dalej moim tokiem rozumowania nowy Wbx kosztuje w granicach 1750zl, Ws-400 evo 1.3hd to 2000zl, lph400 to jakie¶ 2300. Na chwile obecna mam od³o¿one 1500 zlotówek na gnata i siê zastanawiam czy w grudniu nie zrobiæ sobie prezentu i nie kupiæ WS-400 evo albo LPH-400.

Panowie czekam na wasze wypowiedzi odno¶nie który z tych pistoletów(WBX-400, WS-400 evo, LPH-400) bêdzie lepszy do gara¿owego malowania oraz bêdzie siê nadawa³ do bazy i do bezbarwnego. Na temat WS-a ju¿ trochê przeczyta³em ale jeszcze zostaje dowiedzieæ siê co¶ na temat LPH-a

Jeszcze jedno pytanie mi siê nasuwa do g³owy czy jest sens dok³adaæ do tych 1750zl(cena WBX-a) ¿eby kupiæ WS-a lub LPH-a bo mo¿e niema du¿ej ró¿nicy wizualnej w pomalowanym na gotowo elemencie. ¯eby by³a jasno¶æ bo biore tylko te 3 pistolety pod uwagê.

Na aukcji poni¿ej podoba mi siê jak autko zosta³o pomalowane WS-em ale to s± warunki profesjonalne i poparte praktyk±. Jak dla mnie to bajka:))
http://www.ebay.pl/itm/Iw...=item23580ab224

Tak w ogóle to dziêki koledzy za pomoc bo kupiæ byle co to nie problem :) )
 

KK 
Wys³any: 2015-09-09, 22:04   
0
UP DOWN


Pomóg³: 23 razy
Posty: 3347
WS 400 na pewno nie.
WBX sobie kup.
LPH w jakiej¶ chorej cenie jest... ostatnio by³ tañszy od wbxa.
_________________

 
 

2qiuik
Wys³any: 2015-09-10, 14:20   
0
UP DOWN

Posty: 20
KK napisa³/a:
WS 400 na pewno nie.
WBX sobie kup.
LPH w jakiej¶ chorej cenie jest... ostatnio by³ tañszy od wbxa.


Mo¿esz powiedzieæ co jest nie tak z tym WS-em po poprawkach. Wiem ¿e pierwsze modele mia³y problem z pokrêt³ami oraz co¶ nie tak by³o z dyszami ale podobno w wersji Evo HD zosta³o to poprawione.
 

³ysy73 
Wys³any: 2015-09-10, 18:46   
0
UP DOWN

Pomóg³: 23 razy
Posty: 978
Cena za LPH jest wytrzepana z kosmosu, a je¶li go chcesz i masz kogo¶ w USA to tam jest ich na pêczki i za chyba 500-600$ by³y w kompletach z 3-ma pyskami.
Ale to zale¿y jeszcze od tego czy potrzebujesz F-V.
Na temat WS-ów nic nie powiem bo nie wiem.
Wywo³aj MIKIEGO bo on chyba ma tylko nie wiem czy ma porównanie do WBX.
Chyba, ¿e kto¶ inny je porównywa³ to niech siê wypowie.
 

mezotr 
Wys³any: 2015-09-10, 20:12   
0
UP DOWN


Pomóg³: 3 razy
Posty: 172
Dzisiaj dotarl do mnie WBX, pierwsze wrazenie, lzejszy, inaczej lezy w d³oni, taki jakby delikatniejszy od saty 3000,ogolnie pozytywnie. Co mnie nurtuje, po odkreceniu dyszy materia³owej jest tam wiele zakamarkow, co chyba bedzie minusem podczas czyszczenia po malowaniu. No nic czas poka¿e
 
 

³ysy73 
Wys³any: 2015-09-10, 20:40   
0
UP DOWN

Pomóg³: 23 razy
Posty: 978
mezotr napisa³/a:
dotarl do mnie WBX, pierwsze wrazenie, lzejszy, inaczej lezy w d³oni, taki jakby delikatniejszy od saty 3000
"TAKI JAKBY" ???
No ja ró¿nicê pomiêdzy Pamel± Anderson (IWATA) z dobrych lat a Grodzk± (sata) widzê od razu :D
mezotr napisa³/a:
po odkreceniu dyszy materia³owej jest tam wiele zakamarkow, co chyba bedzie minusem podczas czyszczenia po malowaniu.
Spokojna g³owa.
Dla tych którzy nie widzieli dyszy IWATY WBX u¶ci¶lijmy ¿e masz na my¶li kszta³t samej dyszy a nie jakie¶ dziwne zakamarki w korpusie czy gównia...ne uszczelko podk³adki jak w sacie które wcze¶niej czy pó¼niej siê sypi±.
Tutaj masz jeden element: DYSZA wkrêcana bezpo¶rednio w korpus bez ¿adnych uszczelek i innych duperel, bo spasowana jest idealnie na po³±czeniu na sto¿kach.
Szybko, idealnie precyzyjnie i bezawaryjnie: DYSZA > KORPUS.
Wiêc jest to tylko i wy³±cznie PLUS.

Dyszê odkrêcaj za ka¿dym myciem bo to nie szajs z niemiec i nic Ci siê tam nie wyklepie, nie poodciska i nie pêknie, a gun zawsze bêdzie czysty jak nówka.

Od siebie dodam tylko jeszcze jedn± rzecz:
Przyjrzyj siê dla klucza do dyszy z obydwu stron:
Z jednej ma krawêdzie ostre a z drugiej jakby zaokr±glone = zak³adaj go tym nie zaokr±glonym do dyszy, a zaokr±glonym na zewn±trz.
Dlaczego?:
Dysza nie jest za szeroka i zak³adaj±c zaokr±gleniem jest niby minimalnie mniejsza ale mniejsza powierzchnia styku klucza z dysz± i jak z³apie przekos to mo¿e siê omkn±æ (przetestowa³em :D )
Ale i tak jest zajebis...ty.

I nie przejmuj siê je¶li za jaki¶ czas zmyje siê hologram - jak siê nie zmyje tzn ¿e s³abo go myjesz :D

Mi³ej zabawy
 

mezotr 
Wys³any: 2015-09-10, 20:56   
0
UP DOWN


Pomóg³: 3 razy
Posty: 172
³ysy73 napisa³/a:
Dla tych którzy nie widzieli dyszy IWATY WBX u¶ci¶lijmy ¿e masz na my¶li kszta³t samej dyszy a nie jakie¶ dziwne zakamarki w korpusie czy gównia...ne uszczelko podk³adki jak w sacie które wcze¶niej czy pó¼niej siê sypi±.

