Szukaj FAQ Album



Przesuniêty przez: Tech 2009-04-25, 16:42
Autor Wiadomo¶æ
ToSzEk89
Wys³any: 2008-06-16, 14:01   Co na go³± blache po wspawaniu ???
0
UP DOWN

Posty: 23
Od razu nak³adaæszpachle (zielon± z w³oknem) czy mo¿e jakie¶ inne sprawdzone patenty na zabezpieczenie wspawanej blachy przed rdz± ??
 

Bisuside14 
Wys³any: 2008-06-16, 14:08   
0
UP DOWN
Mów mi Bisu:D


Pomóg³: 9 razy
Posty: 348
podk³ad epoksydowy, albo reaktywny + akrylowy.
 
 

marikk 
Wys³any: 2008-06-16, 14:56   
0
UP DOWN

Pomóg³: 3 razy
Posty: 249
Hehee temat lubi sie powtarzaæ z t± szpachl± czy na blachê czy na podk³ad rbfm wie co¶ na ten temat ja powiem tak ¿e to jest kwestia lakiernika ale wiêkszo¶æ lakierników woli jednak od razu szpachel na go³± blache bez piepszenia siê osobi¶cie zawsze daje pierwsze warstwy z w³óknem szklanym uwa¿am ¿e nie ma sensu sie bawiæ w podk³ady za du¿o czasu by trwa³a naprawa dla mnie szpachel z w³óknem szklanym jest dobrym podk³adem miejsca przeszlifowane do go³ej blachy daje wash primera i metod± m/m daje podk³ad akrylowy i jest wporz±dku a co inni lakiernicy rzekn± w tej kwestii ?? bo niewszyscy brali udzia³ w tej dyskujji pozdrawiam
 

Bisuside14 
Wys³any: 2008-06-16, 15:31   
0
UP DOWN
Mów mi Bisu:D


Pomóg³: 9 razy
Posty: 348
A tak mi teraz przysz³o do g³owy :roll:
Pamiêtam, ¿e kiedy¶ widzia³em takie cudeñko co to siê do karoserii podpina elektrodami i do akumulatora. Ponoæ przez karoseriê przechodzi pr±d o ma³ym natê¿eniu i to niby chroni blachê przed sol± w zimie, utlenianiem itp.
Wiecie co¶ na ten temat?
 
 

rbfm 
Wys³any: 2008-06-16, 15:46   
0
UP DOWN

Pomóg³: 21 razy
Posty: 1890
Sk±d: Kraków
Bisuside14 napisa³/a:
Wiecie co¶ na ten temat?


wiemy. to po prostu nie dziala. natomiast bardzo dobrze dziala na statkach ktore sa zanurzone w slonej wodzie i tylko w takich warunkach moze dzialac.
 

ToSzEk89
Wys³any: 2008-06-17, 09:56   
0
UP DOWN

Posty: 23
No to dziêki za odpowied¼ jak na takiego fachowca jak ja to my¶le ¿e sama szpachla (zielona wystarczy) dziêki za info :D
 

dawid
Wys³any: 2008-06-17, 17:17   
0
UP DOWN


Pomóg³: 6 razy
Posty: 577
obstawiam gola blache!
_________________
hmmm
 

mebArth 
Wys³any: 2008-06-17, 18:29   
0
UP DOWN

Pomóg³: 42 razy
Posty: 1797
Sk±d: Kraków
jakby klient p³aci³ 700z³ za element to by sie robi³o wg technoligii jak P.Bóg przykaza³. A ze klient NIE CHCE p³acic i ja CARITASEM nie jestem wiec sie robi tak zeby sie swieci³o a jak± technologi± to juz nie istotne.
_________________
Bart
 
 

dawid
Wys³any: 2008-06-17, 20:31   
0
UP DOWN


Pomóg³: 6 razy
Posty: 577
z tym ze szpachlowanie na gola blache jest jak najbardziej zgodnie z tech. Przed nalorzeniem szpachlu na uszkodzenie w tym ze miejscu i obszaze w ktorym planujemy polorzyc szpachel stara powloka powinna byc usunieta do golej blachy, zawsze.
_________________
hmmm
 

kpopis
Wys³any: 2008-06-18, 07:34   
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 291
Ja zawsze dawalem szpachle na gola blache. Odkad mam promiennik polozenie podkladu nie wydluza tak bardzo czasu naprawy i zawsze daje reaktywny + akrylowy.
 

barczystyg 
Wys³any: 2008-06-18, 11:11   
0
UP DOWN


Posty: 30
Sk±d: warszawa
a nie lepiej na go³± przynajmniej podk³ad akryl. i dopiero szpachla , czy na go³± w zupe³no¶ci wystarczy i dopiero na to podk³ad?
 

peter
Wys³any: 2008-06-18, 11:30   
0
UP DOWN

Posty: 133
barczystyg napisa³/a:
a nie lepiej na go³± przynajmniej podk³ad akryl. i dopiero szpachla , czy na go³± w zupe³no¶ci wystarczy i dopiero na to podk³ad?


