Szukaj FAQ Album



Autor Wiadomo¶æ
jacek4
Wys³any: 2015-08-18, 23:37   Wentylacja - ogrzewanie.
0
UP DOWN

Posty: 27
Jak w temacie.
Do lakierowania frontów meblowych budujê kabinê. Dok³adna powierzchnia jeszcze nie znana - Jak wstawiê ¶cianê lakiernicz± to rozeznam siê na ile mam miejsca (ile wydzielê)
¦ciana lakiernicza bêdzie o wydajno¶ci prawie 9000m3/h. Oczywi¶cie z przepustnic± która mo¿e to ograniczyc.

I teraz zasadnicze pytanie : Jak± wybraæ nagrzewnicê olejow±, jaka wydajno¶æ przep³ywu powietrza i moc grzewcza w kW.

Nagrzewnica ma poprzez plenum z filtrem dostarczyæ w miarê ciep³e powietrze aby w zimie móc lakierowaæ, latem tylko dostarczenie powietrza.

Wstêpnie pomieszczenie do lakierowania 16 - 20 m2.

Wed³ug mnie ¶cianka jest z zapasem wydajna i raczej na przepustnicy bêdzie st³umiona aby zgraæ z nagrzewnic±... Tylko w³a¶nie jaka ta wydajno¶æ nagrzewnicy.

Planujê utrzymywaæ minimalne nadci¶nienie w kabinie, i minimum temperaturowe do malowania frontów.

Pojêcie mam bo jestem lakiernikiem m.inn. meblowym, ale pracowa³em w gotowej lakierni i nie mam dostêpu aby uzyskaæ dane o tych wydajno¶ciach i parametrach, a teraz intensywnie pracujê nad tym aby samemu co¶ stworzyæ.

Z góry dziêki za wszelkie konstruktywne / przydatne info.
 

jacek4
Wys³any: 2015-08-20, 21:36   
0
UP DOWN

Posty: 27
Dobra - czas nagli i do tej ¶cianki zakupujê piec (nagrzewnicê) o wydajno¶ci 5000 m3/h.

Sam sobiê poradze reguluj±c przep³yw na przepustnicach tak abym mia³ lekkie nad ci¶nienie.

Chodzi³o mi o to czy te parametry wystarcz± na takie pomieszczenie, ale chyba w trakcie pracy sam dojdê do tego.

Speców u nas jest, ja te¿ staram siê co prawda sporadycznie pomagaæ do¶wiadczeniem, ale teraz nie by³o szybkich rad jak w innych dzia³ach.

Jako¶ dam sobie radê bazuj±c tylko na w³asnych do¶wiadczeniach..

Po prostu muszê szybko zdecydowaæ - kupujê lub nie.
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Warsztat

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group