Bardziej rozchodzi mi sie o korpus, tam jest bardzo duzo zakamarkow, których nie wyobrazam sobie doczyscic. Jak dla mnie Sata jest ³atwiejsza do mycia( takie jest moje zdanie).
 
 

2qiuik
Wys³any: 2015-09-10, 21:45   
0
UP DOWN

Posty: 20
Kolego Mezotr jak± dyszê wybra³e¶ ile Ciê kosztowa³ ten pistolecik??

Panie £ysy cena za LPH wziêta z firmy elakiery. Czy wygórowana to nie wiem bo nie orientuje siê w cenach nowych pistoletów. Czy go chcê to nie wiem porostu wyszed³em z za³o¿enia ¿e dro¿szy to mo¿e bêdzie lepszy od WBX-a. Je¶li chodzi o WS-a to my¶la³em ¿e jak zrobili poprawki przy pistolecie to tez po³ozy WBX-a ale widzê ¿e siê mylê. Mam nadzieje ¿e Pan KK powie co jest nie tak z tym WS-em po poprawkach Iwaty bo ja nie znalaz³em z³ych opini na jego temat.

Jak± dyszê wybrac do bazy i klaru przy kupnie WBX-a??
 

KK 
Wys³any: 2015-09-10, 23:01   
0
UP DOWN


Pomóg³: 23 razy
Posty: 3347
Jak nie znalaz³e¶ opinii o WS 400 to znaczy, ¿e nie szuka³e¶, ani na tym forum, ani na s±siednim te¿ lakierniczym. My¶lê, ¿e warto poszukaæ i siê dokszta³ciæ.
_________________

 
 

2qiuik
Wys³any: 2015-09-11, 17:27   
0
UP DOWN

Posty: 20
Kolego KK dam Ci przyk³ad

http://www.lakierowanko.i...r=asc&start=100

Temat z linku który zamie¶ci³em tyczy siê Iwaty ws-400.
Pierwsza sprawa to niby jest omawiany ws ale po³owa tematu to przepychanka jakie ¶rednicê dysz s± montowane w Sacie itd.
Druga sprawa s± to tematy sprzed kilku lat wiec mo¿e Iwata co¶ zmieni³a w tych WS-ach na plus wiêc st±d moje pytanie odno¶nie tego pistoletu.

W niektórych postach pisze siê o flagowych modelach pistoletów i temat zaczyna byæ ciekawy a¿ do momentu kiedy kto¶ nagle wyskakuje z Sico albo innym gniotem. Wtedy nastêpuje porównanie do Iwaty b±d¼ Saty i dochodzi do wniosku ¿e przy kupnie trzeba wydaæ 300% wiêcej niz na Sico a raptem o 7 do 10% lepiej k³adzie baze lub bezbarwny. Przy takim porównaniu rêcê mi opad³y i siê podda³em z tamtym tematem. Z tego co pamiêtam kolega £ysy kaza³ facetowi r±czkê do wa³ka kupic za 5z³ i niech maluje. Ja z malowaniem jak narazie mam niewiele wspólnego ale porównanie Iwaty b±d¼ Saty do Sico mi przez g³owê nie przechodzi.
Wiêc na chwilê obecn± nie dziw mi siê ¿e jeszcze nie znalaz³em odpowiedzi na pytania które mnie nurtuj± na tym czy innym forum.

O wadach pistoletu WS-400 po modernizacji jeszcze nic nie znalaz³em oprócz tego ¿e wolno trzeba malowaæ przy bezbarwnym.
Je¶li chodzi o LPH to je¶li jest lepszy od WBX-a to bêdê rozwa¿a³ do³o¿enie kasy i jego kupno. Tylko pytanie czy jest rzeczywi¶cie lepszy?????

Wiêc reasumuj±c jak mo¿esz KOLEGO KK podziel siê swoimi uwagami odno¶nie pistoletów WBX, WS po poprawkach oraz LPH. Pomiñmy cenê ile kosztuj± te pistolety. Chodzi mi tylko o plusy i minusy danego modelu z wymienionych wy¿ej gnatów.

Panowie czy mo¿ecie mi wy³o¿yæ ³opatologicznie w punktach wady i zalety owych pistoletów???????

Z góry dziki za udzia³ w temacie.
 

³ysy73 
Wys³any: 2015-09-11, 18:42   
0
UP DOWN

Pomóg³: 23 razy
Posty: 978
mezotr napisa³/a:
Bardziej rozchodzi mi sie o korpus, tam jest bardzo duzo zakamarkow, których nie wyobrazam sobie doczyscic.
:D :D ^^ ^^
Jezu Mezu, Jezu Mezu......... TO S¡ KANA£Y POWIETRZNE !!!!!!!!!!!!!!!!!!! :D
Co chcesz doczyszczaæ w kana³ach powietrznych? :D :D

Czê¶æ która ma styczno¶æ z lakierem to tylko sam widoczny gwint w który siê wkrêca dysza. Czyli jakie¶ 1,5 cm prostego otworu do wymycia :D

Ja np. najpierw robiê dwie p³ukanki w kubku, a pó¼niej odkrêcam kubek (dokrêcam i przykrêcam go nie kluczem tylko normalnie rêcznie) i myjê nad bañk± z nitrem ca³y gun pêdzlem we wszystkich zakamarkach (dlatego nie mam ju¿ hologramu :D ) i jak jest czysty to dopiero odkrêcam dyszê powietrzn± i materia³ow± i wkiprowuje je do baniaka a pêdzelkujê pysk guna.
Pó¼niej oblewam/p³uczê ca³y z drugiego guna (tryskawkê kupujê ju¿ kilka lat i kupiæ nie mogê) i odk³adam na bok.
Pó¼niej to samo z dyszami, deklem i kubkiem, po czym skrêcam do kupy, nalewam trochê niterka, wsio wypryskujê i pó¼niej jeszcze trochê dmucham na pusto zas³aniaj±c co jaki¶ czas pysk aby podmucha³o i w zbiorniczek.
Wydaje siê d³ugawe ale w realu takie nie jest.

Iglicê wyci±gam raz na nie wiem 50 myæ.

Lecz warto po¶wiêciæ trochê czasu szczególnie ¿e od jakiego¶ czasu jest w obiegu gównian...e nitro które zasryw...a pistolety jakimi¶ zielonymi zgorzelinami/strupami.
 

