Szukaj FAQ Album



Autor Wiadomo¶æ
cokeqx1
Wys³any: 2014-03-09, 00:10   Wybór kompresora i aerografu
0
UP DOWN

Posty: 6
Z racji ¿e jest to mój pierwszy post WITAM WSZYSTKICH.
Od jakiego¶ czasu przymierzam siê do kupna aerografu, wpad³y ¶rodki wiêc szukam ju¿ konkretów :)
Mianowicie znalaz³em co¶ takiego http://e-spawalnictwo.com...-malowania.html
nada sie to na pocz±tek? Kompresor ma butlê wiec powinno siê trochê czasu malowaæ na nim, czy dwut³okowy jest lepszy do aerografu ni¿ jednot³okowy?
I jak wygl±da sprawa samego aerografu z kompletu, czy mo¿e lepiej kupiæ oddzielnie aerograf i taki kompresor.
Za wszelkie porady, linki do innych tañszych sklepów itp. z góry dziêkuje :)
 

matheo_86
Wys³any: 2014-03-09, 01:06   
0
UP DOWN

Posty: 91
siemka:)
za t± cenê to dzi¶ widzia³em w obi kompresor olejowy 50 l(mecafer). jest do¶æ g³o¶ny ale do aero jak znalaz³::) sam taki mam.
co do aero to zwyk³y chiñczyk , na pocz±tek to mo¿esz takiego zamêczyæ d³ugo nie pos³u¿y, ale za³apiesz z nim o co "kaman":)
 

cokeqx1
Wys³any: 2014-03-09, 09:04   
0
UP DOWN

Posty: 6
Z chêci± bym kupi³ taki spory kompresor bo pos³u¿y³by te¿ do innych celów ale niestety mieszkam w bloku i tu g³ównie bym malowa³ co go raczej wyklucza :)
 

KK 
Wys³any: 2014-03-09, 12:51   
0
UP DOWN


Pomóg³: 23 razy
Posty: 3347
Do aero nie starczy jaki¶ ma³y kompresor np z oferty Iwaty? Jest teraz na allegro u¿ywana Iwata.
Ma³e, ciche. Taki 50L kompresor w bloku to chyba pomy³ka, zjedz± Ciê s±siedzi.
 
 

cokeqx1
Wys³any: 2014-03-09, 20:37   
0
UP DOWN

Posty: 6
Co¶ tej iwaty na allegro znale¼æ nie moge
 

KK 
Wys³any: 2014-03-09, 20:43   
0
UP DOWN


Pomóg³: 23 razy
Posty: 3347
By³a u loombard czy jako¶ tak. Kupi³em u nich rupesa. Wczoraj ten kompresor widzia³em, sprawd¼ jeszcze na tablicy.
 
 

cokeqx1
Wys³any: 2014-03-09, 22:14   
0
UP DOWN

Posty: 6
Ju¿ chyba nie ma, przypominam sobie ¿e kilka dni temu przegl±daj±c allegro widzia³em t± iwatê ale chyba siê sprzeda³a.
A jakie¶ informacje na temat tego kompresora z linku? Mo¿e lepiej tañszy jednot³okowy + lepszy aerograf? ew. jednot³okowy ale firmowy http://allegro.pl/kompres...4018078589.html + aerograf za ok.100zl?
 

KK 
Wys³any: 2014-03-09, 22:16   
0
UP DOWN


Pomóg³: 23 razy
Posty: 3347
Najlepiej to dro¿szy kompresor i dro¿szy/firmowy aerograf, co by 5 razy nie kupowaæ tego samego, nie przeklinaæ i mieæ spokój.
 
 

Chino 
Wys³any: 2014-03-10, 07:41   
0
UP DOWN
LPLCC


Pomóg³: 7 razy
Posty: 464
Sk±d: Warszawa
Powiem tak. Nie baw siê w zabaweczki niemal bez zbiornika. Kup 25-50l kompresor. Ciut wiêcej wydasz ale bêdziesz mia³ ¶wiety spokoj.
Ten aerograf z kompletu te¿ sie nie nadaje do niczego wiêcej ni¿ nauka ...
_________________
CHROME N PAINT CUSTOM SHOP

LAKIERY HOUSE OF KOLOR
BUDOWA I PRZEBUDOWA POJAZDÓW
www.custom-shop.pl
Sodowanie, Szkie³kowanie, Piaskowanie
www.soda-blaster.pl
 
 

cokeqx1
Wys³any: 2014-03-10, 10:25   
0
UP DOWN

Posty: 6
Tak jak ju¿ pisa³em nie szukam tak du¿ego kompresora, 25l w mieszkaniu trochê zajmuje. Jednak chyba zrobie lodówkowca, który bêdzie stosunkowo cichy a butlê zastosuje ok. 6-8l
 

cokeqx1
Wys³any: 2014-03-10, 10:50   
0
UP DOWN

Posty: 6
Sorki za post pod postem ale ju¿ nie moglem edytowaæ.
Znalaz³em "lodówkowca" na sprzeda¿ za 250z³ co jest chyba porównywalne z budow± tego od podstaw:
http://tablica.pl/oferta/...5-ID57SNP.html#
Co my¶licie, bezpiecznie jest kupowaæ czyjego¶ twora? Na co patrzeæ lub o co pytaæ przy kupnie ?
 