Na gola blache nie wolno klasc akrylowego podkladu bo odparzy.Jezeli juz to cienka warstwe epoxy i na to po przeschnieciu podklad akrylowy.
 

rbfm 
Wys³any: 2008-06-18, 12:07   
0
UP DOWN

Pomóg³: 21 razy
Posty: 1890
Sk±d: Kraków
peter napisa³/a:
Na gola blache nie wolno klasc akrylowego podkladu bo odparzy


:shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock:
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

[ Dodano: 2008-06-18, 13:09 ]
barczystyg napisa³/a:
a nie lepiej na go³± przynajmniej podk³ad akryl. i dopiero szpachla


oczywiscie ze lepiej
 

peter
Wys³any: 2008-06-18, 19:32   
0
UP DOWN

Posty: 133
rbfm napisa³/a:
peter napisa³/a:
Na gola blache nie wolno klasc akrylowego podkladu bo odparzy


:shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock:
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

[ Dodano: 2008-06-18, 13:09 ]
barczystyg napisa³/a:
a nie lepiej na go³± przynajmniej podk³ad akryl. i dopiero szpachla


oczywiscie ze lepiej



ze co cie niby pajacyku tak rozbawilo ?
gdybys skonczyl jakakolwiek szkole w kierunku lakiernictwa to bys wiedzial o tym samouku :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
a nie glupio sie smial.
Przed nalozeniem podkladu akrylowego zalecane jest odizolowanie golej blachy od niego.

sprobuj nawalic podkladu na gola blache dobrze wyszlifowana papierem sciernym i po wyschnieciu wytrzyj to na sucho badz mokro,przetrzyj sie do blachy i nastepnie dobrym pistoletem do dmuchania z odleglosci centymetra daj mocny strumien powietrza na to (podklad oczywiscie wygrzej wczesniej) i zobaczysz co sie stanie

zamknij sobie tylko swoje plastikowe oczka zeby ci podklad nie powybijal
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
 

rbfm 
Wys³any: 2008-06-20, 18:28   
0
UP DOWN

Pomóg³: 21 razy
Posty: 1890
Sk±d: Kraków
dzieki bodzio, fajny z ciebie moderator. dlaczego skasowales to co najwazniejsze w tym watku ? za to zostawiles to co jest bzdura i laicy moga to odebrac jako fachowa porade.

[ Dodano: 2008-06-20, 20:01 ]
PODSUMOWUJ¡C:

peter napisa³/a:
Na gola blache nie wolno klasc akrylowego podkladu bo odparzy.Jezeli juz to cienka warstwe epoxy i na to po przeschnieciu podklad akrylowy.


jest to bzdura. tlumaczylem to wczoraj przez 2 h, a bodzio skasowal. w skrocie:

-podklady akrylowe zawieraja inhibitory korozji czyli sa specjalnie przystosowanie do kladzenia na gola blache.

jak dla mnie temat mozna zamknac.

Maj±byæ konkrety, w skrócie tak aby laik zrozumia³ a nie xx stron bredni, a w co 10 co¶ tam naskrobane na temat. To nie piaskownica. Pozdro Bodzio
 

peter
Wys³any: 2008-06-20, 19:17   
0
UP DOWN

Posty: 133
rbfm napisa³/a:
dzieki bodzio, fajny z ciebie moderator. dlaczego skasowales to co najwazniejsze w tym watku ? za to zostawiles to co jest bzdura i laicy moga to odebrac jako fachowa porade.

[ Dodano: 2008-06-20, 20:01 ]
PODSUMOWUJ¡C:

peter napisa³/a:
Na gola blache nie wolno klasc akrylowego podkladu bo odparzy.Jezeli juz to cienka warstwe epoxy i na to po przeschnieciu podklad akrylowy.


jest to bzdura. tlumaczylem to wczoraj przez 2 h, a bodzio skasowal. w skrocie:

-podklady akrylowe zawieraja inhibitory korozji czyli sa specjalnie przystosowanie do kladzenia na gola blache.

jak dla mnie temat mozna zamknac.