³ysy73 
Wys³any: 2015-09-11, 18:46   
0
UP DOWN

Pomóg³: 23 razy
Posty: 978
2qiuik napisa³/a:
Jak± dyszê wybrac do bazy i klaru przy kupnie WBX-a??
Moim zdaniem 1,3.
Ja mam 1,4 i jest dla mnie od groma za du¿a
 

³ysy73 
Wys³any: 2015-09-11, 18:49   
0
UP DOWN

Pomóg³: 23 razy
Posty: 978
2qiuik napisa³/a:
Pierwsza sprawa to niby jest omawiany ws ale po³owa tematu to przepychanka jakie ¶rednicê dysz s± montowane w Sacie itd.
Dlatego ¿e nie wiem jak tam jest teraz (ale nie sadze aby siê cos zmieni³o), ale kiedy¶ ka¿dy temat by³ przez kilku "funkcyjnych" tak zbijany aby jak najwiêcej by³o s³owa SATA i zawsze albo wychodzi³a ¿e jest najlepsza a je¶li siê nie da³o to tak aby zasypaæ temat jakimkolwiek syfem i bluzgami, po czym wcze¶niej, czy pó¼niej usun±æ.

A jak pierwszy kupi³em dwa nowe guny na raz:
- SATA 4000 RP (ponoæ 1 sztuka w RP)
- IWATA WBX
I napisa³em w prost ¿e IWATA jest wyjebi...sta a ta okrzyczana srata to fajans, to niektórzy siê ma³o nie zad³awili w³asnym jadem z du...py.

Dlatego gdy ja szuka³em rzetelnych informacji siêga³em do ¼róde³ za granicami.
To na tamtych forach doczyta³em kto jest KRÓLOW¡ lakierni.
 

³ysy73 
Wys³any: 2015-09-11, 19:00   
0
UP DOWN

Pomóg³: 23 razy
Posty: 978
2qiuik napisa³/a:
swoimi uwagami odno¶nie pistoletów WBX, WS po poprawkach oraz LPH.
O WS-ach nic nie wiem.
Ale sam bardzo d³ugo zastanawia³em siê na wyborem pomiêdzy LPH i WBX, z tym ¿e LPH chcia³em kupiæ w USA bo u nas nikt go nie mia³ i jednak wzi±³em WBX.
Ale nadal korci mnie LPH.
Lecz w Twoim przypadku je¶li ró¿nica miedzy nimi jest oko³o 600z³ na korzy¶æ WBX to wybór jest bardzo prosty.
LPH wybra³bym gdyby by³ w takiej samej cenie a malowa³bym tylko mniejsze malunki, bo na calaku mo¿na siê lekko jednak zmêczyæ - na Y-T jest masa filmików jak nimi jad± calaki.
Ale tutaj przy takim rozjechaniu cen wybra³bym WBX a nie LPH
 

mezotr 
Wys³any: 2015-09-11, 20:25   
0
UP DOWN


Pomóg³: 3 razy
Posty: 172
2qiuik napisa³/a:
Kolego Mezotr jak± dyszê wybra³e¶ ile Ciê kosztowa³ ten pistolecik??

Kupilem z dysza 1.3, koszt 1750z³
³ysy73 napisa³/a:
:D :D ^^ ^^
Jezu Mezu, Jezu Mezu......... TO S¡ KANA£Y POWIETRZNE !!!!!!!!!!!!!!!!!!! :D
Co chcesz doczyszczaæ w kana³ach powietrznych? :D :D

Czê¶æ która ma styczno¶æ z lakierem to tylko sam widoczny gwint w który siê wkrêca dysza. Czyli jakie¶ 1,5 cm prostego otworu do wymycia :D

Nie no to ja wiem :D , w³asnie jak wykrece dysze i bede p³uka³ korpus to w tych zakamarkach moze sie gromadzic osad i ciezko bedzie sie jego pozbyc, ogolnie to niema co drazyc tematu, bo to jest durne :sciana:
Dzis pierwsze lakierowanko wbx-em, audi srebro ly7w, caly bok i maska.
Jezeli chodzi o baze na boku wysz³o git, lecz maska do poprawy :sciana: , ciezko mi by³o zrobic mokra warstwe i troche wyszla zebra, gdzie przy sacie da³bym bez problemu rade.Trzeba go wolniej prowadzic.
Bezbarwny bez komentarza, jak dla mnie super, chyba nie da sie spier....lic.

Jak na razie pierwszy raz go uzywa³em, musze go wyczuc, nastepnym razem bedzie lepiej.
 
 

KK 
Wys³any: 2015-09-11, 20:53   
0
UP DOWN


Pomóg³: 23 razy
Posty: 3347
Sam mam dyszê 1.4
_________________

 
 

³ysy73 
Wys³any: 2015-09-12, 06:20   
0
UP DOWN

Pomóg³: 23 razy
Posty: 978
mezotr napisa³/a:
w³asnie jak wykrece dysze i bede p³uka³ korpus to w tych zakamarkach moze sie gromadzic osad i ciezko bedzie sie jego pozbyc
Dlatego dyszê odkrêcam dopiero gdy domy³em z zewn±trz co siê tylko da³o i wtedy je¶li co¶ zosta³o to tylko to co w gwincie - czyli prawie nic.
A pó¼niej i tak przedmuchujesz i tak.
 

³ysy73 
Wys³any: 2015-09-12, 06:23   
0
UP DOWN

Pomóg³: 23 razy
Posty: 978
mezotr napisa³/a:
Jak na razie pierwszy raz go uzywa³em, musze go wyczuc, nastepnym razem bedzie lepiej.
Tabelkowo s± zalecane niby 2 bary.
Ale potestuj sobie na bazach mniej, czy nie bêdzie Ci lepiej odpowiada³o.
Dla mnie TAK i latam na przedziale ok 1,7-1,8
 

KK 
Wys³any: 2015-09-12, 21:55   
0
UP DOWN


Pomóg³: 23 razy
Posty: 3347
1.7-1.8 w zupe³no¶ci wystarczy do bazy.
_________________

 
 

