Szukaj FAQ Album



Autor Wiadomo¶æ
hyundai
Wys³any: 2014-05-17, 14:44   Mieszalnia farb
+1
UP DOWN

Posty: 2
Witam wszystkich, mam problem a mianowicie. Zamierzam otworzyæ dzia³alno¶æ gospodarcz± - Mieszalnie farb i lakierów i pytanie czy kto¶ z Was oriêtuje siê jakie dane pomieszczenie musi spe³niaæ i wgl jakie s± warunki otwarcia czego¶ takiego, gdzie siê udaæ, czy kto¶ musi co¶ zatwierdzac, kontrolowaæ. Nie wiem nawet gdzie tego szukaæ dlatego pytam Was.
 

POLYKAR.PL
[Usuniêty]
Wys³any: 2014-05-17, 18:11   

Generalnie otwarcie mieszalni nie wi±¿e siê z jakimi¶ dodatkowymi obostrzeniami. Ale ¿eby nikt siê doczepia³ to mo¿esz zleciæ wykonanie dokumentu pod nazw± : klasyfikacja zagro¿enia wybuchem dla obiektu ( pomieszczenia ) mieszania farb . Taki dokument bêdzie zawiera³ charakterystykê po¿arowo-techniczn± obiektu, istniej±c± wentylacjê, klasyfikacjê zagro¿enia wybuchem, wyposa¿enie obiektu w urz±dzenia ppo¿ i wykaz czynno¶ci zabronionych w pomieszczeniu mieszania farb.
Je¿eli natomiast planujesz wyodrêbniæ czê¶æ lokalu na stanowisko do natrysków próbnych to bêdzie potrzebne podobne opracowanie uwzglêdniaj±ce jednak dodatkowo konieczno¶æ zastosowania odpowiednich urz±dzeñ wentylacyjnych, zamontowania wentylacji grawitacyjnej, wyposa¿enia obiektu w urz±dzenia ppo¿ i odpowiedniego oznakowania pomieszczenia .
Bo wykonywanie natrysków próbnych powoduje, ¿e pomieszczenie gdzie jest wykonywane to strefa druga zagro¿enia wybuchem za¶ strefa pierwsza zagro¿enia wybuchem nastêpuje podczas malowania w przestrzeni 0,5m od aparatu natryskowego.
Je¿eli co¶ pomog³em to bardzo mi mi³o.
pozdrawiam
 

hyundai
Wys³any: 2014-05-18, 11:02   
+1
UP DOWN

Posty: 2
A komu kolego moge zleciæ co¶ takiego? gdzie sie z tym udac? Generalnie to sprawa bêdzie wygl±daæ tak ¿e ow± mieszalnie bêde dopiero budowa³, a dok³adniej do domu w którym mieszkam chce do³o¿yæ pomieszczenie w ktorym w³a¶nie owa dzia³alno¶æ bêde prowadzi³, chcee to postawiæ z p³yty wielowarstwowej , i zastanawiam siê jaka musi byæ powierzchnia , czy wysoko¶æ danego pomieszczenia , czy z racji tego ze lakiery jak wiadomo nie s± przyjaze dla wêchu innych ludzi to musze mieæ jakie¶ specjalne wywietrzniki z filtrami czy co¶ takiego ?
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Firma

Ten temat jest zablokowany bez mo¿liwo¶ci zmiany postów lub pisania odpowiedzi  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group