Ja naprawde ostatni juz raz bo z toba @rbfm sie nie da normalnie.Jak sie uczepisz czegos to musi wyjsc na twoje.

Nigdzie ale to nigdzie powtarzam ne stwierdzilem ze Podkladu akrylowego nie wolno klasc na gola blache poniewaz nie posiada zabezpieczen antykorozyjnych.
I nie pieprz mi tu o inhibitorach bo to nie mialo nic wspolnego z tym co napisalem.

Napisaéem ze nie wolno go klasc na gola blache (nie zalecane technologicznie) dlatego ze po wygrzaniu go w komorze lubi odparzyc ten podklad od podloza.I nie mowie tutaj o warstwie cieniutkiej tegoz podkladu ale o warstwie wypelniajacej.Nie chodzilo mi o zabezpieczenie antykorozyjne metali.Pozatym dlaczego przed nalozeniem podkladu wypelniajacego (pisales to w swoich wczesniejszych postach)dajesz warstwe reaktywnego?skoro podklad akrylowy posiada inhibitory korozji i jej zapobiega?


Ja skonczylem temat bo dalsza dyskusja do niczego nie doprowadzi.

Jezeli ma to sprawic ci radosc to stwierdzam ze masz racje :wink: :wink:
i niech tak zostanie.
pozdrawiam.

i nie jest to moja teza tylko teza technikow Maxmayer-a,Nexa,Dupont.Na kazdym szkoleniu ci to powiedza.Jak nie wierzysz to zapytaj
 

rbfm 
Wys³any: 2008-06-20, 19:22   
0
UP DOWN

Pomóg³: 21 razy
Posty: 1890
Sk±d: Kraków
peter napisa³/a:
Nigdzie ale to nigdzie powtarzam ne stwierdzilem ze Podkladu akrylowego nie wolno klasc na gola blache poniewaz nie posiada zabezpieczen antykorozyjnych.
I nie pieprz mi tu o inhibitorach bo to nie mialo nic wspolnego z tym co napisalem.

Napisaéem ze nie wolno go klasc na gola blache (nie zalecane technologicznie) dlatego ze po wygrzaniu go w komorze lubi odparzyc ten podklad od podloza.


zieeeeeew :)

peter napisa³/a:
I nie mowie tutaj o warstwie cieniutkiej tegoz podkladu ale o warstwie wypelniajacej.


a po co komu warstwa wypelniajaca na gola blache ? wypelnienie dajemy na szpachle.
poza tym nikt o zdrowych zmyslach nie wygrzewa grubej warstwy podkladu poniewaz z zewnatrz on sie utwardzi tworzac skorupe, przez ktora nie moze sie wydostac rozcienczalnik z dolnych warst. gruba warstwe mozna ostatecznie utwardzic promiennikiem. takie rzeczy praktykowalem dawniej z lenistwa, ale odkad odkrylem ze szybciej jest polozyc cieniutka warstwe a na to szpachle - dalem sobie spokoj :P pozornie wydaje sie ze nawalimy raz grubo i bedzie super, ale czas schniecia jest duuuzo dluzszy niz cienko podklad+szpachal+cienko podklad. i daje sobie glowe uciac ze walsnie o to chodzilo twoim technikom na szkoleniu.

peter napisa³/a:
Jezeli ma to sprawic ci radosc to stwierdzam ze masz racje :wink: :wink:


dzieki :P
  
 

peter
Wys³any: 2008-06-20, 19:30   
0
UP DOWN

Posty: 133
rbfm napisa³/a:
peter napisa³/a:
Nigdzie ale to nigdzie powtarzam ne stwierdzilem ze Podkladu akrylowego nie wolno klasc na gola blache poniewaz nie posiada zabezpieczen antykorozyjnych.
I nie pieprz mi tu o inhibitorach bo to nie mialo nic wspolnego z tym co napisalem.

Napisaéem ze nie wolno go klasc na gola blache (nie zalecane technologicznie) dlatego ze po wygrzaniu go w komorze lubi odparzyc ten podklad od podloza.


zieeeeeew :)

peter napisa³/a:
I nie mowie tutaj o warstwie cieniutkiej tegoz podkladu ale o warstwie wypelniajacej.


a po co komu warstwa wypelniajaca na gola blache ? wypelnienie dajemy na szpachle.
poza tym nikt o zdrowych zmyslach nie wygrzewa grubej warstwy podkladu poniewaz z zewnatrz on sie utwardzi tworzac skorupe, przez ktora nie moze sie wydostac rozcienczalnik z dolnych warst. i daje sobie glowe uciac ze walsnie o to chodzilo twoim technikom na szkoleniu.