Bladejros
Wys³any: 2015-09-21, 23:21   
0
UP DOWN

Posty: 5
Cze¶æ!
Jestem tu nowy, ale forum czytam i przegl±dam ju¿ od kilku lat ;)
Zamierzam w koñcu zakupiæ sobie dobry pistolet, malujê g³ównie motocykle ,,starej daty" .
Wszystko pryskam g³ównie akrylem, od czasu do czasu trafia siê, ¿e na akryl k³adê bezbarwny.
Biore pod uwagê SATA 4000 RP dysza 1,3, ale bardziej do mnie przemawia IWATA z tym ,¿e nie wiem ,który gun z IWATA by³by najlepszy do akrylu?
Przedzia³ cenowy od 0 do 2000tys.
Sprê¿arkê mam z beczk± 100l. Wydajno¶æ efektywna (lt/min): 235
Liczê na pomoc z góry dziêkujê! :)
 

³ysy73 
Wys³any: 2015-09-22, 20:29   
0
UP DOWN

Pomóg³: 23 razy
Posty: 978
Bladejros napisa³/a:
Biore pod uwagê SATA 4000 RP dysza 1,3,
Zmieñ uwagê na rozwagê i nie bierz tego szajsu.
Bladejros napisa³/a:
ale bardziej do mnie przemawia IWATA
I s³usznie
Bladejros napisa³/a:
malujê g³ównie motocykle
G³ównie... a poza nimi?
Bo je¶li g³ównie motocykle a to czasami to jakie¶ inne mniejsze pier...do³y to mo¿e lepiej kupiæ Ci MINI zamiast standardowego ka³acha?
Ekonomiczniejszy, porêczniejszy, precyzyjniejszy... a przy okazji nawet tañszy.
Co prawda w okolicach 0z³ mo¿e byæ ciê¿ko, ale wyjdzie za oko³o po³owê tego co mo¿esz przeznaczyæ.
Np. LPH 80? - oczywi¶cie IWATY
 

Bladejros
Wys³any: 2015-09-22, 22:13   
0
UP DOWN

Posty: 5
³ysy73 napisa³/a:
Bladejros napisa³/a:
Biore pod uwagê SATA 4000 RP dysza 1,3,
Zmieñ uwagê na rozwagê i nie bierz tego szajsu.
Bladejros napisa³/a:
ale bardziej do mnie przemawia IWATA
I s³usznie
Bladejros napisa³/a:
malujê g³ównie motocykle
G³ównie... a poza nimi?
Bo je¶li g³ównie motocykle a to czasami to jakie¶ inne mniejsze pier...do³y to mo¿e lepiej kupiæ Ci MINI zamiast standardowego ka³acha?
Ekonomiczniejszy, porêczniejszy, precyzyjniejszy... a przy okazji nawet tañszy.
Co prawda w okolicach 0z³ mo¿e byæ ciê¿ko, ale wyjdzie za oko³o po³owê tego co mo¿esz przeznaczyæ.
Np. LPH 80? - oczywi¶cie IWATY

Dziêki za odpowied¼ ;)
Wola³bym jednak co¶ z wiêkszego kalibru,bo czasem trafia sie jaki¶ wiêkszy element do try¶niêcia.
Jak znasz jakis odpwiednik z IWATY o parametrach np. Sata 4000rp,to bêde bardzo wdzieczny ;)
 

piotrekpiotrek
Wys³any: 2015-09-22, 23:56   
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 71
Je¶li chcesz co¶ uniwersalnego to my¶lê ¿e z iwaty wbx 1.3 by³ by¶ zadowolony. Szczerze mówi±c mia³em go w rêku tylko dwa razy ale wzbudzi³ we mnie same pozytywne wra¿enia. Ja mam sate 4000hvlp, devillbisa gti pro lite, i sate 4000 rp. Jako uniwersalny z mojej strony mogê poleciæ devillbisa, bardzo fajny pistolet da radê zrobiæ nim wszystko. Je¶li chodzi o sate 4000 rp to tez fajny pistolet ale ja u¿ywam go tylko do akrylu. ma du¿y odkurz co mo¿e byæ problemem w gara¿u, osobi¶cie mi to nie przeszkadza bo mam kabinê. Sata 4000 hvlp u¿ywam do bazy i jestem bardzo zadowolony, do klaru kilka razy u¿ywalem ale to nie jest to. Je¶li chodzi o moje zdanie to je¿eli chcesz jeden pistolet to patrz w stronê dvillbisa gti pro lite z dysz± te10 lub iwate wbx 1.3 lub belarie 1.3. Sata to bardzo dobre pistolety ale nie uniwersalne. Do klaru musi byc rp a do bazy hvlp. Mi osobi¶cie nie najlepiej le¿y w rêku ale ju¿ siê przyzwyczai³em. Je¶li chodzi o parametry to ka¿dy z w/w to górna pó³ka. Je¶li chodzi o iwatê to kolega ³ysy ma z nimi do¶wiadczenie i na pewno doradzi ci odpowiedni model. Pozdrawiam.
 

KK 
Wys³any: 2015-09-23, 01:14   
0
UP DOWN


Pomóg³: 23 razy
Posty: 3347
Do motocykli to tylko gun mini. Uniwersalna mo¿e byæ iwata wbx 1.3. Jak j± skrêcisz to naprawdê robi siê precyzyjna.
Oszczêdno¶æ materia³u natomiast jest przy mini lph80.
_________________

 
 

³ysy73 
Wys³any: 2015-09-23, 19:03   
0
UP DOWN

Pomóg³: 23 razy
Posty: 978
Bladejros napisa³/a:
Wola³bym jednak co¶ z wiêkszego kalibru,bo czasem trafia sie jaki¶ wiêkszy element do try¶niêcia.

Jak znasz jakis odpwiednik z IWATY o parametrach np. Sata 4000rp,to bêde bardzo wdzieczny
No w³a¶nie "TRAFIA SIÊ" - ale jak czêsto?
W jakich proporcjach rocznych?:
11 miesiêcy motory a 1 miesi±c auto?
Bo je¶li co¶ takiego to dalej radzi³bym MINI bo to bêdzie najczê¶ciej u¿ywane i jest porêczniejsze oraz nieporównywalnie oszczêdniejsze - o mniejszym syfie nie wspominaj±c.
I je¶li Twoje proporcje robót s± jakie¶ w tym stylu to mo¿esz kupiæ takie mini za oko³o tysia, a na te znikome wiêksze malunki mo¿e co¶ z ni¿szej pó³ki takiej jak np. AIR GUNSA?
Wtedy nawet zmie¶cisz siê w wide³kach cenowych.
Ale sam wiesz co i ile robisz.
 