shadow 
Wys³any: 2014-03-14, 11:52   
0
UP DOWN

Posty: 30
Witam mam 2 "lodowkowce" zrobione przez siebie jednego umiesci³em w obudowie komputera jest ³adnie zabudowany ma butle 8l . Drugi natomiast bardziej odkryty ma butlê 1l i do³±czan± drug± 8l - gdy¿ ta 1l okaza³a sie stanowczo za ma³a i agregat mocno sie grza³ w³aczajac i wy³±czajac sie czesto.
Tak czy owak do aero zdecydowanie polecam lodówkowce ze wzgledu na to ze s± bardzo ciche i bez problemu wystarczaj± wydajno¶ciowo i s± bardzo trwa³e i mo¿na s³uchac muzyki :) . Nie wyobrazam sobie normalnego kompresora w pokoju :) i jego cha³asu, nawet w warsztacie jak maluje to odpalam lodówkowca do aero a dopiero do lakieru czy bazy normalny kompresor. Tak czy owak 250 to nie jest wysoka cena. Osobiscie ¿adnego z moich za tyle bym nie odda³ :)
 

KK 
Wys³any: 2014-03-14, 12:45   
0
UP DOWN


Pomóg³: 23 razy
Posty: 3347
Ta iwata z allegro siê nie sprzeda³a, wpisz w wyszukiwarce Iwata i Ci znajdzie w u¿ywanych.
A co do kompresora to pewnie, ¿e lodówkowiec lub typowy do aerografu. Tym nawet w piwnicy sobie bêdziesz lakierowa³ po nocach, a normalny kompresor chyba za g³o¶ny jak na taki sport.
 
 

ConfederateAlabama
Wys³any: 2014-05-28, 19:28   
0
UP DOWN


Posty: 1
Witam wszystkich Jestem nowy ogólnie ale 15 lat malujê Graffiti ¶ciany samochody poci±gi nie jestem amatorem ale co do aerografu nigdy nie u¿ywa³em dzisiaj przyszed³ a paczka z

Aerograf INFINITY CR + 2w1
KOMPRESOR EURO-TEC 16 A
Farby bazowe my¶lê ¿e s± najbardziej idealne malowa³em samochody ciê¿arówki pistoletami wiedz chyba areograf te¿ spe³nia fukcje t± hmm ale nie wiem jak z farbami typu airburusch kupi³em 2 marki jedna createx colors a 2 wickend colors nie mam pojecia o tych farbach tylko jak ju¿ sobie patrza³em to wckend jest bardziej wodnisty ale nie otwiera³em da siê to wyczuæ tak sobie czyta³em wasze posty tu i sie troszeczke przerazi³em areograf 1000z³ kompresor 1000z³ farby po 130z³ za 6 sztuk zestaw bazowe 100ml 22z³ hmmm moze przep³aci³em nie wiem to nie jest wsumie wa¿ne przerazi³o mnie to ¿e co¶ tam siê zatyka ¿e farba zostaje na iglicy zascha to mnie martwi czy dobry zakup zrobi³em hmm czym te farby to ciuchów ro¶ciêczaæ ? sory za b³êdy ortograficzne ale mam dyslekcje do tego ca³e ¿ycie sie bawie z literami i czasami mi siê wydaje ¿e z b³êdami graffiri ma lepsza moc pozdrawiam wszystkich
_________________

 

rwpat 
Wys³any: 2014-05-29, 20:19   farby createx
0
UP DOWN

Posty: 1
Sk±d: holandia
Co do cen to niestety aerografia nie jest tania . Co do poprzednich wypowiedziach na temat kompresorów : oczywiscie im wiekszy zbiornik do kompresora tym lepiej lecz nie wyobrazam sobie pracy ze zwyk³ym kompresorem tlokowym w którym poziom has³asu przekracza 94 decybele. Kiedy skupiasz sie nad malowaniem kreski ponizej milimetra i za plecami za³acza sie kompresor :) . nie wspomne o pracy wieczorem albo w bloku mieszkaniu itd. Dedykowane kompresory membranowe ze zbiornikiem doskonale spelniaja swoje zadanie oczywiscie do bazy i klaru najlepiej miec zwyk³y kompresor t³okowy i du¿y zbiornik i oczywiscie pomieszczenie do lakierowania . Teraz czas na farby createx wiced colors sa farbami na bazie wody, transparentne czyli im wiecej warst polozonych tym kolor mocniejszy i oczywiscie inaczej wygladaja na bazie ciemnej i inaczej na bazie jasnej. Problem z zasychaniem farb na igle niestety nie spotka³em sie z farba do aerografu ktora wcale nie zasycha na koncu igly jedne mniej drugie wiecej ale zasychaja co do rozcienczania najlepszy dedykowany przez producenta rozcienczalnik ale mozna uzywac te¿ wody lub alkoholu zastosowanie wody wi±ze sie z dluzszym czasem wysychania farby.
Do malowania uzywam tez wodnych farb lessonal sa tañsze i do¶æ dobrze wytrzymuj± oklejanie i maskowanie. na tej stronie mozecie obejrzec prace wykonane wlasnie tymi farbami
prace
co do sprzetu niektóre prace wykonane chinskim sprzetem ( tak tym tez sie da cos namalowac :) ) i iwata neo polecam dal poczatkujacych którzy jeszcze nie wiedza czy aerografia jest dla nich
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » AIRBRUSH » Forum Airbrush

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group