peter napisa³/a:
Jezeli ma to sprawic ci radosc to stwierdzam ze masz racje :wink: :wink:


dzieki :P


nie wiem moze ty lub tobie znani blacharze jak cos wyklepia to trzeba od razu beton walic.Ja juz raz pisalem na tym forum ze blacharze w zakladzie gdzie pracuje potrafia tak niekiedy wyklepac element ze nakladam podklad na blache.
 

rbfm 
Wys³any: 2008-06-20, 19:31   
0
UP DOWN

Pomóg³: 21 razy
Posty: 1890
Sk±d: Kraków
peter napisa³/a:
nie wiem moze ty lub tobie znani blacharze jak cos wyklepia to trzeba od razu beton walic.Ja juz raz pisalem na tym forum ze blacharze w zakladzie gdzie pracuja potrafia tak niekiedy wyklepac element ze nakladam podklad na blache.


skoro tak to po co go nakladac grubo ? i teraz piszesz ze nakladasz na blache a wtedy pisales ze nie wolno ( i nic nie spominales o wygrzewaniu itd, poza tym pytajacy i tak nie mial mozliwosci czy zamiarow wygrzewania :P)

to jest czarne lub biale. wolno lub nie wolno.

a co do polskich blacharzy to istotnie masz w duzej mierze racje.

[ Dodano: 2008-06-20, 20:34 ]
i dodam jeszcze ze twoje "nie wolno" odnosi sie do kazdego innego podkladu, ktry nalozony grubo i wygrzany bedzie odpadal. i niewazne bedzie na co go nalozysz - blacha, podklad, drewno itp..zgodzisz sie ?
 

peter
Wys³any: 2008-06-20, 19:40   
0
UP DOWN

Posty: 133
rbfm napisa³/a:
peter napisa³/a:
nie wiem moze ty lub tobie znani blacharze jak cos wyklepia to trzeba od razu beton walic.Ja juz raz pisalem na tym forum ze blacharze w zakladzie gdzie pracuja potrafia tak niekiedy wyklepac element ze nakladam podklad na blache.


skoro tak to po co go nakladac grubo ? i teraz piszesz ze nakladasz na blache a wtedy pisales ze nie wolno ( i nic nie spominales o wygrzewaniu itd, poza tym pytajacy i tak nie mial mozliwosci czy zamiarow wygrzewania :P)

to jest czarne lub biale. wolno lub nie wolno.

a co do polskich blacharzy to istotnie masz w duzej mierze racje.

[ Dodano: 2008-06-20, 20:34 ]
i dodam jeszcze ze twoje "nie wolno" odnosi sie do kazdego innego podkladu, ktry nalozony grubo i wygrzany bedzie odpadal. i niewazne bedzie na co go nalozysz - blacha, podklad, drewno itp..zgodzisz sie ?



grubo dla mnie to jest do 100 mikronow,grubiej raczej nie wale gdyz nie mam takiej potrzeby.Napisalem ze nakladm podklad po wyklepaniu bez szpachlowania na blache ale po wczesniejszym odizolowaniu go od blachy cienka warstwa epoxy.

skad wiesz ze nie chcial kolo wygrzewac podkladu?
koncze bo nie ma sensu i znowu bodzio bedzie mial robote.
 

rbfm 
Wys³any: 2008-06-20, 19:43   
0
UP DOWN

Pomóg³: 21 razy
Posty: 1890
Sk±d: Kraków
peter napisa³/a:
grubo dla mnie to jest do 100 mikronow,grubiej raczej nie wale gdyz nie mam takiej potrzeby


w jednym przejsciu ? jesli tak to nic dziwnego ze ci odpada po wygrzaniu.
peter napisa³/a:
Napisalem ze nakladm podklad po wyklepaniu bez szpachlowania na blache ale po wczesniejszym odizolowaniu go od blachy cienka warstwa epoxy.


i prawidlowo. w polsce rzadko praktykowane.