³ysy73 
Wys³any: 2015-09-23, 19:16   
0
UP DOWN

Pomóg³: 23 razy
Posty: 978
Bladejros napisa³/a:
Jak znasz jakis odpwiednik z IWATY o parametrach np. Sata 4000rp,
Chyba nie ma IWATY która sypie si± tak jak saty :D
A bez szyderstwa: nawet je¶li uprzesz siê na gniotê, tzn. satê, to wed³ug mnie wersja RP do tego co piszesz jest wersj± najgorsz± - ja bra³bym niskoci¶nieniowca.
Ale z sat znam tylko g³ówn± podstawê (brzmi: NIE KUPOWAÆ) wiêc za du¿o Ci o ró¿nicy HVLP jaka dysza, czy te¿ WSB nie podpowiem.

Gdybym mia³ kupowaæ normalnego guna to z pewno¶ci± bra³bym oczywi¶cie IWATÊ.
Z modeli W400: LV2, WBX i BELARIA w ciemno WBX (pomimo i¿ belariê tylko siê domy¶lam z danych).
Co prawda s± jeszcze WB ale bior±c pod uwagê opiniê dziesi±tek osób z serii W400 tylko WBX.
Sam taki mam i dla mnie jest super - tylko ja mam 1,4 i uwa¿am ¿e to du¿o za du¿o, wiêc polecam max 1,3.
A s± jeszcze nowsze modele IWATY, lecz o ich porównaniu nic nie powiem bo ich nie mia³em.
Tutaj kto¶ inny kto ma mo¿e co¶ naskrobaæ.
 

³ysy73 
Wys³any: 2015-09-23, 19:22   
0
UP DOWN

Pomóg³: 23 razy
Posty: 978
piotrekpiotrek napisa³/a:
Je¶li chodzi o sate 4000 rp to tez fajny pistolet ale ja u¿ywam go tylko do akrylu. ma du¿y odkurz co mo¿e byæ problemem w gara¿u, osobi¶cie mi to nie przeszkadza bo mam kabinê
Piter a zastawia³e¶ siê mo¿e nad pewnym ma³ym szczegó³em dotycz±cym kosztów ogrzewania/dogrzewania w sezonie zimowym plus koszt pr±du gdyby¶ mia³ po³owê mniejszy zakurz?
Podumaj co mam na my¶li i na spokojnie przelicz, bo to s± du¿e kwoty, które mo¿esz zaoszczêdziæ.
 

piotrekpiotrek
Wys³any: 2015-09-24, 10:00   
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 71
No masz niby racjê. ale ja na zimê nie przys³aniam ¿aluzji. Powiem tak ¿eby nikogo nie uraziæ a ¿eby te¿ wyraziæ swoje zdanie. Sata to bardzo dobre pistolety ale mi akurat nie przypad³y do gustu, kiepsko le¿y mi w rêku itp. to moje prywatne zdanie i kwestia mojego gustu. Kupi³em je bo dosta³em na nie bardzo dobr± cenê swego czasu. Na chwilê obecn± je¿eli bêdê wymienia³ sprzêt to w grê bêd± wchodziæ tylko devil lub iwata.
 

³ysy73 
Wys³any: 2015-09-24, 19:49   
0
UP DOWN

Pomóg³: 23 razy
Posty: 978
piotrekpiotrek napisa³/a:
No masz niby racjê.
No w³a¶nie Piter. To jakby nie liczyæ s± Twoje pieni±dze które nie tyle bezsensownie co nie¶wiadomie wypuszczasz przez komin. A mog± zostaæ Ci w kieszeni przy tym samym przychodzie. Nadal masa ludzi b³êdnie s±dzi ¿e aby zarobiæ wiêcej trzeba albo podnie¶æ ceny, albo wiêcej zapie...rda....laæ, albo kombinowaæ na gów...nianych materia³ach - a przecie¿ mo¿na pro¶ciej.
piotrekpiotrek napisa³/a:
Powiem tak ¿eby nikogo nie uraziæ a ¿eby te¿ wyraziæ swoje zdanie. Sata to bardzo dobre pistolety ale mi akurat nie przypad³y do gustu, kiepsko le¿y mi w rêku itp. to moje prywatne zdanie i kwestia mojego gustu. Kupi³em je bo dosta³em na nie bardzo dobr± cenê swego czasu. Na chwilê obecn± je¿eli bêdê wymienia³ sprzêt to w grê bêd± wchodziæ tylko devil lub iwata.
Nie patrz na to czy kogo¶ urazisz czy nie bo to nie zmieni ani Twojego ani nikogo innego odczucia. Jeden lubi to a drugi tamto i nie da siê komu¶ wmówiæ ¿e siê myli bo tak naprawdê lubi co innego (chocia¿ na tych forach latami mia³o to miejsce i dopiero wolno ale jednak osoba po osobie budzi siê z letargu)
Ka¿dy ma w³asne odczucia, upodobania czy wymagania - i tyle.
Ja mam prawie dok³adnie takie samo zdanie o satach tylko nie powiem ¿e s± to bardzo dobre pistolety bo takowe nie piep...rz± siê na potêgê, tylko przy normalnej eksploatacji s± w pe³ni sprawne bez wad latami - tak jak kiedy¶ stare saty któr± mia³em wielk± przyjemno¶æ mieæ ju¿ teraz prawie 20 lat temu (i to te¿ kupuj±c j± jako u¿ywkê od Helmuta).
Devilem te¿ przyjemnie siê lakieruje ale nie ma tego "czego¶" co ma IWATA.
Wiêc dla mnie jednak nr. 1 jest IWATA, a na samym koñcu znanej trójki sata.
I nie potrzebowa³em dochodziæ do tego wniosku latami tylko kilkoma podej¶ciami do lakierunków w kilka dni, lecz mia³em mniej szczê¶cia ni¿ Ty bo ja zap³aci³em za ten szrot w pude³ku pe³n± cenê, a pó¼niej pomimo i¿ by³a to nowo¶æ pies z kulaw± nog± nie chcia³ tego kupiæ gdy napisa³em co o tym szajsie s±dzê - pomimo i¿ na forach by³y dziesi±tki sekciarzy tzn saciarzy..
Dopiero oferta sprzeda¿y ratalnej pomog³a mi w pozbyciu siê tego szmelcu z napisem sata 4000 RP.
Na dodatek fajnie siê z³o¿y³o, bo trafi³a do osoby która lubi (b±d¼ lubi³a) t± markê.
Ale mi to piku¶ kto czym macha.
Ja wiem co i dlaczego jest lepsze.
NARA
 

Bladejros
Wys³any: 2015-09-24, 23:56   
0
UP DOWN

Posty: 5
³ysy73 napisa³/a:
Bladejros napisa³/a:
Wola³bym jednak co¶ z wiêkszego kalibru,bo czasem trafia sie jaki¶ wiêkszy element do try¶niêcia.

Jak znasz jakis odpwiednik z IWATY o parametrach np. Sata 4000rp,to bêde bardzo wdzieczny
No w³a¶nie "TRAFIA SIÊ" - ale jak czêsto?
W jakich proporcjach rocznych?:
11 miesiêcy motory a 1 miesi±c auto?
Bo je¶li co¶ takiego to dalej radzi³bym MINI bo to bêdzie najczê¶ciej u¿ywane i jest porêczniejsze oraz nieporównywalnie oszczêdniejsze - o mniejszym syfie nie wspominaj±c.
I je¶li Twoje proporcje robót s± jakie¶ w tym stylu to mo¿esz kupiæ takie mini za oko³o tysia, a na te znikome wiêksze malunki mo¿e co¶ z ni¿szej pó³ki takiej jak np. AIR GUNSA?Wtedy nawet zmie¶cisz siê w wide³kach cenowych.
Ale sam wiesz co i ile robisz.

Na temat Lph 80 zbyt wiele nie wiem,trochê o nim poczyta³em i g³ównie pisz± ,¿e jest to pistolet idealnie nadaj±cy siê do zaprawek.

Niektóre elementy motocyklowe s± do¶æ sporych gabarytów,kilka razy malowa³em naszego rodzimego skutera WFM Osa i tu sa elementy spore.Sama tylna czê¶æ na której jest siod³o, ma powierzchniê do malowania jak powiedzmy maska przy aucie Volvo v40.
Wiê pytania:?
czy tym gunem nie bêdê siê mêczy³ na takich powierzchniach
czy moja sorê¿arka 100l z wydajno¶ci± efektywna (lt/min): 235 da radê?
-jak± dyszê wybraæ,bo do wyboru sa 0,4; 0,6; 0,8; 1,0; 1,2mm
-czy ten pistol bêdzie siê nadawa³ do akryli,bo g³ównie tym malujê?.
 

³ysy73 
Wys³any: 2015-09-26, 19:02   
0
UP DOWN

Pomóg³: 23 razy
Posty: 978
Bladejros napisa³/a:
Niektóre elementy motocyklowe s± do¶æ sporych gabarytów,kilka razy malowa³em naszego rodzimego skutera WFM Osa i tu sa elementy spore.Sama tylna czê¶æ na której jest siod³o, ma powierzchniê do malowania jak powiedzmy maska przy aucie Volvo v40.
A przed pomalowaniem rozklepujesz ten element na p³asko czy malujesz go takim jaki jest fabrycznie wyprofilowany? :D :D
Odno¶nie LPH zapytaj na PW kolegi MIKI bo ma z tym gunem du¿e do¶wiadczenie i porówna Ci go i do Twoich prac i do guna normalnego kalibru.
 

KK 
Wys³any: 2015-09-26, 22:03   
0
UP DOWN


Pomóg³: 23 razy
Posty: 3347
LPH 80 ma miote³ki z 9-10cm max.
_________________

 
 

magdaania 
Wys³any: 2015-09-27, 08:59   
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 53
sata 4400 1,0RP albo 1,2RP?
 

KK 
Wys³any: 2015-09-27, 13:42   
0
UP DOWN


Pomóg³: 23 razy
Posty: 3347
Przy lph dysza 1.2 e4.

Co do mini Saty to mo¿e byæ to dobry pomys³... choæ do motocykli uwa¿am, ¿e lph 80 jest ok.
_________________

 
 

Bladejros
Wys³any: 2015-09-27, 14:35   
0
UP DOWN

Posty: 5
³ysy73 napisa³/a:
Bladejros napisa³/a:
Niektóre elementy motocyklowe s± do¶æ sporych gabarytów,kilka razy malowa³em naszego rodzimego skutera WFM Osa i tu sa elementy spore.Sama tylna czê¶æ na której jest siod³o, ma powierzchniê do malowania jak powiedzmy maska przy aucie Volvo v40.
A przed pomalowaniem rozklepujesz ten element na p³asko czy malujesz go takim jaki jest fabrycznie wyprofilowany? :D :D
Odno¶nie LPH zapytaj na PW kolegi MIKI bo ma z tym gunem du¿e do¶wiadczenie i porówna Ci go i do Twoich prac i do guna normalnego kalibru.

Nie no szkoda by by³o ,to rozklepywaæ ,a nawet raczej nie da³o by rady ,bo ten element jest z w³ókna szklanego :D
Napisa³em na PW do MIKI,zobaczymy co poradzi.
A jeszcze pytanko odno¶nie W400 WBX,czy nadajê siê do akrylu?Je¶li tak ,to jak± dyszkê wybraæ i czy moja sprê¿ara z beczk± 100l. wydajno¶æ efektywna (lt/min): 235 da radê?
 

KK 
Wys³any: 2015-09-28, 01:05   
0
UP DOWN


Pomóg³: 23 razy
Posty: 3347
235l/min to za ma³o.
_________________

 
 

magdaania 
Wys³any: 2015-09-28, 06:28   
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 53
235 wystarczy Ci do pistoletu ktory podalem. Do niskocisnieniowego bedziesz mial 2x tyle powietrza co co potzebujesz, do rp tez masz nadwyzke. Takim 1,2 RP pomalujesz I motor i samochod bo miotla 19 cm. Ale ja jestem laikiem w tych sprawach wiêc sluchaj bardziej do¶wiadczonych :)
 

³ysy73 
Wys³any: 2015-09-28, 18:48   
0
UP DOWN

Pomóg³: 23 razy
Posty: 978
Bladejros napisa³/a:
Nie no szkoda by by³o ,to rozklepywaæ ,a nawet raczej nie da³o by rady ,bo ten element jest z w³ókna szklanego
To by³ lekki sarkazm z mojej strony.
WBX nadaje siê do akrylu i wystarczy dysza 1,3 - jaj mam 1,4 i do niczego nie jest to mi potrzebne poza szybszym p³ukaniem podczas jego mycia.
235l to ma³o, ale nie wiem jak bêdzie w realu, gdy¿ lakierujesz motory a nie busy w calaku.
Mój wiatropêd daje radê wykrzesaæ z siebie oko³o 330l i to wystarcza na calaki i to bez ¿adnej zadyszki.
W warunkach gara¿owych zdecydowanie poleci³bym jednak i tak niskoci¶nieniowca ni¿ tajfun wyrywaj±cy syfy z ka¿dego zakamarka jakim s± saty RP (o tumanach zakurzu ju¿ nie wspominaj±c).
Ale to moje zdanie i nie ka¿dy musi mieæ takie samo.