Cytat:
skad wiesz ze nie chcial kolo wygrzewac podkladu?


wywnioskowalem metoda dedukcji z ponizszego:

Cytat:
No to dziêki za odpowied¼ jak na takiego fachowca jak ja to my¶le ¿e sama szpachla (zielona wystarczy) dziêki za info :D
 

peter
Wys³any: 2008-06-20, 19:57   
0
UP DOWN

Posty: 133
[quote="rbfm"]
peter napisa³/a:
grubo dla mnie to jest do 100 mikronow,grubiej raczej nie wale gdyz nie mam takiej potrzeby


rbfm napisa³/a:
w jednym przejsciu ? jesli tak to nic dziwnego ze ci odpada po wygrzaniu.


dalej probujesz ze mnie idiote zrobic?Niepowazny jestes 100 mikronow na 1 warstwie? :mad:
 

rbfm 
Wys³any: 2008-06-20, 20:05   
0
UP DOWN

Pomóg³: 21 razy
Posty: 1890
Sk±d: Kraków
Cytat:
dalej probujesz ze mnie idiote zrobic?Niepowazny jestes 100 mikronow na 1 warstwie? :mad:


hehe... myslisz ze sie nie da ? dysza 2.0 i jazda. na oko to da sie takim pistoletem pojechac na grubosc zblizona do milimetra :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
 

peter
Wys³any: 2008-06-20, 23:33   
0
UP DOWN

Posty: 133
rbfm napisa³/a:
Cytat:
dalej probujesz ze mnie idiote zrobic?Niepowazny jestes 100 mikronow na 1 warstwie? :mad:


hehe... myslisz ze sie nie da ? dysza 2.0 i jazda. na oko to da sie takim pistoletem pojechac na grubosc zblizona do milimetra :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:


Na oko to ludzie w szpitalu...
Pokaz mi ktory producent podkladow zaleca aplikacje pistoletem z dysza o srednicy 2.0

wez od razu 2.5 to sie nie bedziesz musial na oko meczyc :mrgreen: :mrgreen:

i nie mowilem ze sie nie da bo nie da sie to parasola w d.... otworzyc.
Poprostu niezgodne z technologia ,ktora tak podobno przestrzegasz choc i byli tacy co i epoxy po milimetrze ladowali na niskim cisnieniu :razz:
 

szymonbat
Wys³any: 2008-06-29, 13:48   
0
UP DOWN

Posty: 12
marikk napisa³/a:
zawsze daje pierwsze warstwy z w³óknem szklanym uwa¿am ¿e nie ma sensu sie bawiæ w podk³ady za du¿o czasu by trwa³a naprawa

lepiej dobrze zgodzic robote ikonkretnie zrobic a nie maniane cenzura .Ja albo robie konkretnie albo wcale nie robie ,w koncu chodzi mi o reputacje
 

marikk 
Wys³any: 2008-06-29, 16:46   
0
UP DOWN

Pomóg³: 3 razy
Posty: 249
Szymonbat ka¿dy robi jak uwa¿a jak sie nauczy³ jak mu wygodniej wiêkszo¶æ tu na forum tutaj wziêtych zapewne te¿ k³adzie szpachle na blache chyba mi kto¶ nie powie ¿e nie mam racji ¿e tak sie rzeczy maj±
 

aleksyb 
Wys³any: 2008-06-29, 16:52   
0
UP DOWN
Straszna maruda


Pomóg³: 2 razy
Posty: 13
Sk±d: Toszek
Witam
kolega robi jako lakiernik, i WPIERW na czysta blache zawsze klada szpachlowke. Radzilbym sie tym kierowac. Skoro stosuja ta technike lakiernicy to musi byc poprawna ;]

Pozdrawiam
Aleksy Bujara
 
 

rbfm 
Wys³any: 2008-06-29, 17:22   
0
UP DOWN

Pomóg³: 21 razy
Posty: 1890
Sk±d: Kraków
aleksyb napisa³/a:
kolega robi jako lakiernik, i WPIERW na czysta blache zawsze klada szpachlowke. Radzilbym sie tym kierowac. Skoro stosuja ta technike lakiernicy to musi byc poprawna ;]


powiedz koledze ze jest w bledzie
 

aleksyb 
Wys³any: 2008-06-29, 17:35   
0
UP DOWN
Straszna maruda


Pomóg³: 2 razy
Posty: 13
Sk±d: Toszek
Witam
nie zebym byl chamski czy chcial wtracic sie do klotni ale jest Pan lakiernikiem??
To co pisza w internecie, a co mozna sie dowiedziec od ludzi pracujacych przy tym zawodowo znacznie sie wyklucza...
Pozdrowienia
Aleksy Bujara

P.S. Ja sie przyznaje ze poszlem na sprzedawce, ale ze mam talenta(tak mi mowia) to staram sie znalezc najlepsza/e technike/ujscie dla swoich mozliwosci ;]
 