A je¶li zapierasz sia na gun du¿y to jest jeden który chodzi mi po g³owie i by³by zapewne dla Ciebie 100% strza³em w 10-kê, lecz cena w jakich go w RP widzia³em jest wytrzepana z kosmosu.
ALE.............. Je¶li masz kogo¶ w USA i na dodatek nie potrzebujesz F-V to inna bajka i klikaj:
IWATA LPH 400 - full bajer z 3-ma air cupami.
I bêdziesz mia³ wszystko w jednym:
- zaje...bist± markê
- du¿y gun
- zaje...bistej jako¶ci
- zaje...bi¶cie oszczêdny
- potrzebuj±cy bardzo ma³o wiatru
 

ptasiorski
Wys³any: 2015-09-28, 21:02   
0
UP DOWN

Posty: 10
Je¶li pomogê to iwata bellaria w 400 1.3 dysza mam ju¿ lakierowalem i nie chce innego jak narazie guna w cenie do 2 tys
 

Bladejros
Wys³any: 2015-10-02, 23:34   
0
UP DOWN

Posty: 5
Ok,reasumuj±c,mam do wyboru ;
IWATA LPH 80
IWATA W400 WBX
IWATA LPH 400
IWATA W400 BALLARIA

LPH 80 chyba nie sprawdzi³ by siê u mnie ,bo malujê czasem wiêksze powierzchnie,a z tego co piszecie,to ma te¿ trochê ma³a miot³ê.

Chêæ mam na WBX-a ,ale moja sprê¿ara nie da rady,bo ten gun ma spore zapotrzebowanie.

LPH400 zapotrzebowanie powietrza ma nawet niskie,ale cena faktycznie jest jebucka,a w hAameryce nie mam nikogo :nie:

BALLARIA cena ok ,zapotrzebowanie powietrza ok,tylko czy nadaje siê do akrylu i jak± dysze wybrac?
 

³ysy73 
Wys³any: 2015-10-03, 13:36   
0
UP DOWN

Pomóg³: 23 razy
Posty: 978
To zale¿y jak czêsto jest to CZASEM, bo tak jak mówi³em mo¿e tañszy na to CZASEM by¶ dodatkowo kupi³ - ale proporcje znasz tylko Ty.
WBX/sprê¿arka - nie da rady, albo da bo motor to nie cysterna czy wagon i dwie godziny non stop spustu nie masz wci¶niêtego.
LPH400 mo¿esz poszukaæ te¿ mo¿e przez UK - zapytaj te¿ na PW Pana KALBI to mo¿e co¶ Ci doradzi (je¶li dobrze pamiêtam).
BELLARIA bez problemu da radê z akrylem i byæ mo¿e nawet lepiej ni¿ WBX.
Ja wolê lufê 1,3 ale s± tacy co wol± wiêksze - kwestia upodobañ, warunków, oraz tego co siê lakieruje. Ale w Twoim przypadku wiêksza ni¿ 1,3 to bezsens
 

magdaania 
Wys³any: 2015-10-03, 17:15   
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 53
Bladejros, kup sobie tak jak CI pisa³em sata 4400 1,2SR i bêdziesz mia³ spe³nione wszystkie swoje wymagania. A jak masz kogo¶ kto prowadzi dzia³alno¶æ i chce sobie zrobiæ koszty to pistolet bêdzie Ciê kosztowa³ 800 PLN.
 

³ysy73 
Wys³any: 2015-10-04, 06:01   
0
UP DOWN

Pomóg³: 23 razy
Posty: 978
magdaania napisa³/a:
Bladejros, kup sobie tak jak CI pisa³em sata 4400 1,2SR.
Po pierwsze: Dlaczego sata a nie np. IWATA Mini?
magdaania napisa³/a:
Bladejros, kup sobie tak jak CI pisa³em sata 4400 1,2SR i bêdziesz mia³ spe³nione wszystkie swoje wymagania.
Po drugie: t± sat± nie bêdzie mia³ spe³nionego podstawowego wymagania którym jest gun du¿y a nie MINI.
magdaania napisa³/a:
A jak masz kogo¶ kto prowadzi dzia³alno¶æ i chce sobie zrobiæ koszty to pistolet bêdzie Ciê kosztowa³ 800 PLN.
Po trzecie: a co zrobi ten co wpakuje go koszty jak radzisz gdy wpadnie do niego kontrola z UKS-u i sprawdzi stan wyposa¿enia? :sciana: :sciana:
Nie pytam siê nawet czy mia³e¶ tak± kontrolê/tzn. bardziej pasuje okre¶lenie NAJAZD/ bo odpowied¼ jest oczywista.
 

magdaania 
Wys³any: 2015-10-04, 19:26   
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 53
Poda³em satê bo akurat wiem ¿e jak na tzw. "mini" wcale nie jest taka mini. Wiem te¿ ¿e przy 1.2SR ma miot³ê max. 19cm wiec jak "du¿y" pistolet (je¶li Iwata te¿ tak± ma to ok, po prostu tego nie wiem), a od czasu do czasu chcia³ malowaæ du¿e elementy.
4400 ma bardzo ma³e zapotrzebowanie na powietrze.
Jak to co zrobi osoba która wrzuci w koszty...a to sprzêt trzyma sie ca³e ¿ycie nawet jak siê popsuje na wypadek kontroli?
 