 

ksenonn 
Wys³any: 2008-06-29, 17:44   
0
UP DOWN


Pomóg³: 7 razy
Posty: 279
Sk±d: Czêstochowa
to pokaz nam tego swojego talenta
ps. poszedlem, nie poszlem :wink:
_________________
Blacharstwo/Lakiernictwo
 

aleksyb 
Wys³any: 2008-06-29, 18:00   
0
UP DOWN
Straszna maruda


Pomóg³: 2 razy
Posty: 13
Sk±d: Toszek
Witaam
heh, czekam na sprzeta :PP Jak sie ma talenta to praktycznie czym by sie nie robilo musi wyjsc... Babka mi tak mowila na kolku plastycznym :) Ehh juz nie te czasy co kiedys, teraz to nie ma czasu bo szkola itd. Was nie interesuja prace na papierze robione reka, nie aerografem??
Pozdrowienia
Aleksy Bujara

P.S. owszem teraz wakacje ale mam prakte ;/
Dajcie mi troche czasu to cos zamieszcze w off topie ;]
  
 
 

rbfm 
Wys³any: 2008-06-29, 18:00   
0
UP DOWN

Pomóg³: 21 razy
Posty: 1890
Sk±d: Kraków
aleksyb napisa³/a:
nie zebym byl chamski czy chcial wtracic sie do klotni ale jest Pan lakiernikiem??


nieee.... bibliotekarzem. skad w ogole podejrzenie ze na tym forum ktos moze byc lakiernikiem ?
 

aleksyb 
Wys³any: 2008-06-29, 18:04   
0
UP DOWN
Straszna maruda


Pomóg³: 2 razy
Posty: 13
Sk±d: Toszek
Heh, spokojnie. Nie tak nerwowo, podejrzewam ze wiekszosc ludzi tutaj wie co robi. Problem w tym ze kiedy ktos potrzebuje pomocy to zaawansowani sie miedzy soba bija jak o zdobycz. Czy warto??
Pozdrawiam i zycze Ci powodzenia, mam nadzieje ze czerpiesz w pelni radosc z tego co robisz (chodzi o lakiernictwo) ;]

Aleksy Bujara
 
 

rbfm 
Wys³any: 2008-06-29, 18:07   
0
UP DOWN

Pomóg³: 21 razy
Posty: 1890
Sk±d: Kraków
ale o co ci chodzi ?
dostajesz odpowiedzi od zaawansowanych lakiernikow a pozniej piszesz ze twoj kolega robi inaczej i radzisz robic tak jak on.
juz kilkakrotnie prosilem nowe osoby na forum zeby nie zabieraly glosu w tematach o ktorych nie maja pojecia po pozniej inni zieloni przeczytaja ich brednie i bedzie placz bo cos sie nie udalo.

a to ze zaawansowani lakiernicy odpieprzaja fuszere pod tytulem "szpachla na gola blache" nie znaczy ze jest to zgodne ze sztuka, chociaz czesto praktykowane. to tylko kwestia stosunku cena/jakosc i nic wiecej.
 

aleksyb 
Wys³any: 2008-06-29, 18:10   
0
UP DOWN
Straszna maruda


Pomóg³: 2 razy
Posty: 13
Sk±d: Toszek
Kazdy gada co innego, zwroc uwage na to co pisze np. Peter. Zupelnie odradza uzycia od razu podkladu akrylowego.

Pozdrawiam

P.S. Jak ja lubie kiedy ludzie sie zloszcza, sa tacy slodcy :D
I pociesze Cie, zrobie tak jak ty. Zaufam tobie ;]
  
 
 

krzysiek124
Wys³any: 2008-06-29, 18:10   
0
UP DOWN

Posty: 138
polecam metode wash primer na gola blache.... jestem zwolennikiem tej metody gdyz na swoich autach to praktykowalem, moj tato i brat rowniez, i moge smialo polecic - auto po naprawie lakierniczej trzyma sie o wiele wiele dluzej w doskonalym stanie. szpachla na gola blache, albo juz na blache z malutkimi wrzerkami, mikro rdza to juz porazka - efekt krotkotrwaly. malo ktory lakiernik czyta fachowa literature, zaglada do internetu, zwykle robia tak jak ich majster poprzedni wyuczyl.. no i koszta rzadza swiatem niestety....

pozdrawiam
 

rbfm 
Wys³any: 2008-06-29, 18:13   
0
UP DOWN

Pomóg³: 21 razy
Posty: 1890
Sk±d: Kraków
Cytat:
Kazdy gada co innego, zwroc uwage na to co pisze np. Peter. Zupelnie odradza uzycia od razu podkladu akrylowego.


no i dostal wyklad ze sie myli okrutnie, po czym odwracal kota ogonem jak tylko mogl zeby wyjsc jakos z sytuacji.

krzysiek124 napisa³/a:
malo ktory lakiernik czyta fachowa literature, zaglada do internetu, zwykle robia tak jak ich majster poprzedni wyuczyl.. no i koszta rzadza swiatem niestety....


no wlasnie.
 

aleksyb 
Wys³any: 2008-06-29, 18:14   
0
UP DOWN
Straszna maruda


Pomóg³: 2 razy
Posty: 13
Sk±d: Toszek
Dzieki krzysiek, musze pogadac dokladniej z kolega. Moze mu sie cos popierniczylo. Bo raczej nie robi ludzi w konia, wkoncu sam sobie tak robil autko :)
Pozdrawiam

P.S. widzisz rbfm. Mozna na spokojnie odpowiedziec, bez emocji i niepotrzebnych klutni ;) .
Juz sie tutaj nie wypowiadam, zycze wam bardzo owocnych wynikow.

Aleksy Bujara
 
 

peter
Wys³any: 2008-06-29, 18:17   
0
UP DOWN

Posty: 133
rbfm napisa³/a:
Cytat:
Kazdy gada co innego, zwroc uwage na to co pisze np. Peter. Zupelnie odradza uzycia od razu podkladu akrylowego.


no i dostal wyklad ze sie myli okrutnie, po czym odwracal kota ogonem jak tylko mogl zeby wyjsc jakos z sytuacji.


ze niby gdzie mi udowodniles ze nie mialem racji?
Na tym forum nie ma jej nikt poza toba przeciez,omnibus chodzacy sie znalazl...
Wedlug twojej interpretacji mojego tekstu nie mialem racji,ale przeciez ty interpretujesz po swojemu.
 

rbfm 
Wys³any: 2008-06-29, 18:19   
0
UP DOWN

Pomóg³: 21 razy
Posty: 1890
Sk±d: Kraków
peter napisa³/a:
ze niby gdzie mi udowodniles ze nie mialem racji?


o tu.. w tym watku :]

peter napisa³/a:
Na tym forum nie ma jej nikt poza toba przeciez,omnibus chodzacy sie znalazl...


oj maja tez inni, nawet w tym watku :P

peter napisa³/a:
Wedlug twojej interpretacji mojego tekstu nie mialem racji,ale przeciez ty interpretujesz po swojemu.


to jest interpretacja nie tylko moja.
 

peter
Wys³any: 2008-06-29, 18:20   
0
UP DOWN

Posty: 133
zacytuj dokladnie zdanie w ktorym to udowodniles
 

rbfm 
Wys³any: 2008-06-29, 18:21   
0
UP DOWN

Pomóg³: 21 razy
Posty: 1890
Sk±d: Kraków
prosze bardzo:

rbfm napisa³/a:
-podklady akrylowe zawieraja inhibitory korozji czyli sa specjalnie przystosowanie do kladzenia na gola blache.
 

peter
Wys³any: 2008-06-29, 18:25   
0
UP DOWN

Posty: 133
rbfm napisa³/a:
prosze bardzo:

rbfm napisa³/a:
-podklady akrylowe zawieraja inhibitory korozji czyli sa specjalnie przystosowanie do kladzenia na gola blache.


a ten dalej swoje.Czlowieku nie interesuja mnie inhibitory korozji juz ci o tym pisalem
Stwierdzilem ze nie wolno podkladu nakladac na gola blache (warstwa wypelniajaca) nie ze wzgledu na brak ochrony antykorozyjnej podkladow akrylowych,ale ze wzgledow czysto technicznych,gdyz podklad po wygrzaniu moze odparzyc od golej blachy,czytasz?....
Inhibitor sie znalazl :razz:

i nie chodzi mi tu owygrzewanie warstwy wypelniajacej zaraz po nalozeniu.Moze to byc dzien pozniej a i tak bydla potrafi narobic
  
 

rbfm 
Wys³any: 2008-06-29, 18:26   
0
UP DOWN

Pomóg³: 21 razy
Posty: 1890
Sk±d: Kraków
mowisz ze technicy ci tak mowili......

oki poszperalem.
max meyer :

FILLER 0310 1.841.0310
Akrylowy podk³ad izoluj±cy 2K, który zapewnia dobre wyniki stosowany jako izolator lub podk³ad w systemie mokro na mokro oraz gwarantuje bardzo dobr± przyczepno¶ci do go³ego metalu. Doskona³e rozwi±zanie do szybkich napraw elementów karoserii.

mam szukac dalej ?
 

peter
Wys³any: 2008-06-29, 18:29   
0
UP DOWN

Posty: 133
rbfm napisa³/a:
mowisz ze technicy ci tak mowili......