³ysy73 
Wys³any: 2015-10-04, 21:29   
0
UP DOWN

Pomóg³: 23 razy
Posty: 978
Tabelkowo IWATA (du¿a) WBX 1,3-1,4 ma szeroko¶æ strumienia 39cm :D wiêc te 19cm S4400 to nie jest blisko lecz MNIEJ NI¯ PO£OWA :D :D
Ale szkoda czasu na bzdury.
magdaania napisa³/a:
Jak to co zrobi osoba która wrzuci w koszty...a to sprzêt trzyma sie ca³e ¿ycie nawet jak siê popsuje na wypadek kontroli?
Ca³e ¿ycie nie, ale u mnie le¿± w specjalnej szafce narzêdzia kupione do oko³o 10-ciu lat wstecz bo niewiele krócej jest wymóg trzymania dokumentacji.
To by³o raz. A dwa: a je¶li UKS wpadnie za dwa miesi±ce??? ^^ ^^
Bêdziesz mia³ tak± "kontrolê" (czytaj: najazd), gdzie nawet ¶mieci z kosza Ci przejrz± i spisz± adresy nadawców z listów przewozowych z paczek to zrozumiesz. ^^ ^^
Baaaaa. nawet opony z magazynku musia³em wyj±æ na ¶rodek, poparowaæ i podaæ z których aut s±/by³y, bo jak mi siê na pocz±tku nie chcia³o to "mi³y Pan w czarnej zbroi" który godzinê wcze¶niej o ma³o terenówk± nie rozwali³ mi bramy przy wje¼dzie zadzwoni³ pod 997 i poprosi³ o interwencjê gdy¿ cyt.: "znalaz³ prawdopodobn± dziuplê z kradzionymi oponami i felgami" ^^ ^^
 

magdaania 
Wys³any: 2015-10-04, 22:53   
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 53
jak ju¿ chcesz byæ taki precyzyjny to napisz jak± miot³ê ma ma³a iwata bo w swoim poprzednim po¶cie pyta³e¶ dlaczego sata a nie iwata mini. Rozumiem ¿e ma³a ma te¿ ok 20 cm? I nie ma w tym ironii tylko pytam powa¿nie, bo jako¶ nie wyobra¿am sobie ¿e bêdzie psika³ te motocykle "du¿±" iwat± z miot³± prawie 40 cm. ;)
W dyskusjê na temat UKS pozwól ¿e nie bêdê wchodzi³...rozumiem ¿e mia³e¶ tak± wizytê i nie by³a przyjemna ale podaj proszê podstawê prawn± która obliguje podatnika do trzymania w szafce np. zepsutego sprzêtu przez 10 lat (nie mówiê tu o dokumentacji tylko o sprzêcie).
¯eby by³o jasne...nie obchodzi mnie czy kto¶ maluje sat± iwat± czy pêdzlem, bo nie jestem ani przedstawicielem handlowym ¿adnej z tych marek ani nie pracuje w zawodzie lakiernika.
Zabawne s± natomiast krucjaty osób u¿ywaj±ych sprzêtu sata i iwata przeciw sobie nawzajem ^^
 

³ysy73 
Wys³any: 2015-10-05, 16:58   
0
UP DOWN

Pomóg³: 23 razy
Posty: 978
:D PO co mam porównywaæ szeroko¶æ strumienia mini saty i IWATY je¶li zak³adaj±cy posta napisa³ wyra¼nie ¿e mini nie chce - wiêc temat zamkniêty (chocia¿ ja i tak wybra³bym mini).
Zapyta³em DLACZEGO sata a nie IWATA z prostej przyczyny - ja nie znam ¿adnego racjonalnego powodu takowego wyboru (poza fanatyzmem, b±d¼ niedoinformowaniem).
Odno¶nie czym kto macha te¿ mi lotto, lecz je¶li kto¶ ma wydaæ kilka tysiêcy na narzêdzie i zastanawia siê nad wyborem to chêtnie podpowiem co wiem nie wprowadzaj±c CELOWO w b³±d.
Odno¶nie krucjat to s± coraz s³absze. Kiedy¶ by³y mocniejsze bo by³a mocna propaganda saty i prawie zero na temat IWATY, teraz jest inaczej (chocia¿ po woli) bo coraz wiêcej ludzi postanowi³o sprawdziæ dlaczego 3/4 lakierusów za granicami w USA, UK... lakieruje w³a¶nie IWATAMI i okaza³o siê ¿e prawie ka¿dy kto nie wzi±³ jej do rêki to saty odstawi³ w k±t.
Teraz jest kilka grup ludzi z satami:
- czê¶æ je lubi bo lubi
- inni s± wkur....wieni ¿e je kupili a okaza³o siê ¿e jest co¶ lepszego
- a inni s± wkur...ni ¿e s± tacy co twierdz± (w coraz wiêkszej ilo¶ci) ¿e s± guny lepsze tylko nie chc± w to za nic w ¶wiecie uwierzyæ.
Zauwa¿ sobie ¿e cietrzewi± siê nie Ci co maj± IWATY (bo Ci polewaj± ze ¶miechu - jak ja) tylko Ci co s± wyznawcami saty ^^ ^^
Poprzygl±daj siê tylko dla wypowiedzi o gunach a sam siê przekonasz ^^ ^^

A nawi±zuj±c do "kontroli" zasada jest jasna i prosta:
Nie daæ debilom powodu do zaczepki - i tak i tak znajd±, wiêc po co im pomagaæ. ^^
Dokumentacjê NIBY trzyma siê 5 lat, ale z Zak³adu Utylizacji Sk³adek 7, a jak jest kontrola i chc± sprawdzaæ wszystko to dlaczego i nie do³o¿yæ im drugie 5 lat? :D :D
Dlatego trzymam 10 :D :D
 

barteek933
Wys³any: 2015-10-05, 17:57   
0
UP DOWN

Pomóg³: 14 razy
Posty: 826
W³a¶nie zaskakuj±ce jest to ze nikt nigdy mie szuka zestawu naprawczego do iwaty a do saty szukaja na potege xd wystarczy przejrzec ogloszenia ...

A pozniej powie ze sata 15 lakierowala tylko w miedzy czasie 5 zestawow zajechala xd cudo
 

magdaania 
Wys³any: 2015-10-05, 19:19   
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 53
Pytanie jeszcze ile osób u¿ywa pistoletów Sata a ile Iwata, bo tak strzelam ale pewnie z 10 razy wiecej jest pistoletów Sata (wnioskujê a w³a¶ciwie strzelam tylko na podstawie info z forum), wiêc nie dziwne ¿e czê¶ciej pojawiaj± siê pytania o zestawy naprawcze do tych pistoletów.
¯eby nie by³o nikogo nie atakuje i nie broniê ani Saty ani Iwaty, ja jestem tylko hobbyst± ;)
£ysy, nie ma co trzymaæ dokumentacji 10 lat skoro podstawa prawna mówi o 5. To samo ze sprzêtem, nie znam ustawy która by to regulowa³a.

PS. z tego co znalaz³em to z dysz± 1.2 lph80 ma 14 cm
 

KK 
Wys³any: 2015-10-05, 20:24   
0
UP DOWN


Pomóg³: 23 razy
Posty: 3347
14 chyba z 30cm.
_________________

 
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Warsztat

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group