oki poszperalem.
max meyer :

FILLER 0310 1.841.0310
Akrylowy podk³ad izoluj±cy 2K, który zapewnia dobre wyniki stosowany jako izolator lub podk³ad w systemie mokro na mokro oraz gwarantuje bardzo dobr± przyczepno¶ci do go³ego metalu. Doskona³e rozwi±zanie do szybkich napraw elementów karoserii.

mam szukac dalej ?


chlopie stosowany jako izolator czy w systemie mokro na mokro.
Dla ciebie to jest warstwa wypelniajaca?
 

rbfm 
Wys³any: 2008-06-29, 18:30   
0
UP DOWN

Pomóg³: 21 razy
Posty: 1890
Sk±d: Kraków
nexa autocolor:

Silnie wype³niaj±cy, matuj±cy podk³ad akrylowy pozwala na równomiern± aplikacjê na elemencie dowolnych rozmiarów, w ró¿nych warunkach atmosferycznych. Do stosowania na ró¿nych pod³o¿ach, w tym stal, stal ocynkowana, aluminium, tworzywa sztuczne.

[ Dodano: 2008-06-29, 19:33 ]
Dupont :

4001S / 4004S / 4007S

Pod³o¿a
- Stal i cynk w miejscach przeszlifowanych.

[ Dodano: 2008-06-29, 19:34 ]
Wniosek:

Technicy K£AMI¡

lub doucz sie jezyka.
 

peter
Wys³any: 2008-06-29, 18:34   
0
UP DOWN

Posty: 133
rbfm napisa³/a:
nexa autocolor:

Silnie wype³niaj±cy, matuj±cy podk³ad akrylowy pozwala na równomiern± aplikacjê na elemencie dowolnych rozmiarów, w ró¿nych warunkach atmosferycznych. Do stosowania na ró¿nych pod³o¿ach, w tym stal, stal ocynkowana, aluminium, tworzywa sztuczne.


czyli wierzysz temu co pisza na stronach internetowych?
wiec dlaczego nie nakladasz szpachli na gola blache,to tez jest zgodne ze sztuka wedlug producentow
 

rbfm 
Wys³any: 2008-06-29, 18:36   
0
UP DOWN

Pomóg³: 21 razy
Posty: 1890
Sk±d: Kraków
Cytat:
czyli wierzysz temu co pisza na stronach internetowych?


akurat na stronach internetowych pisza to samo co w katalogach, kartach tech itp.

Cytat:
wiec dlaczego nie nakladasz szpachli na gola blache,to tez jest zgodne ze sztuka wedlug producentow


nakladanie szpachli na blache jest dopuszczone warunkowo jednak kosztem zmniejszonej odpornosci na korozje. dlatego nakladam ja na podklad zeby byla maksymalna ochrona.
 

peter
Wys³any: 2008-06-29, 18:37   
0
UP DOWN

Posty: 133
rbfm napisa³/a:
nexa autocolor:

Silnie wype³niaj±cy, matuj±cy podk³ad akrylowy pozwala na równomiern± aplikacjê na elemencie dowolnych rozmiarów, w ró¿nych warunkach atmosferycznych. Do stosowania na ró¿nych pod³o¿ach, w tym stal, stal ocynkowana, aluminium, tworzywa sztuczne.

[ Dodano: 2008-06-29, 19:33 ]
Dupont :

4001S / 4004S / 4007S

Pod³o¿a
- Stal i cynk w miejscach przeszlifowanych.

[ Dodano: 2008-06-29, 19:34 ]
Wniosek:

Technicy K£AMI¡

lub doucz sie jezyka.


ty sie ........ doucz jezyka polskiego najpierw bo nie rozumiesz co pisza.Ja pisze o warstwach wypelniajacych a ty o przeszlifkach do metalu.
Czy na przeszlifki nakladasz warstwe wypelniajacajezeli tak to gratuluje pomyslowosci
 

rbfm 
Wys³any: 2008-06-29, 18:39   
0
UP DOWN

Pomóg³: 21 razy
Posty: 1890
Sk±d: Kraków
sam jestes ......... myslisz ze twoje cudowne duponciki i max majery sa inteligentne i same wiedza kiedy sa wypelniaczami a kiedy izolatorami przeszlifek ?

zdecyduj sie wreszcie do k*nedzy czy mozna klasc akryl na blache czy nie bo zaczynasz sie robic znowu nudny! tak lub nie - nie ma odpowiedzi posredniej.
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Technologia i materia³y

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group